PDA

Zobacz pełną wersję : Parkiet brudny od kleju -jak wyczyścić?



bartx
21-04-2009, 10:11
Bardzo proszę o pomoc.
Ekipa remontowa układała mi parkiet (polakierowana deska merbau).
Używali kleju Mapei Buildfix.
Niestety po ułożeniu okazało się, że parkiet jest brudny od kleju.
Nie mam pojęcia czym to wyczyścić. Bardzo proszę o radę.

Trociu
21-04-2009, 11:11
hmmm - zwrócić się do tej ekipy o posprzątanie??

jarekkur
21-04-2009, 23:24
Bardzo proszę o pomoc.
Ekipa remontowa układała mi parkiet (polakierowana deska merbau).
Używali kleju Mapei Buildfix.
Niestety po ułożeniu okazało się, że parkiet jest brudny od kleju.
Nie mam pojęcia czym to wyczyścić. Bardzo proszę o radę.

Jakim klejem jest wyklejony parkiet? ile czasu minęło od ułożenia?
Tak jest z firmami które wszystko potrafią!

fredi07
21-04-2009, 23:59
Jarek czemu pytasz jaki był klej?

jarekkur
22-04-2009, 00:18
ponieważ jest różnica w usuwaniu klejów wodnych, rozpuszczalnikowych a poliuretanów. Te dwa pierwsze stosunkowo łątwo zejdą gorzej z kilkudniowym poliuretanem ale też jest sposób.

bartx
22-04-2009, 06:10
Jeżeli chodzi o klej to tak jak napisałem Mapei Buildfix, niestety nie znam innych parametrów ale znalazłem zdjęcie opakowania (link poniżej)

http://img21.imageshack.us/img21/4223/s3601155.jpg

Od ułożenia minęło już ok. dwóch miesięcy.
Jest szansa? Nie chcę uszkodzić lakieru. Będę wdzięczny za konkretną, sprawdzoną pomoc.

ps. a ekipy rzeczywiście trzeba dobierać pod kątem tego w czym się specjalizują a nie, że wykonują wszystko kompleksowo... Teraz już wiem!

jarekkur
22-04-2009, 13:17
Jeżeli chodzi o klej to tak jak napisałem Mapei Buildfix, niestety nie znam innych parametrów ale znalazłem zdjęcie opakowania (link poniżej)

http://img21.imageshack.us/img21/4223/s3601155.jpg

Od ułożenia minęło już ok. dwóch miesięcy.
Jest szansa? Nie chcę uszkodzić lakieru. Będę wdzięczny za konkretną, sprawdzoną pomoc.

ps. a ekipy rzeczywiście trzeba dobierać pod kątem tego w czym się specjalizują a nie, że wykonują wszystko kompleksowo... Teraz już wiem!

Kup i użyj zgodnie z opisem producenta rozcieńczalnik firmy Wakol RL 1805. Powinno bez problemów zejśc. Potrzebny jest spokój i cierpliwośc.
Jezeli są to slady (cienkie mazy) kleju po ścieraniu zapackaną szmatą klejem to powinny zejśc w miarę szybko nawet acetonem. jeżeli jednak są to grube ślady to musisz robic zgodnie ze wskazówkami.
Rozpuszczalnik kupisz w firmie www.Loba -Wakol Polska.pl