PDA

Zobacz pełną wersję : jaki ekspres cisnieniowy do kawy



curry
26-11-2003, 08:43
zachęcił mnie wątek z pytaniem o zmywarkę - ilość konkretnych odpowiedzi jest rewelacyjna, więc pozwoliłam sobie na pytanie o ekspres (wiem, że to mało budowlane pytanie)
Chcę kupić ciśnieniowy ekspres do kawy. Niestety nigdy wcześniej nie używałam i nie wiem, na co zwrócić uwagę. Jakie funkcje powinien mieć taki ekspres a jakie sobie odpuścić. ( ubijanie mleka, coś do robienia cappucino, spienianie mleka i inne zawiłości) Nie chciałabym wydawać więcej niż 800zł - no chyba że się przekonam, że tak trzeba.
Podobno firmy saeco i krups - to liderzy w tym temacie.
Z góry dziękuję za porady :)

pattaya
26-11-2003, 12:21
Najważniejszym parametrem jest ciśnienie.Od tego zależy smak kawy,jej jakość.Dobry ekspres musi miec jak największe ciśnienie i co się tym wiąże -masę.Musi być ciężki ,metalowy,jak w knajpie.Co do dodatków,mam ekspres z tymi spieniaczami,podgrzewaczami itp.Używaliśmy tego trochę na początku.Potem już nigdy.

Inka1
26-11-2003, 12:40
Mam Krupsa - taki łączony ekspres: zwykły + ciśnieniowy (16bar). Kawa z ciśnieniowego jest istotnie pyszna (pod warunkiem używania kawy do ciśnieniowego ekspresu, np. lavazza), ze spieniacza tez korzystam rzadko, jak poprzedniczka, nie chce mi sie potem tego myć :wink: . Używam jakieś 3 lata, wtedy kosztował ok.600zł.

pattaya
26-11-2003, 12:50
Twoja poprzedniczka ma 193cm,90kg i jest mężczyzną.

januszek
26-11-2003, 13:15
oczywiście liderem jest Krupss ale nie każdy jego model jest godny polecenia
ale śmiało moge polecić Rowentę konkretny typ
jest to Addagio typ ES-180/S bez zbednych bajerów, ale bardzo trwała i prymitywnie prosta w obsłudze na pewno sąsiada nie zalejesz.

Slawek :)
26-11-2003, 13:34
Krupps jest niewątpliwie dobrą firmą, ale liderzy są raczej włoskiego pochodzenia, podobnie jak espresso :wink: .
Oprócz wspomnianego saeco, radzę przyjrzeć się wyrobom jura, la pavoni, nemox, solis, gaggia - śmiesznie wyglądają te z ręczną prasą, ale na pewno są mniej praktyczne.

http://www.kaffeegenuss24.com/Produktkatalog/images/catalog/797602309_kl.jpghttp://s21541898.einsundeinsshop.de/sess/utn153fc49be77d9fd/shopdata/0180_siebtraeger/images/140035_137x155.jpghttp://s21541898.einsundeinsshop.de/sess/utn153fc49be77d9fd/shopdata/0180_siebtraeger/images/140012_137x155.jpghttp://www.gaggia.de/products/machines/gaggiats_s.gif

Pozdrowienia
:D

Inka1
26-11-2003, 13:47
Twoja poprzedniczka ma 193cm,90kg i jest mężczyzną.


ups, sorry :oops: dla mnie jak coś się kończy na "a" no kobieta być musi :wink:

mieczotronix
26-11-2003, 22:11
ja miałem wcześniej Rowentę - ale nisko-ciśnieniową i kawa była taka sobie
teraz mam Krupps wysokociśnieniowy - kawa jest lepsza, espresso można zrobić o konsystencji ropy naftowej
dużo korzystam też ze spieniacza, w sumie to chyba wyłącznie z przyzwyczajenia, bo 1/2 pianki pozostaje na filiżance. Ale kawka wygląda bajerancko. Mmmm.

Jak kupowałem Kruppsa, to spodobało mi się jego sitko z super-maleńkimi laserowo wypalanymi dziurkami.

Polecam syrop cukrowo-aromatowo-pomarańczowy "triple sec curacao" marki MONIN - do kawy z mleczkiem. Mmmmm. Pyszności.

26-11-2003, 22:21
zachęcił mnie wątek z pytaniem o zmywarkę - ilość konkretnych odpowiedzi jest rewelacyjna, więc pozwoliłam sobie na pytanie o ekspres (wiem, że to mało budowlane pytanie)
Chcę kupić ciśnieniowy ekspres do kawy. Niestety nigdy wcześniej nie używałam i nie wiem, na co zwrócić uwagę. Jakie funkcje powinien mieć taki ekspres a jakie sobie odpuścić. ( ubijanie mleka, coś do robienia cappucino, spienianie mleka i inne zawiłości) Nie chciałabym wydawać więcej niż 800zł - no chyba że się przekonam, że tak trzeba.
Podobno firmy saeco i krups - to liderzy w tym temacie.
Z góry dziękuję za porady :)
Cześc .Jak chcesz dobry expres cisnieniowy to musi on mieć ciśnienie min 15 bar.Jeśli jest mniejsze to sobie odpuść.
Co do ceny to zaczynasz od 250,-pln (tzw.bezfirmówka np w kauflandzie)do600-700 ,no chyba że chcesz BARDZO konkretny to ok2-3 tys.
Smacznego

