PDA

Zobacz pełną wersję : Jak się pikuje lobelie?



kania
16-04-2009, 13:47
Są teraz takie maleńkie (ok. 1 cm) i gęsto rosną. Mają jednak już pierwszą parę liści. Zamierzam więc je przesadzic do doniczek ok. 15 cm średnicy. Nie wiem jak się za to zabrac :-? Po ile sztuk wsadzac? Może wycinac z ziemi kwadraciki o boku 1 cm albo 2cm? A może większe? Chciałabym uzyskac kępki wypełniające całą doniczkę.

mariuszdro
16-04-2009, 18:43
Pikuje się bardzo męcząco :D
Właśnie wczoraj miałam niewątpliwą przyjemnośc to robic. Pikowałam po 1 roślince na malutką doniczkę, a potem dopiero będę wsadzac do kompozycji.

Mirek_Lewandowski
16-04-2009, 20:03
Owszem, upierdliwa robota. Ale nigdy nie pojedynczo!!!!!!!!!
Kępki. w doniczce śr. 15 wsadziłbym ze trzy takowe.

kania
16-04-2009, 20:49
Ojaciekręce!!! Mirku, czy takie trzy pici-mici włoski na jedną doniczkę?! Czy trzy kępki w jednej doniczce? Ile roślinek w takiej kępce?
Czy one łatwo się przyjmują czy padają? Jeżeli są żywotne, to przyjdzie mi rozdawac w tym roku lobelie komu popadnie :roll:

Mirek_Lewandowski
17-04-2009, 18:41
Trzy kępki :D I to po ładne kilka roślinek...tak z cm kw. zielonego...

elutek
18-04-2009, 07:46
kania - a kiedy planujesz posadzić je w ogródku?
też mam tego trochę, ale nie wiem, czy będą jeszcze przymrozki :roll:

kania
18-04-2009, 20:25
Jeszcze nie są w ogródku. Jak były w skrzynkach, to "zdobiły" parapety w mieszkaniu a teraz po przepikowaniu do tysiąca i jeden doniczek, pojemników po śmietanie i jogurtach, poucinanych plastikowych butelek itp. straszą WSZĘDZIE :roll: ale pod dachem. Myślę, że do ogródka pójdą u mnie gdzieś tak w maju, po przymrozkach.
Dziękuję Mirku za radę.

Mufka
19-04-2009, 14:37
Moje już na działce, pikuje po kilkanaście w jednej kępce i rosną piękne zawsze i bujne. Oczywiście na działce pod fizeliną 8) a dziś w nocy było -7 :o :o :o :o

elutek
19-04-2009, 16:00
u mnie też był dziś mróz w nocy :(
wstrzymam się jeszcze z przenoszeniem tej roślinności do ogródka