PDA

Zobacz pełną wersję : Suchy beton w piwnicy?



Notoco
16-04-2009, 10:10
Pytam się bo niewiele wiem o właściwościach suchego betonu.
Zastanawiam się nad wykonaniem dodatkowej warstwy w piwnicy i szczerze mówiąc mniej roboty i brudu było by wykonać to suchym betonem.
Zaznaczę ze SB będzie położony na folii izolacyjnej (wiadomo jak to piwnica to i wilgotno)
Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania suchego betonu w pomieszczeniach narażonych na zalania? Czy są jakieś wzbogacacze do suchego betonu?
Z góry dzięki za wszelkie info.
N.

monter2
17-04-2009, 18:07
sychy beton stosuje sie z reguly na podbudowy pod koske brukowa lub jakjo podbeton w budynkach i ma przepuszczac wode ,nie stosuje sie do niego zadnych dodatkow uszlachetniajacych,a do piwnicy lepiei zastosowac beton mokry min b20 z z dodatkiem na wodoszczelnosc :w6f100 wtedy beton bedzie nienasiakliwy

Barbossa
17-04-2009, 18:14
spox
możesz użyć

Notoco
17-04-2009, 19:58
Wiem sporo o "normalnych" betonach i dodatkach do nich ale niewiele wiedzy posiadam o suchych, chyba przespałem te zajęciach na studiach :)
Wiem ze będą przesiąkać - ale zakładam ze może zalać piwnice - co się stanie wtedy powiedzmy po roku. Jak się zachowa przy nadmiarze wody czy nasiąknie i będzie trzymać przez tygodnie? Czy nie zacznie kruszeć czy może pękać czy cholera wie co?
Trochę się obawiam jak się zachowa przy nadmiarze wody.

PS
co to jest spox? :)
PS 2°
Widzę ze niewiele osób ma większą wiedzę na tema suchego betonu.

mariankossy
17-04-2009, 21:57
A nie lepiej zrobic to agregatem jak będziesz wylewał parter??