Teska
26-11-2003, 22:34
Mieczotronix

a gdzie mozna kupic ten syropik???

mieczotronix
26-11-2003, 23:10
w jakichś delikatesowych sklepach - ja go kupiłem w "Piotr i Paweł" w Jankach. To jest syrop używany przez bramanów do robienia drinków (na tej zasadzie, co grenadyna) więc powinien być we wszystkich lepiej wyposażonych sklepach alkoholowych, albo w delikatesowcach.
Gdyby moja babunia widziała na co pieniądze wydaję, to by się puknęła w czoło (albo raczej mnie) i wykonałaby by pewnie taki syropik z zamkniętymi oczami z wody, cukru i odpowiednio spreparowanych skórek od pomarańczy. Organoleptyczne moje badania wykazują, że nie składa się on z niczego więcej. Jest to ciecz klarowna, w smaku słodka jak woda z cukrem, a w zapachu pachnąca pomarańczemi. Ja nie umiem tego wyprodukować, więc kupiłem. Ale może po opisie, ktoś jakiś surogat opracuje.
Najpierw mi taką kawuchnę przyrządzili w jakiejś kawiarni w centrum Warszawy i tam podpatrzyłem czego dolewają. Zresztą wcale się nie kryli, te syropy często stoją na widoku w kawiarniach - jako opcjonalne dodatki urozmaicające.

curry
02-12-2003, 12:40
widziałam wczoraj adagio rowenty za ok. 600zł. Niestety był szczelnie zapakowany a informacje na opakowaniu skąpe. Fachowca też nie było.
Wg opisu - można robić w nim cappucino, ma wyjmowany zbiornik na wodę i łatwy sposób wyjmowania resztek zużytej kawy.
I mam teraz pytanie- czy spieniacz- to własnie jest to urządzenie do cappucino, czy tylko do spieniania kawy? czy mleka?
Na co powinnam zwrócić jeszcze uwagę?

mieczotronix
02-12-2003, 13:09
ta rowenta jest chyba ok. Chyba ją kiedyś oglądałem, wybrałem w końcu KRUPSA dla odmiany (poprzedni mój ekspres to była Rowenta).
Spieniacz służy do spieniania mleka. Kawy się nie spienia. Spienia się mleko i wlewa do kawy i hop - jest kapuczino.
Jeśli chodzi o piankę na kawie, to dobry ekspres powinien parzyć kawę tak, żeby na kawie pojawiła się cieniutka warstewka pianki takiej kawowej-żółtawej (co oznacza, że kawa parzyła się w dobrej temperaturze i w dobrym ciśnieniu). Ekspres Krupsa, który kupiłem miał na pudełku napisane, że z niego zawsze kawa z taką pianką wylata. I że to gwarantują. No i faktycznie. Wylata.

Inka1
02-12-2003, 13:26
Potwierdzam, zawsze z pianką :D , nawet ja mi braknie "Lavazzy" i daję zwykłą kawę :wink: pianka jest

curry
02-12-2003, 13:58
oo..dzięki za wyjaśnienia
a jakie macie modele tego Krupsa?
ja na razie nie piję ani cappucino, ani kawy z mlekiem - a piankę z samej kawy lubię mieć. Więc cieszę się że taka pianka z Krupsa wylata ;)
Dopytuję się tak szczegółowo na forum, bo nie mogę trafić na kumatego sprzedawcę, który wyjaśniłby mi co i jak...czasem to mi ręce opadają, jak słyszę jakie bzdury opowiadają...

czakur
02-12-2003, 13:58
a u mnie expres ciśnieniowy jest rzadko wykorzystywany fakt ze kawa z niego dobra, ale ileż to tzreba celebrować aby się napić kawy.
Pijemy "tony" kawy i nie chce się nam za każym razem w to bawić, więc uważam to za piękny ale niefunkcjonalny "mebel".

Inka1
02-12-2003, 14:29
Ja mam takiego krupsa:
http://www.dworek.jaroslaw.pl/krups/888.htm

curry
02-12-2003, 14:42
ładny :)
strasznie duży wybór na tej stronie...
i jeszcze jedno pytanie laika ekspresowego: jak długo trwa przygotowanie jednej kawy? tzn. czy kupować ekspres na dwie kawy przygotowywane jednocześnie czy wystarczy na jedną?

mieczotronix
02-12-2003, 14:47
ekspresy krupsa mają na pudełku informację, że dany model robi kawę zawsze z pianką

fakt, że proces parzenia kawy w ekspresie jest dosyć długi, ale ja to akurat lubię, bo mnie odpręża.
1. Wyjąć kawę z lodóki (siedzi tam w pudełku, żeby nie wietrzała - na zimno podobno wolniej wietrzeje).
2. Zagotować wodę w czajniku elektrycznym.
3. Wlać do filiżanki, żeby ją rozgrzać.
4. Włożyć do tej gorącej wody w filiżance łyżkę od ekspresu (to metalowe coś), żeby też rozgrzać - To rozgrzewanie jest ważne jak się parzy mikroskopijną ilość espresso - bo inaczej wystygłoby strasznie szybko.
5. Nagrzać ekspres.
6. Nabić kawy do sitka.
6. Schować kawę do lodówki.
7. Założyć sitko z kawą do rozgrzanej łyżki.
8. Wylać gorącą wodę z filiżanki.
9. Założyć łyżkę z sitkiem do ekspresu.
10. Ustawić filiżankę.
11. Zaparzyć kawę.
12. Wyjąć łyżkę.
13. Wyrzucić sitko z kawą do zlewu.
14. Wyrzucić kawę do śmieci.
15. Wymyć łyżkę i sitko.
teraz można się napić espresso
a do kapucino trzeba jeszcze
16. nastawić ekspres na robienie capuccino
17. Nalać mleko do szklaneczki.
18. Spienić mleko w ekspresie.
19. Wlać piankę do kawki
20. Odstawić i wymyć szklaneczkę.
21. Przedmuchać spieniacz w ekspresie gorącą parą, żeby go mleko nie zatkało

no i w skrócie to tak

ale to zdrowsze niż machinalne palenie papierosa

curry
02-12-2003, 14:47
ta strona jest rewelacyjna - są tam opisane te wszystkie bajery jakie ma ekspres!!!

