PDA

Zobacz pełną wersję : BEKO - wątek zbiorczy o sprzęcie do kuchni. Opinie, modele, zdjęcia



Wosto
14-12-2008, 21:24
Czy ktoś ma może ten model - przyznam, że jego opis jest dość interesujący (cicha, niskie zużycie prądu i wody, spora ilość programów, wyświetlacz, itd), ale czy sprawdza się w praktyce?
Pozdrawiam.

mala_lenka
28-03-2009, 09:21
Zastanawiam się nad taką płytą
http://www.beko.com.pl/Nowe,wydajne,plyty,indukcyjne,547.html
Kusi mnie bo ma 5 lat darmowej gwarancji,
moze ktos taka ma i moze cos o niej powiedziec?
Cena tez niczego sobie:
http://www.ceneo.pl/1795807 wiec chyba lepiej skusic sie na nia niz na Teke?
Co myslicie? :roll: :roll:

reng
28-03-2009, 12:48
no to w końcu teka czy beko? temat a treść postu odbiegają od siebie...

marecki6
28-03-2009, 21:32
czytalem o tej firmie sporo pozytywnych komentarzy i sam wlasnie zastanawiam sie nad zakupem ich taniej indukcji....moze znajdzie sie ktos kto uzytkuje model Teka IR 641 ?

mala_lenka
29-03-2009, 16:45
no to w końcu teka czy beko? temat a treść postu odbiegają od siebie...

No tak odbiegaly :oops: ale juz zmienilam. Chodzi mi o Beko.

Juniorka
01-04-2009, 09:08
Jak szukałam AGD to tylko w 1 sklepie gość polecał płytę Beko ze względu na 5-letnią gwarancję. Ale jak pytałam o nią w innych sklepach (z ciekawowści, bo firmy Beko nie brałam nawet pod uwagę) to mi odradzano, a w jednym to usłyszałam "że firma Beko to dno jeśli chodzi o sprzęt AGD".
Ja wzięłabym na Twoim miejscu Tekę jeśłi i ją bierzesz pod uwagę.

sylvija
26-04-2009, 22:27
Witam,
Jestem na etapie wyboru sprzętu AGD do całego domu, trochę szperam w internecie, pytam sprzedawców w sklepach, szukam żeby wybrać dobrą jakość ale nie przepłacić...

Jak to jest z tą firmą BEKO?

Polecono mi i zachęcano do kupna sprzętu BEKO:
- pralkę (model WMD76126),
- zmywarkę (DIN5832 jako najlepszy na rynku wybór!)
- płytę indukcyjną (ponoć za dobrą cenę - super wyposażenie - m.in funkcja Boster na wszyskich 4 polach indukcyjnych)

Mam dylemat bo w sumie rzeczywiście dobrze wyposażony sprzęt, ciekawe funcje, ale... no właśnie słyszałam kilka opini że "BEKO to badziew", że "nie warto tego brać" itp. i nie wiem...
Iść w markę ale płacić więcej, czy może popatrzeć na wyposażenie a nie na firmę? wkońcu żadna firma nie robi sprzętu na całe życie, zespuć może się wszystko nawet wychwalany Siemens czy Bosch.... A BEKO daje 5 lat gwarancji!

Proszę o opinię osoby, które mają i używają sprzętu firmu BEKO (nie koniecznie akurat te modele!)Będę wdzięczna za wszystkie opinie!!!

Myślę że temat jest dość na czasie, nowa firma, dobre ceny i warto wymienić doświadczenia! chyba że jest już gdzieś taki wątek to będę wdzięczna za wskazanie (szukałam ale nie znalazłam - ale żołtodziobem tu jestem więc może źle szukałam :wink: )

Pozdrawiam :D

qqrq5
27-04-2009, 07:05
Proszę o opinię osoby, które mają i używają sprzętu firmu BEKO (nie koniecznie akurat te modele!)Będę wdzięczna za wszystkie opinie!!!


mam i uzywam od 4 lat pralkę Beko
jak dla mnie swietna cena do jakosci ;)
jak na razie nic sie nie dzieje nie psuje, pierze bardzo dobrze
mam kilka programów, ale przyznaję się ze uzywam dwóch

alektyc
27-04-2009, 07:25
Ja od pół roku używam zmywarki i okapu beko na razie ok nie mam zastrzeżeń a cena zachęcająca.

zbigmor
27-04-2009, 09:01
Na różnice cen w sprzęcie AGD najmniejszy wpływ ma trwałość. Większy wpływ ma jakość, moda, projekt itp.

sylvija
27-04-2009, 09:18
Ja od pół roku używam zmywarki i okapu beko na razie ok nie mam zastrzeżeń a cena zachęcająca.

ALEKTYC a jakiej zmywarki używasz? jak się spisują białe kosze? ma to wogóle jakieś znaczenie że nie są szare?

A z tą modą to też prawda, jak mówię znajomym że chcę kupić sprzęty BEKO to patrzą na mnie dziwnie :roll: "że do domu beko :o ?"
nikt nie zapyta jakie ma wyposażenie, jakie funkcje, firma nieznana i źle się kojarzy...
a jak mówię że BOSCH to już ma znaczyć że będzie super sprzęt. A BOSCH i Siemens robione w wresji do hipermarketów nie dorastają BEKO do pięt... taka prawda!

plebus
27-04-2009, 10:00
ALEKTYC a jakiej zmywarki używasz? jak się spisują białe kosze? ma to wogóle jakieś znaczenie że nie są szare?

