PDA

Zobacz pełną wersję : projekt D09b DOM NA 102 wariant 2



gracag
23-01-2003, 20:36
Jestem mieszkańcem małopolski i mam zamiar nabyć projekt domu D09-wariant II. Mam wielką prośbę do osób, które wybudowały już choćby stan surowy tego domu, a w zasadzie pytanie: czy byłyby tak uprzejme podać mi miejsce gdzie on powstaje (w południowej Polsce) i czy mógłbym przyjechać go obejżeć, ażeby ostatecznie się do niego przekonać i zakupić jego projekt. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Grzegorz z małopolski.

KaeR
09-11-2003, 17:27
Czy ktoś z Was szanowni Forumowicze wybrał ten projekt albo może zastanawia się nad nim:
http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=26
Jesteśmy niezdecydowani (tak właściwie to ja) czy ten projekt czy wersję parterową?Jesteśmy rodzinką z jednym dzieckiem(dorosłym)i właśnie to dziecko życzyłoby sobie mieć pokoik na pięterku :D no i kiedyś będą wnuki nie :P
No i mam dylemat:dla kogo budujesz dla siebie czy dziecka; no i finanse!Wódz jest za wersją parterową i muszę mieć argumenty przemawające na ew. korzyśc tego wariantu(oprócz garażu ,bo to widać gołym okiem)
Powiedzcie co o tym myślicie i poradźcie coś PROSZĘ KaeR

Ewunia
10-11-2003, 14:27
Pod twoim nickiem jest motto: "Nie pytaj, szukaj najpierw odpowiedzi! "
Kilka linijek niżej było Projekt Murator D09-Dom na 102 (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=16484)

KaeR
10-11-2003, 17:38
Ewuniu! Rozumiem że domek się Tobie podoba?! :D :oops:

KaeR
10-11-2003, 17:44
podaję link do projektu parterowego dla porównania
http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=25,
niestety poprzednim razem tego nie uczyniłam i nie było do czego porównywać! :oops: Pokornie proszę o wybaczenie :D
KaeR

Ewunia
10-11-2003, 19:00
Rozumiem że domek się Tobie podoba?! Nie bedę obiektywna, bo podobają mi się domy w innym stylu :D

KaeR
11-11-2003, 10:43
No jasne! Gusta nie podlegają dyskusji :D Każdy lubi co innego, ale i tak dziękuję za odzew. Tak na marginesie to bardzo podoba mi się domek Bilbo z pracowni Horyzont ale na naszą wieś to on niestety nie pasuje :cry: Tam to najlepiej by pasowała leśniczówka!
pozdrowienia KaeR

jpawl
19-11-2003, 15:34
U nas na działce D09A już "się wykańcza" (a my z nim :).
Co do dylematu odnośnie: z poddaszem czy bez, to (jeśli dziecko chce mieć odrobinę prywatności) to zdecydowanie z poddaszem (osobna łazienka, garderoba + 2 pokoje). Zresztą i tak, nie ma szans żeby wejść "cichcem" do tego domu, bo z wiatrołapu od razu wpada się do salonu ;)
Jeśli chodzi o zagwozdki to trzeba dokładnie przemyśleć sposób ogrzewania. 4m2 kotłowni to w sam raz na powieszenie kotła i... koniec.
Pomieszczenie jest przechodnie (kuchnia-garaż), do tego okno na jednej
ze ścian i pole manewru zdecydowanie się kurczy. Bez problemów można rozpatrywać jedynie grzanie gazem lub prądem. Olej czy węgiel bez przeróbek projektu (np piwnica) raczej nie wchodzą w rachubę ze względu na brak miejsca składowania opału. U nas jest zastosowana bańka z propanem i dzięki temu kotłownia stała się jakby przedłużeniem kuchni (jest tam zmywarka i w przyszłości pralka) ze zlewem gospodarczym i miejscem na brudne gary, żeby nie szpeciły widoku otwartej na salon kuchni :)
Dosyć dużym problemem tego projektu jest wentylacja (szczególnie w podstawowej wersji). Jest tylko jeden komin, a obie dolne łazienki nie są do niego podłączone, co (w przypadku went. grawitacyjnej) może powodować problemy z ciągiem.
I zastanówcie się nad podwójnym garażem. Ja jako typowy "blokers" myślałem, że te 23 m2 w zupełności wystarczą. Teraz jest to pierwsza
rzecz do zmiany (nie ma gdzie trzymać kosiarki, taczek, drabiny itp sprzętów, o których w bloku nikt nawet nie myśli)
Plusów za to wg mnie jest znacznie więcej:
Po pierwsze - można mieszkać praktycznie cały czas na parterze, a już kompleks sypialno-łazienkowo-garderobiany do wyłącznej prywatnej dyspozycji domowników to sam miód...
Po drugie - ze względu na kopertowy dach można sobie poszaleć z instalacjami - u mnie większość kabli, rurek itp idzie między ścianką kolankową a działową poddasza - zawsze jest do nich dostęp
Po trzecie - częściowo zadaszony taras - kawka w poranny niedzielny ranek niezależnie od pogody :)
Po czwarte - garaż w bryle z przejściem do kotłowni a potem do kuchni. Dla niektórych może być to wada, ale dla mnie pamiętającego 200 m wielokrotne rundki z siatami z samochodu na 3 piętro w bloku bez windy było to rozwiązanie wymarzone (mieszkańcy Sikornika w Gliwicach wiedzą o czym mówię :)
Po piąte - przestronny salon z otwartymi kuchnią: i klatką schodową oraz bliskim gabinetem - nie trzeba się szukać w domu w ciągu dnia.
Itd itp

Jak masz ochotę pooglądać "na żywo"- zapraszam

KaeR
29-11-2003, 13:03
jpawl, wysłałam wiadomość na priva,doszła? albo może za mało znaczków nalepiłam :D .
Mieszkamy w Chorzowie, to niedaleko Gliwic ,więc jeżeli moglibyśmy Twój domek pooglądać to z wielką chęcią i przyjemnością byśmy to uczynili!
Męża jeszcze nie przytargałam do kompa, ale już opowiadałam co napisałeś,jak tylko będzie wolna chwilka, to będzie czytał.
KaeR

Becik
10-12-2003, 10:58
KaeR - pierwsza moja myśl - malutka kuchnia. A Ty ( o ile sie nie mylę ;) ) lubisz popichcić, wiec kuchnia to takie Twoje królestwo...więc na Twoim miejscu wolałabym troche większą...
Pozdrawiam.

Aga J.G
10-12-2003, 20:00
KaeR mi osobiscie podoba sie bardziej wersja z poddaszem i mysle ze przy Twojej latorosli ta bedzie wygodniejsza, ale decyzja nalezy do Ciebie a raczej do Was.
Pozdrawiam Aga.

Budd
02-01-2004, 22:59
jpawl, czytając Twój post widzę, że byłeś dość wierny założeniom projektowym i realizowałeś domek tak jak pan Wład. Kowalski sobie wykombinował. W związku z tym czy mógłbyś mi odpowiedzieć czy zdecydowałeś się wykończyć elewacje deskami, a jeżeli tak to w jaki sposób je mocowałeś do ścian unikając jednocześnie fantastycznych mostków termicznych proponowanych przez projektanta. Drugie pytanie, z czego zrobiłeś podbitkę dachu a trzecie, czy nie przeszkadza Ci w życiu codziennym ten słup konstrukcyjny, który idealnie stoi na ciągu komunikacyjnym pomiędzy korytarzem a sypialnią. Pozdrowienia z Sikornika.

jpawl
08-01-2004, 13:22
Budd

Faktycznie zmian nie ma praktycznie wcale. A teraz odpowiedzi:

Ad 1)
Elewacja jest wykończona deskami w pięknym kolorze mahoniowo-teakowo, teakowo-orzechowym (wg autorskiego doboru mojej TŻ na bazie odpowiednich drewnochronów). Szczerze mówiąc podczas jej montażu projekt był wykorzystywany dosyć rzadko. Dom był ocieplony wełną 12 cm (cały). Na ocieplenie przyszły łaty 2x4 montowane do ścian co ok 30-40 cm kołkami rozporowymi długości 20 cm. Do takiego stelaża zostały zamontowane deski.

Ad 2)
Podbitka jest z desek w kolorze palisandra (też drewnochron) montowana prostopadle do ściany na stelażu z łat, które zostały mi po budowie (w tym samym kolorze jest też deska czołowa, co bardzo skutecznie wywołało optyczny efekt "zniknięcia" rynien - brązowych). Do podbitki pozwoliłem sobie zamontować 10 wpuszczanych lampek Briluxa.

Ad 3)
U mnie biegi schodów są odwrócone, a metalowa konstrukcja jest tak dobrana, że pierwszy stopień zaczyna się dokładnie razem z początkiem słupa. Tworzy się większa przestrzeń od strony salonu i z wiatrołapu nie "wchodzi się" od razu na schody. Wtedy ciąg komunikacyjny salon-gabinet-sypialnia ma kształt litery L, w którym słup jest "niewidoczny" bo jest jakby cześcią schodów.

Pozdrawiam. Sikornik wspominam bardzo miło (oprócz może miejsc parkingowych przewidzianych na ilość samochodów z wczesnych lat 60-tych). W końcu spędziłem tam 10% życia :)

Budd
10-01-2004, 18:58
jpawl

Dziękuję za odpowedź. Myślałem, że stelaż z łat mocowany do ocieplonych wełną ścian (u mnie 14 cm) będzie za mało stabilny i sztywny, by móc ze spokojnym sumieniem zamocować na nim deski elewacyjne.
Teraz widzę, że faktycznie można było odwrócić bieg schodowy prawoskrętnie, tak jak u Ciebie, no ale niestety, przyjdzie mi walić głową w słup gdy wrócę do domu nad ranem nie do końca dysponowany.

A co się tyczy parkingów na Sikorniku to oprócz braku miejsc istnieją teraz nowe atrakcje w postaci gnojów wyrywających anteny, przebijających opony i włamujących się do samochodów.

Mimo to, serdeczne pozdrowienia z ptasiego osiedla.

KaeR
16-01-2004, 05:57
Ewunia i Aga J.G już jest po sprawie, w grudniu kupiliśmy projekt bez poddasza,dziecko stwierdziło,że może mieć swój pokoik obok naszego jak nas zwizytuje :wink: a kuchnia na dwie osoby to chyba taka wystarczy(mam taką cichą nadzieję :D ) tym bardziej że teraz też mam małą kuchnię :(

Ewunia
16-01-2004, 15:23
kupiliśmy projekt bez poddaszaW wersji z garażem, czy bez?

KaeR
19-01-2004, 07:47
Z garażem

Ada & Rafał
19-01-2004, 08:33
my mamy D09 bez poddasza ale z garażem. Wybór wersji porojektu jest dosyć łatwy

d09 to 102 m2 a d09 II to 177 m2, tak więc pytanie jak duży dom chcecie mieć i ile możecie wydać pieniędzy na jego budowę i eksploatację, gdyż koszty jednego i drugiego rosną wraz z powierzchnią prawie proporcjonalnie.

KaeR
08-03-2004, 12:29
przepraszam że odpowiadam dopiero teraz , ale cóż , miałam monitor w naprawie a to co dali jako zastepcze to nie nadawało się do niczego oprócz śmietnika!
W kwestii domu: za domem parterowym przemawiają nast. fakty
- nasze dziecko jest na "wylocie", a dla nas to wystarczy
-koszty utrzymania domu (jak wcześniej zauważyliście)
-koszty wykończenia całości(parteru i poddasza)
i wten oto sposób wybrany został ten wariant.

A tak na marginesie to ten projekt (D 09 i D09A) cieszy się dużym powodzeniem, właśnie przeglądam tematy i widzę że dużo osób pyta o ten projekt,zresztą jak kupowaliśmy projekt to zaraz za nami przyszła para i też właśnie po TEN projekt (to chyba to feng shui robi to że jest taki popularny :wink: )
pozdrawiam KaeR

Wojtek G
23-03-2004, 12:10
Witam wszystkich serdecznie na forum
Zamierzam zakupić projekt D09a w odbiciu lustrzanym. Interesują mnie Wasze opinie (dobre i złe) o tym domku. Chętnie obejrzę ten dom na żywo bo mam jeszcze dylemat czy sprosta on naszym oczekiwaniom.
Pozdrawiam, Wojtek

gryczy
03-05-2004, 23:03
Ja już go buduję. Widziałem ten dom w miejscowości Golina (tuż za Jarocinem w kierunku na gostyń).

maag
03-05-2004, 23:09
Ależ znalazłeś temat... :wink:

gracag napisał jak widać 2 posty i to 1,5 roku temu

VOLTA1
19-05-2004, 08:05
jUŻ WCZEŚNIEJ PISAŁAM NA TEMAT TEGO PROJEKTU - JA KOŃCZE BUDOWĘ ( W RÓWNY ROK ). SZUKAM TERAZ POPRZEDNICH POSTÓW, W KTÓRYCH ODPOWIADAŁAM NA TEMAT TEGO PROJEKTU, BO MAM DODATKOWE UWAGI - PROSZĘ POSZUKAĆ WCZEŚNIEJ

Barti4
02-06-2004, 07:18
Witajcie!!!
Widze, ze D09 juz u Was prawie stoi, a moze juz calkiem stoi???
Tez kupuje ten projekt, ale chyba parterowka z dolozonym garazem....na razie sie umowilizmy na spotkanie z firma murator na spotkanie :)

Chcialem Was przeto zapytac, ile kosztowalo wybudowanie takiego domku i ew. w jakim standardzie. Stoje przed decyzja uzupelnienia srodkow kredytem i nie wiem ile musze go od banku wysepic :)

Druga rzecz, to ktos z Was moi drodzy nie mieszka powiedzmy do 100-150km od Warszawy? Jesli tak to czy byla by taka mozliwosc co bym wraz ze swoja zonka mogl do Was wpasc, zobaczyc to cudo realnie?

