PDA

Zobacz pełną wersję : Jednostronny czy dwustronny kolor okien?



wbarbus
23-04-2009, 20:29
Witam!

Nie możemy się zdecydować, czy wybrać kolor okien jednostronny od zewnątrz czy dwustronny. Okna miałyby być w kolorze ciemny orzech. Proszę o rady i podzielenie się doświadczeniami i opiniami w tej kwestii.

Pozdrawiam!!

WB

Fugazi!
23-04-2009, 21:11
jesli to w czyms pomoze, to my wybralismy dab bagienny obustronnie :D

zetka
23-04-2009, 22:13
Jeśli zdecydujesz sie na kolor wewnątrz musisz przemyśleć czy będzie Ci pasował do pozostałego wystroju. Często bowiem pojawiają się pytania w stylu: "mam meble w kolorze ..., podłoge w kolorze ..., okna zaś są ... - czy to będzie pasowało?" Jak widać niektórzy przywiązują wagę do tego aby kolor okien zgrywał z pozostałą kolorystyką wnętrza, inni zaś nie.
Jeśli jednak wybierzez kolor jednostronny (rozumiem że białe od wewnątrz), weż pod uwagę że na takich oknach bardziej widać brud i żółkną np. od dymu papierosowego. I nie bój się ciemnych okien od środka (bo może stąd watpliwości? :wink:) Chodzi opinia że takie okna mocno zaciemniają ;) Gościłam u siebie pewną panią, która z obawy przed owym zaciemnieniem zdecydowała się na okna złoty dąb i po obejrzeniu moich okien (dąb bagienny) bardzo żałowała że nie zaryzykowała z ciemnymi :P Najlepiej najpierw zobaczyć u kogoś jak to wygląda.

23-04-2009, 22:17
Witam!

Nie możemy się zdecydować, czy wybrać kolor okien jednostronny od zewnątrz czy dwustronny ...
zwróc sie o porade do tesciowej i zrób odwrotnie jak ona radzi ...

himlaje
23-04-2009, 23:52
Witam!

Nie możemy się zdecydować, czy wybrać kolor okien jednostronny od zewnątrz czy dwustronny ...
zwróc sie o porade do tesciowej i zrób odwrotnie jak ona radzi ...

Dobre... dobre. :D

A w temacie okien to ja będe miał na parterze dwutronny orzech a na poddaszu jedostronny - oczywiscie też orzech. na dole meble też będą w kolorze ciemny brąz, czyli cos podobnego do okien ale mysle, że nawet gdybym za x lat zmieniał wytrój wnętrza na inny to i tak by mi to nie przeszkadzało. poza tym co maja powiedziec Ci co maja okna drewniane? Tam, z tego co się orientuje, nie ma opcji jednostronnych - chyba że się myle
Pozdrawiam

Waldek78
24-04-2009, 06:15
my wybraliśmy kolor złoty dąb jednostronnie, z 2 względów "nie zaciemnia" okna od wewnątrz, oraz co braliśmy chyba bardziej pod uwagę - cena

Margoth*
24-04-2009, 06:22
My wybraliśmy złoty dąb dwustronny z tego powodu, że chcę, aby we wnętrzach była harmonia kolorystyczna, tzn. drzwi będą też w kolorze złotego dębu.

daggulka
24-04-2009, 06:54
mam z zewnątrz kolor, a od środka białe - była to jedna z gorszych że tak powiem decyzji budowlanych :roll: ....gdybym miała teraz decydować, byłby kolor obustronnie

mjakob
24-04-2009, 06:55
mam z zewnątrz kolor, a od środka białe - była to jedna z gorszych że tak powiem decyzji budowlanych :roll: ....gdybym miała teraz decydować, byłby kolor obustronnie

A dużo się dopłaca za kolor z obu stron?

