PDA

Zobacz pełną wersję : Krata trawnikowa parkingowa - zbiorczy



JacekS
21-03-2004, 14:48
chciałbym zasiegnac informacji o takim trawniku czy ktoś zdecydował się na to jaki ewfekt ,proszę o swoje spostrzeżenia i sugestie dawno temu widzialem taką kratkę na Budmie

jatoja
21-03-2004, 16:37
chciałbym zasiegnac informacji o takim trawniku czy ktoś zdecydował się na to jaki ewfekt ,proszę o swoje spostrzeżenia i sugestie dawno temu widzialem taką kratkę na Budmie

Ja niestety nie mam dobrych doświadczeń z tymi kratkami być może dlatego że chciałem zrobić stanowisko do parkowanie samochodu - dałem duża grubość podbudowy ( kruszywo) a potem 10-15 cm ziemi, wtedy ułozyłem kratki i posiałem trawę. Być może z powodu grubej podbudowy podłoże trawnika było za suche, a byc może z powodu zbyt częstego stawania samochodu ...ale faktem jeest że trawa rosła kiepsko, słabo sie zagęszała poprzecinana co 5 cm kratkami.
Gdybym teraz robił takie stanowisko dla samochodu zrobiłbym je na eko-płytach betonowych.
Widzaiłem trawniki na kratkach na powierzchniach do chodzenia i wyglądały nieźle...

mialek
29-10-2005, 21:33
Też planowałem taką kratkę pod miejsce do parkowania. Kilku znajomych twierdziło , że kratki zapadają się pod ciężarem samochodu. Jakie masz obserwacje w tym temacie. Fakt to , czy mit ?????

jatoja
31-10-2005, 12:56
Też planowałem taką kratkę pod miejsce do parkowania. Kilku znajomych twierdziło , że kratki zapadają się pod ciężarem samochodu. Jakie masz obserwacje w tym temacie. Fakt to , czy mit ?????

Zapadają sie gdy nie ma warstwy podbudowy (tłuczeń) a jak jest gruba podbudowa to nie rośnie trawa ...
Jakos trzeba znaleźć złoty środek

ksychu
06-10-2006, 22:51
Czy ktoś ma to u siebie, albo może widział u sąsiada? Jak to się zachowuje po kilku sezonach, czy nie pęka? Mam kawałek ziemi przed domem na który wjeżdżam samocodem a nie chce zakładać kostki ani płyt ażurowych. :roll:

ksychu
06-10-2006, 23:18
Czy ktoś ma to u siebie, albo może widział u sąsiada? Jak to się zachowuje po kilku sezonach, czy nie pęka? Mam kawałek ziemi przed domem na który wjeżdżam samocodem a nie chce zakładać kostki ani płyt ażurowych. :roll:

ja14
07-10-2006, 09:03
Po 3 sezonach nie pęka.

rusek007
07-10-2006, 09:59
Potwierdzam, widziałem pod jednym blokiem , są tam już ponad 3 lata i jest ok. Napewno intensywniej użytkowane niż przy domku.

bimbelt
26-04-2009, 07:11
Chcialbym zrobic podjazd "ekologiczny" wysiany trawa. Bardzo mi sie podobaja plastikowe kratki trawnikowe, bo ich prawie nie widac, a dobrze stabilizuja podloze. Problem lezy w ich cenie. W najlepszym przypadku wychodzi ponad 30zl/m2. Ja mam do wylozenia jakies 60m2, wiec jak dolicze podbudowe, to wychodzi sporawa kwota.

Czy jest jakas tansza alternatywa?