A moze macie jakies rady..., ekipy.....???

Planuje budowac z BK 24cm plus 15cm steropianu i ogrzac to piecami akumulacyjnymi.
A z czego Wy budowaliscie i czym ogrzewacie?
Z grory dzieki za odpowiedz :D

SzymonP
22-07-2004, 12:44
Jezeli temat nadal aktualny.
Budujemy pod Piasecznem wariant II z poddaszem użytkowym. Mamy stan surowy otwarty. kontakt na priva.

Barti4
01-09-2004, 07:06
Jestem juz o najdalej miesiac od zakupu projektu D-09 z Muratora. Wiem jednak, ze chcialbym sobie doprojektowac garaz wzluz dlugiej czesci budynku. Ponawiam apel budujacych ww. projekt aby sie odezwali, pomogli mi przy ew. zmianach. Cu uwazacie, ze warto zmienic, a co sprawdza sie idealnie? Jakie byly by koszty ogrzewania (gazowego badz elektrycznego)? Z jakiego materialu budowaliscie? Czy macie może namiary na poszczegolne ekipy, ktore oczywiscie sprawdzily sie w czasie Waszej budowy? Wogole chodzi mi o szczegolowe przedyskutowanie z Wami wszystkich mozliwych rozwiazan...a noz widelec i ja bede mogl w czyms pomoc?
Pozdrawiam-Bartek

KrzysiekMarusza
02-09-2004, 07:35
Barti4 - ja zbudowalem D09 w wersji postawowej (bez garażu i poddasza
uzytkowego - choc jest tam stryszek czesciowo wybity dechami), sciana JW z BK 400. Budowa trwala 1 rok i miesiąc, mieszkam 3-ci miesiąc, ale
daleko od Ciebie - bo koło Oświęcimia.
Podstawowe zmiany - oddzielenie qchni i duzego pokoju (ma on teraz
18 m2), pomieszczenie gosp. w centralnej czesci budynku - ok. 6 m2.
Jak chcesz - to majlem moge wyslac Ci rzut poziomy

pozdr - Krzysiek

gorga
02-09-2004, 08:12
Witam
ja też rozpoczynam budowę parterowego D09 z garażem. Cieszę się że projekt ten jest tak popularny - myślę że razem będzie fajnie wymieniać doświadczenia z budowy.
Pozdrawiam wszystkich

Egon
02-09-2004, 15:54
Może ktoś z forumowiczów, którzy wznieśli już swój D09 podzieli się informacjami na temat kosztów ? Najlepiej wersja podstawowa + garaż. Czy da się to zrobić w 190 000 zł ? :D
Ile można zagospodarować wolnego miejsca na "nieużytkowym" poddaszu, przy 25 stopniach pochyłu dachu ?
Można tam zrobić małą pracownię, albo pokoik dla dzieciaków, tak dla frajdy (pomijam kwestię schodów) ?
Czy podniesienie pochyłu dachu do 30 stopni, aby "w przyszłości" zagospodarować sobie przestrzeń (na pracownię oczywiście, broń Boże dodatkowe pokoje :oops:) powiększyłoby wydatnie budżet ?

SzymonP
03-09-2004, 08:30
Może ktoś z forumowiczów, którzy wznieśli już swój D09 podzieli się informacjami na temat kosztów ? Najlepiej wersja podstawowa + garaż. Czy da się to zrobić w 190 000 zł ? :D
Ile można zagospodarować wolnego miejsca na "nieużytkowym" poddaszu, przy 25 stopniach pochyłu dachu ?
Można tam zrobić małą pracownię, albo pokoik dla dzieciaków, tak dla frajdy (pomijam kwestię schodów) ?
Czy podniesienie pochyłu dachu do 30 stopni, aby "w przyszłości" zagospodarować sobie przestrzeń (na pracownię oczywiście, broń Boże dodatkowe pokoje :oops:) powiększyłoby wydatnie budżet ?

To zależy gdzie i z czego zamierzasz budować? Największe koszty przy stanie surowym to niewątpliwie robocizna i dach. Potem to również kwestia z czego i czym chcesz wykończyć wnętrza, jakie okna itp. Myślę, że 190 tys. przy wersji podstawowej, bez poddasza to kwota w zupełności wystarczająca. Możesz przyjąć, że stan surowy to ok. 30% całej inwestycji. Trzeba też się targować, ze wszystkimi i wszedzie!!! :wink:

KrzysiekMarusza
03-09-2004, 11:58
U mnie z instalacjami i tynkami wyszło cos koło 250 kzł :(

190 kzł - tak raczej na ubiegły rok to może by się i udało, ale teraz -wątpię

pozdr - Krzysiek

SzymonP
03-09-2004, 12:06
U mnie z instalacjami i tynkami wyszło cos koło 250 kzł :(

190 kzł - tak raczej na ubiegły rok to może by się i udało, ale teraz -wątpię

pozdr - Krzysiek

Przepłaciłeś chyba sporo! :roll: Ja zrobiłem wersje D09a wariant II z powiekszonym garazem i poddaszem w obecnie jestem po posadzkach i tynkach wewn. i zewn., mamy tez okna i drzwi, i instalacjach bez pieca na 150 tys. dach jeszcze przed blacha ale przykryty papa i odeskowany. Inwestycje zaczelismy w kwietniu tego roku.

KrzysiekMarusza
03-09-2004, 12:19
Możliwe - ale budowała mi firma, z fakturami.
Kwota którą podaję - to praktycznie pod klucz.
W kazdym razie chatka jest OK - chyba zresztą wielu się podoba,
szczególnie że u nas w okolicy chyba nie ma parterowych domów z
prawdziwego zdarzenia, tzn. z dachem o tak niewielkim kącie nachylenia
Dach mam z wiązarów, kryty Braasem.
pozdr - Krzysiek

SzymonP
03-09-2004, 12:27
Możliwe - ale budowała mi firma, z fakturami.
Kwota którą podaję - to praktycznie pod klucz.
W kazdym razie chatka jest OK - chyba zresztą wielu się podoba,
szczególnie że u nas w okolicy chyba nie ma parterowych domów z
prawdziwego zdarzenia, tzn. z dachem o tak niewielkim kącie nachylenia
Dach mam z wiązarów, kryty Braasem.
pozdr - Krzysiek
To tlumaczy wiele. U mnie budowal murarz tez firma ze swoja ekipa z reszta b. solidni, godni polecenia (tez z rachunkami), materialy kupowalem sam. Zgadzam sie, to naprawde dom, ktory moze sie podobac. A propos ile zaplaciloscie za dachowke?

