PDA

Zobacz pełną wersję : Płytki z cegieł rozbiórkowych



Tomek_Ch
17-04-2009, 16:14
Witam
Szukam osób ,które przyklejały płytki wycinane z cegły np. rozbiórkowej do ściany ocieplonej styropianem.Mam wątpliwości czy sam klej utrzyma płytki bo są one dosyć ciężkie.Chciałbym obłożyć takimi płytkami cały dom... :-?

Tomek_Ch
18-04-2009, 03:46
Ponawiam prośbę do osób ,które do wykończenia elewacji użyły lub lub mają zamiar użyć płytek ,powstałych przez obcięcie lica cegły.
Szukam opinii n/t tego rodzaju wykończenia.

Aedifico
18-04-2009, 07:35
Generalnie spora częścy systemów wytrzymuje do 40 kg/m2 tym niemniej czesto bywa,że klej przeniesie obciążenia a styropian już nie (zbyt mała wytrzymałość na rozciąganie).

Wypada tez zapytać na jaką grubośc to ma być cięte :)

Tomek_Ch
18-04-2009, 13:22
Wypada tez zapytać na jaką grubośc to ma być cięte
Płytka jest cięta na grubość 25 mm, cieniej się nie da bo materiał jest kruchy.
W moim przypadku chodzi o płytkę ciętą z cegły kraśnickiej.
Dzięki za odpowiedzi :D

vadiol
18-04-2009, 18:57
Witam
Szukam osób ,które przyklejały płytki wycinane z cegły np. rozbiórkowej do ściany ocieplonej styropianem.Mam wątpliwości czy sam klej utrzyma płytki bo są one dosyć ciężkie.Chciałbym obłożyć takimi płytkami cały dom... :-?

Styropian kolki +klej .
Listwa startowa pod plytki .

Aedifico
19-04-2009, 08:47
Wypada tez zapytać na jaką grubośc to ma być cięte
Płytka jest cięta na grubość 25 mm, cieniej się nie da bo materiał jest kruchy.
W moim przypadku chodzi o płytkę ciętą z cegły kraśnickiej.
Dzięki za odpowiedzi :D

25 mm może być trudno - przy gęstości ~ 1500 kg/m3 jedna płytka to 0,61 kg co na m2 daje około 54 płytki co razem stanowi ~ 33 okg na m2 bez kleju , izolacji, spoiny i kołków , systemy dopuszczają 40 kg m2.

Przerabiałem to łącznie z badaniami płytek np. na podatność na ssanie wiatru, powyżej 40 kg żaden producent się ie chciał podpisać a z badań jak pisałem wyżej wynikało,że najpierw rozrywał się styropian (TR 100). Ostatecznie wybrano inny system.

Chociaż jeśli to domek jednorodzinny to może by się udało , solidnie kołkować, sprawdzić przyczepność styropianu do muru, zastosować styropian o dużej wytrzymałości na rozciąganie.

Tomek_Ch
19-04-2009, 21:51
nie wystepowaly problemy przy cieciu na 1cm plastry
widocznie zależy od sprzętu i ludzi

poldek6
11-10-2016, 14:13
Płytka jest cięta na grubość 25 mm, cieniej się nie da bo materiał jest kruchy.
W moim przypadku chodzi o płytkę ciętą z cegły kraśnickiej.
Dzięki za odpowiedzi :D
Temat trochę stary, ale może komuś się przyda. Znalazłem w internecie firmę która wycina płytki z cegły rozbiórkowej o grubości 1-1,5 cm.
Na moją prośbę wycięli na 1 cm, musiałem tylko trochę dopłacić bo powiedzieli mi, że przy takiej grubości mają dużo strat.
Dla zainteresowanych:
www.retrocegielka.pl, www.e-retrocegielka.pl, [email protected]
Pozdrawiam