PDA

Zobacz pełną wersję : fundament



paryzanin
26-04-2009, 20:42
Witam .chcialem w tym roku zaczac budowe domy jedno rodzinnego bez piwnicy .I chcialem sie Was poradzic czy moge tylko postawic fundamenty a na drugi rok sciany i dach (zwiazane to jest zmoim funduszem).Pewien wykonawca mi tego odradzal niby ze naciagnie wody.Ale jesli sie zabezpieczy fundament na zime?Pozdrawiam

Nefer
26-04-2009, 20:52
Wrzuć w wyszukiwarkę. Mnóstwo ludzi stawia stan zero a w następnym roku resztę - to nic dziwnego. A wykonanwca chciałby od razu pojechać z robota - bo to i kasa konkretna. Fundament naciągnie wodą ? To ja bym go nie wzięła, bo jak on buduje fundamenty naciągające wodą (że niby jak będą ściany to przestanie "naciągać" ?) to ja bym podziękowała.
Poszukaj na forum.

anetina
27-04-2009, 08:24
Witam .chcialem w tym roku zaczac budowe domy jedno rodzinnego bez piwnicy .I chcialem sie Was poradzic czy moge tylko postawic fundamenty a na drugi rok sciany i dach (zwiazane to jest zmoim funduszem).Pewien wykonawca mi tego odradzal niby ze naciagnie wody.Ale jesli sie zabezpieczy fundament na zime?Pozdrawiam


my zrobilismy same fundamenty, ale bez płyty
przez całą zimę na tym piachu w środku stały bloki

i od wiosny ruszylismy dalej



nic nie zabezpieczalismy

Oceanos
27-04-2009, 08:45
Dla pocieszenia powiem Ci ,że ja tak samo robię. W tym roku tylko fundamenty, ocieplić i zasypać piaskiem. Nic wody nie nabierze jak się izolację zrobi, a jak chcesz to zakryj fundamenty folią budowlaną.
Związane jest to z moimi funduszami. chyba większość tak robi z tych co gospodarczo budują.
Pozdro

wygibusek
29-04-2009, 19:05
NIE JEDNA BUDOWA DOMU ROZPOCZYNAŁA SIE OD FUNDAMENTÓW I OKRESIE DŁUGIEJ PRZERWY WARUNEK DOBRE ZAIZOLOWANIE .

cieszynianka
29-04-2009, 19:46
U nas też były fundamenty, a dopiero za rok ściany :D

Nic złego się nie stało :wink: