PDA

Zobacz pełną wersję : plac budowy i co dalej??



dominka
26-04-2009, 18:55
Witam,


właśnie zabraliśmy się do sprzątania terenu wokół domu po budowie. Wszędzie mamy pełno piachu, przed wejściem do domu jest dosłownie plaża, po bokach teren z górkami i dołkami.
Moje pytanie brzmi jak to wszystko ogarnąć?
Zamówić czarnoziem, wysypać na piach i wyrównać, czy może lepiej przed dom zamówić jakieś drobne kamyki (grys?) i wysypać ścieżkę i podjazd ( kostkę będziemy kładli dopiero we wrześniu, no ale tymczasem tony piachu wnosimy do domu. Jak to było u Was ,jak zagospodarowaliście teren po budowie. Bardzo proszę o pomoc ewentualnie linka jeśli taki temat był już poruszany. Ja w kwestii ogrodu jestem totalnie zielona :(

Trociu
26-04-2009, 19:22
po pierwsze trochę powertować forum. Zawsze coś ciekawego się znajdzie.
Po drugie, to chyba pomyśleć o jakimś chodniku, coby po ziemi nie chodzić przed domem.
Po trzecie w temacie nawiezienia dodatkowej ziemi - czy chcecie podnieść teren? Jeżeli nie, to może wizyta lokalnego rolnika, który by przeorał i wyrównał teren by załatwiła sprawę?

Pani Koala
27-04-2009, 23:37
Ja zalegajace tony piachu dookoła domu wykorzystałam do przekopania z potwornie gliniasta ziemią w celu polepszenia przepuszczalności... Na przedogródek zabrakło, choc początkowo miałam wizje zamawiania ciężarówy do wywozu... A trochę zabrał przyczepą sołtys z mojej wsi...

Mymyk_KSK
28-04-2009, 21:44
a przede wszystkim to najpierw zróbcie sobie projekt. Co gdzie ma być - żeby później nie zmieniać w trakcie, nie burzyć, nie przenosić ścieżek, nie przesadzać roślin...