KrzysiekMarusza
03-09-2004, 12:30
U mnie nie ma sensu porównywać poszczególnych elementów,
bo wszystko kupowała firma :)

Krzysiek

Egon
03-09-2004, 13:52
Dzięki za odpowiedzi, ale co z tym dachem ? Czy zastosowanie wiązarów uniemożliwia przyszłą adaptację poddasza na małą pracownię lub coś w ten deseń ? Ile kosztuje pokrycie takiego dachu (ok. 200 m2 z garażem) cementowym Braasem ?

Do KrzyśkaMarusza: 250 kzł to kupa forsy :o. W najnowszym katalogu Muratora, dla ogólnych przeliczeń, zakłada się cenę 1 m2 pow. użytkowej (pod klucz) na poziomie 2 000 zł. Nie jest to dokładne, bo m2 kwadratowy garażu nie kosztuje tyle co m2 pokoju, czy łazienki :D , a w końcu tego garażu jest przynajmniej 23 m2 x 2 000 = 46 000 zł. W Poznaniu firmy budują przeciętnie za 1 500 - 1 800 zł / m2, pod klucz. Poza tym, jak powszechnie wiadomo, obrotny majster / firma, kupując materiały dla inwestora jest w stanie zarobić na upustach dużo ponad 15 000 zł, uwzględniając taki domek jak D09. Ale budowanie z jedną firmą ma też swoje plusy, jak choćby (tak przynajmniej sądzę) utrzymanie, przez okres budowy, ciśnienia krwi na poziomie 130/80, bez gwałtowniejszych skoków :D

KrzysiekMarusza
03-09-2004, 17:30
Raczej nie tanio :) W tym są też instalacje co, cwu, kanaliza, elektryka i przyłącza

pozdr - Krzysiek

jpawl
03-09-2004, 20:05
Znajcie moje dobre serce :) Ceny co prawda z 2002 roku, ale mogą się przydać (same materiały, bez robocizny):

1. Stan "0" - 16.500 zł, w tym:
a) bloczki fundamentowe 1200 szt - 3000 zł
b) stal zbrojeniowa 1,6 tony - 2100 zł (zostało też na strop)
c) deski szałunkowe do fundamentów (i na resztę budowy)- 1300 zł
d) beton B10 - chudziak pod ławy - 1300 zł (z transportem i pompą)
e) beton B15 do ław fundamentowych - 2500 zł (j.w.)
f) beton B15 na wylewkę "0" - 3000 zł (j.w.)
g) piasek, żwir do wypełniania fundamentu - 2000 zł (z transportem)
h) pozostałe (izolacje, ocieplenia, drenaż itp) - reszta

2. Ściany parteru, strop - 20.000 zł, w tym:
a) klej Atlas KB-15 48 worków - 700 zł
b) bloczki AHG Żelisławice 24x24x59 1100 szt - 7500 zł
c) belki stropowe FERT - 3600 zł (różne długości)
d) pustaki stropowe "Ceram 50" 770 szt - 2000 zł
e) cegła pełna (na komin) - 500 zł
f) beton B20 na wylewkę stropową - 4300 zł (j.w.)
g) cement (wieniec ścianki kolankowej, inne) - 700 zł
h) pozostałe (izolacje, żwir, itp) - reszta

3. Dach 30.000 zł, w tym:
a) drewno na więźbę (zmieniona konstrukcja dachu) - 7700 zł
b) folia wysokoprzepuszczalna Tyvek - 1300 zł
c) komplet orynnowania Marley - 3700 zł
d) komplet dachówki Braas Doppel S - 13400 zł:
- dachówka podst. 6.300 zł
- gąsiory 2.200 zł
- dachówki specjalne 1400 zł
- ława, taśmy, kosze, itp - reszta
e) Cegła klinkierowa Kosmo (wykończenie komina) - 1000 zł
f) pozostałe (gwoździe, płytki, cement, itp) - reszta

4. Instalacje 42.000 zł (z robocizną), w tym
a) elektryczna 4500 zł
b) antenowa 500 zł (najdroższe są gniazdka :)
c) sieć komputer. i telef. 750 zł (j.w.)
d) alarm 800 zł (nieskończona)
e) centralny odkurzacz 350 zł (j.w.)
f) wyposażenie kotłowni 16000 zł
- kocioł Turbo Vaillant + 120l zasobnik - 5400 zł
- komin do kotła Turbo - 1700 zł
- pompy Grundfoss i osprzęt - 2000 zł
- rozdzielacz do podłogówki - 1000 zł
- mieszacz podłogówki, naczynia wzbiorcze itp - 1500 zł
- sterownik pogodowy - 1200 zł
- pozostałe + robocizna - reszta
g) grzejniki Kermi 2700 zł
h) grzejniki łazienkowe Instalprojekt 1000 zł
i) instalacja CO (podłogówka 80 m2+ 11 grzejników) 6700 zł
j) instalacja CWU + kanalizacja 3500 zł
k) szambo 10 m3 (z wykopem, transportem i montażem) - 3000 zł
l) drobnica (złączki, gips, wiertła, itd) - reszta

5. Zamknięcie stanu surowego 22.200 (z robocizną) ,w tym
a) okna Veka na parter 8200 zł
b) okna Fakro na poddasze 9600 zł
c) brama garażowa Normstahl 1300 zł
d) drzwi z naświetlem drewniane (na zamówienie) 3100 zł

6. Ocieplenie, wylewki, tynki, ściany działowe 18.000 zł, w tym:
a) System ocieplenia 12 cm Rockwool 178 m2 - 6700 zł

Stan kosztów kończy się przed ostatecznym szlifem
wykończeniowym. Tutaj muszę przestrzec :)

To co wydacie dotychczas to jest czasem połowa kosztów. Reszta
to wykończenie, które w zależności od upodobań i fantazji może
kosztować krocie (np. w naszym przypadku kominek + DGP 11.500
zł, schody (szacunek) 10.000 zł, wyposażenie łazienek, kuchnia
(ojj, aż boję się myśleć), podłogi, drzwi wewnętrzne, ogrodzenie,
podjazdy i scieżki, ogród itp. ) i jest prawdą, że dom to worek bez
dna...

