PDA

Zobacz pełną wersję : jak sprawić, by matowy parkiet lśnił?



asizo
16-04-2009, 07:44
W salonie mam parkiet 3-warstwowy, pływający (ogrzewanie podłogowe), w kolorze dąb. Jest matowy i niestety widać na nim ślady, zwłaszcza po czyszczeniu.
Jak sprawić, by taki parkiet choć trochę lśnił? Jakieś środki do pielęgnacji (użyłam 2 razy Pronto - niby miał być superpołysk, ale nie ma) lub inne sposoby? Froterować? Lakierować?

asizo
16-04-2009, 14:25
Nikt nie ma matowego parkietu? Jak to czyścić, żeby nie było smug?
Bardzo proszę o jakieś pomysły. :-?

Trociu
16-04-2009, 14:31
Nikt nie ma matowego parkietu? Jak to czyścić, żeby nie było smug?
Bardzo proszę o jakieś pomysły. :-?po pierwsze więcej cierpliwości
po drugie - popatrz na markę starwax (na pewno w obi i pewnie w Casto się znajdzie)

fredi07
16-04-2009, 23:15
Masz nie parkiet tylko finish parkiet i z tych trzech warstw to jest może ze 3mm drewna a pozostałe dwie warstwy to szajs. Wszystkie nabłyszczające pasty to bardziej szkodzą nią dają efekt. Zbierają brud jak lep muchy. Po pewnym czasie podłogi po Sidoluksie czy innych podobnych wynalazkach są czarne z jaśniejszymi ciągami komunikacyjnymi bo tam te preparaty wyniesiono na butach.

Damro
16-04-2009, 23:41
Masz nie parkiet tylko finish parkiet i z tych trzech warstw to jest może ze 3mm drewna a pozostałe dwie warstwy to szajs. Wszystkie nabłyszczające pasty to bardziej szkodzą nią dają efekt. Zbierają brud jak lep muchy. Po pewnym czasie podłogi po Sidoluksie czy innych podobnych wynalazkach są czarne z jaśniejszymi ciągami komunikacyjnymi bo tam te preparaty wyniesiono na butach.

:o :o :o ,masz dużą wiedzę na ten temat :lol:

jarekkur
17-04-2009, 21:18
Nikt nie ma matowego parkietu? Jak to czyścić, żeby nie było smug?
Bardzo proszę o jakieś pomysły. :-?

Napisz jak do tej pory dbałaś o swój parkiet.
Czym i jak często myłaś?
Jak często wcierałas w podłogę środki pielęgnacyjne i jakie?
Na pewno znajdzie się sposób.
Opisz dokładniej stan podłogi. Czy mocno zarysowana?
Czy są schodzone do drewna miejsca?
Czy ma plamy i jakie z czego?

jarekkur
17-04-2009, 21:25
przeczytałem twój pierwszy post.
Parkiet to pewnie w typie deska barlinecka lub finishparkiet. Dosc nowy bo użyłaś 2 razy pronto.
Odstaw pronto bo stracisz gwarancję. idź do sklepu gdzie kupiłas to-to, albo poproś tego pana który ci to montował o instrukcję obsługi czyli wskazówki jak dbac o posadzkę i czym o nią dbac. Najlepiej jak ci wbiją pieczątkę i podpis.

Mi podaj nazwę parkietu i producenta! Podaj nazwę pronto które używałas! Kup sobie mopa typu wileda koszt około 100zł.

Magdal15
17-04-2009, 21:39
A jakim lakierem był malowany twój parkiet może matowym?

fredi07
17-04-2009, 22:00
przeczytałem twój pierwszy post.
Parkiet to pewnie w typie deska barlinecka lub finishparkiet. Dosc nowy bo użyłaś 2 razy pronto.
Odstaw pronto bo stracisz gwarancję. idź do sklepu gdzie kupiłas to-to, albo poproś tego pana który ci to montował o instrukcję obsługi czyli wskazówki jak dbac o posadzkę i czym o nią dbac. Najlepiej jak ci wbiją pieczątkę i podpis.

