PDA

Zobacz pełną wersję : balkon - izolacja



daggulka
21-04-2009, 14:26
wiem, wiem, wiem ...było ...ale

kuźwa szlag mnie trafia, bo kłóce sie od wczoraj z małżem a od dziś z ojcem .... i jak zwykle chcą postawić na swoim a ja jak zwykle mówię, że sie im to zemści :evil:

więc napiszcie mi , cobym mogła wydrukować i dać pod oczy coby potem nie było że nie próbowałam przegadać :roll:

mamy balkon (cholera, nieprzemyślana porażka :evil: ) ... czyli : balkon jest na wysokości stropu (lany i zbrojony jako jedność ze stropem
od strony domu jest wyżej , bo w pokoju jest styropian, wylewka, pianka, panele ... czyli balkon jest niżej od pokoju jakieś ... hm ... 12 -15cm :roll:

no i teraz panowie wpadli na pomysł , zeby ten balkon wykończyć :roll:
no i na tym balkonie nic nie było robione od nowości :roll: ... czyli jest tylko goły beton
pod drzwiami balkonowymi od strony balkonu widac pianke i styropian ... tam chcą dołozyć styropiau i zrobić progi

no i kłóce sie z nimi, że trzeba balkon zaizolowac bo cholera nie daj boże się jakaś wilgoć wda i potem bedzie kicha jak już płytki położą :evil:
na co oni, że stało 1,5 roku ...żadnej wilgoci nie widać, nic sie nie porobiło to po co :roll:
na to ja im jak norrrmalnie osłom, że cholera ...niech zaizolują choćby styk ściany z balkonem grubo foilą w płynie - z zakładką za ściane 5cm i na balkon 20cm , na to klej i płytki (wylewki już nie planujemy , ściana jednowarstwowa)

i co wy na to? bo mnie szlag kiedys z nimi trafi :oops: :evil:

daggulka
21-04-2009, 14:31
acha, balkon jest na poddaszu- wystaje poza bryłę , pod balkonem jest okno i salon :roll:

styknie jak zrobią ta folią w płynie?

boszax
21-04-2009, 16:41
http://www.budujemydom.pl/images/stories/wokol_domu/balkon_starannie10_600.jpg

alektyc
21-04-2009, 16:55
ja mam wykusz - jeszcze gorzej :)
Jak "fachowcy" robili wylewkę to naszykowaną izolację zostawili w garażu i mam wylewkę bezpośrednio na betonie zbrojonym. Było dobrze puki nie przyszła ulewa która zacinała pod odpowiednim kątem i w salonie w wykuszu mokra plama. Ratowaliśmy jak mogliśmy więc przy ścianie taśma izolacyjna mapei potem wylewka mapelastic 3 warstwy na całej posadzce, przy ściania znów obróbka blacharska, na posadzce klej płytki. Na razie jest ok jak długo zależy od trwałości masy mapelastic jak zacznie przepuszczać to chyba pojade "fachowcpm" głowę urwać.

Barbossa
21-04-2009, 17:14
o fotkę poprosimy

daggulka
21-04-2009, 19:41
dobra, wiem że potrzba byłoby znacznie więcej jeśli chodzi o izolację ... ale udało mi się wywalczyć (a walczyłam jak lwica :wink: ) folię w płynie razy dwa :roll:

pewnie za 3 lata powstanie wątek : " balkon ciekn ie jak cholera" ...ale oświadczam wszem i wobec, że palcem nie tkne i napisze go uparty mój małż z ojcem :roll: :lol:

glowac
21-04-2009, 20:33
jak już będzie tylko folia w płynie i być może za jakiś czas będą płytki, lub coś innego to warto (jak masz na budowie) piasek kwarcowy wymieszać z folią - lepsza przyczepność będzie gdy zechcesz potem coś na to położyć - np płytki.

daggulka
21-04-2009, 20:50
no waśnie oni teraz chcą kłaść te płytki :roll:
i jutro pewnie zaś mnie wkurzą bo nie będa wiedzieli co najpierw z czym :evil:

zawczasu pytam:
jak długo schnie folia w płynie? czy styknie pociaprać ją np. po południu raz i potem wieczorem raz?

jaka kolejność?
mają do dyspozycji: folię w płynie, unigrunt, klej do płytek zewnętrzny , płytki.... zaznaczam , że obróbki goły beton (dzis wylewali progi przy oknach balkonowych :roll: )

rybkin
21-04-2009, 21:16
mamy balkon (cholera, nieprzemyślana porażka ) ... czyli : balkon jest na wysokości stropu (lany i zbrojony jako jedność ze stropem
od strony domu jest wyżej , bo w pokoju jest styropian, wylewka, pianka, panele ... czyli balkon jest niżej od pokoju jakieś ... hm ... 12 -15cm

O najwazniejszem nikt nie przypomnial...Ma byc ocieplenie od gory i dolu plyty balkonowej.Bo bez tego zimno bedzie szlo do domu przez strop.
Te 12-15 cm ja wykozystalem na 5cm styro i wylewke,dalem pod to mazidlo i folie.Mam teraz rowno z poziomem w pokojach.Na to daje kafle ze spadkem od sciany. Od spodu plyty tez bede dawal styro,jak bede robil elewacje.
Pozdrawiam

daggulka
21-04-2009, 21:24
mam ścianę jednowarstwową- ogólnie rzecz biorąc w ogóle jej nie docieplam
docieplaliśmy jedynie extra miejsca pod balkonami robiąc przy okazji stopnie.... tutaj nie widze problemu :roll:

civic9
21-04-2009, 22:03
mam ścianę jednowarstwową- ogólnie rzecz biorąc w ogóle jej nie docieplam
docieplaliśmy jedynie extra miejsca pod balkonami robiąc przy okazji stopnie.... tutaj nie widze problemu :roll:
ale strop i balkon masz z betonu?