januszek
02-12-2003, 15:09
witaj
to czy expres parzy kawę z pianką zależy głownie od ciśnienia i od stopnia zmielenia kawy. to jedno
expresy do robienia cappucino są tak drogie że na pewno go nie kupisz chyba ze otwierasz bar, to i owszem.
ale obsługa tego to cho cho :-? całkiem kłopotliwe to drugie
prawdziwe cappucino zalewa się mlekiem i cały problem tkwi w tym żeby go nie przypalić bo wtedy kawa jest jak ze swietlicy szkolnej
daruj sobie cappucino z expresu za 600 a nawet za 1000 nieporozumienie
to jest jedynie podgrzane i spienione mleko taką rurką z boku przez którą przepływa para masz wtedy mleko rozmącone z wodą, bez względu czy to jest krupss rowenta philips i inne takie.
natomiast jest istotne to czy expres ma termoblok czy kociołek
jeśli kociołek to masz większe ciśnienie i cieplejszą kawę, niestety większość krupssa ma termoblock (zdecydowanie tańsze rozwiązanie) tak tak oni tez oszczędzają
kup na dwie filizanki lub z dwoma sitkami (przydaje się jak przyjdą goście)

smacznego :D

curry
02-12-2003, 15:11
mieczotroniksie! Przeraziłes mnie!!!
Czy można zakupić ekspres wraz z kimś do obsługi tego ustrojstwa???

Inka1
02-12-2003, 15:39
[quote="mieczotronix"]ekspresy krupsa mają na pudełku informację, że dany model robi kawę zawsze z pianką

fakt, że proces parzenia kawy w ekspresie jest dosyć długi, ale ja to akurat lubię, bo mnie odpręża.
1. Wyjąć kawę z lodóki (siedzi tam w pudełku, żeby nie wietrzała - na zimno podobno wolniej wietrzeje).
2. Zagotować wodę w czajniku elektrycznym.
3. Wlać do filiżanki, żeby ją rozgrzać.
4. Włożyć do tej gorącej wody w filiżance łyżkę od ekspresu (to metalowe coś), żeby też rozgrzać - To rozgrzewanie jest ważne jak się parzy mikroskopijną ilość espresso - bo inaczej wystygłoby strasznie szybko.
5. Nagrzać ekspres.
6. Nabić kawy do sitka.
6. Schować kawę do lodówki.
7. Założyć sitko z kawą do rozgrzanej łyżki.
8. Wylać gorącą wodę z filiżanki.
9. Założyć łyżkę z sitkiem do ekspresu.
10. Ustawić filiżankę.
11. Zaparzyć kawę.
12. Wyjąć łyżkę.
13. Wyrzucić sitko z kawą do zlewu.
14. Wyrzucić kawę do śmieci.
15. Wymyć łyżkę i sitko.
teraz można się napić espresso
a do kapucino trzeba jeszcze
16. nastawić ekspres na robienie capuccino
17. Nalać mleko do szklaneczki.
18. Spienić mleko w ekspresie.
19. Wlać piankę do kawki
20. Odstawić i wymyć szklaneczkę.
21. Przedmuchać spieniacz w ekspresie gorącą parą, żeby go mleko nie zatkało

no i w skrócie to tak


brzmi jak instrukcja obsługi bankomatu dla blondynki :lol:
(to nie jest kpina z twojej wypowiedzi, chylę jedynie czoła tak drobiazgowamu opisowi) :D

mieczotronix
02-12-2003, 18:16
kiedyś nakręciłem sobie film jak robię kawę (żona powiedziała, że będzie go puszczać gościom czekającym aż im zrobię kawę, żeby wiedzieli co ja tyle czasu robię w kuchni), w którym sfilmowałem tą całą przydługą procedurę. Filmu trwa chyba z 10 minut.
W sumie wtedy zdziwiło mnie to, że kawę z "EKSPRESU" robi się dłużej niż normalną (zalewaję). No i stwierdziłem, że raczej kawiarni to ja prowadzić nie będę.

czakur
02-12-2003, 19:55
Mieczu fantastyczna instrukcja oddająca cały sens stosowania expresu ciśnieniowego :lol: :lol: :lol: :lol: .
Ale ponieważ zycie jest szybkie my go używamy od okazji do okazji,
właśnie wtedy kiedy chcemy się odprężyć.
tak nawiasem to mamy któryś model AEG i jest ok.

