PDA

Zobacz pełną wersję : salon czy nie za maly ? pytanie



28-11-2003, 09:58
Wlasnie uzgadniam projekt.
Z powodu malych gabarytow domu. parter- 10# 8.5 powierzchnia salonu
to 30 m/2 6m*5m + 9m/2 kuchni otwartej na salon+ 6m/2 takiego malego holu.
Od strony pd. 3.5 m drzwi na taras wiec sciana jest wyraze sie w ten sposob ,,nieustawna,, 1.25m sciany po bokach.
Sciana od pn. to 3m ,1.5 m w rogu zarezerwowane na kominek a dalsze trzy metry to kuchnia otwarta.
5 m zachodnia sciana w salonie to 2m sciany i 3 m tego holu
Sciana wsh. to 5 m z 1.5 metrowym oknem.
Wszyscy moi znajomi mieszkaja w blokach, wiec u nikogo nie moge zasiegnac rady.
Szanowni forumowicze co o tym sadzicie (juz pewnie mieszkacie i wiecie jakie bylyby muinusy takiego salonu)
Powiekszac czy nie.
Pozdrowienia.
Lekko ,,zamieszany,,

rml2
28-11-2003, 10:36
Z okazji ,że wyremontowałem stary domek musiałem w podobnych gabarytach się zmieścić . Dodatkowo u mnie doszły jeszcze oprócz kominka 2 drzwi i schody zabiegowe w jednym narozniku . Jest trochę ciasnawo i nie za bardzo ustawnie. Pamiętaj ,że musisz także wziąć pod uwagę ,że gdy napalisz dobrze w kominku ( a tym bardziej gdy kominek bedzie także słuzył do ogrzewania ) to w jego bezpośredniej okolicy nie bedziesz mógł nikogo posadzić bo po prostu nie wytrzyma ( także sprzęt rtv, komputer itp maJĄ OKREŚLONA WYTRZYMAŁOŚĆ OGNIOWĄ :D ). Moje koty na fotelu w odległości 1 metra od szyby wytrzymuja max. 45 minut . Jak możesz proponuje powiększ - ale to tylko moja opinia . Także pomyśl dla ilu osób to ma słuzyc i do czego - większe zjazdy rodzinne , IMPREZY ZE ZNAJOMYMI , takżę jako miejsce wypoczynku czy także jako jadalnia ( chyba tak bo masz wnękę kuchenną - jaki stół do posiłków itp. a jaki do wypoczynku ). Jeżeli to ma spełniac wiele funkcji to sądzę ,że będzie ciasnawo- widzę po sobie.

28-11-2003, 10:46
mały czy duży to odczucie subiektywne. zastanów się jak chcesz użytkować salon (pokój dzienny dla wszystkich czy tylko dla gości), i jakie meble chcesz wstawić (na stół i 12 krzeseł potrzeba trochę miejsca, a może kanapa i fotele Ci wystarczą?)
pozdr. Iv

Metal
28-11-2003, 10:53
Odpowiem tak: Zobacz to www.projekty.murator.pl/rzuty.htm?IdProjektu=75. Mam taki domek, w lustrzanym odbiciu. Zrezygnowałem ze ścianek działowych i drzwi dzialących pomieszczenia 2,9 i 10. Stanowią więc one jedną przestrzeń o wysokości 3m. Jest bardzo przestronnie i nie jest ciasno. Ale nie przewiduję w salonie żadnych mebli, jedynie sprzęt grający.
Czy powiększać salon? Pewnie, że salon im większy tym lepszy, ale przy ograniczonej powierzchni całkowitej trzeba dobrze zastanowić się jakim kosztem się to robi. Jeżeli kosztem ma być znacznie zmniejszony inny pokój lub ograniczona, bądź skomplikowana komunikacja, to nie warto.

rogi
28-11-2003, 11:59
gosciu!
mam dokładnie taki sam układ.
Uważam że to wystarczające.

pik33
28-11-2003, 13:39
U mnie jest jeszcze mniej. 4.10 na 5.10 - 22 metry i to niecałe. Starczy - po co nam więcej? Balów nie urządzamy a dla nas dwojga starczy. 5 na 6 metrów - to już duży kawał pokoju, nie martwiłbym się że za mały.

28-11-2003, 13:56
Dzieki wszystkim za opinie.
Chyba nie bede zmienial bo przestrzen w domu mam wykorzystana na maxa.
A kazda zmiana na wieksze to dodatkowe koszty