PDA

Zobacz pełną wersję : a kosiarka bębnowa - pchana?



pa
23-05-2003, 23:26
Mam ogrod 200 na ktorym wlasnie posialem trawe - mysle aby kupic kosiarke reczna (wrzecionowa).
Spotkalem sie z roznymi komentarzami - lacznie z tym, ze takie koszenie to katorga i nadaje sie do ogrodow 2x2m.

Chetnie wyslucham doswiadczen!!!

Krystian
24-05-2003, 03:45
Faktycznie, koszenie ,,wrzecionem" nie jest ani łatwe, ani przyjemne, ale główna wada tych kosiarek to brak możliwości ustawienia wycokości koszenia. Trzeba mieć wielką wprawę aby trawnik wyglądał na równo przycięty...
Mam taką kosiarkę, bo jej zaletą jest niska cena, ale służy mi ona do koszenia trawy wokół budowy, chyba dzisiaj będzie w użyciu...
Pozdrawiam.

pa
24-05-2003, 07:56
Z tego co sie orientowalem, to wrzecionowe maja regulacje wysokosci i wcale nie sa tanie np. Husqvarna kosztuje ok 400zl (za to mozna kupic wiele typow elektrycznych)

Jaki model kosiarki posiadasz.

Czy moze byc tak, ze droga kosiarka reczna (patrz powyzej), nie jest taka meczaca w uzyciu. Bo chyba jest jakas roznica pomiedzy kosiarkami za 150zl a 400sta.

Czy ktos uzywa kosiarki recznej Stiga?

zachtomasso
26-05-2003, 12:26
trawe kosi się na tyle często w sezonie (ok 1 w tygodniu), że używanie narzędzi ręcznych nie jest chyba dobrym pomysłem.

Chyba że masz czas i siły :smile:

Ja wybrałem elektryczną (działka 500 m2 z domem więc trawy ze 200 m)

Krystian
26-05-2003, 13:11
Nie wiedziałem, że mówimy o sprzęcie profesjonalnym...:wink:
Ja mam malutką, lekką zabawkę firmy BOSCH (za kilkadziesiąt zł.), ale po trzech godzinach koszenia rączkę czułem ( a raczej łapsko potrząc na wielkość ...:grin:)
Pod moimi oknami fachowcy hałasują kosiarkami spalinowymi, na drążku, silnik za plecami, całość podwieszona na ramieniu i kierowana oburącz, ale bez regulacji wysokości cięcia...
Pozdrawiam.

Mareko
08-06-2003, 23:18
na co powinienem zwrocic uwage przy zakupie kosiarki ?
trawy mam ok. 80 m2

dzieki

Teska
09-06-2003, 07:47
chciałam kupic reczna kosiarke, za 180 zł

Nie wiem czy to jest wrzecionowa...to co kosi trawe to wyglada jak kosa :lol: z tyłu sa 4 małe kułka i 2 duze wyglada na wygodna, raczke ma w dwoch wysokosciach, potrzebuje kosic chwasty na budowie , teren nie jest płaski
Warto to kupic?

Teska
09-06-2003, 15:37
nik takowej nie ma :(

Ryszard1
09-06-2003, 20:57
a podkaszarka nie zalatwilaby sprawy ? Sam o tym mysle ale nie mam praktycznej wiedzy,

tczarek
10-06-2003, 10:26
Kosiarka wrzecionowa top dobre urządzenie. Niestety jej eksplatacja wymaga cięgłego ostrzenia noży. Praktycznie po każdym koszeniu należałoby to zrobić, aby efekt był porządany. No trzeba mieć krzepę nielada aby wykosić taki trawnik. Takie urządzenie nie kupuje się na sezon i moim zdaniem nalży się zastanowić czy nie kupić kosiarki elektrycznej i zapasu kabla lub spalinowej. Wiadomo, wydatek jest trochę większy, ale efekty koszenia są bardzo dobre.
Przemyśl sprawę by koszenie trawnika nie było katorgą a przyjemnością.
Pozdrawiam

kalia
20-07-2006, 08:12
Mam około 25 m2 trawnika więc jest to nieduża powierzchnia do koszenia i dlatego zdecydowałam sie na kosiarke ręcznę. Przeglądałam na Allegro i są różne , przedział cenowy jest od 50-100 zł , ale ja sie zupełnie nie znam na jakości . Czy kupując używaną będę miała dobrze skoszona trawę (chodzi mi o ostrza) i na co mam zwracać uwagę. Oferuja również nowe w cenie 148,- Asgate HM 30 z gwarancja na 2 lata . I co wybrać
Bardzo proszę o pomoc w wyborze bo mam juz dosyć cięcia trawniczka nożyczkami :D :D :D

hanka55
20-07-2006, 08:56
Słoneczko- zobacz tą pomarańczową od szymon_78 za 52zł.
Ma fajny, łatwy do ostrzenia nóż bębnowy- tnie a nie urywa i co ważne- walce na końcu, które pięknie ugniatają i układają trawę! A dodatkowo są zaczepy na półkosz, który można ( niekoniecznie) dokupić w każdym sklepie ogrodniczym.