Instrukcja jest bomba postanowiłem ją pokazać moim koleżankom zafascynowanym expresem ciśnieniowym :lol: :lol: :lol:
(naturalnie z zachowaniem praw autorskich)
pozdrawiam czakur

PS. po przejżeniu tego wątku moja żona powiedziała że idzie nam zrobić kawę cappuccino z expresu :wink:

ARETE
02-12-2003, 22:49
Muszę się pochwalić, że w efekcie długich i intensywnych ćwiczeń przyrządzanie espresso zajmuje mi ok. 3 minut, szybciej niż w tym samym czasie teść robi zwykłą zalewajkę :D
Mam jakiegoś starego Krupsa i oprócz tego, że warczy jak traktor, to jest OK!

Pozdr
Zbig

Ewunia
02-12-2003, 23:26
trwa chyba z 10 minut Czy aby nie przesadzasz?

mieczotronix
03-12-2003, 10:47
przyrządzanie espresso zajmuje mi ok. 3 minut
mistrzu!

ARETE
03-12-2003, 12:18
przyrządzanie espresso zajmuje mi ok. 3 minut
mistrzu!

:D
W razie czego zapraszam na bezpłatne szkolenie połączone z małą czarną. Mam nadzieję, że jest tak samo dobra jak ta 10-minutowa :wink:

Pozdrowienie
Zbig

Jasiu
03-12-2003, 12:31
ekspresy krupsa mają na pudełku informację, że dany model robi kawę zawsze z pianką

fakt, że proces parzenia kawy w ekspresie jest dosyć długi, ale ja to akurat lubię, bo mnie odpręża.
1. Wyjąć kawę z lodóki (siedzi tam w pudełku, żeby nie wietrzała - na zimno podobno wolniej wietrzeje).
[...]
14. Wyrzucić kawę do śmieci.


No wiesz !!! Do śmieci !? :o
Do kompostownika !!! ;)

Porządny ekspres ciśnieniowy (15bar) "parzy" kawę bardziej przez ciśnienie niż temperaturę. Tak parzona kawa ma inny smak i wogóle jest inna.

mrtn
03-12-2003, 17:29
pres ciśnieniowy (15bar) "parzy" kawę bardziej przez ciśnienie niż temperaturę. Tak parzona kawa ma inny smak i wogóle jest inna.

Tak - ale mimo wszytko niezbedna jest wysoka temperatura. Mam ekpres AEG i sygnalizuje kiedy jescze jest zimy, kawa zrobiona na zimno jest znacznie gorsza od zrobionej na goraco !!! i to przy cisnienu 15 bar.
http://www.testberichte.de/imgprod/3213.jpg

Po za tym dołączam go do liosty polecanych:- AEG EA 100 moc 1260W
- wyśmienita pianka dzięki sitku Crema Plus
- krótki czas podgrzewania
- profesjonalna pompa ciśnieniowa 15bar
- dysza spieniająca do robienia Capuccino
- zdejmowany zbiornik na wodę
- zdejmowana miseczka i kratka ściekowa

i cena bardzo dobra

Tak po zatym jestem pragmatykiem, więc proszę kogoś o wyjasnienie co robi lepiej (w jaki sposób) ekspres za 4000 (chodzi o capucciono). W przypadku ekpresu 3 a 15 bar - róznica jest widoczna i zwizana z podwyższonym ciśnieniem.

mieczotronix
03-12-2003, 17:48
co robi lepiej (w jaki sposób) ekspres za 4000 (chodzi o capucciono).

Chyba są dwie opcje: Jedne to ekspresy, które mielą same kawę, robią piankę, mieszają to wszystko, wyrzucają zużytą kawę do zbiornika. Wsypuje się do nich tylko ziarna kawy, wlewa wodę i mleko i co jakiś czas opróżnia ze zużytej kawy. To takie kombajny.

Są jeszcze takie, które nie robią nic nadzwyczajnego, ale są np. solidniejsze - bo przeznaczone do kawiarni. No i pewnie są też takie, które zrobił własnoręcznie Lugii del Kavozaparzaccio, z ręcznie kutej mosiężnej blaszki, w manufakturze założonej przez dziadka w 1823 roku na południu Włoch. Jak ten:
http://www.caffedesign.com.pl/caffedesign/picture/europiccola.jpg (http://www.caffedesign.com.pl/caffedesign/#)

Doki
03-12-2003, 22:22
Poniewaz tez jestem w procesie zakupu ekspresu, dzis wybralem sie po zakupy. Moje pierwsze wrazenie: Boze! te Saeco to kompletna tandeta! plastic bamber, przeciez to sie rozleci po paru latach uzywania. Potwierdza sie to, co mowil jeden moj dobry znajomy: tylko Gaggia.

Chociaz znalazlem piekny ekspres Alessi... € 560.

ARETE
06-12-2003, 14:47
Pozwólcie, że podzielę się swoimi przemyśleniami. Jeśli się mylę, to poproszę znawców o korektę.

Pompa ekspresu ciśnieniowego, załóżmy 15 barów, wytwarza takie ciśnienie, ale jest to ciśnienie maksymalne. Ile tak naprawdę będzie musiała tego ciśnienia wytworzyć, zależy od "oporu" stawianego przez kawę będącą w sitku.
Czy więc w związku z tym kawa nie będzie lepsza wtedy, gdy w sitku będzie jej więcej i będzie lepiej ubita? No bo wtedy opór jest większy i parzy się ona pod większym ciśnieniem?
Jeśli to prawda, to wynikają z tego pewne praktyczne wnioski:
- lepiej parzyć kawę z pełnego sitka (czyli dla dwóch osób na raz, albo dla twardzieli - jedną z pełnego sitka :wink: )
- duże znaczenie ma sposób zmielenia kawy - na pewno nie może być zbyt grubo mielona, bo wtedy woda z łatwością się przez nią przeciśnie jeszcze zanim wytworzy się wysokie ciśnienie
- trzeba dobrze ubić kawę w sitku.

