PDA

Zobacz pełną wersję : posadzki nie z mixokreta



badboyryba-M05aL
21-04-2009, 08:32
witam

czy ktoś może ma u siebie wykonane (albo w ogóle słyszał) posadzki robione metodą tradycyjną (betoniarką) a nie mixokretem i zacierane ręcznie a nie mechanicznie????
Czy są jakieś minusy takiego rozwiązania w porównaniu do mixokreta? czy po prostu jest to to samo przy użyciu innego sprzętu???

pierwek
21-04-2009, 12:48
przejedź się do kogoś i popatrz jak wygląda gotowa posadzka z miksokreta - robiona z betoniarki nie ma szans by osiągnąć podobną jakość

rusek007
21-04-2009, 13:02
Wylewka z betoniarki a miksorteta nie ma porównania.
Z miksokreta zawiera mało wody i dotarta pucerką jest gładka jak tafla lodu, ponadto masz w domu znaaacznie mniej wilgoci technologicznej. Czas wykonania, u mnie 160m2 to 8 godz, na drugi dzień można wejść i wykonywać drobne prace. W porównaniu z innymi pracami koszt wylewki z miksokreta jest niewielki.

Barbossa
21-04-2009, 17:03
miksokret różni się tym od betoniarki,
że poda to co wymieszał, innych różnic siakoś nie widzę :-?
jak ktoś nie ma miksokreta i lubi ciężką pracę, to co mu bronić?

21-04-2009, 17:11
przejedź się do kogoś i popatrz jak wygląda gotowa posadzka z miksokreta - robiona z betoniarki nie ma szans by osiągnąć podobną jakość

bzdura
... czy po prostu jest to to samo przy użyciu innego sprzętu???
to samo

/chyba, ze ktos nie umie robić /

admiro
21-04-2009, 18:17
Nawet się nie zastanawiaj, mam na dole z miksokreta na górze z betoniarki - niebo a ziemia.

Tak tak oczywiście istnieje maestro betoniarki, co robi pięknie czysto i pod krawatem i wychodzi mu prawie tak dobrze jak z miksokreta.

Barbossa
21-04-2009, 19:06
Nawet się nie zastanawiaj, mam na dole z miksokreta na górze z betoniarki - niebo a ziemia.

Tak tak oczywiście istnieje maestro betoniarki, co robi pięknie czysto i pod krawatem i wychodzi mu prawie tak dobrze jak z miksokreta.
głęboka myśl
ino na czym oparta?

admiro
21-04-2009, 20:08
głęboka myśl
ino na czym oparta?

A na jakiej podstawie powstała twoja rozterka?

21-04-2009, 20:15
A na jakiej podstawie powstała twoja rozterka?

ile razy w zyciu zdarzyło Ci sie coś umieszac w betoniarce ?

Barbossa
21-04-2009, 20:16
pytaniem na pytanie :-?
udowodnij winę
nie ja niewinność
cecha demokracji
o którą tylu walczyło, że aż zabrakło przeciwników

ProStaś
21-04-2009, 20:32
Wylewka z betoniarki a miksorteta nie ma porównania.
Z miksokreta zawiera mało wody i dotarta pucerką jest gładka jak tafla lodu, ponadto masz w domu znaaacznie mniej wilgoci technologicznej. Czas wykonania, u mnie 160m2 to 8 godz, na drugi dzień można wejść i wykonywać drobne prace. W porównaniu z innymi pracami koszt wylewki z miksokreta jest niewielki.

A możesz mi wytłumaczyć po co Ci wylewka <gładka jak tafla lodu>?
U mnie 160 m.kw. około 2 dni - licząc z ustawianiem laserowym poziomu - z betoniarki.
Może się pochwalisz kosztami ?
Ludziska przecież jakość wylewek (tak jak i tynków) zależy od wykonawcy i użytych materiałów, a nie od metody narzucania (wylewania).
Dla niedowiarków zapraszam do mnie. Jedno i drugie robione ręcznie. Różnica w czasie trwania robót - pomijalna, kilka dni.

admiro
21-04-2009, 20:56
pytaniem na pytanie :-?
udowodnij winę
nie ja niewinność
cecha demokracji
o którą tylu walczyło, że aż zabrakło przeciwników

Lepiej powiedz jaką masz wylewkę, jak jak pisałem mam oba rodzaje, w związku z czym mam prawo do porównania i oceny.

jarekkur
21-04-2009, 23:42
Nie ma różnicy w wylewce (jastrychu) z miksokreta a z betoniarki oprócz jednej zasadniczej ta druga jest wolniejsza.

