PDA

Zobacz pełną wersję : po co ocieplac strop ?



26-11-2003, 16:00
Domek z poddaszem uzytkowym. Strop bet. monolit.
Ogrzewam drewnem, ktorego mam pod dostatkiem i praktycznie za darmo ( taka uprzejmosc tescia). W zwiazku z powyzszym w domu planuje utrzymywac te sama temp. w dosc duzym salonie na parterze jak i zarowno na poddaszu.
Wiec po co te 20 cm. welny na stropie + podloga do ktorej namawia mnie majster? Dodam, iz jast o co walczyc powierzchnia podlogi jest dosyc duza

Pozdr. Sybir

Szaruś
26-11-2003, 19:41
Strop między parterem i poddaszem?

26-11-2003, 20:09
No właśnie,po co ?
Wełna jest dosyć droga,może Twój majster uważa,że to jest dobra lokata kapitału.
Do wygłuszenia wystarczy 2 cm styropianu.

inwestor
26-11-2003, 21:46
No właśnie,po co ?
Wełna jest dosyć droga,może Twój majster uważa,że to jest dobra lokata kapitału.
Do wygłuszenia wystarczy 2 cm styropianu.

Kolego Anonimie
Ja ociepliłem strop nad parterem 15 cm styropianu FS20 + izolacja przeciwwilgociowa. Ma to następujące uzasadnienie otóż przez kilka lat nie bedę wykańczał poddasza i będzie ono nieużytkowe. Wydtki na jego ogrzewanie wydały mi się więc nieracjonalne. Poza tym może kiedyś będzie taka sytuacja że nikt nie będzie mieszkał na poddaszu użytkowym bo powiedzmuy dzieci pojdą na swoje a my razem z żoną będziemy mieszkać tylko na parterze budynku . W takiej sytuacji izolacja stropu pozwoli nam wyłaczyć całkowicie ogrzewanie na poddaszu i ograniczyć koszty ogrzewania.
Pozdrawiam

jprzedworski
27-11-2003, 08:46
No właśnie,po co ?
Wełna jest dosyć droga,może Twój majster uważa,że to jest dobra lokata kapitału.
Do wygłuszenia wystarczy 2 cm styropianu.
Styropian kiepsko wygłusza - wełna jest dużo lepsza. Ale te 20cm zalecane przez majstra wystarczyłoby chyba do wygłuszenia sali prób zespołu rockowego. :lol: :lol:

drummer
27-11-2003, 09:30
no właśnie ja coś o tym wiem bo gram. :D
Ale wracając do tematu 20 cm to przesada. Ja dawałem 3 cm styropianu do celów wygłuszenia, ale ma strop teriva więc jest tam pustka powietrzna która również izoluje.
Uzasadnienie 15 cm jak najbardziej do mnie trafia przy stropie betonowym wylewanym - chociaż i tak wydaję mi się to dużo. Na podłogę na gruncie zalecenia mówią o 10 cm izolacji. Może warto wybrać cos po środku, np 5 + 2 cm na zakładkę?

pik33
27-11-2003, 13:41
Prawdę mówiąc nie wiem po co izolować, chyba że akustycznie. Sam jeszcze nie wiem co z tym zrobię