Oczywiście mowa jest o ekspresach ładowanych ręcznie. W kombajnach mielących kawę nie bardzo mamy wpływ na sposób jej przygotowania.

Dobrze kombinuję???

Zbig

curry
01-03-2004, 12:10
zakupiłam w weekend ekspress do kawy, o który tak się tu dopytywałam!
Jest to Krups, model FNC1
jak na razie - jest fajnie:)
Nie robiłam jeszcze pianki z mleka, ale dziś po pracy wypróbuję :)
Mam jeszcze pytanie-
za pierwszym podejściem została na filtrze mokra kawa typu "błotko", przy następnej mocniej ubiłam kawę - i na filtrze była juz zbita prawie na kamień, lekko parująca.
Ale gdy kawa kapie do filiżanek to na początku leci taka fajna, czarna, smolista, a potem pienista ciecz, lekko lurowata. czy to normalny objaw? Rozumiem, że gdyby lecieła cały czas taka smolista to trzeba by było kawę jeść łyżeczką, a tak, to trochę się rozcieńczy- ale może powinna leciec cały czas jednakowo nasycona?;)
Może powinnam bardziej ubijać kawę w filtrze?

tommi5
01-03-2004, 13:23
Ale gdy kawa kapie do filiżanek to na początku leci taka fajna, czarna, smolista, a potem pienista ciecz, lekko lurowata. czy to normalny objaw?

To najzupełniej normalne. Prawidłowy "shot" kawy czyli taka dawka powinien składać się z trzech warstw, na wierzchu powinna utworzyć się pianka. Nie wiem czy Twój ekspress odmierza sam ilość wody czy to Ty musisz wyłączyć przycisk dozujący wodę. Jeśli jest automatyczny to taki strumień kawy powinien lecieć od 19 do 22 sekund. Kawa nie powinna być zbytnio ubita, bo wtedy woda nie będzie mogła swobodnie przepływać. Najlepiej jest sprawdzić wygląd takiego shota nalewając go do małego szklanego kieliszka, jeśli ekspress działa prawidłowo zaobserwujesz te trzy warstwy ( trzecią jest pianka na wierzchu). Ta na spodzie najciemniejsza.

Osobiście dla degustatorów kawy polecam metodę french pressing, czyli parzenie w naczyniu zwanym kafeterią. Domowe ekspresy raczej się nie sprawdzają, ale to tylko dla prawdziwych smakoszy.

Pozdrawiam

Zbigniew Rudnicki
01-03-2004, 13:28
Kawa do expressów cisnieniowych jest mieszanką 50% / 50% kawy drobno i średnio mielonej.
To co kupujemy to kawa średnio lub nawet grubo mielona.
Trzeba połowe domielić.
Właściwy stopień domielenia poznajemy po tym jak kawa wypływa z ekspresu.
Wypływ powinien być na granicy ciurkania i kroplowania. Najlepiej jeśli z jednej dziurki ciurka, a z sąsiedniej kropluje.
To mi powiedział pewien włoch, którego śniadanie to zawsze była esspresso z biskwitem (takie ciasteczko).

curry
01-03-2004, 14:28
kawę kupiłam czarną lavazzę do ekspresu - czyli mam nadzieję że ziarnistość jest odpowiednia.
Smoliste kapie, a "lurowata" pianka - ciurka
Niestety ekspres sam nie odmierza wody- sama nalewam filiżankę lub dwie
Pianka na kawie jest okazała i trwała :) więc wnisokuję, że te trzy warstwy się tworzą.
Teraz z niecierpliwością czekam na popołudnie by pokombinować ze spienianiem mleka

tommi5
01-03-2004, 15:38
Co do mleka, to znawcy twierdzą, że nie można go podgrzewać dwukrotnie, bo traci wartości smakowe. Tak więc tylko raz można z niego robić pianę. Ważne jest by przed podgrzewaniem ( robieniem piany) było dobrze schłodzone.

curry
03-03-2004, 12:23
Oznajmiam, że wczoraj wypróbowałam spieniacz mleka.
Działa rewelacyjnie:) Pianka wychodzi gęsta i trwała.
Zgodnie z zaleceniami użyte mleko było chude 0,5% i zimne.
Bardzo dziękuję wszystkim za porady!

p.s. dzięki uzyskanym tu informacjom byłam o wiele bardziej zorientowana w temacie niż ekspedienci, którzy te ekspresy sprzedawali :)

Janon
03-03-2004, 22:46
pozdrawiam wszystkich wielbicieli ciśnieniowej kawusi, jak to dobrze że ekspresy przelewowe pomału odchodzą w niebyt :wink:

joogjan
03-03-2004, 22:51
tygodnik ,,Przyjacółka'' lub każde inne pisemko tzw. kiblowe powinno udzielić CI najbardziej wyczrpujacej odpowiedzi. OOOOOOOOOOOOOOOOJJJJJJJJJJJJJJJJJ jojojoj.................................