A z tą modą to też prawda, jak mówię znajomym że chcę kupić sprzęty BEKO to patrzą na mnie dziwnie :roll: "że do domu beko :o ?"
nikt nie zapyta jakie ma wyposażenie, jakie funkcje, firma nieznana i źle się kojarzy...
a jak mówię że BOSCH to już ma znaczyć że będzie super sprzęt. A BOSCH i Siemens robione w wresji do hipermarketów nie dorastają BEKO do pięt... taka prawda!

Nie wiem czy prawda, mam Boscha i jestem zadowolona (pralka i zmywarka). Lodówka Beko i tez jestem zadowolona i nie uwazam by BOSH nie dorastał BEKO do pięt...

Każda pliszka swój ogonek chwali.

sylvija
27-04-2009, 10:23
ALEKTYC a jakiej zmywarki używasz? jak się spisują białe kosze? ma to wogóle jakieś znaczenie że nie są szare?

A z tą modą to też prawda, jak mówię znajomym że chcę kupić sprzęty BEKO to patrzą na mnie dziwnie :roll: "że do domu beko :o ?"
nikt nie zapyta jakie ma wyposażenie, jakie funkcje, firma nieznana i źle się kojarzy...
a jak mówię że BOSCH to już ma znaczyć że będzie super sprzęt. A BOSCH i Siemens robione w wresji do hipermarketów nie dorastają BEKO do pięt... taka prawda!

Nie wiem czy prawda, mam Boscha i jestem zadowolona (pralka i zmywarka). Lodówka Beko i tez jestem zadowolona i nie uwazam by BOSH nie dorastał BEKO do pięt...

Każda pliszka swój ogonek chwali.

Może masz te porządne wersje Boscha! ja mówiłam o tych wersjach robionych masowo do hipermarketów co wszystko mają plastikowe...
Ja też znam pełno osób zadowolonych z Boscha, ale też kilka co narzekało!

magpie101
27-04-2009, 11:19
Co do koloru koszy to nie ma znaczenia czy sa biale czy szare, te i te sa malowane. Ja mam w whirpolu biale i jest ok.
Beko mam pralke od roku i jestem mile zaskoczona, przedtem mialam aristona strasznie drogiego i po 4 latach poszedl na zlom, a dopiero majac beko widze jakie mialam np. reczniki niedoprane w aristonie. Do kupna beko pralki skusila mnie cena i 5 letnia gwarancja na wszystkie czesci. Pozatym pracuje w branzy agd i beko od roku sprzedajemy strasznie duzo. Klient woli kupic zmywarke beko za 1200 zl (60 cm) do zabudowy i ma gwarancje 5-cio letnia, a po tym czasie nawet jak sie cos powaznego stanie to zmywarka jest tak tania, ze bez zalu wyrzuci i kupi nowa. Ze wszystkimi sprzetami beko tak klienci podchodza do kupna.

beti555
27-04-2009, 12:45
Mam pralkę Beko od ponad roku i jestem zadowolona. Za niecały 1000 zł, mam to co w innych było od 1500zł w górę.

zbigmor
27-04-2009, 13:23
Gwarancjami bym się nie przejmował. Nie ważne na jaki długi są okres, ale na co.
Przy lodówce do zepsucia jest w zasadzie tylko agregat i z reguły to tylko na niego jest gwarancja. Jednak połamane balkoniki, czy luźne zawiasy też będą wkurzać właściciela.
Jeśli ktoś przyjrzy się z bliska porównywalnej lodówce dobrej firmy (np. Miele) to nie trzeba być talentem technicznym, aby stwierdzić, że jest ona technicznie wykonana zdecydowanie lepiej. Nie każdy jednak musi jeździć mercedesem. :D
Nie ma to jednak wiele wspólnego z czasem użytkowania.

patatajka80
06-09-2009, 14:07
Podoba mi się sprzęt firmy Beko..ceny też nie są powalające:)
Czy ktoś ma sprzęt tej firmy w swojej kuchni?? Proszę o opinie...mam jeszcze kilka dni na decyzję...:))

heniecki
06-09-2009, 19:58
Ja ci firme beko odradzam,mialem u siebie w apartamencie(mieszkam w Danii),tak wiec mialem pralke i kuchenke z plyta ceramiczna, pralka zaczela cieknac po ok. roku uzywania a kuchenka rdzewiec po ok.2latach.Oprocz tego ze jest to kiepski produkt to jeszcze zre troche pradu.Tutaj jest to najtansza firma a i tak tago nikt nie kupuje.Jesli moge ci doradzic to doloz pare groszy i kup cos bardziej markowego i z wieksza obsluga gwarancyjna i pogwarancyjna.Teraz mam firme Voss cenowo gorna polka,w polsce chyba malo znana i musze powiedziec ze jest warte swojej ceny.Znasz moze to powiedzenie ze co jest tanie w zakupie to jest drogie w eksploatacji i tego sie trzymaj.

patatajka80
06-09-2009, 20:04
Powiedzenie oczywiście znam...
Widzę, że muszę poważnie to jeszcze przemyśleć...
Mój drugi faworyt to TEKA..co wy na to??

cieszynianka
06-09-2009, 20:06
Tu wątki na temat tej firmy:

http://forum.muratordom.pl/sprzet-agd-beko-o-co-chodzi,t158302.htm?highlight=beko

http://forum.muratordom.pl/zmywarka-beko-5-lat-gwarancji-czy-bosch-i-tylko-2-lata,t141529.htm?highlight=beko

Natomiast w tych wątkach znajdziesz posiadaczy tych sprzętów i możesz im wysłać zapytanie jak się to sprawuje:

http://forum.muratordom.pl/sprzet-agd-do-kuchni-co-wybrac,t152971.htm?highlight=beko

http://forum.muratordom.pl/marki-najszybciej-psujacych-sie-sprzetow-agd-i-rtv,t136350-60.htm?highlight=beko

http://forum.muratordom.pl/plyta-5-palnikowa-pomocy,t152379.htm?highlight=beko

http://forum.muratordom.pl/sprzet-agd-do-kuchni,t147711.htm?highlight=beko

http://forum.muratordom.pl/zmywarki-czas-trwania-mycia,t144274.htm?highlight=beko

:wink:

patatajka80
07-09-2009, 18:43
Dzięki bardzo za linki :)
Chyba zdecyduję się na TEKĘ...

majmon
16-09-2009, 14:52
podnosze temat :D

tez wlasnie jestem na etapie kupna AGD no i tak z wybranami juz modelami Boscha udalam sie do sklepu aby sprzet zamowic, ale powiedziano mi w sklepie ze Beko jest w atrakcyjnych cenach i jest to obecnie najmniej awaryjny sprzet AGD

no i Beko ma 5 lat gwarancji, a Bosch tylko 2....no i nie wiem co robic?

kupic boscha i miec to co mi sie podoba, lub Beko ktore niezabardzo przypadlo mi do gustu lecz ta cena i gwarancja....

prosze jeszcze jakichs uzytkownikow sprzetow Beko o opinie, z gory dziekuje

magpie101
16-09-2009, 15:13
podnosze temat :D

tez wlasnie jestem na etapie kupna AGD no i tak z wybranami juz modelami Boscha udalam sie do sklepu aby sprzet zamowic, ale powiedziano mi w sklepie ze Beko jest w atrakcyjnych cenach i jest to obecnie najmniej awaryjny sprzet AGD

no i Beko ma 5 lat gwarancji, a Bosch tylko 2....no i nie wiem co robic?

kupic boscha i miec to co mi sie podoba, lub Beko ktore niezabardzo przypadlo mi do gustu lecz ta cena i gwarancja....

prosze jeszcze jakichs uzytkownikow sprzetow Beko o opinie, z gory dziekuje

u nas duzo sie tego sprzedaje wlasnie ze wzgledu na cene i 5 lat gwarancji.

majmon
16-09-2009, 15:13
juz doczytałam na stronie Beko ze z ta 5 letnia gwarancja to jest tylko promocje i to tylko na niektore modele....tego w sklepie juz nie powiedzieli

wiec raczej zostaje przy Boschu

magpie101
16-09-2009, 15:19
juz doczytałam na stronie Beko ze z ta 5 letnia gwarancja to jest tylko promocje i to tylko na niektore modele....tego w sklepie juz nie powiedzieli

wiec raczej zostaje przy Boschu

No i co z tego, ze to promocja, trwa ona juz prawie 2 lata i na razie sie nie zanosi na jej koniec.
Nawet jesli promocja sie skonczy, a agd bylo kupione podczas trwania promocji to gwarancja obejmuje 5 lat.
A modeli, ktore sa objete 5 letnia gwarancja jest duzo, wszystkie modele nie moga miec gwarancji na 5 lat, no bo smieszne by bylo kupic pralke beko za 700 zl i do tego miec gwarancja na 5 lat :roll: .

Tutaj masz tabele sprzetow, ktore maja 5 letnia gwarancje

http://www.beko.com.pl/PROMOCJE,163.html

morfeusz1
16-09-2009, 18:58
Zastanawialiśmy się nad płytą indukcyjną i piekarnikiem Beko (cieawy design i przyjazna cena), ale np. w Saturnie nam powiedziano, że to jest pierwsza płyta indukcyjna Beko i do tego na podzespołach chińskich. Myślę, że powiedziano nam szczerze, bo na początku rozmowy zaznaczylismy, że nic nie planujemy u nich kupic, tylko przez internet, ale potrzebujemy zasięgnąć porady.

Beko ma na pewno fajne reklamy :wink: ale osobiście sprzętu tej marki bym nie kupiła. Nie zgadzam się ze stwierdzenem, że co się ma zepsuć, to i tak się zepsuje itp. Akurat w AGD warto zainwestowac - dobre AGD jest i energooszczędne, czasooszczedne i nerwooszczędne :wink:
Bosh to lepszy wybór.

heniecki
16-09-2009, 19:20
Dajcie juz spokoj z ta firma beko,ja mialem pralke i plyte ceramiczna z tej firmy i nigdy wiecej tego bym nie kupil chocby mialo i life time gwaranty,pralka po ok.dwoch latach ciekla i zaczela rdzewiec a plyta to o malo do ruiny finansowej za prad nie doprowadzila no i jej jakosc wykonania tez jest mocno dyskusyja.Ja mieszkam w Danii i teraz uzywam sprzetu firmy VOSS troche lepsza polka ale poprostu nie chcialem ryzykowac z produktami wloskimi czy przereklamowanymi Boschami lub Simensami.No ale kazdy ma swoj rozum i wybieze to co mu pasuje,ale dobrze poczytac parametry danych produktow bo wyglad to nie wszystko, ze zlotej miski to i pies sie nie naje.