W obu metodach robią straszne buble. Mianowicie dobra wylewka polega na wytrzymałosciach na nacisk, ścinanie i zrywanie. Każdą wylewkę można schrzanic tylko z jednego powodu jeżeli nie utrymuje sie odpowiedniej do klasy jastrychu stosunku cementu i wody. I tak dla mieszkań chociazby pod parkiet powinna byc wylewka B20 o stosunku 100kg cementu i 45 litrów wody czystej. Do tego odpowiednia ilosc żwiru rzecznego i piasku. Po rozłożeniu wylewki w kilka godzin powinno się tak jedną jak i drugą zatrzec maszynowo, koniecznie też w rogach. Niech sprawdzą ci ktorzy mają zacierane wylewki swoje rogi. Są słabsze niż cała reszta, ponieważ tam maszyna nie dochodzi,ale tam też przyjdzie posadzka. Ta równiutka i błyszcząca wylewka ma naskórek grubosci do 1mm, który trzeba zeszlifowac. W innym przypadku najczęsciej występują później problemy z trwałością przyklejonych posadzek. Ten naskórek jest wynikiem wypchniecia prze docieranie na wierzch wody w wyniku czego osadziła się tam mleczko cementowe bardzo twarde. Pod spodem często przy przelaniu wody do cementu jest słaba wylewka. mam bardzo często do czynienia z takimi reklamacjami. Zdarza się, że nie da się tego naprawic i wszystko musi zostac wyrzucone.
A więc nie problem co lepsze betoniarka czy miksokret. tylko czy panowie od wylewek nie ułatwija sobie pracy i nie dają za duzo wody aby tę gliniastą papkę betonu łatwiej i szybciej rozprowadzic.

rusek007
22-04-2009, 07:32
A możesz mi wytłumaczyć po co Ci wylewka <gładka jak tafla lodu>?
U mnie 160 m.kw. około 2 dni - licząc z ustawianiem laserowym poziomu - z betoniarki.
Może się pochwalisz kosztami ?
Ludziska przecież jakość wylewek (tak jak i tynków) zależy od wykonawcy i użytych materiałów, a nie od metody narzucania (wylewania).
Dla niedowiarków zapraszam do mnie. Jedno i drugie robione ręcznie. Różnica w czasie trwania robót - pomijalna, kilka dni.
Koszt wykonania to 3000PLN
Układanie paneli czy gresu na tak gładkiej powierzchni to czysta przyjemność.
Nie zawsze kilka dni przerwy technologicznej jest sprawą pomijalna, zwłaszcza gdy fachowcy od okien się spóźnili a tynkarze czekają na okna i podeschnięcie wylewek.
Nie wspomnę o wszechobecnej wilgoci.
A czas przeprowadzki nieubłagalnie się zbliża.

bogus33
22-04-2009, 09:23
witam,
sądzę że lepsze z miksokreta. dlaczego? bo szybciej a więc w moim przypadku gdy muszą to wykonać wynajęci ludzie - taniej.
co do dokładności= równości to zasługa dokładności i rzetelności wykonawcy. ja na betoniarkę bym się nie zdecydował.
pozdrawiam

badboyryba-M05aL
22-04-2009, 09:29
no ale wychodzi na to w takim razie, że poza starannością wykonawcy nie ma raczej argumentów przeciw betoniarca....
a rozwiązanie jest dość proste - poprosic wykonawcę, żeby pokazał swoje inne prace.....
i tak powinen raczej zrobić każdy - bo przeciez z miksokreta tez moga spaprac.......

pierwek
22-04-2009, 10:43
to prawda - jeżeli znajdziesz wykonawcę który zrobi Ci wylewki z betoniarki w cenie niższej jak z miksokreta ale jakośćbędzie porównywalna to bierz ich.

BTW: Ile kosztuje robocizna wylewki z betoniarki? Bo z miksokreta to bez dodatkowych pierdół typu układanie pianki dylatacyjnych przy ścianach albo dodania tych włókien mikrozrbrojenia to koszt 11zł/1m2 (może nawet teraz taniej)

u mnie 300m2 robili 2 dni i wzięli około 3500 pln (ale układali piankę 1zł/1mb oraz włókna były ich +1zł/1m2 )

co do pytania po co podłoga jak lustro.... no cóż jak zaczniesz układać coś innego na podłodze niż płytki np panele to docenisz dokładność wykonania posadzki albo będziesz musiał wylewać dodatkowo posadzkę samopoziomującą

22-04-2009, 11:30
witam,
sądzę że lepsze z miksokreta. dlaczego? bo szybciej a więc w moim przypadku gdy muszą to wykonać wynajęci ludzie - taniej ...

czy szybciej znaczy taniej ? niekoniecznie
dlaczego ?
dlatego, ze miksokretem /przykładowo/ wpadło 5 ludzi i zrobili jastrych w dwa dni czyli = 10 dniówek
betoniarką 2 ludzi "męczyło sie" 5 dni a to = 10 dniówek
miksokret wpompował zaprawe prosto do pomieszczenia
a miejscowy pomocnik wniósł to wiadrem po schodach czy wciągnał wciagarką
czy miksokret kosztował taniej niz pomocnik ?
czasem tak, a czasem nie




BTW: Ile kosztuje robocizna wylewki z betoniarki?

wszystko zalezy od lokalnych cen - w moim przypadku taniej było mi wynająć murarza któremu płaciłem 70 PLN za dniówke /w tzw. "martwym sezonie" do godz 15 stej plus obiad/, a on robił minimum 20 m2 dziennie jastrychu

pomocnik zaś był w stanie zrobić zaprawe i wnieśc ją do pomieszczenia w połowe czasu pracy murarza oraz przygotowac kolejne pomieszczenie na następny dzień


p.s.
teraz wypada sie znów zastanowic nad obiadkami dla murarza ...