curry
04-03-2004, 09:12
jak widzę jakie pierdoły wypisują takie tygodniki w tematach, na których się znam, to włos na głowie mi się jeży...a jak dopiero szukam informacji, to nie mogę zweryfikować, czy piszą banialuki, czy nie...
jednak forum to forum - żywi ludzie, którzy wiedzą o czym piszą ( w większości, oczywiście :))

potokjakub
20-03-2016, 12:36
Sama marka nie jest aż tak ważna, wiadomo, które robią ekspresy z wyższej półki. Ważne jest, zęby miał mielarkę wbudowaną, no chyba, że wolicie kolbowy,a le kawa wychodzi identyczna, a porzadek łatwiej utrzymać i oszczędnosć czasu.

noc
12-04-2016, 00:07
Używałem expressu Krups przez około 4 lata, niestety praktycznie wyzionął ducha. Prawie. Od paru tygodni skończyło się uszczelnienie wewnątrz kombajnu. W związku z tym pytanie do kogoś zorientowanego. Czy jest możliwość wymienić wewnętrzne, bo pewnie jakieś są, uszczelki? Przygotowywana kawa kapie z paru miejsc; ob dysz wylotu kawy, do pojemnika na fusy, z tyłu przy zbiorniku wody.
Jeśli nie ma możliwości naprawy, to niestety śmietnik:mad:.
Jeśli będę zmuszony do wymiany, to co trwalszego polecilibyście? Tylko bez kosmicznych cen, raczej jakieś 2-3 tys PLN.

andrzejkoziol11
23-08-2016, 10:18
My od 3 lat posiadamy ekspres ciśnieniowy Fagor cr-22.

joliska
23-08-2016, 15:26
Po 7 latach Saeco Talea Ring dokonał żywota, kupiliśmy DeLonghi Magnifica :)

Teska
28-08-2016, 18:38
Ja mam DeLonghi Ecam...polecam.

Teska
28-08-2016, 18:40
a

Teska
28-08-2016, 18:41
Używałem expressu Krups przez około 4 lata, niestety praktycznie wyzionął ducha. Prawie. Od paru tygodni skończyło się uszczelnienie wewnątrz kombajnu. W związku z tym pytanie do kogoś zorientowanego. Czy jest możliwość wymienić wewnętrzne, bo pewnie jakieś są, uszczelki? Przygotowywana kawa kapie z paru miejsc; ob dysz wylotu kawy, do pojemnika na fusy, z tyłu przy zbiorniku wody.
Jeśli nie ma możliwości naprawy, to niestety śmietnik:mad:.
Jeśli będę zmuszony do wymiany, to co trwalszego polecilibyście? Tylko bez kosmicznych cen, raczej jakieś 2-3 tys PLN.


Wymień uszczelki, i to ze masz wode w pojemniku na fusy to albo zaworek puscił,ale najpewniej uszczelnienie. Znajomej naprawili bez problemu bodajże stówkę płaciła

MPC
02-09-2016, 00:35
[CENTER]Ponieważ używam ekspresu ciśnieniowego cały czas od paru lat to proponuję jednak DeLonghi. Tak jak wcześniej zostało napisane modele ECAM np. Cappucino. Jeśli ekspres jest automatyczny czyli: posiada wyjmowany pojemnik na mleko, młynek do mielenia, funkcję przypominającą o jego odkamienieniu to bardzo ułatwia to jego użytkowanie. Posiadam obecnie model Capuccino od ponad 4 lat i jest to genialny ekspres jeżeli chodzi o smak kawy. Wcześniem używałem przelewowych i niestety to jest raczej zbędny mebel, gdyż lepszy smak i aromat uzyskamy po zalaniu zwykłej mielonej kawy. Krups kolbowy był ciekawy choć wymagał zbyt wiele zachodu przy parzeniu kawy i co niestety było minusem nie posiadał spieniacza. Wspomniany Cappucino posiada wyjmowany pojemnik na mleko dzięki czemu możemy szybko zrobić Cappucino czy też czekoladę na gorąco lub kakao po czym po praktycznie automatycznym oczyszczeniu schować go do lodówki. Dodatkową funkcję jest dyszą z gorącą wodą, której można używać do zaparzenia np. herbaty na szybko. Wspomniany ekspres zrobił dotychczas ponad 40 tys. kaw i nie ma z nim większych problemów. Do tej pory 2 razy wymieniany był przeływomierz, który kosztuje około 40 zł i każdy może go wymienić samodzielnie. W celu zachowania dobrej kondycji ekspresu należy podczas odkamieniania dokładnie czyścić zaparzacz. Woda używana najlepiej jeśli będzie przefiltrowana lub w opisywanym ekspresie można do zbiornika z wodą założyć filtr. Ekspresy podczas uruchamiania posiadają funkcję sprawdzania i wprowadzania ph wody co jest istotne i wpływa na częstość odkamieniania. Podczas zakupu moim zdaniem należy unikać tych automatów, które mają dotykowy wyświetlacz, gdyż są dużo bardziej podatne na uszkodzenia od gorącej pary i wilgoci, także lepiej jest szukać z wyświetlaczem i przyciskami. Ekspresy automatyczne posiadają pojemnik na fusy co pozwala zrobić kilka do kilkunastu kaw bez opróżniania pojemnika. Nie polecam ekspresów automatycznych poniżej 1.000 zł, gdyż rzadko zdarza się aby otrzymywały wymagane ciśnienie i co istotne są głośne jak np. firmy Zel....... Do De Longhi można znaleźć w sklepach internetowych praktycznie wszystkie części jeśli ktoś chciałby w naprawę pobawić się samodzielnie choć to czeka użytkowników najczęściej po kilku latach lub tysiącach zrobionych kaw.

