PDA

Zobacz pełną wersję : grubosc wylewki- pomocy



Monika1980
17-04-2009, 16:41
Wiem ze na ten temat duzo juz było ale nie znalazłam tego o co mi chodzi.
Mam juz wylany chudy beton-dom niepodpiwniczony-nie bede miała ogrzewania podłogowego i na gotowa podłoge pozostało mi 12 cm.
W/g projektu wygląda to tak

-chudy beton 10cm
-2*papa na lepiku
-wełna min.twarda 4cm
-folia polietylenowa
-gładz cementowa 3 cm
-posadzka samopoziomujaca 1 cm
-parkiet 2 cm
czy to wystarczy >
a moze ktos zaproponuje mi inne rozwiazania
Z gory dziekuje za wszelka pomoc .

remx
17-04-2009, 17:45
Widzę, że z góry zakładasz posadzkę samopoziomującą, zazwyczaj tego się nie zakłąda z góry.

Folia 0,3mm
5cm styropian twardy
Folia 0,2mm
5cm wylewka
2cm parkiet
suma - 12cm

KonradJot
17-04-2009, 18:46
Widzę, że z góry zakładasz posadzkę samopoziomującą, zazwyczaj tego się nie zakłąda z góry.

Folia 0,3mm
5cm styropian twardy
Folia 0,2mm
5cm wylewka
2cm parkiet
suma - 12cm

dokładnie wylewki musi być conajmniej 5 cm inaczej będzie pękać i się kruszyć.
Samopoziom tylko jak ktoś spierniczy wylewki będzie potrzebny.Tak się obejdzie i lepiej się zastanów , czy nie lepiej przypilnować kogoś od wylewek żeby zrobił równo-poziomica 2-3 metrowa w dłoń, czy kupować później przez takiego gamonia porządny samopoziom za 100 -150 złotych worek , a pójdzie tego od cholery.Żaden porządny parkieciarz nie położy ci później parkietu na źle zrobionej wylewce, zostanie ci samopoziom, jakieś żywice z piaskiem kwarcowym, albo mata też kupę kasy kosztuje.Weź sobie wolne na dzień wylewania posadzek. :wink:

Monika1980
17-04-2009, 18:55
Bardzo dziekuje za rady ja rowniez skłaniam sie ku takiemu rozwiazaniu tj. 5 cm styro +5 cm wylewki a to co napisałam wyzej mam w projekcie.Martwi mnie tylko ze miejsca na styro tylko 5 cm ,czytajac posty innych forumowiczow wydaje sie ze jest to stanowczo za mało no ,ale coz jakos to bedzie :roll:

KonradJot
17-04-2009, 19:22
Bardzo dziekuje za rady ja rowniez skłaniam sie ku takiemu rozwiazaniu tj. 5 cm styro +5 cm wylewki a to co napisałam wyzej mam w projekcie.Martwi mnie tylko ze miejsca na styro tylko 5 cm ,czytajac posty innych forumowiczow wydaje sie ze jest to stanowczo za mało no ,ale coz jakos to bedzie :roll:

poszukaj dobrze, albo dobrze popytaj dystrybutora styropianu czy nie ma w sprzedaży jakiegoś "lepszego" styropianu podłogowego o lepszych parametrach niż zwykły. Pamiętaj też przy posadzkach żeby Ci od klatki schodowej pomierzyli jakąś szlaufwagą poziomy przyszłej wylewki. :wink:

remx
17-04-2009, 19:25
Bardzo dziekuje za rady ja rowniez skłaniam sie ku takiemu rozwiazaniu tj. 5 cm styro +5 cm wylewki a to co napisałam wyzej mam w projekcie.Martwi mnie tylko ze miejsca na styro tylko 5 cm ,czytajac posty innych forumowiczow wydaje sie ze jest to stanowczo za mało no ,ale coz jakos to bedzie :roll:

Inaczej już pewnie nie może być. U mnie w projekcie było 4cm styropianu, wykonawca zwrócił uwagę na niestosowność powyższego. Generalnie skąd mogłoby ciągnąć zimno to głównie w pobliżu ścian zewnętrznych - w środku domu to nie musi być problem. Wyjściem może być lepsze ocieplenie ściany fundamentowej - o ile jest to jeszcze możliwe.

Można zastosować styropian ekstrudowany, jest on ok 30% cieplejszy.