PDA

Zobacz pełną wersję : chcę poprawnie wykonać piwniczkę na hydrofor



TomekC73
19-04-2009, 13:25
Mam wywierconą studnię do zasilania budynku w wodę. Na razie z ziemi wystaje mi rura ze studni fi 20 i jakieś 40cm ponad pow gruntu. Planuję w miejscu studni wykonać taką mini piwniczkę 2x2 na hydrofor. Powodem takiego pomysłu jest to, że nie mam zbyt wiele miejsca w kotłowni a poza tym jak wiadomo hydrofor jest dosyć głośny. Jak to zrobić dobrze?
Czy mogę to zrobić tak?:
-wykop szer ok 2x2 i na głębokość 2m (rura ze studni centalnie w środku)
-podsypać piaskiem
-podzbroić i zrobić wylewkę z betonu od spodu,
-wyszalować ze wszystkich stron, zalać betonem,
- później zaizolować jakimś preparatem, ocieplić styropianem,
- od góry jakiś właz.
Czy może kupić lepiej jakiś gotowy element betonowy zaizolować i osadzić w wykopie? A może wogóle całkiem inaczej to zrobić? :wink:

revalidon
19-04-2009, 14:13
Ja bym się nie bawił w takie rzeczy... Najlepiej użyć okragłych kręgów, ale nie tych studziennych, bo one mają 0,8 lub 1,0 m tylko tych szzerszych kanalizacyjnych... Wkładasz dwa metrowe albo cztery półmetrowe na to pokrywa z włazem i po kłopocie... Kregi są z felcem, tak że woda nie będzie podciekać, ale dla pewności możesz zaciagnąć zaprawą uszczelniającą np. Ceresita...

urgot
19-04-2009, 20:19
Studnie masz 20mm czy 20cm?? Hydrofor nie jest głośny - to zbiornik na wode. Głośna jest pompa hydroforowa, taka która zasysa wode ze studni. Jeżeli masz studnie 20cm to zastosuj pompe głębinową a hydrofor postaw w budynku, nie musi być duży 80-100l już wystarczy.

neokowal2
20-04-2009, 07:23
Możesz zrobić tak jak piszecz, ale ja bym radził kupić taki szczelny zbiornik jak na szambo o wym. około 2mx2mx2m. W okolicach Radomia (dokładnie Rzeczków) chyba najtaniej w Polsce, a do Kielc przywiozą ci chyba gratis. Dobrze zaizolować np: styropianem od góry i po kłopocie.