PDA

Zobacz pełną wersję : Balkon częściowo zabudowany - jak wykonać?



zetka
19-04-2009, 22:07
Jak w temacie, chciałabym mieć częściowo zabudowane balkony, coś jak na zdjęciu poniżej:

http://img25.imageshack.us/img25/6966/dgdb.jpg

Nie chciałabym jednak tego "murka" murować, a wykonać go w jakiś inny sposób. No i własnie tu pojawia się pytanie: w jaki? Myślałam o jakiejś lżejszej konstrukcji wykonanej z płyt(osb?) przykręconych do stelaży(kątowników?). Czy to zda egzamin? Co ewentualnie na tą płytę trzeba by dać? (klej z siatką? styropian też? :roll:) Ostatecznie chciałabym wykończyć ten "murek" tynkiem silikonowym jak resztę elewacji.
A może macie jakieś inne propozycje na wykonanie takiej zabudowy? Wszelkie sugestie mile widziane :)

zbigmor
20-04-2009, 08:39
Jak w temacie, chciałabym mieć częściowo zabudowane balkony, coś jak na zdjęciu poniżej:

http://img25.imageshack.us/img25/6966/dgdb.jpg

Nie chciałabym jednak tego "murka" murować, a wykonać go w jakiś inny sposób. No i własnie tu pojawia się pytanie: w jaki? Myślałam o jakiejś lżejszej konstrukcji wykonanej z płyt(osb?) przykręconych do stelaży(kątowników?). Czy to zda egzamin? Co ewentualnie na tą płytę trzeba by dać? (klej z siatką? styropian też? :roll:) Ostatecznie chciałabym wykończyć ten "murek" tynkiem silikonowym jak resztę elewacji.
A może macie jakieś inne propozycje na wykonanie takiej zabudowy? Wszelkie sugestie mile widziane :)


A jak chcesz, aby wyglądała pozostała część balkonu? Jeśli drewniane sztachety to może po prostu na zabudowanej części daj je bez przerw?
Jeśli chcesz tynk to płyta OSB z siatką i tynkiem powinna zdać egzamin.

zetka
20-04-2009, 10:16
Dziękuję za utwierdzenie mnie w przekonaniu że płyta osb będzie ok :) Powiedz mi jeszcze proszę, jakiej grubości najlepiej płytę zastosować? (a właściwie to płyty bo ja wyobrażam sobie jakiś stelaż z profili gdzie od wewnątrz i zewnątrz balkonu przykręcone są płyty)
Piszesz osb z siatką - siatka ma być zatopiona w kleju? (takim do styropianu czy jakimś innym? :oops: :roll:)

Pozostała część balkonu będzie z profili stalowych.

zbigmor
20-04-2009, 11:00
Dziękuję za utwierdzenie mnie w przekonaniu że płyta osb będzie ok :) Powiedz mi jeszcze proszę, jakiej grubości najlepiej płytę zastosować? (a właściwie to płyty bo ja wyobrażam sobie jakiś stelaż z profili gdzie od wewnątrz i zewnątrz balkonu przykręcone są płyty)
Piszesz osb z siatką - siatka ma być zatopiona w kleju? (takim do styropianu czy jakimś innym? :oops: :roll:)

Pozostała część balkonu będzie z profili stalowych.

Grubość płyty zależna od ilości punktów podparcia, aby tynk nie odpadał po uderzeniu od wewnątrz np. kolanem..
Co do wykończenia to polecam przejrzeć forum bo parę razy już takie coś było omawiane (w aspekcie płytek na podłogę z OSB np.). osobiście nie robiłem i mogę tylko sugerować znalezienie kleju do ociepleń lub ceramiki, który trzyma się jednocześnie OSB i narzucenie na niego tynku.

zetka
20-04-2009, 20:10
Ok, dziękuję. Postaram się przejrzeć forum pod tym kątem, może coś znajde ;)