PDA

Zobacz pełną wersję : Przydomowa oczyszczalnia ścieków - kasa z Gminy za ekologię?



Jaśka
26-11-2003, 13:05
Czy robiliscie coś takiego? Jak wygląda proces otrzymania zwrotu części wydatków na poprawę infrastruktury? Remontuję dom na wsi i tam jest tylko studnia - czy jest możliwosć zwrotu również za rury itp?

26-11-2003, 14:07
Z moich doswiadczen wynika ze nie ma co liczyc na zwroty z tytulu infrastruktury ,czy ekologii.
Odcinek drogi dojazdowej do mojej dzialki ,ktora stanowi wlasnosc gminy,musialam robic na wlasny koszt.Na przydomowa oczyszczalnie sciekow nie dostalam pozwolenia,chociaz obecnie takowe nie jest potrzebne.
Nie poddawaj sie ,powalczyc zawsze mozesz,ale nie licz na oczekiwane efekty.

skorpionka
26-11-2003, 14:10
To bylam ja -skorpionka.

Wowka
26-11-2003, 14:18
Jaśka - ewentualne dofinansowanie działań proekologicznych lub też zwrotu nakładów na infrastrukturę możliwe jest tylko i jedynie w przypadku gdy Twoja Rada Gminy podjęła stosowne uchwały o partycypowaniu Gminy w kosztach takich indywidualnych przedsięwzięć.
RG podjęcia takich uchwał obowiązku nie ma więc musisz udać sie do "źródła" czyli Biura Rady lub odpowiedniej komórki UG ds Ekologii.
Tam dowiedz się czy taki zwrot byłby możliwy i na jakich warunkach.
Oczywiście mógłbym Tobie napisać jak jest w Dąbrowie Górniczej (już pisałem w kilku postach - do odszukania) ale ta wiedza właściwie niewiele Tobie pomoże w przypadku inego stanowiska Twojej RG.
Pozdrawiam

Jaśka
27-11-2003, 08:43
Dzięki za rady.
A może SAPPARD? na stronie www Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w info o Sappardzie jest pozycja poprawy infrastruktury gospodarstw w gminach, w tym wlasnie systemów poboru wody i pozbywania sie ścieków.
Moj domek jest na wsi, o kanalizacji nie ma co marzyc.
Oczyszczalnię i tak muszę założyć, więc jeśli jest jakaś szansa na zwrot kaski, to chcę podrążyć temat.
Może ktoś z Was, Drodzy Forumowicze, przetarł te ścieżki?