PDA

Zobacz pełną wersję : Mocowanie schodów ażurowych do podłogi



Whitemag
18-04-2009, 11:09
Witam,

w salonie mam zaplanowane schody jednobiegowe ażurowe, czyli lekka konstrukcja jedno- lub dwubelkowa.
Na ten moment mam w całym salonie rozłożony styropian i podłogówkę. Przymierzam się właśnie do wykonania wylewek, jednak zwrócono mi uwagę na to, iż schody mocowane do wylewki mogą być mało stabilne. Miejsce styku schodów z podłogą powinno być wzmocnione jak w przypadku miejsca pod kominek (spore obciążenia). Pytanie, czy faktycznie mocowanie konstrukcji schodów do 7cm wylewki leżącej na 11cm styropianu będzie błędem?

pablitoo
18-04-2009, 12:24
Będzie błędem .

U nas również schody drewniane ażurowe zabiegowe mocowane do podłogi .
W miejscu mocowania do podłogi nie ma styropianu - tylko lity beton az do chudziaka .

Whitemag
18-04-2009, 12:43
Dzieki za odpowiedz... i teraz sobie kombinuje... gdyby tak wyciagnac spod podlogowki w tym miejscu styropian, i zrobic wylewke az do chudziaka.... tylko ta rozlozona juz podlogowka.... ciezko bedzie ja w tym miejscu przesunac...

pablitoo
18-04-2009, 12:56
Dzieki za odpowiedz... i teraz sobie kombinuje... gdyby tak wyciagnac spod podlogowki w tym miejscu styropian, i zrobic wylewke az do chudziaka.... tylko ta rozlozona juz podlogowka.... ciezko bedzie ja w tym miejscu przesunac...

Podłogówka pod mocowaniem schodów to też błąd - spróbuj przesunąć rurki , usuń styro w tym miejscu i zalej wylewką aż do chudziaka .

jajmar
18-04-2009, 14:21
. ciezko bedzie ja w tym miejscu przesunac...

Teraz i tak jest dużo łatwiej niż po zalaniu. Przełóż rurki i wywal styropian.

Chyba że wiesz dokładnie co i gdzie będziesz mocował to możesz np zamocować stalowe łapy do chudizka i wypuścic przez styro i wylewkę a potem do tego przykręcisz/przyspawasz konstrukcje schodów.

Whitemag
18-04-2009, 15:23
Dzieki za rady!
Jeśli chodzi o wersję mało inwazyjną - mogę pozostawić więc taki kwadrat 1.5mx1.5m i nie zrobić tam wylewki, i z taką dziurą poczekać na mistrzów od schodów, którzy powiedzą mi co, gdzie i jak, a następnie wykonam wylewkę w tym kwadraciku.... może być? :roll:

miciu
18-04-2009, 15:28
Też będziemy mieć schody ażurowe w salonie i zrobiliśmy dokładnie tak samo jak radzi jajmar :)

Whitemag
18-04-2009, 15:31
A co to by miały być za stalowe łapy?

iwett27
18-04-2009, 16:52
A u nas schody beda azurowe zabiegowe i kurcze mam w mijsci gdzie beda podłogówke....ale stolarz powiedzial ze to nie przeszkadza bo schody mocuje do sciany...wiec teraz juz nie wiem co jest dobrze????

d@riuszG
19-04-2009, 09:11
A u nas schody beda azurowe zabiegowe i kurcze mam w mijsci gdzie beda podłogówke....ale stolarz powiedzial ze to nie przeszkadza bo schody mocuje do sciany...wiec teraz juz nie wiem co jest dobrze????

U mnie konstrukcja dwubelkowa stalowa. Pod schodami jest styropian i wylewka. Konstrukcja jest mocowana do podłogi, ścian i stropu. Tak zostało ustalone z wykonawcą konstrukcji, że stopa jest zbędna. Również byłem do tego sceptycznie nastawiony, ale chyba nie ma co zbytnio się nad tym rozczulać. Konstrukcja jest już zamontowana i nie zauważyłem jak na razie (i niech tak zostanie) żadnych niespodzianek.

Ale ... jeżeli masz przez to źle spać, to nie słuchaj stolarza tylko zrób pełną wylewkę pod schodami. Na wszystko trzeba sobie umieć znaleźć jakiś argument - wytłumaczenie, a żadnym jest bo wszyscy tak robią, bo tak się robi, itp.

wojtas122
19-04-2009, 22:16
Nie ma koniecznośći lania pełnej wylewki, wystawiania blach itp , są ważniejsze problemy niż jakieś tam schody :wink:. Ogólnie to w schodach jest kilka miejsc montażu,siły rozchodza sie na kazde z nich tak wiec spokojnie śpij :D . Dla pewności zrób zdjęcia otworu pod schody tam gdzie idzie podłogówka, nanieś wymiary i zalewaj :D
powodzonka