PDA

Zobacz pełną wersję : Czym obsadzić pagórek????



Marcin_A
15-04-2009, 22:43
Witam,
mam w ogrodzie ok 100 mb pagórka / wału uformowanego w literę C ?

czym najlepiej to obsadzić- w ogóle nie mam pomysłu...Na pewno irga i jakieś byliny, ale co jeszcze radzicie?

pozdrawiam
Marcin

Elfir
16-04-2009, 08:05
mozna zrobic skalniak. Ale moze jakieś zdjęcie. Bo równie dobrze na pagórku mozna urzadzić zagajnik brzozowy.

Karii
16-04-2009, 09:07
Mozna sworzyc na nim swobodny ogrodek, tak jak np mowi Elfir, kilka brzózek, wrzosów, gdziś tam jakas kłoda z drewna iglaczki,sosnenki moze gdzies jakas mała kaskada. Mini pejzaz jest :D zalezy jeszcze tyklo co otacza ten pagórek i jakim celom ma on służyc :wink:

jarkotowa
16-04-2009, 10:49
Jeśli Marcin pozwoli to się podłączę do tematu bo mam podobny dylemat.
Na długości 30m mam przy usypany wał. Niewysoki, 50-70cm. Tyle, że są w nim ukryte "skarby", jakiś gruz remontowy, zasypany ziemią i obłożony darnią z innych miejsc z ogrodu. Trawa ładnie rośnie, ale chciałabym na tym wale coś posadzić, bo jakoś tak łysawo. Tylko nie wiem co. Nie chodzi mi o rośliny okrywowe tylko o coś dekoracyjnego. Pytanie tylko, co da radę rosnąc na takim podłożu. Na odcinku tych 30m jest wieeeeelka lipa na jednym końcu, młody dąb na drugim końcu i po drodze jakieś nieduże, ładne drzewo (wys 3m). Możecie coś doradzić?
Powinnam chyba dodać, że cały dzień jest tam słońce

Karii
16-04-2009, 11:20
Można np wyprofilowac pagorek, zrobic np jakas fajnie wyprofilowana lawke najlepiej na polokregu,pod ławką nawierzchnia z jakies kostki w kształcie koła, a cala rzecz działa by sie pod debem :), parorek mozna obsadzic np jakimis trawami ozdobnymi, bylinami :) Lub jak wyzej wymienilam wrzosami, pieknie prezentuja sie na takim 'pofałdowanym' terenie. I nic tylko relaksowac sie pod debem :) z filiżanka herbatki LIPOWEJ :D :D :D :wink: :wink:

jarkotowa
17-04-2009, 11:12
Rozważam trawy ozdobne. Muszę poszukać takich co duże rosną.
Co prawda mam alergię na trawy, ale myślę, że przy mega stężeniu pyłków w czerwcu kilka kęp moich traw niewiele zmieni.