- czy opłaca sie kupic gotowe
- czy gotowac samemu ... ?

a następnie
- gotowac na budowie
- czy dowozic
- a moze zamówic catering ...

:-?

mychol12
22-04-2009, 11:49
Nie wiem co robic ..ojczym zaproponował mi wykoananie tynków i wylewek z betoniarki .Płacilibyśmy tylko za materiały ...On wykonuje ręcznie trzeba mu tylko pomóc..
Brać i korzystac ze ktos chce pomóc (tynki robi super )czy brac firme i robic to wsztstko ztych sprzetów tynkarskich i miksokreta?

pierwek
22-04-2009, 12:10
jeżeli robi super to brać go! ekipa może spiepszyć a i tak najczęściej trzeba jej zapłacić

Martinezio
22-04-2009, 12:20
Mi firma zaśpiewała 15 zł od metra za jastrych z miksokreta. Oczywiście netto.
Okolice W-wy, niestety.
Co do jakości, to robili u mnie tynki c-w i są perfekcyjne moim zdaniem - gładkością dorównują tym zacieranym piaskiem kwarcowym. Natomiast podłóg jeszcze nie oglądałem - muszę się kiedyś wybrać na jakiś obiekt, który robią i obejrzeć.

22-04-2009, 12:31
A możesz mi wytłumaczyć po co Ci wylewka <gładka jak tafla lodu>? ...... Układanie paneli czy gresu na tak gładkiej powierzchni to czysta przyjemność.
...
ja rozumiem, ze wykonawcy mozna sprawiac drobne przyjemności ...
ale ostatecznie coś za coś ...
czy za to, ze wykonawca ma "czystą przyjemność" układac gres /panele/ liczy taniej ?
stosuje jakieś bonusy, upusty, granty ?

darekw127
22-04-2009, 12:34
U mnie 15zł za metr kwadratowy posadzek z betoniarki. Z układaniem izolacji, zacierane ręcznie. Wykonane zupełnie prawidłowo, z minimalnymi nierównościami w progach.

Posadzki, tynki, karton-gipsy i całą resztę prac robi u mnie jedna ekipa, wszystko ręcznie. Wolę tak, niż osobnych ludzi od maszynowych tynków czy posadzek z miksokreta.

jarekkur
22-04-2009, 13:23
no ale wychodzi na to w takim razie, że poza starannością wykonawcy nie ma raczej argumentów przeciw betoniarca....
a rozwiązanie jest dość proste - poprosic wykonawcę, żeby pokazał swoje inne prace.....
i tak powinen raczej zrobić każdy - bo przeciez z miksokreta tez moga spaprac.......

Ponieważ dzisiaj prawie wszyscy od wylewek robią miksokretem to też jest ich cała masa spapranych. Przelewają wodę. Często dają nieczystą do tego mokry piach byli jaki żwir i masz wszystko do bani.
Przeczytaj mój wczorajszy post

pierwek
22-04-2009, 13:50
Układanie paneli czy gresu na tak gładkiej powierzchni to czysta przyjemność....
ja rozumiem, ze wykonawcy mozna sprawiac drobne przyjemności ...
ale ostatecznie coś za coś ...
czy za to, ze wykonawca ma "czystą przyjemność" układac gres /panele/ liczy taniej ?stosuje jakieś bonusy, upusty, granty ?

w moim przypadku wykonawcą ułożenia paneli/gresu jestem ja - i już na etapie jastrychu wiedziałem że im lepiej będzie wykonana posadzka tym łatwiej będzie mi się pracowało przy finiszowej podłodze i prawdopodobnie tym lepszy będzie efekt końcowy. I jak na razie praktyka pokrywa sie z tą teorią... 8)

ProStaś
22-04-2009, 17:48
u mnie 300m2 robili 2 dni i wzięli około 3500 pln (ale układali piankę 1zł/1mb oraz włókna były ich +1zł/1m2 )

co do pytania po co podłoga jak lustro.... no cóż jak zaczniesz układać coś innego na podłodze niż płytki np panele to docenisz dokładność wykonania posadzki albo będziesz musiał wylewać dodatkowo posadzkę samopoziomującą

U mnie 160 m.kw. robili 4 dni, wliczając w to: sprzątanie po tynkach, które robiła ta sama ekipa; złapanie poziomu przy użyciu lasera, ułożenie dylatacji i styropianu w dwóch warstwach (z wycinaniem na rurki od wody); ułożenie izolacji; zazbrojenie siatką; wylewki z zatarciem. Koszt robocizny 2000 zł (12 zł/m.kw.) Robiło 4 czasem 5 ludzi. Wylewki schną, jak na razie na jakość nie narzekam.

Co do lustra, pierwek, Ty te panele to bezpośrednio na wylewce kładziesz ?

Pozdrawiam.