PDA

Zobacz pełną wersję : Kabel siłowy



arona
22-04-2009, 23:13
Witam wszystkich,
Planuję w tym roku budowę domu i gromadzę potrzebne materiały.Potrzebuje kabla 4 żyłowego i to tak ok 200mb za rozsądną cenę - czekam na propozycje

misiekotwock
23-04-2009, 13:52
jaki ma być ten kabel ziemny czy zwykły i jaki przekrój i jeszcze czy miedż czy alu.i skąd jesteś

arona
23-04-2009, 18:21
Może być i ziemny i zwykły (wszystko od ceny zależy) , przekrój to jak mi radzono min.6 i jestem z Łukowa (koło Siedlec) .
Pozdrawiam

arona
23-04-2009, 18:24
aha no i miedź oczywiście

STRUS6
24-04-2009, 21:12
witam gdzie budujesz w łukowie

arona
26-04-2009, 16:03
Witam,
Będę budował dokładnie w Łazach niedaleko ZEWT-u

robertsz
26-04-2009, 17:58
Może być i ziemny i zwykły (wszystko od ceny zależy) , przekrój to jak mi radzono min.6...
Jeśli dobrze myślę i chcesz ten kabel wykorzystać teraz lub później do zasilania domu to Twój "wujek dobra rada" wpuszcza Cię w kanał.

Na tej długości (200m) przekrój 6mm2 to będzie dobry do zasilania betoniarki, halogenu budowlanego, czajnika bezprzewodowego i niczego poza tym.
Spadki napięć będą się dawały we znaki, nie mówiąc o pętli zwarcia.

Ponadto jeśli ten kabel ma pracować dłużej niż kilka lat to MUSI to być KABEL.
W zależności od pH gleby zwykły przewód padnie po 2-10 latach i niepotrzebnie narobisz sobie kłopotów i kolejnych wydatków.

Najtańsze oferty znajdziesz na Allegro, przy odrobinie szczęścia będzie to blisko Ciebie. A nawet jeśli z dowozem to nie jest to droga sprawa.

PODSTAWA PRZED ZAKUPEM KABLA/PRZEWODU to znajomość obciążenia na końcu tego obwodu i warunków środowiskowych w których ma pracować ten przewodnik.