PDA

Zobacz pełną wersję : Budowa domu pod klucz w Niemczech



grzesbln
16-04-2009, 09:53
Witam serdecznie po raz pierwszy,
szukam kontaktu z osobami ktore budowaly/buduja dom w Niemczech.

Przymierzam sie do dzialki pod Berlinem, chcial bym postawic na niej dom.
Szukam wykonawcy, najchetniej polskiego ktory ma doswiadczenie w budowach na zachodzie przy jednoczesnym zachowaniu rozsadnych cen - znalazlem Unibud ktorego ceny w polskiej wersji jezykowej strony sa min polowe nizsze niz w niemieckiej.

Ew. moze ktos buduje w Polsce z dobra firma i chce ja polecic?
Bardzo prosze o info, mam nadzieje, ze bede mogl sie niebawem odwdzieczyc moim dziennikiem budowy u zachodniego sasiada.

maro74
17-04-2009, 09:12
A robiłeś rozeznanie wsród niemieckich firm?. Moi znajomi bedą budować w okolicach Stralsundu dom pod klucz, projekt niemiecki materiały i firma stamtąd. Jak porównalismy koszty to ich podobnym metrażem domek do mojego budowany z Ytonga, mój z Solbetu w dodatku metodą gospodarczą wychodzi w kosztach tyle prawie tyle samo. różnica w cenie przy kursie euro 4,5 zł jest prawie żadna, A najsmieszniejsze, że kompletnie uzbrojoną działkę na osiedlu z uliczkami, chodnikami i oswietleniem 850m2 kupili 30% taniej niż ja swoje 750m2 prawie gołą. Aż nie chciało mi się wierzyć ale widziałem wszstkie papiery i tak to wygląda.

grzesbln
17-04-2009, 11:10
A robiłeś rozeznanie wsród niemieckich firm?. Moi znajomi bedą budować w okolicach Stralsundu dom pod klucz, projekt niemiecki materiały i firma stamtąd. Jak porównalismy koszty to ich podobnym metrażem domek do mojego budowany z Ytonga, mój z Solbetu w dodatku metodą gospodarczą wychodzi w kosztach tyle prawie tyle samo. różnica w cenie przy kursie euro 4,5 zł jest prawie żadna, A najsmieszniejsze, że kompletnie uzbrojoną działkę na osiedlu z uliczkami, chodnikami i oswietleniem 850m2 kupili 30% taniej niż ja swoje 750m2 prawie gołą. Aż nie chciało mi się wierzyć ale widziałem wszstkie papiery i tak to wygląda.

mozesz zapytac znajomych o nazwe firmy ktora im buduje?
tu mozna przejzec orientacyjne ceny domow gotowych w Niemczech:
http://www.fertighaus.de/
np cena domu pod klucz tutaj to ok 1300 eur.
wiec chyba nadal drogo..

maro74
20-04-2009, 09:37
Jak zdobędę jakieś info to napiszę

Igel007
09-09-2010, 20:54
odnosnie ceny to za taki sam dom metoda tradycyjna nie jak tu buduja tzw fertighausy firmy niemieckie chcialy miedy 420 a 560tys euro a polska mi stawia za 200tys pod klucz plus musisz miec architekta ktiry zalatwia wszystkie pozwolenia a to kosztuje 12% ceny ale sie oplaca bo wszystko masz zalatwione od poczatku do konca z papierami i nadzorem budowlanym obecnie mam zalewany strop niemcy maj ana stropie plyty jak w tzw wielkiej plycie a ja mam Terive pozdrawiam

darekp111
07-11-2010, 20:36
jaka firma stawia ci ten dom???

fayetom
13-12-2011, 22:14
odnosnie ceny to za taki sam dom metoda tradycyjna nie jak tu buduja tzw fertighausy firmy niemieckie chcialy miedy 420 a 560tys euro a polska mi stawia za 200tys pod klucz plus musisz miec architekta ktiry zalatwia wszystkie pozwolenia a to kosztuje 12% ceny ale sie oplaca bo wszystko masz zalatwione od poczatku do konca z papierami i nadzorem budowlanym obecnie mam zalewany strop niemcy maj ana stropie plyty jak w tzw wielkiej plycie a ja mam Terive pozdrawiam

Witam, pilnie prosze o kontakt - mam wielkie problemy z polska firma budujaca nam dom pod Monachium. Z gory dziekuje: [email protected]

borderovca
18-01-2013, 12:35
cze; wlasnie tez jestem na etapie kupna dzialki w okolicach Norymbergii (Bawaria) i szukam firmy polskiej do kompleksowego wybudowania domu jednorodzinnego - technika jeszcze nieokreslona.
Czy macie moze jakies kontakty do takich firm budowniczych ktore sa godne polecenia? Ktos juz moze tak wybudowal sobie dom w Niemczech? Interesowalyby mnie wszelkie porady, kontakty, wskazowki...
Dzieki wielkie!

urszulal
28-06-2013, 08:27
dzien dobry, ja jestem na etapie kupna dzialki pod Erlangen:) i tez sie zastanawiam nad firma polska.. Patrzylam na oferty Firmy BONUM, KMH; Noriplana.. najlepsze, ze wiekszosc firm zatrudnia polskich fachowcow i jescze pewnie kasuja za posrednictwo. Znalazl pan cos? czy zdecydowal sie pan na architekta czy niemiecka firme? ja bym chciala nowy domek, ale nie modelowy, tylko z kamienia i z paroma innowacjami typu luft wärme pumpe, cysterna na wode.. prosilabym o kontakt. pzdr

merlinka1980
18-06-2014, 14:15
Witam

Mam ekipę godną polecenia, budują domy od fundamentów aż po wykończeniówkę. Mi w Polsce wybudowali 2 domy ( łącznie z wykończeniem) , a z tego co wiem to 2 tygodnie temu wrócili z Niemiec, budowali niedaleko Hamburga. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to jeżeli ta Pani z Niemiec wyrazi zgodę to mogę podać jej nr telefonu i będzie można osobiście zaciągnąć opinii na temat tej firmy jak i jakości usług jakie wykonywali.