suger
05-09-2016, 10:13
równiez mam DeLonghi i równiez polecam :)

bentos
09-09-2016, 11:29
ja ostatnio zakupiłem z samsunga i jest całkiem ok :)

Urlopomanka
14-09-2016, 13:14
Ja się zgadzam z opinią, że wbudowana mielarką jest spoko opcją, jeśli nie chcemy codziennie wycierać kawy. Co do modelu - ja akurat z Krups mam dobre doświadczenia...

asiah78
11-10-2016, 11:17
W moim domu króluje ekspres ciśnieniowy [SPAM]. Mam go od roku. A że jestem smakoszem kawy, musi być ona przygotowana w sposób idealny i nie może to być byle jaka kawa z pobliskiego sklepu.
Ten ciśnieniowy ekspres zapewnia wyjątkowy smak i aromat każdej filiżanki, którą smakuję w domowym zaciszu lub raczę nią bliskich i znajomych podczas przyjęcia. Dodatkowo 8 poziomów regulacji intensywności kawy, sprawia, że każdy może mieć taką jaką bardzo lubi.
Polecam.

emily54
24-10-2016, 18:52
Ja ma taki na kapsulki ale to sporadycznie uzywam glownie jak sa goscie :) a tak to rozpuszczalna

Teska
23-11-2016, 20:20
Ja miałam delonghi, ale po 5 latach sprzedałam i zakupiłam Jurę J6.....i powiem wam tak...delonghi to mi się wydawało ze kawę smaczną parzył...

i polecam wam oczywiscie kawy z palarni...nie te badziewia marketowe..

terdemannia09
04-12-2016, 21:18
Ja się przymierzam i sam nie wiem co kupić?

Dorota1234
17-12-2016, 21:29
Potwierdzam - ekspres na kapsułki to tani zakup ale drogie używanie. Jesli kupisz go komus na prezent, to bedzie Cię przeklinał od sknerów a potem w końcu to urządzenie odstawi na strych.
Teretycznie najlepszą marką jest szwajcarska Jura - bo robiona faktycznie w Szwajcarii. Ale niestety jest bardzo droga. My używalismy wiele lat niedroga rowentę Adagio, i była bardzo fajna aż dokonała swego żywota.

mark.b
28-12-2016, 21:55
to prawda, kapsułki drogo, ale za to jaka wygoda! jeszcze zależy jak dużo kawy pijesz

evaneskaj3
03-01-2017, 23:01
Dobrego ekspresu nie kupisz za mniej niż 3 tysiąCe. Trzeba się liczyć z takim wydatkiem. Ale za to kawa jaka pyszna!

elmska
17-01-2017, 12:10
a moślicie że tak do 2 tysięcy da radę kupić? :rolleyes:

tomek534
17-01-2017, 12:48
Polecam krupsa, korzystam od roku i póki co jestem bardzo zadowolony :)

sekretarka
19-01-2017, 09:13
a moślicie że tak do 2 tysięcy da radę kupić? :rolleyes: wiesz ja od około 6-7 lat użytkuję bezawaryjnie AEG Elektrolux , to taki na korbę, koszt około 300 zł chyba, wiadomo kawy nie mieli, ale robi pyszną z dużą grubą cremą. Kupiłam go wtedy po przeczytaniu masy opinii na jego temat, bo szukałam czegoś taniego, a robiącego dobrą kawę i muszę powiedzieć, że się nie zawiodłam. Teraz na wiosnę urządzam nową kuchnię, wszystko planuję nowe meble i cały sprzęt i chcę kupić też nowy ekspres, a tego zabiorę na daczę, ale boję się, że ten nowy, który pewnie będzie dużo droższy ( bo chcę spróbować z młynkiem ) nie będzie parzyć takiej dobrej kawy, jak ten mój tani AEG :). Więc nie zgadzam się z tym co ktoś napisał powyżej , że dobra kawa to tylko z takiego powyżej 3000 zł.

Tomaszs131
19-01-2017, 09:16
Od paru miesięcy cieszymy się z posiadania ekspresu firmy Saeco. Jak narazie wszystko w porządku, do końca gwarancji jeszcze 18 miesięcy;)

Kamila.
19-01-2017, 11:54
W Saeco de luxe tuż po gwarancji rozszczelniła się dysza do spieniania mleka i niestety cieknie.
Moim ulubionym ekspresem jest Krups działający już 6,5 roku. Nic się z nim nie dzieje oprócz tego że młynek do kawy jest dość głośny i może robić za budzik :D

Do 2 tysięcy można kupić podstawową wersję ;)
http://www.mediaexpert.pl/ekspresy-cisnieniowe/ekspres-krupsea-82f810,id-737117?gclid=Cj0KEQiA5IHEBRCLr_PZvq2_6qcBEiQAL4cQ0 3Ixn7gIIZzdd4WhMuVvsaRciZ2roogUi84k7a3SqccaApz78P8 HAQ&gclsrc=aw.ds&dclid=CMzt1-CEztECFfev7QodQuEBAg

sekretarka
16-03-2017, 19:15
Do nowej kuchni postanowiłam też kupić nowy ekspres :yes:, przeczytałam masę opinii i padło na DeLonghi Perfecta ESAM 5500.S, wygląda super, kawka też pyszna, cena przystępna i co najważniejsze dla mnie z pojemnikiem na mleko, oby tylko był tak samo sprawny jak jego poprzednik, taniutki i zwykły korbowy z Elektroluxa, działa do dziś i parzy pyszną kawkę.

