PDA

Zobacz pełną wersję : budowa w 3 miesiace



gosc
27-11-2003, 09:10
Jestem zainteresowany budowa w 3 miesiace
Może ktos ma juz jakies doświadczenia??/
Ja nie moge sie do końca do tego przekonać
Wiem ze w okolicach Warszawy budują 3 firmy z elementów prefabrykowanych,
Praefa , Leka - to firmy które oferują super gładkie ściany????
Czy to prawda

27-11-2003, 09:28
chciałbym równiez cos na ten temat wiedziec
czy nikt nic nie wie????

cwib
27-11-2003, 09:35
To ja znam takiego, który buduje w miesiąc, mogę na priv podać kontakt do niego.
Robi to nawet sporo taniej niż inni.
Piszcie na mój e-mail - na dole

pik33
27-11-2003, 13:21
Jeśli się dobrze zorganizuje budowę - można zbudować w 3 miesiące tradycyjnie. Ja buduję jak do tej chwili 4 miesiące, wykończeniówka w toku. Gdyby nie przymusowe przerwy, poślizgi, czekanie na zamówiony materiał, poszukiwania ekip, oczekiwanie na wypłatę transz kredytu - byłoby znacznie szybciej.

Jayer
29-11-2003, 22:51
Potwierdzam slowa Pika. Da sie. My budujemy 3ci m-c i za tydzien zaczynamy wykonczeniowke.
I gdyby nie przestoje miedzy jedna ekipa a druga to za dwa tygodnie zrobilibysmy sobie przerwe technologiczna i potem robili juz podlogi...

Pozdrawiam
Jay

magi
30-11-2003, 11:08
:o tak mi gały wyszły po tym co przeczytałam. Niech mój mąż mi nie mówi, że nie można :D

30-11-2003, 16:14
:o tak mi gały wyszły po tym co przeczytałam. Niech mój mąż mi nie mówi, że nie można :D
Kobieta zawsze może, w odróżnieniu od mężczyzny))))Ale tak na serio, to trzeba odroznic dwa aspekty, czy mozna wybudowac w 3 miesiace, byc moze tak, czy mozna sie wprowadzic w 3 miesiace, twierdze, ze ...nie powinno.Ja zaczalem na jesieni, na wiosne wykonczeniowka, sciany wewnetrzne, tynki, malowanie, instalacje itp.!1, lipca sie wprowadzilem, i mimo, ze juz ponad miesiac budynek sie suszyl, ze panowaly duze upaly itp., ze otwarte na oscież okna, to po wprowadzeniu sie jeszcze blisko pol roku posciel, ubrania itp. lepily sie nieprzyjemnie do ciala.Budynek budowany z maxa plus styropian. Dlatego, jesli znowu będę sie wprowadzal do nowego domu, to na pewno zaczekam te 3-5 miesiecy.Przy wlaczonym ogrzewaniu np. zima pewnie ten proces usuwania wilgoci trwa szybciej, ale z kolei piszą, ze zbyt szybkie wysychanie moze spowodowac np. pekniecia tynku itp., wiec wszystko z umiarem.))))Pozdrawiam.Dadarek

banzaj 5
30-11-2003, 20:03
:roll: mysle że można ja zacząłem 5 listopada Praefa montaz 3 dni,przerwa technologiczna 7 dni , filigran 3 dni przerwa technologiczna 7dni,moderndach jutro kończy więźbe z folią , w międzyczasie docieplenie ścian ,jutro posadzki juz rozprowadzona elektryka czyli na razie tempo niezłe ( nie liczyłem płyty fundamentowej której dałem 30 dni odpoczynku - wykonanie 7 dni )
banzaj

Piotr O.
03-12-2003, 10:35
Witaj!

Czy mozna w trzy miesiace zbudowac i sie wprowadzic do wykonczonego domu?
Oczywiscie ze mozna. Wg mnie zalezy to tylko od wybranej technologii budowy, wykonawców, bardzo dokladnego zaplanowania calej inwestycji (harmonogram dzien opo dniu znany wszystkim wykonawcom) i oczywiscie posiadania odpowiedniej kasy.
Jak juz pislaem na innym watku zaczalem tyczyc z geodeta zarys budynku pod fundament Legalett 22.07 a wprowadzilismy sie z rodzina 31.10 tego oczywiscie roku. Mozna było szybciej, ale w sezonie trudno było znalezc dobrego plytkarza, ekipe do wykonania sufitu - zbyt pozno to zalatwialem i terminy byly tygodniowe.
Pozdrawiam zyczac powodzenia i dobrych wyborów oraz decyzji.
Piotr

PS. Uchowaj Cie Boże od jakies Leki czy innej fleki z Warszawy wykonujacej sciany ala Praefa. Jesli Praefa to tylko Miedzyrzecz! Jesli Legalett to tylko firma polecona przez Gdansk (z gwarancja!).

Gosc
23-12-2003, 13:24
xxx

Gosc123
23-12-2003, 22:42
22.08 do 07.11 - stan surowy, w tym praktycznie ponad 3 tygodnie na przerwy technologiczne i "wypoczynkowe". Dom ca. 100m2 pow. uż., w połowie podpiwniczony z garażem, ściany jednowarstwowe, strop terriva, dachówka.

Juras XR4Ti
24-12-2003, 07:16
Kiedyś to dom w stanie surowym stał sobie i sechł przez pół roku, czasem dłużej... Po coś to było. Jak ktoś chce mieć wilgoć w domu, popękane tynki, spaczone podłogi i inne przyjemności, to może sobie nawet w dwa miesiące od wylania ławy zamieszkać.
Wesołych Świąt !!!!

Jacek Ł.
24-12-2003, 20:30
Mozna, można. Zacząłem budowę domu ok. 140 m.kw. z uzytkowym poddaszem bez podpiwniczenia, ściana gazobeton 24 + styropian dokładnie 20 września. W tej chwili stoi stan surowy zamknięty, przykryty dachówką Unibet, wylany chudziak, częściowo kanalizacja i inst. odgromowa. Strop z płyt Spiroll (kanałowe). Byłoby szybciej lecz 2 tygodnie uciekły z powodu pozegnania się z ekipą, która miała dość mgliste pojęcie o wykonywaniu konstrukcji dachu i jego kryciu. Do tej pory całość (bez działki) pochłonęła ok. 72 tys. zł.
:D

profesor s
26-12-2003, 06:29
Oczywiście można lecz wiele zależy od wyboru właściwej technologii budowy.W przypadku budownictwa szkieletowego jest to termin jak najbardziej realny dla domu o pow. 120 - 140 m2 pod warunkiem posiadania przez inwestora odpowiednich środków na budowę.Jest to budownictwo w którym nie występują przerwy technologiczne,jedynymi pracami " mokrymi " jest wykonanie fundamentów,przez co można prowadzić budowę domu nawet w okresie zimowym.