daggulka
24-04-2009, 07:00
niestety nie pamiętam już ile się dopłaca :roll:
najlepiej weź sobie zrób zestawienie stolarki okiennej , skseruj z 10 razy , pozanoś do firm i niech ci wycenią w dwóch opcjach: z jednostronnym i dwustronnym kolorem.... będziesz miał rozeznanie :wink:

mjakob
24-04-2009, 08:27
niestety nie pamiętam już ile się dopłaca :roll:
najlepiej weź sobie zrób zestawienie stolarki okiennej , skseruj z 10 razy , pozanoś do firm i niech ci wycenią w dwóch opcjach: z jednostronnym i dwustronnym kolorem.... będziesz miał rozeznanie :wink:

Nie no jasne :-) to było pytanie zaczepne hehe, a nuż ktoś coś odpisze.

mynia_pynia
24-04-2009, 08:40
Proponuje ten sam kolor z obu stron.
Moda na kolory, co chwile się zmienia. Wystarczy kupić meble w neutralnym kolorze - bo nie wymieniamy ich, co 2 lata. Akcent kolorystyczny możemy nadać dodatkami.

I tak od 2.5 roku jak zapadła decyzja o budowie ja już zmieniałam zdanie 5 razy odnośnie kolorystyki.
Ma początku chciałam ciemną podłogę, i białe meble - ale mi szybko przeszło. Później przez chwilę chciałam mieć wszystko w szarościach, ale też mi przeszło, bo wnętrze wydaje się wtedy zimne - i co z tego, że wygląda nowocześnie.
I tak jeszcze kilka zmian.
Teraz nastawiam się na kolory natury. Będzie podłoga drewniana tylko lakierowana satynowym lakierem, na razie białe ściany i meble w kolorze ziemi, a wybrane ściany pomaluje w jakieś paski, kółka i inne geometryczne figury i wzory, dopiero jak już wszystko będzie umeblowane, i wtedy zdecyduje, jaki kolor pasuje i dokupię dodatki.

Mój kolor okien to antracyt (inaczej: grafit lub ciemny szary).

jareko
24-04-2009, 09:30
....zwróć się o poradę do teściowej i zrób odwrotnie jak ona radzi ... ! ! ! najlepsza podpowiedź :) :) :) :)
a reszta zależy tylko i wyłącznie od Twego gustu i na nim się opieraj a nie podpowiedziach Forumowiczów :)

les111
24-04-2009, 17:08
U mnie ciemny orzech obustronnie dlaczego przeważyła estetyka białe szybko żółkną

Janusz75
24-04-2009, 17:30
U nas orzech jednostronnie, tylko w kuchni dwustronny kolor (ze niby do mebli bedzie pasowal) i podobnie jak w poscie wyzej zgodze sie, ze to byla jedna z gorszych decyzji. Dzis wybralabym wszystkie okna biale. Na okleinie widac kazde zadrapanie :( wprawdzie dobrze sie trzeba przygladac, żeby dostrzec ale inwestora serce boli ;)

coulignon
24-04-2009, 19:15
u mnie szare z obu stron. I do czego będą pasować??!! :lol:

daggulka
24-04-2009, 19:20
u mnie szare z obu stron. I do czego będą pasować??!! :lol:

a to fabrycznie czy nie umyłeś? :lol:

coulignon
24-04-2009, 20:49
Jak je ściagali z samochodu to Jareko pomrukiwał "czemu nie złoty dąb, czemu nie złoty dąb?" :lol: :lol: :lol:

daggulka
24-04-2009, 20:51
no widzisz? nie posłuchałeś jareko i teraz wszystkie wnętrza bedziesz musiał w gołym betonie zrobić coby Ci kolorystycznie pasowało :lol:

coulignon
24-04-2009, 20:55
Moja Dziewczyna mowi do mnie per Słoń. A |Słonie są szare wiec będzie pasować... :wink:

daggulka
24-04-2009, 20:58
kiciu, msiu , żabko, pysiu .... hm ... słoń? :o :roll: :lol:

coulignon
24-04-2009, 21:01
Bo Ona to Mysz. Pewnie dlatego.

