PDA

Zobacz pełną wersję : KM i tryb wykorzystania pieniędzy



Phil
27-11-2003, 10:15
Pooomooocyyy

Pieniądze z KM otrzymałem w lipcu, miałem zaplanowane kupno mieszkania, wszystko się jednak posypało i zostałem z gorącym pieniądzem w kieszeni.
Pozostał miesiąc na ich wydanie. Co robić :-? ?

1. Opcja - Szybka wpłata do developera lub spółdzielni mieszk. całości kwoty z KM na wkład budowlany (budynek do oddania w grudniu 2004) i wtedy dopiero akt notarialny i przeniesienie własności.
2. Opcja - Notarialna umowa przedwstępna na kupno mieszkania (od rodziny) i wpłata jako zaliczki całej kwoty z KM jeszce w 2003 r
Właściwa umowa notarialna do zrealizowania do 30.IV.2004

Którą drogę wybrać nie narażając się US?
A może jest jakaś trzecia opcja???

mieczotronix
27-11-2003, 16:11
1-sza opcja dla US będzie napewno mniej podejrzana od 2-giej
jeśli zdecydujesz się na 2-gą musisz pamiętać, żeby mieć wszystkie papiery: Umowę, potwierdzenia przelewu i opłacić wszystkie opłaty - od czynności cywilnoprawnych itepe. Nie możesz ani na chwilę sobie odpuścić. Bo masz jak w banku, że US będzie starał się ci udowodnić, że pieniądze nadal leżą u ciebie na koncie i kupno było fikcyjne.

możesz jeszcze kupić mieszkanie na rynku wtórnym
albo działkę

Phil
27-11-2003, 19:18
Dzięki Wielkie

Chyba zaryzykuję jednak drugą opcję (w rodzinie bezpieczniej) bo nie ma zbytnio czasu żeby "prześwietlić" jednego czy dwóch developerów tym bardziej, że nie bardzo jest z czego wybierać, z końcem roku mieszkania schodzą jak woda. O rynku wtórnym myślałem ale czasu jakby mało żeby sprawdzić sprzedającego, księgi, hipoteki itd...

Czy kupno-sprzedaż w gronie rodziny (prócz tego że się wystawiam na cel US) nie jest w jakiś sposób dodatkowo utrudniona (przez przepisy)