Ale na coś te pieniądze trzeba wydawać i (przynajmniej dla mnie)
poranna niedzielna kawa przy śpiewających ptaszkach jest warta
poniesionych kosztów (wiem, bo już testuję :).

Barti4
10-09-2004, 17:25
Jesli mozna sie Was zapytac ile kosztowalo Was ogrzanie tego domku przez zime? Na razie jestem w fazie wyboru sposobu ogrzewania. Stad tez pytam o faktyczne koszty. Szukalem na forum i sposob elektryczny i gazowy (z butli) ma tyle samo zwolennikiow co i przeciwnikow. Jedni i drudzy zarzekaja sie, ze u nich taniej. Najlepiej chyba bylo by rozwazyc jeden dom i zapytac. Ja juz jestem zdecydowany na D-09 w wersji parterowej z podwojnym garazem. Budowa to raczej BK 40 + 15 styropian. Rozwazam jeszcze porotherm 44 bez ocieplenia, ale musze to sobie przekalkulowac. Ogrzewac planuje raczej piecami akumulacyjnymi, choc nie jestem do konca przekonany. Teraz walcze z energetyka w Jeziornej o szybsze podlaczenie pradu oraz musze oszacowac potrzebna mi moc....
Planuje ponad to przerobic projekt dachu z wiazarow na krokwiowo-jetkowy. Nie wiecie przy okazji czy moge to przerobic na oko z majstrem czy moze konieczny jest do tego projekt?
Myslalem, aby zrobic tam stryszek....
No i na koniec jeszcze raz prosze o kontakt osoby, ktore wybudowaly lub sa w trakcie budowy D-09. Jesli mozna to wprosil bym sie z zona obejrzec to cudo i przedyskutowac spostrzerzenia, wady i zalety.
Z gory dzieki dla Rafala i Ady oraz SzymonaP. Mysle, ze uda mi sie do Was wpasc jeszcze w tym tygodniu.
Bartek

Pozdrawiam-Bartek

jpawl
10-09-2004, 19:29
U mnie jest butla na propan (dzierżawa z BP - 2700l). Pierwsze tankowanie było na początku września 2003 (promocyjne po 1 zł netto za litr). Ze względu na fakt iż nie mieliśmy do końca zrobionego ocieplenia (niewykończone poddasze) to gazu szybko ubywało :(
W lutym dokupiliśmy 1000l (już nie promocyjnie - 1,45 zł/litr), na którym ciągniemy do teraz (w przyszłym tygodniu kolejny załadunek po 1,44 zł/litr - jeszcze przed zimową górką cenową). W czasie tej zimy mam nadzieję (przy wspomaganiu kominkiem) pociągnąć na jednym zbiorniku.

Jeszcze jedna uwaga dla przyszłych "zbiornikowców". Przy szacowaniu zużycia trzeba wziąść pod uwagę dwie sprawy: w zbiorniku nie może być mniej niż 30% i nie więcej niż 85% gazu, czyli efektywna pojemność butli 2700l wynosi niecałe 1500 litrów, a dostawca z reguły zastrzega w umowie minimalną ilość gazu (np 1000l), którą dostarcza. Koniunkcja tych warunków bije po kieszeni szczególnie w okolicach marca...

KrzysiekMarusza
11-09-2004, 16:03
Barti4 - dlaczego z jednej strony zamierzasz BK40 cm (typ 400 ?) + 15 cm
styropianu (U wyjdzie pewnie ok. 0.14) a z drugiej scianę JW z Porothermu 44
(U ok. 0.3 ?) - to pod względem izolacji cieplnej sciany nieporównywalne .....

pozdr - Krzysiek

Barti4
11-09-2004, 21:20
To nie tak...
Poprostu ufam tym dwom technologiom i wybiore to co bedzie tansze, pewniejsze i szybsze w budowie. Bk trzeba doliczyc cene ocieplenia i robicizny. Porotherm trzeba umiec klasc...z kazdej strony sa plusy i minusy...
Na dzien dzisiejszy bedzie to BK. Jesli do wiosny ceny sie utrzymaja to tak zostanie...
Bartek

KrzysiekMarusza
12-09-2004, 08:51
W przypadku BK odm. 400 grubosci 40 cm murowanego na zaprawe klejową nie potrzebujesz dod. ociplenia styropianem, bo sama taka sciana
ma U ok. 0.28. U mnie to jest 36.5 cm, BK odm. 400 więc U ok. 0.3
Ale BK na cienkie spoiny tez trzeba umiec kłaść :)
Więc jeśli sciana 2 warstwowa, to raczej 24 cm BK odm. 600 (murowanego na normalną zaprawę) i 15 cm styropku - zupełnie wystarczy, a będzie taniej.

Przy 40 cm BK + 15 cm styropianu mialbys mury grubosci 55 cm !!! -
hej - Krzysiek

maxymov
18-10-2004, 21:25
Witam i o zdrowie pytam ?
Jakiś czas temu dobrze wyrażałem się o innym projekcie jednak długi czas do namysłu pomógł mi uniknąć błędu. Dom bardzo efektownie wyglądający nie może być ani łatwy ani tani w budowie.D-09 jest od dawna moim faworytem a obserwując i czytając pochlebne posty na jego temat utwierdziłem się tylko w przekonaniu, że jest to słuszny wybór.
Szczególnie podoba mi się pomysł z garażem na długiej, w moim przypadku północnej ścianie. Dlatego moje pytanie brzmi:
- gdzie umieścić przejście do garażu ?
Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi.

rafał ...
19-10-2004, 09:30
może tak ?

http://www.gamber.pnet.ws/D-09RE.jpg

maxymov
19-10-2004, 12:47
Nie jest to takie złe ale chodzi mi konkretnie o twój przypadek. Pasuje mi on bardziej ze względu na ograniczoną ilość miejsca na działce. Konkretnie : Które pomieszczenie byś poświęcił i okroił; łazienkę, sypialnię czy pokój od frontu ?

rafał ...
19-10-2004, 12:55
No to właśnie masz taki przypadek, garaż jest tutaj wprawdzie inny ale to nie ma znaczenie. Tutaj przyjście uzyskano kosztem dużej sypialni i dużej łazienki.

maxymov
21-10-2004, 13:18
No to właśnie masz taki przypadek, garaż jest tutaj wprawdzie inny ale to nie ma znaczenie. Tutaj przyjście uzyskano kosztem dużej sypialni i dużej łazienki.