daggulka
24-04-2009, 21:05
no tak....to wiele wyjaśnia .... :roll: :roll: :roll:

jareko
24-04-2009, 21:07
no kurde mnie do tego słoniu ;) nie mieszaj :P zloty dąb jest już taki pospolity ;)

tacim
24-04-2009, 21:14
Okna barwione z 2 stron są barwione w masie a jednostronne są białe jak zarysujesz okleinę to dupa białe widać a nie brąz np.

jareko
24-04-2009, 21:27
Okna barwione z 2 stron są barwione w masie a jednostronne są białe jak zarysujesz okleinę to dupa białe widać a nie brąz np.dupa to jest powtarzanie takich tekstów, wystarczy później zamalować korektorem, a tak to masz kolor rdzenia który tez zamalować trzeba :)

tomkwas
24-04-2009, 21:29
jednostronne są białe jak zarysujesz okleinę to dupa białe widać a nie brąz np.
Pięknie powiedziane. Białe są białe i tylko oklejone z jednej strony na brązik. Każda ryska świeci jak latarnia na Rozewiu.
Słyszałem jeno opinie, że obustronnie ciemne, silnie uwydatniają na sobie kurzysko wstrętne. Ale mnie to nie przeszkadza ;)

escape
24-04-2009, 21:41
U nas jest orzech zewnatrz białe wewnątrz...w obecym jeszcze(czytaj do jutra :lol: )domu mamy dwustronnie ciemne i niepodaba mi się i już pozatym gorzej dobrac wystroj wnetrza i okno takie ciemne zza białej firanki .....dlatego w nowym mamy dwukolor,mało mnie interesuja zadrapania ze coś tam świeci jak się zadrapie :o okna moim zdaniem są mało narazone na uszkodzenia z zewnatrz.....nasz wybór był swiadomy i po roku patrzenia na nie jestem pewna ze dokonalismy dobrego dla nas wyboru...

Savik
25-04-2009, 06:34
jesli to w czyms pomoze, to my wybralismy dab bagienny obustronnie :D

To tak jak i my :D

aga1401
25-04-2009, 14:17
obustronny mahon.piekne :)

malgosia0023
25-04-2009, 20:49
z zewnątrz nussbau,wewnątrz złoty dąb

Browar
26-04-2009, 00:05
...

Browar
26-04-2009, 00:07
słuchaj... ty jesteś gwiazda no nie... ? toweź se złoty... złoty to jet prestiz :D

Ale wątek :D

Wabarbus a jakiej radyty oczekujesz? czy ładnie czy nieładnie? :D to ja zapytam czy niebieski to ładny kolor czy brzydki? prosze o pomoc! :roll: :D

pozdrawiam

Browar

desmo
26-04-2009, 16:13
my wbraliśmy orzech dwustronny i sądzę że drugi raz byśmy wybrali tak samo

anetina
26-04-2009, 17:31
my będziemy mieć złoty dąb jednostronny

wbarbus
26-04-2009, 21:15
słuchaj... ty jesteś gwiazda no nie... ? toweź se złoty... złoty to jet prestiz :D

Ale wątek :D

Wabarbus a jakiej radyty oczekujesz? czy ładnie czy nieładnie? :D to ja zapytam czy niebieski to ładny kolor czy brzydki? prosze o pomoc! :roll: :D

pozdrawiam

Browar

Browar Ty to chyba nie wiesz co ze sobą zrobić, że masz czas na pisanie takich głupot zresztą nie na temat.
Jeśli wątek Ci sie nie podoba, to go opuść, bo nie ma tu miejsca na takie wywody. Pytanie było konkretne z prośbą o opinie na temat koloru okien... no i postaraj się pisać poprawnie.

