PDA

Zobacz pełną wersję : kurs nauki jazdy



jacekdwm
18-04-2009, 08:42
Mam pytanie-czy osoba karana za jazdę po pijanemu może prawdzić kurs nauki jazdy ?

Misiowate
18-04-2009, 10:33
W Polsce wszystko możliwe. Ja mam sąsiada któremu zabrano prawko za jazdę po pijaku a jeździ na tirach bo jest jedynym żywicielem rodziny i może jeżdzic w pracy.

plamiak
18-04-2009, 15:54
Nie posiadając prawa jazdy nie może być instruktorem. Do nie dawna obowiazywał przepis mówiacy że gdy instruktor popełnił wykroczenie ale przyjął mandat (i punkty) to koniec sprawy, ale jeśli nie przyjął i został ukarany przez sąd to tracił uprawnienia.
Wracając do tematu: może zabrali mu prawo jazdy, ale sąd nie wiedział (bo brak systemu wymiany informacji...) że jest instruktorem...
Jeśli okazałoby się że szkoli nie posiadając uprawnień, to przeprowadzone przez niego kursy byłyby nieważne - co za tym idzie - uzyskane uprawnienia również...

jacekdwm
18-04-2009, 17:58
Moze żle się wraziłem chodzi mi że człowiek ten stracił prawo jazdy na pół roku tak go skazał sąd za jazdę po alkoholu teraz obecnie ma prawo jazdy i chce uczuć nadal czy może czy ten wyrok może komplikować ?

plamiak
20-04-2009, 08:21
Zgodnie z art. 107 Prawo o ruchu drogowym jesli został skreślony z ewidencji instruktorów to może odzyskać uprawnienia po 2 latach.
Jeśli teraz szkoli kandytatów na kierowców to takie kursy są z mocy prawa nieważne, a zatrudniająca go szkoła jazdy kwalifikuje sie do zamknięcia. Nadzór nad szkoleniem sprawuje starosta i może on zarządzić kontrolę.
Karać, tępić pijaków! Mówię to jako instruktor.