PDA

Zobacz pełną wersję : Pilne! Kratki od DGP w podłodze - ma ktoś?



mija74
15-04-2009, 22:06
Witam!
Właśnie rozprowadzaja u mnie kanały od kominka do DGP. Rozprowadzenie z parteru na piętro przez strop i dalej po posadzkach. Kanały będą ukryte w wylewce a kratki mają być poziomo zamontowane w podłodze (tak proponuje wykonawca). Twierdzi, że ścianki działowe (12cm grubości) są zbyt cienkie na umieszczanie w nich kratek, a poza tym przy montażu w podłodze nie brudzą się ściany. Rozprowadzenie grawitacyjne, bez turbiny. Czy ktoś z was ma tak wykonane DGP?
Jeszcze jedna kwestia - jedną rurą zrobiono rozprowadzenie do 3 pomieszczeń (kolejno kratki w każdym pokoju). Czy to będzie poprawnie działać? Czy całe ciepło nie ucieknie w pierwszym pomieszczeniu a w kolejnych już będzie chłodno?
Sprawa pilna, prosze o szybki odzew!

admiro
16-04-2009, 06:51
U mnie kanały w podłodze kompletnie nie zdały egzaminu, w pokoju na kominkiem ciepło, w innych nic (ale bardziej podejrzewam źle wyprowadzone ciepło z czopucha). Trzeba było zastosować turbinę i wymusić obieg.

pierwek
16-04-2009, 07:45
a jakbyś przysłonił trochę kratkę w pokoju w którym dobrze działa to reszta ciepła nie poleci do innych kratek? Próbowałeś może?

Rav
16-04-2009, 09:23
Ja miałem w jednym pomieszczeniu kratkę w podłodze.
Przerobiłem to już i mam tak jak pozostałe, na ścianie ok. 25 cm nad podłogą.

W podłodze beznadzieja. Zbiera się brud. Kiepska regulacja. W dodatku boję się pomyśleć jakby ktoś niechcący wylał tam wiadro z mopem w trakcie palenia w kominku...

Co do grzania to grzeje tak samo jak inne.

mija74
16-04-2009, 10:50
Dzięki za odzew!
Jestem lekko podłamana, bo trochę poszperałam na forum i chyba bardzo rzadko są montowane kratki w podłodze, bo nic nie znalazłam na ten temat. Wykonawcą u mnie jest profesjonalna firma kominkowa i twierdzą, że zawsze tak właśnie montują przy rozprowadzeniu w wylewkach. Jakoś mnie nie przekonuje taki rozkład, szczególnie to ryzyko rozlania czegoś, no i obawiam się, że będziemy sie o te kratki potykac. Mimo, że przy ścianach to jakos tak dziwnie to wyglada na środku pokoju. Czy jest opcja, że po zamieszkaniu przestane to zauważać? ;) Może ktoś jeszcze sie odezwie w tym temacie? A jak grube macie ściany działowe? U mnie 12cm i wykonawca twierdzi, że to za mało żeby tam się zmieściły rury z kratkami? Prosze o odzew!

Rav
16-04-2009, 10:56
Mnie przez ponad rok nie przestała denerwować i ją przerobiłem... :-?

Ja mam ściany działowe 12 cm. Kanały 5 cm. Nie wiem gdzie wykonawca ma problem...?

mija74
16-04-2009, 21:15
Rav!
Rozumiem, że masz kanały prostokatne 15x5cm? Wszędzie masz takie czy gdzieś się łączą z okrągłą rurą? Jeśli tak to czym się łączą? Miałeś te kanały jakiegoś konkretnego producenta? Coś czuję, że wykonawca lekko wpuszcza mnie w maliny i chce zrobić tak jak dla niego jest łatwiej-szybciej :(
Odpisz, bo sprawa pilna - robota już rozgrzebana!

Rav
16-04-2009, 21:30
Tak. Mam kanały prostokątne 150x50.
Z dystrybutora przy wkładzie kominkowym wychodzą rury fi 150. Dochodzą do stropu, gdzie łączą się z kanałami prostokątnymi. Są takie łączniki specjalne (na przykład Darco). Potem pod wylewką na poddaszu biegną kanały właśnie 150x50 które wychodzą na ściany tak ok. 25 cm nad podłogą gdzie przy pomocy podobnych kształtek zamonotane są anemostaty fi 150.

mija74
16-04-2009, 22:29
Bardzo Ci dziekuję! Dokładnie tak samo kombinowałam, ale wykonawca ma inną koncepcję :evil: Czeka mnie jutro trudna rozmowa. Pozdrawiam!