PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki impregnat i/lub lakier - podbitka.



laciaty
15-04-2009, 14:38
Witajcie. Zamierzam w tym roku wziąć się za wykańczanie domu.
Na pierwszy ogień podbitka. Jestem na etapie obliczania kosztów:
-65m2 podbitki świerkowej (szer 9cm, grubość 1.0 do 1.2cm) - do 1000zł (znalazłem już kilka ogłoszeń pierwszy gatunek za 15zł / mam łatwiej mieszkam na północy)
-impregnat... nie wiem jaki
-lakier.. również nie mam pojęcia

Pomóżcie dobrać mi rozwiązanie dobre ale i tanie. Jaki impregnat i jaki lakier? A może jak kupie lakier to nie musze impregnować? Doradźcie mi proszę.

Jeżeli chodzi o kolor to potrzebuje ciemny brąz.

pablitoo
15-04-2009, 15:19
Czyli taki jak mój :D - u mnie było : impregnat - drewnochron w kolorze palisander / 2 razy / , na to lakierobejca Duluxa w takim samym kolorze .

laciaty
15-04-2009, 16:56
To drewno maluje się całe czy tylko z jednej strony??

pablitoo
15-04-2009, 18:30
Impregnatem / drewnochronem / malowałem z obydwu stron , lakierobejcą tylko z jednej .

Andrzej Wilhelmi
15-04-2009, 19:34
Bezbarwny drewnochron od spodu lakier TIKKURILA z wierzchu 2x przed montażem i 1x półsuchym pędzlem po montażu. Radzę zastosować podbitkę grubości 19 mm. pozdrawiam.

q-bis
16-04-2009, 09:19
Bezbarwny drewnochron od spodu lakier TIKKURILA z wierzchu 2x przed montażem i 1x półsuchym pędzlem po montażu. Radzę zastosować podbitkę grubości 19 mm. pozdrawiam.

Panie Andrzeju-powyższe nie do końca jest dla mnie jasne:
od spodu tzn od strony niewidocznej/zamkniętej czy od strony widocznej?
A może po Bezbarwny drewnochron od spodu ma być przecinek ?
Czyli wtedy od strony niewidocznej - 1x drewnochron, a od strony widocznej - 3 x lakier, czy tak?

Andrzej Wilhelmi
16-04-2009, 22:43
Tak jest powinien być przecinek! :oops: Dziękuję za zwrócenie uwagi.
Kolejność prac jest taka: od strony niewidocznej bezbarwny drewnochron a następnie od strony widocznej przed montażem dwukrotnie kolor. Po montażu i ewentualnym oblistwowaniu półsuchym pędzlem. Pozdrawiam.

q-bis
17-04-2009, 07:32
Tak jest powinien być przecinek! :oops: Dziękuję za zwrócenie uwagi.
Kolejność prac jest taka: od strony niewidocznej bezbarwny drewnochron a następnie od strony widocznej przed montażem dwukrotnie kolor. Po montażu i ewentualnym oblistwowaniu półsuchym pędzlem. Pozdrawiam.

Dziękuję :D