PDA

Zobacz pełną wersję : Imitacja kamienia INCANA COUNTRY



les111
18-04-2009, 17:36
Witam ,mam pytanie czy ktoś miał do czynienia z tą imitacją jak w temacie ,wiem że można ją stosować na zewnątrz chcę obłożyć komin,cokół i filary lecz nie wiem jak do tego się zabrać a mianowicie kleić jak płytki grzebieniem 1cm stosować fuge ? jak ktoś to układał prosiłbym o wskazówki zdjęcia mile widziane

d@riuszG
19-04-2009, 09:27
Radze się dowiedzieć, czy nie ma przeciwwskazań do montowania tych płytek do komina. Ja też rozważałem płytki kamieniopodobne, chyba z firmy Bruk-Bet, ale Pani na składzie mi to odradziła, bo jak stwierdziła że gwarancji mi nie da że nie odpadną (nagrzewanie się komina).

W końcu skończyło się na kamieniu (piaskowiec). Klejony wg. systemu Bolix (http://www.bolix.pl/main.php?lang=1&a=1&b=2&id=36), ale bez użycia grzebienia tylko na sztywno. Nakładałem klej na komin i kamień, tak żeby nie było między nimi pustki. Dodatkowo mogę stwierdzić, że zdecydowanie lepiej przywierał kamień do powierzchni. Na początku zacząłem grzebieniem, ale szybko z tego zrezygnowałem.

lazik
19-04-2009, 10:48
Kładłem taka imitację u siebie. Ogólnie materiał dość twardy i ciężki w obróbce (trzeba używać szlifierki i porządnej tarczy). Dodatkowo nie trzyma wymiarów, także trzeba się nagimnastykować z doborem poszczególnych warstw. Kładłem na zwykłe placki i klej bodajże gipsowy. Na ulotce chyba jest informacja że płytki nadają się na zewnątrz, czy nadają się na ciepłe powierzchnie tego nie wiem. Do tego jest fuga w odpowiednim kolorze.

Wewnątrz kładłem też imitację piaskowca z gipsu firmy STEGU. Tutaj obróbka jest znacznie lepsza, bo wystarczy zwykła piła do drewna - mniej kurzenia. Klei się to w miarę OK i jest na "pióro wpust", więc spasować wszystko lepiej (drobne nierówności bardzo fajnie równa się papierem ściernym), szczególnie że elementy są powtarzalne i można ułożyć z kilku płytek w ciągłość. Drobne szpary fugowane klejem gipsowym, ale jest chyba fuga firmowa. Niestety z mojego odczucia materiał ten na zewnątrz raczej się nie nadaje. Jest o wiele miększy od INCANY.

Kris2222
19-04-2009, 11:17
aby zapobiec różnicy temperatur na kominie oklej go styropianem 5cm , następnie ostrożnie zakołkuj, parę sztuk , klej z siatką , znowu przy kołkuj ,potem grzebien i przejedz cały komin grzebieniem ,
na tak przygotowane podłoże możesz kłaść kamień , ciężar nie będzie taki duży a odpaść na pewno nie odpadnie

les111
19-04-2009, 11:31
Imitacja o której mowa ma raptem 2cm grubości a producent pisze że można go stosować na zewnątrz np.na kominy,cokoły itp jeśli chodzi o oklejenia komina styropianem jak pisze Kris2222 to są dwie szkoły jedni są za a inni przeciw ale dzięki za wszystkie wskazówki

Kris2222
19-04-2009, 13:37
od 6 lat na kominie wisi i jeszcze nic nie odpadło , styropian sie nie utlenił , jest ok