krzyzakowa
16-09-2009, 21:21
my mamy zmywarkę i piekarnik z beko, ale od jakiś 2 miesięcy i jesteśmy zadowoleni 8)

popey111
17-09-2009, 01:10
Zastanawialiśmy się nad płytą indukcyjną i piekarnikiem Beko (cieawy design i przyjazna cena), ale np. w Saturnie nam powiedziano, że to jest pierwsza płyta indukcyjna Beko i do tego na podzespołach Beko. Myślę, że powiedziano nam szczerze, bo na początku rozmowy zaznaczylismy, że nic nie planujemy u nich kupic, tylko przez internet, ale potrzebujemy zasięgnąć porady.

Beko ma na pewno fajne reklamy :wink: ale osobiście sprzętu tej marki bym nie kupiła. Nie zgadzam się ze stwierdzenem, że co się ma zepsuć, to i tak się zepsuje itp. Akurat w AGD warto zainwestowac - dobre AGD jest i energooszczędne, czasooszczedne i nerwooszczędne :wink:
Bosh to lepszy wybór.
Ciekawe skąd o tym wiedzieli:), chyba pierwsza na polskim rynku:) w sumie każdy bajer dobry żeby sprzedać co się chce. A z tańszych indukcji beko jest uważam najlepsze:duża moc, 4xbooster i pięć lat gwarancji. A co do piekarników beko to jak dla mnie super(zwłaszcza modele z pirolizą) w tej kategorii cenowej biją konkurencję na głowę(w trochę wyższej półce cenowej też ładnie zamieszają). Można by się czepnąć do emalii wewnątrz piekarnika ale to już dla bardzo dociekliwych:) Pozdr :)

Cynamonka
17-09-2009, 08:08
to jest chyba jakaś węgierska firma
nie twierdze że jest niskiej jakości, ale jakoś do mnie nie przemawia

morfeusz1
17-09-2009, 08:20
Zastanawialiśmy się nad płytą indukcyjną i piekarnikiem Beko (cieawy design i przyjazna cena), ale np. w Saturnie nam powiedziano, że to jest pierwsza płyta indukcyjna Beko i do tego na podzespołach Beko. Myślę, że powiedziano nam szczerze, bo na początku rozmowy zaznaczylismy, że nic nie planujemy u nich kupic, tylko przez internet, ale potrzebujemy zasięgnąć porady.

Beko ma na pewno fajne reklamy :wink: ale osobiście sprzętu tej marki bym nie kupiła. Nie zgadzam się ze stwierdzenem, że co się ma zepsuć, to i tak się zepsuje itp. Akurat w AGD warto zainwestowac - dobre AGD jest i energooszczędne, czasooszczedne i nerwooszczędne :wink:
Bosh to lepszy wybór.
Ciekawe skąd o tym wiedzieli:), chyba pierwsza na polskim rynku:) w sumie każdy bajer dobry żeby sprzedać co się chce. A z tańszych indukcji beko jest uważam najlepsze:duża moc, 4xbooster i pięć lat gwarancji. A co do piekarników beko to jak dla mnie super(zwłaszcza modele z pirolizą) w tej kategorii cenowej biją konkurencję na głowę(w trochę wyższej półce cenowej też ładnie zamieszają). Można by się czepnąć do emalii wewnątrz piekarnika ale to już dla bardzo dociekliwych:) Pozdr :)

sprawdziłam teraz stronę beko i jakos nie widzę innych (wczesniejszych) płyt indukcyjnych.

bukba
17-09-2009, 09:02
Może i pierwsza ale kupiłem model hii 64400t w listopadzie zeszłego roku i działa. Pola o mocy 2500W, 1800W, 2500W, 3200W na funkcji booster (działa tylko przez 10 min później zmniejsza automatycznie na mniejszą), osobny timer na każde pole + automatyczne gotowanie, automatyczne wyłączenie kiedy się nie wyłączy grzania, zabezpieczenie przed zalaniem i blokada dostępu. Nie wiem czego jeszcze można oczekiwać od indukcji. Tania i dobra. Prosty wygląd bez wodotrysków.

popey111
17-09-2009, 10:06
Oj,oj a kojarzycie blomberga-to już też beko :), rzeknijcie tutaj:) to zobaczycie troszkę z ich oferty:) bloomberg (http://www.blomberginternational.com/en/Ankastre/AnkastreHob/ProductList.htm)

popey111
17-09-2009, 10:08
Może i pierwsza ale kupiłem model hii 64400t w listopadzie zeszłego roku i działa. Pola o mocy 2500W, 1800W, 2500W, 3200W na funkcji booster (działa tylko przez 10 min później zmniejsza automatycznie na mniejszą), osobny timer na każde pole + automatyczne gotowanie, automatyczne wyłączenie kiedy się nie wyłączy grzania, zabezpieczenie przed zalaniem i blokada dostępu. Nie wiem czego jeszcze można oczekiwać od indukcji. Tania i dobra. Prosty wygląd bez wodotrysków. Dla niektórych mogła by się jeszcze inaczej nazywać :)

fajkowski
01-12-2010, 19:20
Witam, wypatrzyłem dosyć tanią lodówkę Beco. Jak sprawdza się wam ten sprzęt ?