Witam !!!
Ja również planuję budowę domu w Niemczech, konkretnie w Badenii-W. Mieszkam w Niemczech. Czy można prosić o jakieś namiary?

wojtek4432
18-02-2015, 18:44
witam mam pytanie dostałem propozycję postawienia domu w niemczech i nie wiem jak mam to wycenic ma to być dom w stanie surowym otwartym 240m2

domy_w_Niemczech
18-02-2015, 19:58
witam mam pytanie dostałem propozycję postawienia domu w niemczech i nie wiem jak mam to wycenic ma to być dom w stanie surowym otwartym 240m2

witam,
jestem architektem pracujacym w niemczech, prosze o kontakt , podpowiem panu

pozdrawim
damian rudzinski

tel- 01724 23 80 95

lub

[email protected]

www.r-architektur.de

domy_w_Niemczech
18-02-2015, 20:10
Witam, prowadzę biuro architektoniczne w Niemczech.

Wykonujemy wszystkie prace architekta.
Adaptacja polskich projektów, projekty indywidualne, pozwolenia budowlane, nadzór budowlany, doradztwo, paszporty energetyczne, doradztwo energetyczne.

Proponuję państwu moje usługi, lub firmy budowlane zachęcamy do współpracy.
Kontakt :
Damian Rudzinski
Tel 01724 23 80 95
[email protected]
www.r-architektur.de

Pozdrawiam
Rudzinski

kewis71
12-03-2015, 19:45
Witam !
Budujemy domy w Niemczech z polskich materiałów.
Stany surowe do deweloperskich.
Na życzenie możemy wykonać także wykończenie.

Zainteresowanych zapraszam na www.kewis.pl
Kontakt telefoniczny +48 501 119 200
Wojciech Siwek

drobnikkuba
05-05-2016, 18:03
Witam Jestem Architektem w Niemczech

Pomogę Państwu przy załatwianiu wszelkich formalności związanych z budowa domu w Niemczech od projektu do realizacji i uzyskania nowego adresu Państwa domu.

Posiadam niemieckie uprawnienia architektoniczne w pełnym zakresie jestem wpisany do niemieckiej izby architektów.

Posiadam niemieckie uprawnienia, jako Sicherheits und Gesundheitsschutzkoortinator. Jest to odpowiednik polskiego BHP

Nadzór SiGeKo jest wymagany przy budowach wymagających zatrudnienia wielu podwykonawców (tzn. więcej niż jednego np. elektryk hydraulik dekarz murarz).

Współpracuje z Niemieckim konstruktorem oraz projektantem charakterystyki cieplnej wykonującym Wärmeschutznachweis. (W niektórych Przypadkach wystarczyło zaświadczenie ze dom spełnia normy cieplne)

Adaptuje polskie projekty oraz uzupełniam o konstrukcje wykonaną przez niemieckiego konstruktora.

Pomagam przy Bauvoranfrage, jeśli inwestor się na nie zdecyduje ( Zapytania przedprojektowe trzeba za nie zapłacić do urzędu odpowiedz jest wiążąca cos jak warunki zabudowy w Polsce) oraz Vorankundigung, jeśli jest wymagane (Zgłoszenie budowy na 2 tygodnie przed rozpoczęciem)

Współpracuję również z branżystami Posiadającymi uprawnienia, jako Elektryk i Hydraulik.

Zapraszam do współpracy

Jakub Drobnik 0049 152 143 400 22
[email protected]
www.archpol.com

schmer
06-06-2016, 11:10
Witam,
będę wdzięczny za udzielnie informacji, czy w przypadku budowy domu w Niemczech i polskiej ekipy budowlanej, jestem zobowiązany do zapłacenia w Niemczech podatku 19% od kosztów budowy?

glexu
14-01-2019, 13:09
Odkopię temat po paru latach.

Chce w tym roku postawić dom niedaleko Berlina, 80km od Polskiej granicy. Szukam firmy która może dla mnie wykonacć wszystko zgodnie ze sztuką wraz z niemiecką papierologią i nazdroem.
Macie jakies doświadczenie, możecie kogoś polecić?

domy_w_Niemczech
10-08-2021, 16:29
Witam, prowadzę od 11 lat biuro architektoniczne w Niemczech.

Wykonujemy wszystkie prace architekta.
Adaptacja polskich projektów, projekty indywidualne, pozwolenia budowlane, nadzór budowlany, doradztwo, paszporty energetyczne, doradztwo energetyczne.

Proponuję państwu moje usługi, lub firmy budowlane zachęcamy do współpracy.
Aktualny Kontakt :

Damian Rudzinski
Telefon z Polski :0049 1724 23 80 95
Telefon z Niemiec : 01724 23 80 95
[email protected]
www.polskiarchitekt.de