Czy mógłbyś mi powiedzieć jak usytuowany jest twój dom względem stron świata ?
Z góry dziękuję

rafał ...
21-10-2004, 14:46
wejście jest od zachodu z małym odchyleniem w kierunku północnym, zdjęcia z poszczegolnych stron świata są na mojej stronie

maxymov
21-10-2004, 17:01
wejście jest od zachodu z małym odchyleniem w kierunku północnym, zdjęcia z poszczegolnych stron świata są na mojej stronie

Przepraszam zapomniałem
Ponawiam pytanie:
- posiadając obecne doświadczenie z budowy a przede wszystkim z użytkowania, gdzie umieściłbyś i jak zorganizował przejście do garażu?
Z góry dziękuje

rafał ...
22-10-2004, 07:17
maxymov, ja bym go chyba jednak nie zrobił, gdyż w tym układzie gdy garaż jest na długim boku domu jedynym rozwiązaniem jest przejście między łazienką a sypialnią ( tak jak na rysunku, który umieściłem ), a mi to rozwiązanie nie przypada zbytnio do gustu gdyż zabiera cenne metry pow. użytkowej, której w tym domu nie jest za dużo.

leon zakrzewski
21-01-2005, 23:31
Witam
Chciałbym poznać waszą opinię na temat startu z d09b (bez poddasza z garażem http://www.projekty.murator.pl/rzuty.htm?IdProjektu=211 ) a konkretniej czy może mi ktoś powiedzieć coś ciekawego na temat kosztorysu który mam zamiar zaakceptować a jest to:
1. stan zero 22394 PLN : fundamenty, ławy wylewki instalacje wod-kan itp humusy
2. stan surowy otwarty bez dachu 32812 PLN : ściany-pustak u220 i k3 oraz nadproza stal żwir i inne cementy

Dużo się mówi o doświadczeniach zagorzałych forumowiczów więc... liczę że coś mi podpowiecie(buduję pod Poznaniem)
Jeżeli chodzi o dach to jest 220m kw i wstępny kosztorys opiewa na circa 43000 PLN komplet czyli dachówka roben + wykonanie kompleksowe z"opierzeniem".
Z góry dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzio-podpowiedzi przy okazji pozdrawiam wszystkich którzy wybudowali i teraz siedzą przy kompach sącząc "coś" do picia i odpowiadają na posty debiutantów.

jajmar
22-01-2005, 05:47
Wprawdzie jeszcze nie wybudowalem ale :)

Rozumiem ze masz zamiar budowac poprzez wynjecie firmy ?

Ja na swój domek 160m2 stan zero wyszedl mi okolo 14 tys. ale sporo pracy własnej w tym było. Fundamnety robilem wylewane.

Co do punktu 2 to wydaje mi sie ta cena chyba ciut za wysokoa przeciez jak to ladnie napisales "stan surowy otwarty bez dachu" to w Twoim przypadku postawienie ścian a wiec materiał ~12000-15000 plus roboczna wg mnie mozna by to taniej zrobic.

Cena dachu jest chyba bardziej trafiona od pozostałych.

Cypek
22-01-2005, 11:17
Dla stanu O istotna jest ilość wymienianej ziemi, czyli wywóz ziemi, przywóz piasku. To mocno rzutuje na cenę.
Ściany, wnioskuję, że robisz sciane 3W, co dajesz w środek ?
No a dach, wycena wydaje się być dobra, żeżeli obejmuje wykonanie podbitki i orynnowania.

Marcinjarosz
22-01-2005, 11:35
Witam
Buduję D09 "dom na 102" pod Bydgoszczą, a to moje koszty:
- zdjęcie humusu - 200 pln
- zbrojenie ław fi 12 + strzemiona: ok. 950 pln
- beton b-15, 9 m3 - 1600 pln
- pompa do bet. 150 pln
- lepik: 140 pln
- bloczki bet. 1.900 pln
- cement prawie 2 t. - ok 620 pln
- kruszywo: 120 pln
- izolbet A - 140 pln
- robocizna (murowanie bloczków) - 1000 pln

Beton, kruszywo i pompa bez Vat , papa na izol poziom - za friko
Reszta robocizny to moje ręce (wykop pod ławy w gruncie, zbrojenie, izolacja pion-poziom), razem wychodzi: 6820 pln
Pozostało mi zasypanie fundamentów, ale dziąki temu, że mam bdb piasulek pod humusem, wystarczy że zamówię koparko-spycharkę za ok. 250 pln - wykopie dołek z którego piasulek wrzuci do fundamentów, a zdjęty humus z obrysu domu wsypie do srodeczka .
Przepusty na kanalizę, wodę i prąd porobione. Podkład betonowy zostawiam na wiosnę.
Reasumując wartości kosztorysowe, które Tobie zaproponowano proponuję poddać negocjacji. Najlepiej byłoby, gdybyś pozyskał inną ofertę (alternatywną) oraz szczegółowy kosztorys. Często jest ta, że wykonawcy "uzupełniają" pozycje kosztorysowe o "dodatkowe" elementy, często zbędne lub na wyrost.
Według kosztoysu, który sam zrobiłem, ilość roboczogodzin np. na wykonanie fundamentów i ścianek fundamentowych, podkładów pod posadzki, izol pion i poziom, zbrojenie, całość robót ziemnych wynosi 470 r-g. Oczywiście kosztorys jest dla banku :). Większość prac to moje dzieło. Murarzowi zapłaciłm za wbudowanie 1000 szt. bloczków 1000 zł (ja donosiłem bloczki "pod kielnie").

Pozdrawim

Marcin

Cypek
22-01-2005, 12:12
U ciebie był ogromny wkład własny :)

Marcinjarosz
22-01-2005, 13:49
roboty własnej ogorm (wszystko oprócz murowania i części robót ziemnych wykonywanych koparko-spycharką) ...to fakt. Ale radocha jeszcze większa. Nawet przyłącze elektryczne sam zrobiłem .. a podpis odbioru na protokóle podpisał mi kolega.
Wprowadzam się w tym roku :)

leon zakrzewski
24-01-2005, 20:07
witam
Dzięki za wszystkie odpowiedzi
Wasze ceny są co najmniej rózne - patrząc na np marcinajarosza słono przepłacam ale niestety na budowe nie starczy 26 dni urlopu a praca wiadomo bez możliwości "wyrwania" się wcześniej.
Co do odpowiedzi jajmara - dobrze wnioskujesz wynajmuję firmę ale jak pisałem niestety potrzebuję trochę faktur, a co do ceny po paru dniach analiz mam inny pogląd tzn. 55000pln za stan surowy otw ze ściankami działowymi wylewkami i tarasem (wylanym) do tego wytyczenie i kierownictwo budowy to ceny może do przyjęcia .
Co sądzicie o takiej interpretacji
Padło tez pytanie czy buduje ściane 3w - odpowiadam buduje scianę 2w (u220+styropian 12cm)
Podsumowujac liczę się z tym że wynajęcie firmy kosztuje ale za brak czasu musze zapłacić więc jak możecie napiszcie czy wasze doświadczenia cenowe z firmami są bardzo negatywne czy pozytywne no i jak ta moja cena na tle waszych wygląda...