Perłóweczka
02-05-2009, 23:15
obustronna biel :P

jacekp71
03-05-2009, 21:59
wybralismy obustronny kolor ....

karlasta
03-05-2009, 22:08
my orzech na zewnatrz, biale w srodku. na poczatku zalowalismy, teraz, wykanczajac, wiemy ze byla to dobra decyzja. okna/ramy od srodka jakos "nie rzucaja sie w oczy"

Dzejson
06-05-2009, 19:31
u nas obustronnu orzech, z małum wyjątkiem : takie male okienko w garażu pozostało białe od środka, podobnie jak bramy. problem w tym że po położeniu tynku i pomalowaniu podbitki ten orzech teraz to tak średnio pasuje. trodno, trzeba na razie na siłe pulubić, pożniej juz nawet nie będę zwracał na to uwagi :)

aneta s
09-05-2009, 20:48
U mnie od zewnątrz złoty dąb od wewnatrz białe. Złoty dąb pasuje bardziej do elewacji- zara plus cegła ręcznie formowana. wewnątrz białe bo według mnie są ponadczsowe, lubię jasne wnętrza a ciemne ramy według mnie sprawiają, że jest ciemniej i ciężej...no i będą mi pasowały do drzwi wewnętrznych, również białych. Myślę też że nie będą mi utrudniały gry z barwami przy meblowaniu się, z ciemnymi oknami byłoby trudniej.
To było jedno z moich szaleństw budowlanych- okna mam drewniane , dopłata za maruderstwo 50%. Nie żałuję, choć od momentu podjęcia decyzji do teraz zastanawiam się czy nie powinny być obustronnie białe.

Joanna i Grzegorz
10-05-2009, 13:41
U nas strona zewnętrzna - złoty dąb. Wewnątrz - białe.

vilemo
10-05-2009, 15:28
taki sam kolor z dwoch stron. Dlugo zastanawialam sie czy nie zrobic białych w srodku, ale majac zaplanowane szerokie okna, podzielone szprosami obawialam sie ze bedzie widac dwa kolory jak sie stanie pod katem, a nie na wprost.

magpie101
11-05-2009, 15:07
Mialam miec wszedzie dwustronny ale podczas zamowienia cos mnie podkusilo i zmienilam decyzje :evil: . W 3 sypialniach, skrytce i lazience sa od srodka biale - jest to moja najgorsza decyzja podczas budowy :roll: .

basia_z_lasu
11-05-2009, 16:23
Mialam miec wszedzie dwustronny ale podczas zamowienia cos mnie podkusilo i zmienilam decyzje :evil: . W 3 sypialniach, skrytce i lazience sa od srodka biale - jest to moja najgorsza decyzja podczas budowy :roll: .
Czy mogłabyś trochę szerzej napisać, dlaczego to najgorsza decyzja? Bo mi też w ostatniej chwili wpadł do głowy ten pomysł, ale jeszcze nie zamówiłam...

magpie101
11-05-2009, 22:34
basia_z_lasu juz odpowiadam :wink: :
-biale okna nie zdobia pomieszczenia tak jak w kolorze drewna
-biale gorzej sie myje, musze je potraktowac czasami cifem
-mialy byc biale, bo myslalam, ze w kolorze nie spasuje z wystrojem pokoju - nic bardziej mylnego, okno to okno i nawet jak meble sa w innej okleinie to nic sie nie gryzie. Okna zrobilam w sypialniach biale ale co to dalo jak rolety sa w kolorze :roll: i to dopiero "sie gryzie", biale okno, a roleta opuszczona wieczorem zloty dab :-?
-okna w kolorze wygladaja jak drewniane, a biale jak plastik.

basia_z_lasu
12-05-2009, 00:40
magpie101, dzięki. :D

pajogor
30-05-2009, 21:52
A dużo się dopłaca za kolor z obu stron?

To zależy chyba od firmy w której zamawiasz.
My mieliśmy wycenę z czterech i tak w przybliżeniu wychodzi,
że do koloru jednostronnego dopłaca się ok 17% a do koloru obustronnego ok.30%

My zdecydowaliśmy się na kolor obustronnych w zasadzie z tych samych powodów co magpie101.
Fakt były droższe niż białe, ale przecież mają służyć przez lata .... :P

letniowoc
03-11-2013, 19:30
Podnoszę temat :) Podzieli się ktoś swoimi spostrzeżeniami w tym temacie?