PDA

Zobacz pełną wersję : woda w piwnicy



user
17-04-2009, 19:38
Witam,
w zeszłym roku wybudowałem dom podpiwniczony w surowym stanie. W czasie kopania piwnicy i ław fundamentowych nic nie wskazywało na obecność wody, cały rok było sucho aż do chwili obecnej. Teraz niestety gromadzi mi się w piwnicy woda. Czy koś z Was mógłby polecić kogoś, kto mógłby rozwiązać ten problem?

lee28
18-04-2009, 07:35
Zrób sobie drenaż wokół budynku na głębokości ław i o wodzie zapomnisz.

Świerzak
18-04-2009, 18:51
mam podobny problem, z woda w piwnicy... mam takze robiony drenaz.. i co?

moge z całą odpowiedzialnościa stwierdzić ze drenaż nie ma sensu jesli nie ma go gdzie odprowadzić- tak jak u mnie. Zrobiłem go na wszelki wypadek.. abym nie musiał odkopywac, więc teraz musze coś wymysleć gdzie te wode odprowadzić. piwnica uszczelniona od środka- stan wody 5 cm:(

mattdl
18-04-2009, 18:59
No tak wiosna to i podniosl sie poziom wod gruntowych, ktory wkrotce powinien opasc, ale problem pozostaje...

adam_mk
19-04-2009, 07:31
Odpływ z drenażu do studzienki. Tam pompa z wyłącznikiem pływakowym i wąż do jakiego rowu, burzowca czy gdzieś....
Choćby do zbiornika deszczówki dla celów podlewania ogrodu...
Adam M.

Świerzak
19-04-2009, 20:05
..taa.. studzienka jet pewnym rozwiazaniem pod warunkiem że bedzie szczelna- łapała by wode z całej okolicy a nie tylko wokół mojego domu.
Pytanie czy kregi betonowe , powiedzmy uszczelnione na łaczeniach dno betonowe- widomo beton jak to beton te pije wode.. czy taka studzienke tez musiałbym malowac np. Dysperbit od zew?

Smakor
20-04-2009, 13:21
Najwyższy poziom wod gruntowych nie jest przypadkiem wtedy co powodzie? (czerwiec/lipiec)?
Ja też mam piwnicę, też mam drenaż, też nie mam co z nim zrobić. Geodetka proponowałą zrobić wykop w jednym miejscu gdzie otwór próbny przecinała warstwa przepuszczalna, wypełnić go grubym żwirem i mieć nadzieję, że warstwa przepuszczalna jest na tyle rozległa że odbierze wodę z drenażu... bo co innego?
Wykopać 1-2 studnie chłonne i tam ją odprowadzić?
Co zrobić z wodą z rynien jak nie ma kanalizy deszczowej?

pierwek
20-04-2009, 13:51
Co zrobić z wodą z rynien jak nie ma kanalizy deszczowej?

Wykopać 1-2 studnie chłonne i tam ją odprowadzić

fighter1983
20-04-2009, 16:20
Pewne ....
Odkopać, oczyścic i zrobic tak jak opisalem tutaj:
http://forum.muratordom.pl/izolacja-pionowa-fundamentow-papa,t157246.htm

Świerzak
20-04-2009, 20:08
w moim przypadku to chyba trzeba by podkopać...:) bo miejscem gdzie wchodzi woda było łaczenie podłogi w piwnicy i stopy fundamentowej (wystaje 5 cm)
narazie jednak nie poddaje się gdyż w planie mam jeszcze jedno malowanie (dysperbit chyba) i wylewka.-wtedy będzie na równo z początkiem sciany.

Smakor
21-04-2009, 07:43
Jak to wystaje? Co wystaje, stopa? Jakoś tego sobie nie wyobrażam. Ale chyba będzie problem z izolacją w takim dziwnym miejscu.
Masz jakiś rysunek, przekrój?

Świerzak
21-04-2009, 19:58
stopa fundamentowa wystaje bo wstępna wylewka beton b-20 ok 8 cm wylana była pomiedzy... koparka wybrała głebiej ciut.. jak wyrównałem ręcznie wyszło ze jest niżej.. więc jak zrobie drugą wylewke przykryje całkiem te 5 cm stopy i bedzie na styk ze sciana.
Co do szczelności.... cóz nalane jest grubo "czarnej izolacji", niestety robione to było w październiku więc nie mogłem tego przkryć wylewką i mysle (mam nadzieje) ze to było głównym powodem ze izolacja nie wytrzymała.

wracając do początk wątku..... drenaż musi mieć ujście :) i wczoraj w nocy naszłą mnie mysl.. dren mam zakończoy duża plastikową beczką wkopaną poniżej drenu. jako ze jest to jak by przy piwnicy pomysł jest taki:

-pompa w piwnicy- wąz z niej wypuszczony na zew. i pionowo do beczki
-wypompowana woda trafiała by.. no powiedzmy ze mam dla niej ujście :)
Pytanie :
czy są takie pompy co same zassały by wode gdy wirnik bedzie np. 4m od tafli wody
-jak zrobić aby pompa sama sie załanczała gdyż nie bardzo wygodne jest sprawdzanie stanu wody na poziomie -2.5m

Prosze o jakies sugestie .. thx