PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z elewacją



asieńka79
16-04-2009, 18:14
Witam. Od niedawna jestem właścicielką mojego domu z lat 80, typowa kostka. Zamierzam zrobić elewację ale nie mam na nią zadnego pomysłu. Chcę temu domowi nadać chociaz troche ładniejszy wyglad. Wiem że z tego bunkru nie da się zrobić super nowoczesnego domu . Ale może chociaż trochę go ożywię. Dach jest w kolorze czekolady blachodachówka. Jaki kolor ścian wybrać myślałam o kawie z mlekiem ale nie wiem czy przy białych plastikowych oknach nie będzie zbyt blado. A może wokół okien dac brązowy pasek. czekam na jakies sugestie. Jestem zielona w sprawch budowlanych. z góry dziękuję.

kuba1r
16-04-2009, 18:47
Po pierwsze czy będzie wykonywane ocieplenie albo samo malowanie elewacji.
Można dołożyć opaski w koło okien lub wykonać jak fundusze pozwalają prawdziwą willę poprzez boniowanie naroży dołożenie gzymsów obudowanie okien okiennicami oczywiście imitacją, wystarczy popuścić wodze fantazji albo przejżeć projekty przerobionych słupków z lat 80 w internecie, bonie i gzymsy można kupić gotowe lub wykonać bardziej proste ze styropianu, jest jeszcze inna możliwość obłożenie płytkami elewacyjnymi naroży, okien drzwi, płytki są naprawdę różne, ewentualnie zrobienie tynku z opaskami tylko wymalowanymi przy odnawianiu tak jak było nadmienione w poście, jeśli chodzi o kolory radził bym rożejrzeć się po trasie przjadu lub okolcy, ja bym polecał kolorek mocniejszej cytrynki, niektóre Panie lubią róż może być średnia zieleń tak jak obecnie wygląda trawka. Kończę bo się rozpisałem pozdrawiam Kuba.