fajkowski
08-12-2010, 12:42
Niezbyt wielkie zainteresowanie. Już się w nią zaopatrzyłem także za pare lat napisze jak sie sprawuje ;)

bowess
08-12-2010, 13:16
Beco czy Beko? Mam kuchenkę Beko, a moja mama lodówkę. Obydwa sprzęty mają ponad pół roku i dobrze działają. Na tyle dobrze, że jak w przyszłym roku będę wymieniać starą lodóweczkę Polar to też jestem skłonna kupić Beko.

krzychu1975
03-01-2011, 14:04
No ja też mam BEKO od roku i jak narazie bez zarzutów

darek63
08-01-2011, 12:51
No ja też mam BEKO od roku i jak narazie bez zarzutów

Słyszałem o takim powiedzeniu: "kto kupi BEKO ten potem beko".
Jak również nie kupować nic z AGD na literę "A".

Osobiście wybierałbym pomiędzy Bo..., Siem... ,Ele....
Po reklamacji na lodówkę (niedostatecznie chłodziła bo było powyżej 10*) to wiem, żeby kupować tylko takie gdzie producent w karcie obsługi napisał, że lodówka trzyma jakiś zakres temperatur np. 5-8 *C.
U mnie napisali to wymienili mi na drugi egzemplarz - lepszy (ten chłodzi do 3-4*C).

pola777
07-02-2011, 08:14
To zależy czego oczekujesz od takiej lodówki ;) Poza tym, wychodzę z założenia, że jeśli używa się sprzętu zgodnie z jego przeznaczeniem to nie ma większego ryzyka, że szybko się zepsuje ;) BEKO CSA 29022 X mają moi rodzice i nie słyszałam jeszcze narzekań ;)

klary1
07-02-2011, 21:05
Beko to jest turecka firma, wiem na jakich podzespolach buduja swoj sprzet - niepolecam. Nawet bardzo podstawowe komponenty sa dobierane o klase nizsze niz konkurencji z zalozenia oszczedza sie na wielu rzeczach.

joanika
08-02-2011, 08:54
Szkoda, że nie warto kupować BEKO, bo podobaja mi się French Door.

monika_napieralska
23-06-2011, 15:55
Witam!
Zastanawiam się nad zakupem zestawu Beko OIM 25501 X + HII 64401 T
http://www.ceneo.pl/8463824q
http://www.ceneo.pl/Plyty_elektryczne;szukaj-HII+64401+T

Czy ktoś używa tego sprzętu?

dossa
22-08-2011, 15:53
Mam od roku zmywarkę beko i już trzeci raz psuje się grzałka- przepala... już mam dość i chcę by mi oddali pieniądze lub wymienili na całkiem nową... brrry gary trzeba myc ręcznie a teraz jeszcze nie mają na stanie grzalek i muszą sprowadzać ... czas oczekiwania na jej działanie wyddddłuża się

mundek 11
09-10-2011, 11:07
Ja zamierzam kupić zamrażarke skrzyniową Beko HSA 24530.czy ktoś posiada i może się wypowiedzieć?

ireeek
18-10-2011, 13:25
To ja się też dołączę do dyskusji i zapytam o piekarniki, bo też chciałbym kupić model tej firmy. Najlepiej elektryczny, do zabudowy i z termoobiegiem. Podzieli się ktoś opinią? Czy też fiksują?

robalek12
28-01-2012, 06:27
Witam Serdecznie.
Od wielu lat bez problemu zajmuje się instalacjami elektrycznymi i podłączaniem płyt indukcyjnych,
ale trafiłem na taka co stawia opory, albo ma jakieś zabezpieczenia.
Podłączyłem płytę indukcyjną Beko HII-64400 T - po podaniu napięcia mruga litera E na oznaczeniach
palnika zamiast 0 i nie można uruchomić płyty, ani nie reagują żadne przyciski, nie świeci się też zegar
czasowego zadziałania.
Proszę o pomoc co może być przyczyną.

Płyta jest podłaczona pod 2 fazy, N i PE.

jaksie
28-01-2012, 07:13
My mieliśmy (nadal czasem mamy) problemy z nasza płytą indukcyjną z firmy TEKA. serwisanci też łamali sobie głowę, okazało się, że wina leży po stronie energetyki. Wybudowaliśmy się na ulicy, gdzie jest stary transformator, w przyszłym roku obiecują modernizację. Mamy problemy z płytą zwłaszcza w godzinach szczytu ;) kiedy w niedzielę wszystkie gospodynie gotują.

