PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka grubość wylewki?



Martinezzz
19-04-2009, 09:55
Witam, mam podpiwniczony dom dlatego zamierzam strop piwnicy wylozyc styro, a posadzke na parterze tylko zaizolowac i dac wylewke, zalezy mi na kazdym centymetrze wysokosci, gdyz salon ma 45m2 i bedzie glupio wygladal gdy strop bedzie za niski, czy sa jakies przeciwskazania do takiego rozwiazania i jak gruba powinna byc wylewka, zeby pomiescila wszystkie instalacje poza kanalizą, która bedzie pod stropem piwnicy, dziekuje za wskazowki i pozdrawiam :D

marek.Bud
19-04-2009, 10:20
w sumie w podlodze pewnie bedziesz mial jakies rurki do grzejnikow, bo rozumie ze podlogowki w salonie nie bedzie.takze te rurki i otulina daje razem 3-4cm ,jakies peszle z kablami tez beda ale sa nizsze niz te 3-4cm, kanaliza odpada.jesli wylewka bedzie z fibermeshem oraz dodatkowo nad rurkami dasz siatke zbrojona to mysle ze grubosc 6 cm wystarczy.czyli nad rurkami masz jakies 2cm zaprawy.z tym ze zastrzegam jesli nie dasz tych siatek to watpie ze cos ci nie popeka.
chlopaki w pracy robili wylewki na chudym bez jakiejkolwiek izolacji grubosci 6cm na obszarze sklepu spozywczego ,czyli ruch dosyc spory i dali gwarancje na swoja prace, zbrojac podobnie w miejscach instalacji.
pamietaj ze jesli bedziesz mial w innych miejsach podlogowke to wszystkie inne ci sie podniesie i wyjdzie stopien w salonie.
elo[/i]

Martinezzz
19-04-2009, 10:56
moja podlogowką jest czesciowo piwnica :lol: , a bardziej powaznie nie przewiduje nigdzie podlogowki, hydroizolacja jest zbędna?

marek.Bud
19-04-2009, 10:59
jesli masz wszedzie piwnice to ja wrecz zastosowalbym warstwe szczepną do plyty a nie hydroizolacje, jelsi juz i tak rezygnujesz z pozostalych warstw.

Martinezzz
19-04-2009, 11:08
jesli masz wszedzie piwnice...

pod calym domem :wink:

Martinezzz
26-04-2009, 18:23
podciągam temat, mój kierbud mówi ze powinienem dać chociaż ze 2cm styropianu pod wylewkę żeby potem wyeliminować jakiś głuchy odgłos przy chodzeniu, czy ma rację? Strop miedzy piwnica a parterem jest z terrivy, a ja chcialem styropian wyłożyć tylko w piwnicy pod stropem.