Tradycyjnie pozdrawiam wszystkich którzy wybudowali i teraz siedzą przy kompach sącząc "coś" do picia i odpowiadają na posty debiutantów.

Arti74
30-05-2005, 19:38
Witam serdecznie miłośników D09 :)
Wiele czytałem na forum o tym projekcie i jestem nim bardzo zainteresowany. Zanim jednak podejmiemy z żonką ostateczną decyzję, bardzo chcielibyśmy zobaczyć go na żywo. Czy ktoś z Państwa wybudował ten dom w okolicach Łodzi i byłby na tyle życzliwy by nam go pokazać? Jeśli nie, to moze mógłbym z kims porozmawiać telefonicznie na jego temat. Z góry dziękuję i pozdrawiam

JuliaN
05-12-2005, 07:56
Witam szanownych Forumowiczów!
Zwracam się do Was z zapytaniem czy jest ktoś kto już zbudował lub jest w trakcie budowy domu jak w temacie i jest z Częstochowy, bądź jej okolic?

KrzysiekMarusza
05-12-2005, 09:35
Poszukaj w dziale forum "Projekty" - trochę takich jest :)
Ja mam "wersje podstawową" D09

pozdr - Krzysiek

Taysha
05-12-2005, 09:36
wystarczy skorzystać z opcji "Szukaj" :roll:

szukam porad doświadczonych forumowiczów startuję z d09b
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=40021&highlight=d09b

Projekt Murator D09-Dom na 102
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=16484&highlight=d09b

D09b kto buduje lub zbudował???
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=43875&highlight=d09b

grego
05-12-2005, 10:19
Cześć! Będę startował z budową D09b koło Tarnowskich Gór, jak tylko zima ustapi. Negocjuję ceny. Jeśli ktoś ma aktualne to chętnie poznam. :-?

delfi
30-06-2006, 23:23
czy ktoś budował,co o nim sądzicie,jakie sa koszty,czy jest łatwy w budowie?

enitomi
18-04-2009, 06:22
czesc
witam wszystkich zainteresowanych domem na 102 !
zacznę od początku ;
w wrześniu 2008r. podjeliśmy z mężem bardzo ważną decyzje
Chcemy się budować !
interesowaliśmy się dużo o domach "kanadyjskich"i stwierdziliśmy ze taki ekologiczny domek to coś dla nas !wiec zaczeliśmy szukać firmy która buduje w tym systemie domy !przyznam ze było trudno znaleźć odpowiednią osobę , pytaliśmy się znajomych rodziny i przyjaciół ! i tak znaleźliśmy pana Jana S. !!!!!
okazało się ze pan Jan ma również działki budowlane z zaakceptowanymi projektami budowlanymi ! jedna z nich od razu przypadła nam do gustu, tak jak projekt domu " DOMU NA 102 ' i tak to się zaczeło !
jest już 13 marzec a my już jesteśmy właścicielami działki i mamy rozpoczętą budowę !!!!!!

enitomi
18-04-2009, 06:23
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/882/5496.jpg

enitomi
18-04-2009, 06:25
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/882/5499.jpg

enitomi
18-04-2009, 06:26
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/882/5500.jpg

enitomi
18-04-2009, 06:28
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/882/5321.jpg

enitomi
18-04-2009, 06:29
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/882/5492.jpg

enitomi
18-04-2009, 06:31
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/882/5495.jpg

enitomi
18-04-2009, 06:32
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/924/5566.jpg

enitomi
18-04-2009, 06:33
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/924/5585.jpg

enitomi
18-04-2009, 07:03
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/924/5586.jpg

enitomi
18-04-2009, 07:08
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/924/5590.jpg

enitomi
18-04-2009, 07:19
http://projekty.muratordom.pl/pliki/dom_211_18.jpg

enitomi
18-04-2009, 16:49
tak ma wyglądac nasz domek ! ale wprowadziliśmy kilka zmian . drzwi są przesunięte na środek filarów , okna od małej i dużej łaźienki i od spiżarni są usunięte a wszyskie okna mają 1,50 na 1,50 . mysśimy nad projektem kuchni i łaźienki kilka pomysłów już jest !!!!

enitomi
24-04-2009, 09:14
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/924/5672.jpg

enitomi
24-04-2009, 09:14
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/924/5673.jpg

enitomi
24-04-2009, 09:15
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/924/5674.jpg

enitomi
24-04-2009, 09:18
już dzis zaczeli kłaść dachówkę więc wkrótce dodamy kolejne zdjęcia !

enitomi
27-04-2009, 22:25
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/924/5688.jpg

enitomi
27-04-2009, 22:27
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/947/5692.jpg

enitomi
27-04-2009, 22:29
a to nasza dachówka ! i pomału ocieplenie domku (wełna mineralna)

enitomi
27-04-2009, 22:29
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/924/5689.jpg

enitomi
27-04-2009, 22:42
a oto kuchnie które mi sie podobają ! w pierwszej podoba mi sie narożna ścianka i szafka z płytą a druga jest w podobnym układzie co moja przyszła kuchnia więc je połączę i powstanie kuchnia moich marzeń !!!! a co wy o tym myślicie !
????????????
ps.
mam już wybrany piękny gres 60/60 kolor wanilja z delikatnymi smugami mlecznej czekolady !

enitomi
27-04-2009, 22:43
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/947/5690.jpg

enitomi
27-04-2009, 22:43
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/947/5691.jpg

enitomi
08-05-2009, 07:41
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/947/5763.jpg

enitomi
08-05-2009, 07:42
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/947/5764.jpg

enitomi
08-05-2009, 07:43
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/947/5765.jpg

enitomi
08-05-2009, 07:45
a oto podłoga na którą sie zdecydowaliśmy ! http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/947/5766.jpg

enitomi
09-05-2009, 21:23
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/947/5787.jpg

enitomi
09-05-2009, 21:24
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/947/5788.jpg

enitomi
09-05-2009, 21:27
NASZ DOMEK JUŻ OTYNKOWANY I SĄ JUŻ OSADZONE OKNA W KOLORZE "ZŁOTY DĄB " WYGLĄDA CORAZ ŁADNIEJ !!!!!!

enitomi
17-05-2009, 19:32
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/947/5854.jpg

enitomi
24-05-2009, 20:22
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/975/5891.jpg

enitomi
24-05-2009, 20:23
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/975/5890.jpg

enitomi
24-05-2009, 20:24
A OTO NASZE DRZWI (JESZCZE MAJĄ FOLIE ALE I TAK SĄ PIĘKNE )

alfa36
17-06-2009, 21:32
Piękna ta podłoga. To deski?

enitomi
17-06-2009, 22:00
nie ! to panele podłogowe firmy klasen ! nowość nazywa sie ZEBRANO MATADI ! są jeszcze w wersji ZEBRANO ARUSHA !zdjęcie niżej !

enitomi
17-06-2009, 22:03
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/975/6180.jpg

alfa36
08-07-2009, 20:54
Budujemy podobny dom. Niestety, dziś (poltora roku się juz buduje) stwierdzilam, ze dom jest za maly dla nas. A jak Wasza wykonczeniowka?

enitomi
31-07-2009, 21:17
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/975/6503.jpg

enitomi
31-07-2009, 21:18
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/975/6504.jpg

enitomi
31-07-2009, 21:18
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/975/6505.jpg

enitomi
31-07-2009, 21:19
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/975/6506.jpg

enitomi
31-07-2009, 21:20
szpachlowanie i szlifowanie

enitomi
31-07-2009, 21:21
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/975/6507.jpg

enitomi
31-07-2009, 21:22
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/975/6508.jpg

enitomi
31-07-2009, 21:23
wielka radość MAMY PRĄD !!!!!!

enitomi
31-07-2009, 21:28
TERAZ TYLKO POMALOWAĆ , POŁOŻYĆ PODŁOGI ,WSTAWIĆ MEBLE I MOŻNA MIESZKAC ! ROZPOCZELISMY KŁAŚĆ KAFLE W ŁAZIĘCE I W KUCHNI ALE ZDJECIA WSTAWIE JAK BEDZIE GOTOWE ! PRZY OKAZJI CHCEMY PODZIEKOWAĆ WSZYSTKIM ZNAJOMYM KTÓRZY NAM POMAGAJĄ JESTEŚMY BARDZO WDZIĘCZNI !

enitomi
03-11-2009, 07:39
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/1066/7149.jpg

enitomi
03-11-2009, 07:40
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/1066/7150.jpg

enitomi
03-11-2009, 07:41
a to moje gryzdoły !!!!!!!http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/1066/7156.jpg

enitomi
03-11-2009, 07:42
a to widok z kuchennego baru !!!!http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/1066/7157.jpg

enitomi
03-11-2009, 07:46
poszłam dalej z malunkami i domalowałam w jadalni
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/1066/7158.jpg

enitomi
03-11-2009, 07:49
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/1067/7159.jpg

enitomi
03-11-2009, 07:51
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/1067/7160.jpg

enitomi
03-11-2009, 07:53
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/1066/7154.jpg

enitomi
03-11-2009, 07:54
a to nasza kuchnia

enitomi
03-11-2009, 07:55
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/1066/7155.jpg

enitomi
03-11-2009, 07:55
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/1066/7153.jpg

enitomi
03-11-2009, 07:57
a to pokoik naszego syna . jeszcze nie skonczony ale kolorowy !!!!

enitomi
03-11-2009, 07:57
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/1066/7151.jpg

enitomi
03-11-2009, 07:58
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/89309/1066/7152.jpg

enitomi
03-11-2009, 08:00
już pomału konczymy łazienke i sypialnie jak bedzie cos widac to wstawie fotki

moominek72
13-01-2010, 10:01
Gratulacje pomysłów :) Szkoda, że nasz D09b już ustawiony i umeblowany, bo chętnie "skradlibyśmy" ;) kilka pomysłów. Przede wszystkim budowę z drewna! Pozdrawiam

14-01-2010, 23:36
Slicznie.

Asiachmiele
07-06-2010, 10:50
enitomi śliczny masz dom..
Witam,jestem nowa na forum.Chcemy z mężem wybudować dom na 102,taki jak Twój,właśnie mieliśmy zakupić projekt,i niestety pierwsze schody przed nami.Ponieważ na naszej działce nie ma gazu ziemnego,a i gdyby był raczej nie zdecydowalibyśmy się na ogrzewanie gazowe,pomieszczenie gospodarcze przy kuchni na kotłownię się nie nadaje.Trzeba by zmieniać projekt na taki z częściowym podpiwniczeniem,ale już sama nie wiem.. Proszę mi powiedzieć jak jest u Was,macie w tym pomieszczeniu piec na gaz? I jeszcze jedno.. Czy koszt budowy domu w systemie kanadyjskim jest niższy od tradycyjnego murowanego? Pozdrawiam.

Katarzyna Kasia
05-09-2010, 20:10
Witam. Nie wiem czy ktoś zagląda jeszcze tutaj? Jeśli tak, to mam pytanie- czy ktoś buduje ten domek na Śląsku? Pozdrawiam :)

inezxxxx
19-09-2010, 17:00
enitomi śliczny masz dom..
Witam,jestem nowa na forum.Chcemy z mężem wybudować dom na 102,taki jak Twój,właśnie mieliśmy zakupić projekt,i niestety pierwsze schody przed nami.Ponieważ na naszej działce nie ma gazu ziemnego,a i gdyby był raczej nie zdecydowalibyśmy się na ogrzewanie gazowe,pomieszczenie gospodarcze przy kuchni na kotłownię się nie nadaje.Trzeba by zmieniać projekt na taki z częściowym podpiwniczeniem,ale już sama nie wiem.. Proszę mi powiedzieć jak jest u Was,macie w tym pomieszczeniu piec na gaz? I jeszcze jedno.. Czy koszt budowy domu w systemie kanadyjskim jest niższy od tradycyjnego murowanego? Pozdrawiam.

Witaj,

Dobrze zbudowane domy kanadyjskie są nieco tańsze niż domy murowane. Jeśli chciałabyś zobaczyć jak wygląda budowa takiego domu to zapraszam na blog budowlany http://www.domykanadyjskie.mojabudowa.pl/

Gaz ziemny nie jest potrzebny do budowy domu kanadyjskiego, ponieważ domy te nie mają bezwładności cieplnej, a to oznacza, ze bardzo szybko się nagrzewają. Nie trzeba grzać w nim cały czas. Jak wychodzimy z domu, to grzejniki sie wyłączają. Włączyć muszą się pół godziny czy godzine przed naszym powrotem. Dom kanadyjski grzeje się od 8 stopni do 21 stopni w troszkę ponad 2 godziny.

Najlepszy sposób na ogrzanie takiego domu to elektryczne grzejniki konwektorowe i do tego kominek Dovre albo Jotul. Koszt ogrzewania samym prądem domu ok. 130m2 za miesiac zimy 2009/2010 to ok. 350-400 PLN.

Pozdrawiam