Brygada RR
08-07-2012, 20:06
Pół roku temu kupiłem zmywarkę 6840 FX i musze powiedziec że to najcichsza zmywarka jaką mieliśmy, wiele razy otwieramy ją myśląc że nie działa, narazie brak jakichkolwiek problemów (odpukać) Myje pięknie!.

astw
01-12-2012, 22:01
Czy ktoś z Państwa korzysta z suszarki do ubrań firmy BEKO? Proszę o opinie o jakości sprzętu i suszenia.

alan-w
25-01-2013, 00:24
Ja nie korzystam z suszarki, ale miałem przyjemność używać sprzętu Beko (lodówka i pralka) i powiem jedno: omijać z daleka. Może to i dobre jest na krótki okres czasu... Chociaż też bym nie polecił, bo np. pralka działała głośno jak czołg. Jak wymieniłem na Boscha to odetchnąłem z ulgą i mogłem wyrzucić stopery, które normalnie przydawały się kiedy pralka włączała się na wirowanie;)

Truteń
27-05-2013, 21:56
Ja używam pralkę Beko 50811 PF dlatego że była najtańsza, kupiona nam i teściom bo prosta jak budowa cepa, jest już pół roku i nic się z nią nie dzieje a pranie praktycznie codziennie bo dwa małe "szkodniki" mają talent do brudzenia się. Teraz rodzice kupują piekarnik (prawdopodobnie OIM 25901X) dlatego ze ma 5 letnią gwarancję bo poprzedni Gorenje Pininfarina choć bardzo fajny padł i stwierdzili że kolejnego piekarnika za 2500+ nie chcą. Co do polecania Beko, turecka firma która dłuuugi czas robiła dla Boscha i Siemensa więc doświadczenie jakieś ma. Dlaczego nie polecają w sklepach Beko:

- 5 lat gwarancji producenta na większość modeli nie daje zarobic sprzedawcom prowizji od dodatkowej ochrony :) i dodatkowo oznacza że producent musiał uzyć lepszych części które tą gwarancję wytrzymają dlatego serwisanci teoretycznie tez będą narzekać bo roboty niby mniej.
Ponieważ pracuję w elektronice tyle że IT wiem jak to wygląda w praktyce i wiem że jeśli producent daje dłuższą gwarancję to warto się produktem zainteresować bo nikt nie zaryzykuje wypuszczeniem bubla którego 50% mu wróci do serwisu, to byłoby samobójstwo dla większości firm tak PR-owe jak i finansowe.
Alternatywa, hm ... cieżko powiedzieć napewno jest dużo droższa choć i większy prestiż marki. Gorenje i Miele, Liebherr chyba tylko nie pojechały mocno z jakością w dół reszta szczególnie niemiecka to pomyłka, drogie jednorazówki. Samsung i LG mocno naciskają ale ja nie przepadam za przeładowanym elektroniką sprzętem bo to jest najbardziej awaryjne choć designem biją konkurencję na głowę to fakt.

astw
28-05-2013, 08:14
"poprzedni Gorenje Pininfarina choć bardzo fajny padł". Co się stało? Dlaczego zrezygnowano z naprawy?

Truteń
28-05-2013, 15:05
"poprzedni Gorenje Pininfarina choć bardzo fajny padł". Co się stało? Dlaczego zrezygnowano z naprawy?
W sumie to jedną Gorenje Pininfarina użytkowali rodzice a drugą mam ja z teściami. U rodziców padła jeszcze na gwarancji elektronika i była wymiana modułu, obecnie znów są jakieś dziwne objawy i potrafi sama się wyłączyć czyli możliwe że się coś przegrzewa ale rodzice stwierdzili że nie będą już naprawiać tylko chcą nowy piekarnik i wybór padł na Beko ze względu na gwarancję. Gorenje chodziło 8 lat, u mnie chodzi 5 lat i nic się nie dzieje co tylko potwierdza fakt że dużo zależy od egzemplarza. Do dziś uważam ze ten model Gorenje jest najładniejszym piekarnikiem jakie wyszły, nowe nie są takie ładne. Model to Gorenje B50 EP.
192270

A naprawa około 500 PLN ale bez gwarancji że długo podziała, niby można kombinować z osobnym zakupem części a tylko wymianą przez autoryzowany serwis ale więcej zamieszania niż pożytku.

fuxszyk
22-06-2013, 12:02
Witam,
przez ostatnie kilka dni przeglądałem w wielu sklepach chłodziarko-zamrażarki Side by Side różnych firm.
Dziś w oko wpadł mi model BEKO GNE 134621 X, który ma szeroką część chłodziarki (nie dzieloną na pół jak u innych producentów).
Z tego co zauważyłem to BEKO ma również w ofercie model GNE134631X, który jest już w klasie energetycznej A++ (GNE134631X jest w klasie A+). Poza tym oba produkty są identyczne.
Mało jest opinii nt. tych produktów w internecie. Z pewnością ktoś z Was posiada taki sprzęt i mógłby podzielić się doświadczeniem jako jego użytkownik.
Link do strony producenta:
http://www.beko.com.pl/produkt/605/gne_134631_x

astw
20-07-2013, 21:07
Proponuję zdecydowanie naprawić Gorenje. Poza elektroniką w piekarniku niewiele może się zepsuć. A 8 lat to niewiele jak na piekarnik.

lukasza
26-06-2014, 08:38
temat odgrzewam :)

przyjrzałem się Beko. Wygląd ma ciekawy. Ceny bardzo ciekawe. Kilka produktów i ich modeli ma bardzo proste sterowanie i funkcję co jest dla mnie zaletą bo My np: znamy i używamy w praktyce 3-4 funkcje piekarnika z 5 i My nie potrzebujemy 18 funkcji. W mojej ulubionej kategorii cena/jakość wydaje się być ta marka wysoko dla moich potrzeb.