Martons
19-04-2017, 14:55
Ja mam boscha kilka lat, który kosztował zaledwie z 1200 zł i jakoś się dalej trzyma i robi swoje. Oczywiście mieli kawę z ziaren.

Tomaszs131
07-07-2017, 19:35
W Saeco de luxe tuż po gwarancji rozszczelniła się dysza do spieniania mleka i niestety cieknie.
Moim ulubionym ekspresem jest Krups działający już 6,5 roku. Nic się z nim nie dzieje oprócz tego że młynek do kawy jest dość głośny i może robić za budzik :D

Do 2 tysięcy można kupić podstawową wersję ;)
http://www.mediaexpert.pl/ekspresy-cisnieniowe/ekspres-krupsea-82f810,id-737117?gclid=Cj0KEQiA5IHEBRCLr_PZvq2_6qcBEiQAL4cQ0 3Ixn7gIIZzdd4WhMuVvsaRciZ2roogUi84k7a3SqccaApz78P8 HAQ&gclsrc=aw.ds&dclid=CMzt1-CEztECFfev7QodQuEBAg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.mediaexpert.pl %2Fekspresy-cisnieniowe%2Fekspres-krupsea-82f810%2Cid-737117%3Fgclid%3DCj0KEQiA5IHEBRCLr_PZvq2_6qcBEiQAL 4cQ03Ixn7gIIZzdd4WhMuVvsaRciZ2roogUi84k7a3SqccaApz 78P8HAQ%26gclsrc%3Daw.ds%26dclid%3DCMzt1-CEztECFfev7QodQuEBAg)
Niestety zmuszony jestem potwierdzić kolegi informację, dysza do spieniania mleka nie wytrzymała niecałego roku eksploatacji. Cieknie z niej podczas nalewania kawy. Czeka mnie wizyta w serwisie.

Łukasz Markowicz
29-03-2018, 13:34
Cześc .Jak chcesz dobry expres cisnieniowy to musi on mieć ciśnienie min 15 bar.Jeśli jest mniejsze to sobie odpuść.
Co do ceny to zaczynasz od 250,-pln (tzw.bezfirmówka np w kauflandzie)do600-700 ,no chyba że chcesz BARDZO konkretny to ok2-3 tys.
Smacznego

sorry ale dobre expressy zaczynają się od 3 tyś.. bardzo dobre kosztują od 15 000

maliczi
09-04-2018, 11:47
U mnie na blacie w kuchni stoi (spam)i mam 2 w 1 przelewowy i ciśnieniowy :) kosztował 600 pln ale było warto tylko musisz sobie dobrą kawe kupić polecam drobnozmieloną :) Tak, jestem zapaleńcem kawy !

Teska
12-04-2018, 18:48
Ja mam Jurę J6 polecam bardzo!!!

Bertha
12-04-2018, 21:30
Siemens EQ5 już kilka lat użytkowany intensywnie. Kawa tak piękna, jak ziarenka które wsypiesz. Cena obecnie ponizej 2k.

_ZBYCH_
27-07-2018, 20:27
Po latach używania ekspresu na kapsułki zdecydowaliśmy się kupić prawdziwy ekspres robiący kawę z kawy ;)
Po miesiącach czytania i zbierania opinii wybór padł na Jura E8 + PRO przystawka do spieniania mleka + chłodziarka do mleka.
Używamy go dopiero rok, więc na temat trwałości nic nie napiszę. Kawę robi znakomitą (w każdej wersji).
Jest prościutki w obsłudze. Podstawiamy filiżankę lub szklankę, jednym przyciskiem wybieramy rodzaj napoju i w kilka sekund gotowe :)
Dodatkowo ekspres podaje gorącą wodę (np. do herbaty) i gorące mleko (może być z pianką). Moje dzieci bardzo go za to lubią :)
Ekspres posiada zabudowany blok zaparzacza (nie wyciąga się go do mycia, jak w innych ekspresach). Po prostu Jura tak opracowała system płukania, że nie jest konieczne wyciąganie bloku zaparzacza. Przyznam, że na początku obawiałem się takiego rozwiązania (bo nigdy się nie spotkałem z ekspresem bez wyciąganego bloku zaparzacza), ale dałem się przekonać i na razie nie żałuję.
Polecam!

Karola12cc
31-07-2018, 23:27
Z młynkowych najlepiej z Saeco, jak dla mnie to najlepsza firma. A jesli interesują cie kapsułki to tylko Nespresso, nie należy do taniej marki, ale kawa jest naprawdę dobra.

Mr A
01-08-2018, 09:07
Kupę lat temu kupiłem za punkty payback z dopłatą około 400 zł Saeco Xsmall dla żony. Do tej pory wiernie służy, kawa podobno nigdzie jej nie smakuje tak jak w domu - ja nie pijam więc się nie wypowiem ;) Kiedyś kosztował ok. 1500, teraz widzę ok. 900 zł.

ahrissetzpa
10-09-2018, 15:37
Znakomicie! Dzięki wielkie za ciekawe informacje w tym obszarze. Jestem pewien, że mi się one przydadzą :)

kerad85
10-09-2018, 21:11
W dobrej cenie można kupić Philipsa z technologią Saeco.

popey111
18-09-2018, 10:27
Polecam Krupsa Evidence :) można kupić w świetnej cenie jak się wie gdzie :) np EA892d za 2499