PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka zaprawa do klinkieru na komin ?



chrobry
19-04-2009, 08:48
Wim bylo juz kilka razy. Przeczytałem kilka postów z, których wnoiskuje, iż zarówno Ci co mieli gotowe zaprawy jak i Ci co dawali "zwykłe" borykają się z wykwitami. Ja skłaniam się do zaprawy z cem I do tego pigment. Czy ktoś może mnie potwierdzić w przekonaniu, że to dobre rozwiązanie. Klinkier będzie Robena.

Darek_P
19-04-2009, 09:46
Używałem zaprawy Sopro z trasem: szara do murowania i antracyt do fugowania. Cegła też antracytowa CRH Potsdam. Nie mam żadnych wykwitów, a minęło już ze 3 lata.

Fakt, że wtedy zapłaciłem za zaprawę coś koło 2 tys. PLN za trzy kominy. Sąsiedzi, którzy używali cementu ale i gotowych (lepszych i gorszych) zapraw mają niestety wykwity. Może mnie się po prostu udało, a może sukces tkwił w technice fugowania. "Fugant" upychał półsuchą zaprawę tzw. fugówką - taką cienką na 1 cm niby-kielnią.

gwiazdor71
19-04-2009, 10:02
Kreisel w swojej ofercie ma kolorowe zaprawy do murowania,będące jednocześnie fugami.Dostępne kolory:grafit,szary,brąz,czarny,cegła.Cena około 16z za 25 kg.Sprawdzone do klinkieru z trasem napewno nie będzie wykwitów.

chrobry
19-04-2009, 10:09
Kreisel w swojej ofercie ma kolorowe zaprawy do murowania,będące jednocześnie fugami.Dostępne kolory:grafit,szary,brąz,czarny,cegła.Cena około 16z za 25 kg.Sprawdzone do klinkieru z trasem napewno nie będzie wykwitów.

16zl za worek to juz robi się faktycznie ciekawa oferta. Czy uzywałeś jej u siebie, masz jakieś doświadczenia w jej stosowaniu ?

fighter1983
19-04-2009, 10:23
http://www.kreisel.com.pl/katalog_produktow/zaprawy_murarskie/pozmur_kl_130
o tym produkcie pisze gwiazdor71 faktycznie bardzo udana zaprawa, mamy ja w obrocie od ponad 2 lat glownie stosowana na ogrodenia klinkierowe, do tej pory nie pojawila sie zadna reklamacja zwiazana z tym produktem, a to swiadczy na jego korzysc, cena cennikowa uzalezniona od koloru, oczywiscie netto:
szary 20,50
brąz 25,30
grafit 22,90
ceglasty 25,30
czarny 27,50
Dobrze negocjujacy klient jest w stanie uzyskac ok. 30% rabatu od cennika.

Sopro podobna jakosc, ale sporo drozsza.
Unikałbym Alpola i jego "nanotechnologii"

zetka
19-04-2009, 10:30
U mnie kominy murowali 3 lata temu na czysty cement z pigmentem i żadnych wykwitów nie było. Teraz tak samo inna ekipa muruje ogrodzenie. Zobaczymy co z tego będzie.. :)

labas1
19-04-2009, 16:34
Wim bylo juz kilka razy. Przeczytałem kilka postów z, których wnoiskuje, iż zarówno Ci co mieli gotowe zaprawy jak i Ci co dawali "zwykłe" borykają się z wykwitami. Ja skłaniam się do zaprawy z cem I do tego pigment. Czy ktoś może mnie potwierdzić w przekonaniu, że to dobre rozwiązanie. Klinkier będzie Robena.

Dobry murarz nie spapra swojej roboty i wie jaką zaprawę zrobić do klinkieru i co najważniejsze, wie jak murować i spoinować.
Jak słyszę od murarzy o gotowych zaprawach z worka to szlag mnie trafia, a później murarzy :lol:

fighter1983
19-04-2009, 16:40
Dobry murarz może i wie, ale jego pomocnik to juz nie zawsze, najtrudniejsze w mieszanych na wlasna reke zaprawach jest to, ze "raz mu sie sypnie czubata łopata do betoniarki cymentu, piochu i wapna a raz płaska i proporcje szlag trafia", to samo z pigmentem. Stad przewaga gotowych mieszanek, bo budowa to nie labolatorium/linia produkcyjna i proporcje trudno utrzymac.

labas1
19-04-2009, 16:46
Dobry murarz może i wie, ale jego pomocnik to juz nie zawsze, najtrudniejsze w mieszanych na wlasna reke zaprawach jest to, ze "raz mu sie sypnie czubata łopata do betoniarki cymentu, piochu i wapna a raz płaska i proporcje szlag trafia", to samo z pigmentem. Stad przewaga gotowych mieszanek, bo budowa to nie labolatorium/linia produkcyjna i proporcje trudno utrzymac.

Mylisz się kolego, 100 lat wstecz nie było Castoramy :wink:

fighter1983
19-04-2009, 16:54
100 lat temu nie było też tego forum, niczego to nie dowodzi...
Zapraszam na budowe, ja zrobie 2 tynki akrylowe z mieszalnika, Ty zrob dodajac pigment "na oko" zobaczymy komu wyjdzie jednakowo, to samo z iloscia pigmentu w zaprawie murarskiej
Po to rozwijamy technike aby korzystac z jej udogodnien, wychodzac z takiego zalozenia kilka tysiecy lat temu ze 100lat wczesniej nie bylo czegos powinnismy nadal w niedzielne popoludnia wypuszczac sie z jaskin na polowania ...