Nie dyskutuje nad bezsensownym argumentem że jest to wyrób Turecki bo stawki i warunki pracy średnio w Turcji są lepsze niż w Chinach gdzie składa się część Boscha czy Simensa a z drugiej strony i w Chinach są fabryki z reżimem najwyższej światowej jakości: patrze cały Apple produkowany w Chinach.

Jedyny problem jaki dostrzegłem to, że teraz na stronie Beko wszędzie jest opis:

Produkt objęty 2 letnia gwarancją.

czyli standard. Jednak to 5 lat gwarancji było dużym plusem, zachęceniem Klienta do zaufania w ich jakość. I teraz pytanie kluczowe: Poczuli się tak mocni i znani, że nie dają 5 lat gwarancji czy okazało się, że to 5 lat gwarancji jest zbyt dla Nich kosztowne?

aberowski
27-06-2014, 09:53
moim zdaniem jest zbyt kosztowne :)

Resoviax
27-06-2014, 10:41
na pewno wszyscy idą i oddają na gwarancję a 5 lat to dużo

ja_moni
03-09-2014, 10:47
Polecam dokładnie przejrzeć stronę BEKO, conajmniej od roku co kwartał obowiązuje 5 lat gwarancji na wybrane modele.
Gwarancja aktywna po aktywacji na stronie - 14 dni od daty zakupu. Sprawdzone osobiście ;)

ja_moni
03-09-2014, 10:58
A jeśli chodzi o sprzęty -wyjdę na wielkiego sympatyka BEKO ale w kuchni mam 3 pozycje: zmywarka DIN 5834, piekarnik OIM 25602X, chłodziarka GNE11431X . Od roku działają bez zarzutów. Zmywarka i piekarnik 5 lat gwarancji. Wszystkie sprzęty w klasach energetycznych A++, w cenach konkurencyjnych w stosunku do innych polecanych marek. Mam porównanie z tymi samymi sprzętami marek Elektrolux i Bosch. W przypadku zmywarki zdecydowanie wygrywa BEKO nad Elektroluxem, W przypadku chłodziarki BEKO - BOSCH - jakość wykonania materiałów niemalże identyczna.

Alucardpl
29-05-2015, 10:06
Czy ktoś ma może czysta kartę gwarancyjna do płyty indukcyjnej HII 64400 AT. Niestety zgubiłem zanim dostałem pieczątkę od elektryka.
Lub może swoja zeskanować (może zasłonić pieczątkę, aby nie było ze chce się powołać na czyjegoś elektryka).

Buniaa
17-07-2015, 08:39
Ja użytkuję od niedawna lodówkę BEKO BCH 130000 z Nofrost. Na razie jestem zadowolona. Oczywiście naczytałam się że to "turecki szajs". Zobaczymy.

bowess
17-07-2015, 10:29
Mój poprzedni wpis w tym wątku jest z grudnia 2010. Nadal użytkuję kuchenkę Beko CS51020S - wszystko z nią w porządku. To prosty, tani sprzęt - żadnych specjalnych bajerów - 4 palniki gazowe, piekarnik elektryczny.
Rodzice nadal mają tę samą lodówkę, niestety modelu nie znam. U nich jest defekt - pękł plastikowy uchwyt do otwierania drzwiczek.

W międzyczasie rodzice kupili pralkę Beko i na razie służy bezproblemowo, a ja wygrałam w konkursie lodówkę Beko CN136241X i użytkujemy ją już dwa lata.
Wpiszę się znowu za jakiś czas. :)

Buniaa
20-08-2015, 12:51
Mam problem z nową lodówką BEKO BCH 130000. Moze ktoś miał podobny problem. Na tylnej sciance lodówki mam warstwę szronu. Co robić? Od razu do serwisu?

Kejt_R
25-08-2015, 13:06
Beko to podobno produkcja Boscha, tyle że starsze technologie. Przez to może prostsze i lepsze ;)

mijodo
03-11-2015, 19:17
Jeżeli jesteś osoba która ceni swój czas i szanuje swoje nerwy to nie beko i jej programy piorące . Pranie skończone wyświetlacz pokazuje ENDE a ty musisz czekać aż beko raczy odblokować drzwiczki pralki .http://forum.muratordom.pl/images/smilies/bash.gif

Witam,
Jestem na etapie wyboru sprzętu AGD do całego domu, trochę szperam w internecie, pytam sprzedawców w sklepach, szukam żeby wybrać dobrą jakość ale nie przepłacić...

Jak to jest z tą firmą BEKO?

Polecono mi i zachęcano do kupna sprzętu BEKO:
- pralkę (model WMD76126),
- zmywarkę (DIN5832 jako najlepszy na rynku wybór!)
- płytę indukcyjną (ponoć za dobrą cenę - super wyposażenie - m.in funkcja Boster na wszyskich 4 polach indukcyjnych)

Mam dylemat bo w sumie rzeczywiście dobrze wyposażony sprzęt, ciekawe funcje, ale... no właśnie słyszałam kilka opini że "BEKO to badziew", że "nie warto tego brać" itp. i nie wiem...
Iść w markę ale płacić więcej, czy może popatrzeć na wyposażenie a nie na firmę? wkońcu żadna firma nie robi sprzętu na całe życie, zespuć może się wszystko nawet wychwalany Siemens czy Bosch.... A BEKO daje 5 lat gwarancji!

