PDA

Zobacz pełną wersję : Dysperbit oraz styropian. Jak mocować ?



cineck
19-04-2009, 19:55
Witam, pomalowałem ścianę fundamentową dysperbitem, i teraz pytanko doszły mnie słuchy , że jeśli będę chciał do tego przykleić styropian na klej to nie będzie on się trzymał i odpadnie :o
Ponoć trzeba go przymocować kołkami i będzie ok :) a jak to się ma w praktyce ???

:wink:

edde
19-04-2009, 20:12
w praktyce przykleisz, zasypiesz i będzie trzymać jak cholera :)

ja zakołkowałem tylko tak 30-40cm nad poziomem gruntu, tam gdzie izolacja pionowa przerwana kołkiem nie jest już przestępstwem i gdzie być może jakieś obciążenie na ścianę w postaci okładziny być może

listek
20-04-2009, 09:25
Witam, pomalowałem ścianę fundamentową dysperbitem, i teraz pytanko doszły mnie słuchy , że jeśli będę chciał do tego przykleić styropian na klej to nie będzie on się trzymał i odpadnie :o
Ponoć trzeba go przymocować kołkami i będzie ok :) a jak to się ma w praktyce ???

:wink:

Pomalowałem bloczki dysperbitem. Przykleiłem na około płyte i na placki. Nie kołkowałem. Trzyma sie bardzo dobrze na kleju do styro.
Jesli masz obawy, to sa specjalne-drogie kleje do tego.

Trociu
20-04-2009, 09:54
w praktyce przykleisz, zasypiesz i będzie trzymać jak cholera :)

ja zakołkowałem tylko tak 30-40cm nad poziomem gruntu, tam gdzie izolacja pionowa przerwana kołkiem nie jest już przestępstwem i gdzie być może jakieś obciążenie na ścianę w postaci okładziny być możeZwróc uwagę na pogrubienie.

Ja u siebie przykleiłem na 2-3 placki "czarnego mazidła", tak aby tylko trzymało się z 2 dni zanim nie zasypię. Potem to ziemia będzie trzymać to na miejscu.

am76
20-04-2009, 10:05
Np austrotherm pokazuje w swoich ulotkach, że przyklaeja się tym samym czarnym mazidłem którym maluje się ścianę (bez kołków).

martek1981
20-04-2009, 16:29
Możesz też zastosować Izobud WL. Elegancko klei styropian i przy okazji dodatkowa izolacja :wink:

edde
20-04-2009, 18:50
w praktyce przykleisz, zasypiesz i będzie trzymać jak cholera :)

ja zakołkowałem tylko tak 30-40cm nad poziomem gruntu, tam gdzie izolacja pionowa przerwana kołkiem nie jest już przestępstwem i gdzie być może jakieś obciążenie na ścianę w postaci okładziny być możeZwróc uwagę na pogrubienie.

Ja u siebie przykleiłem na 2-3 placki "czarnego mazidła", tak aby tylko trzymało się z 2 dni zanim nie zasypię. Potem to ziemia będzie trzymać to na miejscu.

zwróciłem, i co? że inaczej niż u Ciebie? tyle ze w pogrubieniu ja piszę o ścianie fundamentowej piwnicy ponad gruntem, tam gdzie cokół będzie obciążeniem, a Ty piszesz o ścianie poniżej poziomu gruntu obsypanej ziemią, może zbyt padnięty dziś już jestem ale nie rozumiem o co chodzi z tym pogrubieniem...

braszyns
20-04-2009, 19:00
polecam klej TYTAN w w pojemniku jak piana potrzebny jest do niego pistolet na jesieni ociepliłem styropianem fundament który był pomalowany dysperbitem ,stał całą zimę a klej trzyma że chej

tacim
20-04-2009, 19:24
Noi to fajno jestes na takim etapie jak ja jutro maluję fundamenty i tez już męcze temat styro czy lapać kołakami czy nie i czy kleić. Styro sobie kupię drogie a co :) i w środę będę kleić a może wiecie gdzie sa jakies fajne instrukcję aby cieć biurowy to wykonał.

anetina
20-04-2009, 19:43
u nas pomalowane tym czymś czarnym :D
na to będzie przyklejony styropian
z wysoka będzie przymocowane kołkami
a na dole jeszcze mocniej przyciśnie to piach :)

tacim
20-04-2009, 20:53
a czym przyklejony będzie styro?

anetina
21-04-2009, 07:32
a czym przyklejony będzie styro?


klejem?
jakim dokłądnie nie wiem :oops:
jak dostanę fa, to napiszę :D