PDA

Zobacz pełną wersję : co mogę położyć na ściany zewnętrzne domku



majster200
27-04-2009, 15:13
Witam chciał bym się dowiedzieć co mogę położyć na zewnętrzne ściany domku jakiś gips czy coś w tym rodzaju, aktualnie ściana jest zagipsowana i pomalowana na biało lecz owy gips popękał i chciał bym cały domek z zewnątrz odnowić, i właśnie co by było najlepsze do położenia na ściany z zewnątrz?

zbigmor
28-04-2009, 07:58
Witam chciał bym się dowiedzieć co mogę położyć na zewnętrzne ściany domku jakiś gips czy coś w tym rodzaju, aktualnie ściana jest zagipsowana i pomalowana na biało lecz owy gips popękał i chciał bym cały domek z zewnątrz odnowić, i właśnie co by było najlepsze do położenia na ściany z zewnątrz?

Tynk nadający się do położenia na zewnątrz.

majster200
29-04-2009, 14:25
mogę położyć zaprawę tynkarską? bo na tej zaprawie pisze ze minimalna grubość to 6mm a nie potrzebuje aż tak grubej warstwy chcę jedynie wyrównać ściany na zewnątrz i naprawić pęknięcia i potem to pomalować

zbigmor
29-04-2009, 14:31
mogę położyć zaprawę tynkarską? bo na tej zaprawie pisze ze minimalna grubość to 6mm a nie potrzebuje aż tak grubej warstwy chcę jedynie wyrównać ściany na zewnątrz i naprawić pęknięcia i potem to pomalować


A co to za gips od zewnątrz? Może się okazać, że całość trzeba zdjąć przed zrobieniem czegokolwiek.
Masz ocieplenie od zewnątrz?

majster200
29-04-2009, 15:05
od zewnątrz niema żadnego docieplenia jest jest tylko położona zaprawa tynkarska i pomalowana na biało, teraz już po paru latach zrobił się brzydki i chciałbym go odnowić (naprawić pęknięcia i wyrównać w miarę nierówności)

(nie musi to być na lata to zwykły mały domek murowany na działce chciał bym go tylko trochę odświeżyć byle by naprawić pęknięcia ewentualnie wyrównać i pomalować)

Bastorek
29-04-2009, 16:18
naklej na to siatke do styropianu i zagłaskaj klejem na mokro.

majster200
29-04-2009, 17:49
może jakaś inna opcja? niż klej

zbigmor
30-04-2009, 06:51
może jakaś inna opcja? niż klej


Ale ten klej to bardzo dobry pomysł. Inne opcje to zaprawa tynkarska (ale to już nie te grubości).

majster200
30-04-2009, 07:07
czyli jaki klej ewentualnie miał bym kupić i mogę go po wyschnięciu pomalować?

zbigmor
30-04-2009, 07:52
czyli jaki klej ewentualnie miał bym kupić i mogę go po wyschnięciu pomalować?

Szukaj kleju do zatapiania siatki na ocieplenia. Pomalować oczywiście można.