Mi podaj nazwę parkietu i producenta! Podaj nazwę pronto które używałas! Kup sobie mopa typu wileda koszt około 100zł.
Jarek i jak myślisz mopem zmyje te pronto? Szczerze wątpię. Producenci tych nabłyszczaczy do parkietów to powinni płacić odszkodowania bo reklamują i sprzedają jako środek do parkietów a nic tak nie ,,załatwi" podłogi jak taki nabłyszczacz.
Co do finish parkietu to szajs jak deska barlinecka tylko łatwiejszy w produkcji i robi go wiele firm. Wiele z nich by być konkurencyjnymi cenowo kładzie najtańsze lakiery. Cyklinowałem już finish parkiet gdzie po pół roku od założenia lakier był w śladowych ilościach.

asizo
18-04-2009, 05:54
Parkiet jest nowy, położony ok. 3 tyg temu. Jeszcze nie mieszkamy, dopiero zmyłam pierwszy brud po remoncie. To chyba finishparkiet (tzn. na pewno, bo można było po nim chodzic od razu po ułożeniu). Nie wiem, jakiej firmy, bo kupował go mój znajomy-wykonawca wszystkich robót i jego ekipa parkiet układała. Jak pisałam, zmyłam go 2 razy Pronto. Teraz robi się taka "ścieżka" w kierunku drzwi na taras, tzn. zostają smugi i ślady po butach (takie jakby wytarte, jaśniejsze, widoczne pod światło smugi). W sumie to podobnie wyglądał po remoncie, tyle, ze wtedy to ogólnie był brudny (zakurzony, zapylony). Powiem tak, ze teraz wyglada tak, jakby nie był czyszczony i to mnie martwi.
Acha, mopa mam, taki raczej z górnej półki, taki co sie zgina i odsącza (bardzo dobrze się odsącza).
Czy myślicie, ze spróbowac zmyc te Pronto np. wodą z octem? (gdzieś na forum o tym occie pisano)
A może od razu Loba Cleaner? A potem co do pielęgnacji? Loba Parkett Care np?

jarekkur
18-04-2009, 15:12
Przecież naprawdę postawiłem proste pytania.
Zapytaj znajomego jaki to producent i nazwa parkietu????
Albo chcesz pomocy albo szukac bedziesz dziwnych rozwiazan które konczą się zawsze a spróbuj może pójdzie.

Jeszcze raz pytam jak nazywa się pronto?
Jak czyściłaś tym pronto? Rozcieńczone z wodą w jakim stosunku?Czy bez wody?
Czy podłoga podczas remontu była zabezpieczona zakryta?
Co było na tarasie podczas remontu? Mieszali tam cement, gips, zaprawy klejowe? Był tam magazyn materiałów?
Czy te ślady po obuwiu nie dają się zmyc? Czy może powstają po zmyciu pronto i to tylko w tym miejscu?

Zależy Ci na pomocy to odpowiedz dokładnie na pytania!!!!

jarekkur
18-04-2009, 15:20
przeczytałem twój pierwszy post.
Parkiet to pewnie w typie deska barlinecka lub finishparkiet. Dosc nowy bo użyłaś 2 razy pronto.
Odstaw pronto bo stracisz gwarancję. idź do sklepu gdzie kupiłas to-to, albo poproś tego pana który ci to montował o instrukcję obsługi czyli wskazówki jak dbac o posadzkę i czym o nią dbac. Najlepiej jak ci wbiją pieczątkę i podpis.

Mi podaj nazwę parkietu i producenta! Podaj nazwę pronto które używałas! Kup sobie mopa typu wileda koszt około 100zł.
Jarek i jak myślisz mopem zmyje te pronto? Szczerze wątpię. Producenci tych nabłyszczaczy do parkietów to powinni płacić odszkodowania bo reklamują i sprzedają jako środek do parkietów a nic tak nie ,,załatwi" podłogi jak taki nabłyszczacz.
Co do finish parkietu to szajs jak deska barlinecka tylko łatwiejszy w produkcji i robi go wiele firm. Wiele z nich by być konkurencyjnymi cenowo kładzie najtańsze lakiery. Cyklinowałem już finish parkiet gdzie po pół roku od założenia lakier był w śladowych ilościach.

Producenci nabłyszczaczy nie powinni i nie będą płacic odszkodowań. Te środki generalnie można używac do podłóg jeśli ktoś sobie życzy. Są to tanie mieszanki zmywacza ze środkiem zabezpieczającym lakier na bazie wosku i akrylu.
Płacic odszkodowanie powinni ci, którzy sprzedają parkiet gotowy bez wskazówek jak go pielęgnowac lub ci, którzy układali i nie zostrawili wskazówek pisemnie dotyczących pielęgnacji podłogi!!!!
poza tym kto dopuszcza podłogę (nową) aby podczas remontu narazona była na zakurzenie piaskiem, cementem , gipsem i cholera wie czym. Cięcie kafelek na tarasie (kątówką) i wnoszenie pyłu ceramicznego na nową podłogę, horror!

ghost34
18-04-2009, 21:15
ja dodam od siebie ze warstwowki sa niekiedy bardzo dobrym rozwiazaniem..ulozylem tego od groma..ale z 6 mm warstwa drewna..i idealnie by bylo jakby byly na sklejce..jak np dekora parlkiet czy hakwood naszemu lamparkietowi czy dabexowi nic nie dolega..z ciekawszych egzotow robi parkiet warstwowy holtzexport..nie brac 11 stek bo to jest wlasciwy horror

asizo
19-04-2009, 15:32
Dzięki za wszystkie uwagi i sugestie :)
Co do producenta parkietu, to jeszcze nie wiem, ale jutro się dowiem ;)
Pronto, którym czyściłam, to płyn do mycia drewna i pronto super połysk do podłóg drewnianych i paneli.
Ale dziś zmyłam to g... wodą z dodatkiem octu. Wszystko chyba ładnie zeszło, bo po wyschnięciu nie było już takich smug i śladów. Potem wypolerowałam czystą, suchą ściereczką część podłogi (przy wyjściu na taras, tam gdzie wyglądała najgorzej) i... wygląda ślicznie. Ma ładny, satynowy połysk i już nie robią się ślady :)
Teraz wiem, ze muszę zaopatrzyć się we froterkę i po prostu froterować podłogę co jakiś czas.

jarekkur
19-04-2009, 15:44
Dzięki za wszystkie uwagi i sugestie :)
Co do producenta parkietu, to jeszcze nie wiem, ale jutro się dowiem ;)
Pronto, którym czyściłam, to płyn do mycia drewna i pronto super połysk do podłóg drewnianych i paneli.
Ale dziś zmyłam to g... wodą z dodatkiem octu. Wszystko chyba ładnie zeszło, bo po wyschnięciu nie było już takich smug i śladów. Potem wypolerowałam czystą, suchą ściereczką część podłogi (przy wyjściu na taras, tam gdzie wyglądała najgorzej) i... wygląda ślicznie. Ma ładny, satynowy połysk i już nie robią się ślady :)
Teraz wiem, ze muszę zaopatrzyć się we froterkę i po prostu froterować podłogę co jakiś czas.

I odpowiednie środki które zaleca producent. Żądaj na piśmie tych wskazówek i nazw środków twoje ... prawo a ich psi obowiązek. Wolą nie dac aby móc wcisnąc przy reklamacjach, że były źle pielęgnowane i nie tymi środkami co trzeba.

fredi07
19-04-2009, 22:44
Woda z octem, ludwik do garów, nawet to pronto do mycia ale nie nabłyszczacze. I ostrożnie z tym myciem. Mop, szmata wilgotna a nie ociekająca wodą.

asizo
20-04-2009, 05:15
Mop, szmata wilgotna a nie ociekająca wodą.

No to oczywiste. :wink:

Dzięki raz jeszcze wszystkim.