PDA

Zobacz pełną wersję : świecące ledy



niktspecjalny
22-04-2009, 19:29
Pozmieniałem przełączniki na podświetlane i w łazience na 6szt, po wyłączeniu światła żarzy się 5szt z nich, a jedna nie.Dyżurny elek. powiedział mi ,że nie rozumie przyczyny nieświecenia tego 6-stego a pozostałe to norma bo obwód zamyka się na diodzie w przełączniku i małe miliampery będą dawały taką małą poświatę.Trochę to skomplikowane ale niestety prawdziwe.Jakaś podpowiedź ażeby skasować to żarzenie?

pzdr.

m.k.k
22-04-2009, 21:09
Że jest późno i nie wszystko rozumiem :oops: . Pozmieniałeś zwykłe na takie z podświetleniem (które świecą się w stanie rozłączenia głównego obwodu, aby było widać, gdzie jest włącznik) i teraz chcesz wyłączyć to podświetlenie? Czy na takie, które świecą się w stanie załączenia głównego obwodu, czyli jest to prosta kontrolka włączenia?

robertsz
22-04-2009, 22:17
Ja z tego "niby polskieo tekstu" zrozumiałem tyle, że gość ma w łazience 6szt żarówek LED.
Te żarówki żarzą się po wyłączeniu bo płynie przez nie maleńki prąd (neonka w wyłączniku).

Jeśli to są lampki w zabudowie G/K to można podłączyć równolegle do LED jedną oprawke z małą żarówką i schować ją w zabudowie.
Opór tej żarówki sprawi, że LEDy zgasną.

Jeśli nie ma takiej możliwości to jedną z tych lampek LED zamienić na zwykły halogen i LEDy też zgasną.

Można się bawić w jakieś dołączania rezystorów/kondensatorów z tyłu opraw LED, ale nie polecam takich rzeczy.

niktspecjalny
23-04-2009, 05:53
Ja z tego "niby polskieo tekstu" zrozumiałem tyle, że gość ma w łazience 6szt żarówek LED.
Te żarówki żarzą się po wyłączeniu bo płynie przez nie maleńki prąd (neonka w wyłączniku).

Jeśli to są lampki w zabudowie G/K to można podłączyć równolegle do LED jedną oprawke z małą żarówką i schować ją w zabudowie.
Opór tej żarówki sprawi, że LEDy zgasną.

Jeśli nie ma takiej możliwości to jedną z tych lampek LED zamienić na zwykły halogen i LEDy też zgasną.

Można się bawić w jakieś dołączania rezystorów/kondensatorów z tyłu opraw LED, ale nie polecam takich rzeczy.

Właśnie zaraz idę na działkę i mam chwilę na odp..Dokładnie obaj Panowie zrozumieliście jaki mam problem za co bardzo dziękuję.Żona chciała żeby w całym domu jak będzie ciemno w każdym z pomieszczeń paliły się podświetlenia włączników.Tak też zrobiłem.Właśnie w łazience sama zauważyła to w/w "żarzenie" i mi o tym powiedziała.Mój dyżurny elektryk przez telefon oznajmił mi ,że nic się nie dziej ,że przyjedzie ,któregoś dnia i coś poradzi.Napisałem na FM by zapytać o wielkość problemu i by wyprzedzić nieco elektryka.I tak:

1.w łazience w półkach GK jest pod jednym włącznikiem podświetlanym 6 szt LED.
2.6 szt z nich po wyłączeniu obwodu żarzy się.
3.1 szt gaśnie całkowicie.
4.mój pan elektryk nie mógł zrozumieć dlaczego właśnie ta jedna się nie żarzy a pozostałe tak.
5.nadmienię ,że wszystkie są 20 diodowe ,jednej firmy w kolorze zielonym.(jeżeli ma to jakieś znaczenie).


Jeśli to są lampki w zabudowie G/K to można podłączyć równolegle do LED jedną oprawke z małą żarówką i schować ją w zabudowie.
Opór tej żarówki sprawi, że LEDy zgasną.

mam rozumieć ,że ta mała schowana żarówka będzie się palić?

jeszcze raz dzieki.Nie jestem uzdolniony elektrycznie ale poradze sobie.

pierwek
23-04-2009, 06:15
mam rozumieć ,że ta mała schowana żarówka będzie się palić?

tylko jak włączysz prąd w tym obwodzie natomiast przy wyłączonym prądzie żarówka "wygasi" lampki ledowe zamykając obwód ale nie będzie się świecić

robertsz
23-04-2009, 06:33
mam rozumieć ,że ta mała schowana żarówka będzie się palić?
Dokładnie tak.
Ta dodatkowa żaróweczka będzie się palić gdy będzie włączone oświetlenie w łazience.
Wystarczy żarówka do lodówki/maszyny do szycia, słowem 2-5W, podłączona równolegle do dowolnej oprawki LED (tam gdzie wygodniej).
Jej opór jest zdecydowanie mniejszy od żaróweczek LED i to przez tą żarówke zamknie się obwód przy wyłączonym wyłączniku.

Zanim zaczniesz majstrować, wykręć jednego LEDa i wkręć w to miejsce żarówke i sprawdź.

Może uzdolniony elektrycznie nie jesteś, ale u żony punkty nabijesz :)

*** EDIT: Zakładam, że masz LEDY na 230V i dlatego proponuje Ci żaróweczki na 230V.

niktspecjalny
23-04-2009, 11:08
mam rozumieć ,że ta mała schowana żarówka będzie się palić?
Dokładnie tak.
Ta dodatkowa żaróweczka będzie się palić gdy będzie włączone oświetlenie w łazience.
Wystarczy żarówka do lodówki/maszyny do szycia, słowem 2-5W, podłączona równolegle do dowolnej oprawki LED (tam gdzie wygodniej).
Jej opór jest zdecydowanie mniejszy od żaróweczek LED i to przez tą żarówke zamknie się obwód przy wyłączonym wyłączniku.

Zanim zaczniesz majstrować, wykręć jednego LEDa i wkręć w to miejsce żarówke i sprawdź.

Może uzdolniony elektrycznie nie jesteś, ale u żony punkty nabijesz :)

*** EDIT: Zakładam, że masz LEDY na 230V i dlatego proponuje Ci żaróweczki na 230V.

Przeczytałem i lecę na działeczkę pokombinować.

Serdecznie pozdrawiam do miłego i dzieki.