Proszę o opinię osoby, które mają i używają sprzętu firmu BEKO (nie koniecznie akurat te modele!)Będę wdzięczna za wszystkie opinie!!!

Myślę że temat jest dość na czasie, nowa firma, dobre ceny i warto wymienić doświadczenia! chyba że jest już gdzieś taki wątek to będę wdzięczna za wskazanie (szukałam ale nie znalazłam - ale żołtodziobem tu jestem więc może źle szukałam :wink: )

Pozdrawiam :D

byry007
13-12-2015, 13:42
Ja mam piekarnik kuchnie gazową i zmywarkę teraz chce zmienić na indukcje beko HII 64505 FHT , zastrzeżeń nie mam co do beko 5 lat gwarancji mam ale zmieniam na indukcjie , gazowke miałem inox dbalem o nią a i tak jest porysowana tylko to

robertmmz
09-01-2016, 21:05
Witam,

czytając ten temat jestem przerażony ;) .Zastanawiamy się nad zakupem lodówki Beko ze szklanym frontem o pojemności 320l / 115l - BEKO CN 147523 GB

Lodówka ta spełnia dwa podstawowe warunki - podoba nam się i jest pojemna.

Czy ktoś ma doświadczenie z tym modelem?

Pozdrawiam Robert

sm00q
29-03-2016, 13:04
Witam,
zastanawiam się nad kupnem indukcji BEKO HIPI 64500 T. Podoba mi się design, ale obawiam się o funkcjonalność płyty, która z resztą nie jest tania.
Czy ktoś z forumowiczów użytkuje taką? Jeśli tak to proszę o opinię.
Pozdrawiam.
Marcin

Mietek3
09-04-2016, 21:57
Ja nie mam płyty ale mam inny sprzęt tej marki i działa bez zarzutów

anitkanitka
18-04-2016, 12:27
mają u mnie plusa za muzyczkę z reklamy "ooo beko" :) a tak serio to mamy BEKO WMB81044 i działa bez zarzutu :)

yaro86
14-05-2016, 16:16
dobra firma jeśli chodzi o pralki.. dobra ale nie najlepsza..

anitkanitka
03-06-2016, 11:32
a jaka jest Twoim zdaniem najlepsza? Jestem ciekawa :)

Mietek3
21-07-2016, 10:57
Znajomy ostatnio zakupił Beko i sobie chwali :) jest w 100% zadowolony

Damian85
22-07-2016, 12:50
straszny szajs te Beko, kupilem plyte indukcyjną w MM za 900zł, chodziła strasznie głośno (bzyczenie) i działała 0-1, przy ustawieniu mocy np. 3 to właczała się pełną mocą na 2sekundy i 3 sekundy przerwy, naszczęście udało się ją wymienić na płyte WHIRLPOOL i teraz jestem zadowolony, niestety skuszony ceną kupiłem też lodówke SBS Beko i też bardzo głośna jest będąc w pokoju obok słychać jak się załącza, generalnie jakieś dziwne odgłosy wydaje, ale nie miałem jak jej wymienić bo cholerstwo 120kg waży i nieuśmiechał mi się zwrot towaru więc już została.

piotraudi
08-11-2016, 10:49
Nigdy wiecej BEKO!!!!ponad 3 miesiace czekania na wyświetlacz do mikrofalówki który sie zepsuł doslownie po miesiacu użytkowania!!!Dzwonienie do serwisu w warszawie zganiaja wine na serwis w elblagu i tak do okola w koncu sie okazuje ze wyswietlacz musi przyjsc prosto z turcji i znowu to samo jeden wielki balagan .JAK BEKO NIE POTRAFI NAPRAWIĆ LUB WYMIENIĆ WYŚWIETLACZA W CIAGU 3 MIESIECY OD ZGLOSZENIA TO DOBRZE ZE MAM ICH TYLKO MIKROFALÓWKE BO CO BY BYŁO GDYBYM KUPIŁ ICH WIECEJ PRODUKTÓW???

Luxum
29-03-2019, 18:41
Nie jest to produkt rekomendowany. Jakość płyt indukcyjnych tej firmy jest dyskusyjna. Rozpatrywanie reklamacji w przypadku płyt indukcyjnych potrafi trwać miesiącami. Firma nie przyznaje , że potrafią być problematyczne całe serie płyt indukcyjnych.
Co ciekawe, parametry techniczne w stosunku do ceny są bardzo atrakcyjne. Niestety można nie być zadowolony z wyboru.

alggator
11-04-2019, 20:43
Od paru lat mam płytę gazową, jedyne co mnie wnerwia to umieszczenie kurków, co chwila są przypalone, wymieniałem, dokupowałem nowe ale stwierdziłem po co, skoro za chwile znów plastik przypalony. Oprócz tego trochę ciężka jest w czyszczeniu. Z plusów nic się nie zacina.

Dzeus86
15-04-2019, 12:08
Od paru lat mam płytę gazową, jedyne co mnie wnerwia to umieszczenie kurków, co chwila są przypalone, wymieniałem, dokupowałem nowe ale stwierdziłem po co, skoro za chwile znów plastik przypalony. Oprócz tego trochę ciężka jest w czyszczeniu. Z plusów nic się nie zacina.

Ale co w gazowej miałoby się zepsuć? Otwierasz/zamykasz zawór.... Sam fakt, że kurki się przypalają to już źle świadczy.