Takie noże najszybciej ( ok. 10 sekund) ostrzy się zwykłą gumówką/ szlifierką kątową z tarczą do metalu. Jedno przeciągnięcie pod skosem i już masz nóż jak brzytwa! Przeczytałam o tym sposobie na forum i ręcę do nieba wznosze, bo pomysł jest GENIALNY. Wcześniej wymontowywałam nóż i ostrzyłam na szlifierce stacjonarnej, a taka operacja trwała i pół godziny! :D

kalia
20-07-2006, 22:53
Haniu na Ciebie zawsze można liczyć ślicznie dziękuje za odpowiedź. Spóźniłam sie na licytacje 2 minuty . Ale kupiłam za 50,- kosiarkę Brill-Kompakt 33 , ona ma podobne noże jak ta którą polecałaś oraz walce.
Mam nadzieje , że będzie mi słuzyła bo jest w dobrym stanie .
Bardzo się cieszę , że mi pomogłaś , już nie mogę sie doczekać na to "cudo"

hanka55
29-07-2006, 19:00
Czy Słonko już dostało kosiarkę?
Jak się sprawuje? :D

Blutka
22-04-2009, 16:09
Czyl kosiarka tego typu do szybkiego skoszenia trawy przed domem jest bez sensu?

http://forum.poradnikogrodniczy.pl/files/kosiarka_904.jpg

Bo do dużego trawnika za domem chcę kupić porządną spalinową kosiarę, ale nie będzie mi się chciało jej wyciągać do koszenia małego skrawka przed domem, który - zakładam - będzie koszony częściej.

Bardzo ciężko się czymś takim kosi? Bo kosztuje grosze i kusi. ;)

pablitoo
22-04-2009, 19:12
Bo do dużego trawnika za domem chcę kupić porządną spalinową kosiarę, ale nie będzie mi się chciało jej wyciągać do koszenia małego skrawka przed domem, który - zakładam - będzie koszony częściej.



A dlaczego :o
Czy trawy jest 1m2 czy 1000m2 - rośnie ona tak samo szybko :lol: - no chyba że się ten mniejszy spłachetek częściej podlewa ...

U mnie kawałek trawniczka / ca 10m2 / koszę tak samo często jak pozostałe trawniki - kupowanie extra kosiarki na ten spłachetek nie jest rozsądne ...
Kup porządną kosiarę spalinową i będziesz kosić wszystko razem .

Ja osobiście używam kosiarki Husqvqarna , natomiast do trudno dostępnych miejsc kosy Stihl. Wszystko spalinowe - mam / będę miał / trochę działki do obkoszenia , a owijać się kablami elektrycznymi nigdy nie miałem ochoty ...

Blutka
22-04-2009, 19:32
Dlatego będę kosić częściej, bo lubię długą trawę za domem. Przed mi będzie długa przeszkadzać po prostu. :roll:

G.N.
24-04-2009, 10:04
......Bardzo ciężko się czymś takim kosi? Bo kosztuje grosze i kusi. ;) Nie kosi się tym źle pod kilkoma warunkami
Trawnik jest niewielki, równy jak stół, nie zachwaszczony no i przede wszystkim jednorazowo nie próbujesz ścinać więcej niż 1-1,5 cm trawy (co sprowadza się do tego że jak się trafi ciepły i wilgotny Maj to kosisz co drugi dzień). Nawet niewielkie nierówności, ciut przerośnięta trawa sprawiają że koszenie zmienia się w mordęgę

oresund
27-04-2009, 21:21
czy ktos miał doswiadczenia z kosiarką bębnową - pchaną?
mam ok 700m2 trawy i cieszyło by mnie to zebym uszu nie meczył
silnikiem, ale czy taka bębnowa coś warta?

Co to znaczy "samo ostrząca" i czy to jest tylko chwyt?

jesli tak, to czy wystarczy gardena za 100zł
czy lepiej płacić za boscha 300 (akurat inne urzadzenia boscha strasznie na psy zeszły)

iza mama gabora
28-04-2009, 07:17
Jeśli masz stalowy kręgosłup,lub choćby proste podłoże pod trawką-możesz spróbować.Mam jednak wrażenie,że wielu tak myślało a w efekcie dziś w garazach stoją dwie-bębnowa i spalinowa,z napędem :wink:

Elfir
28-04-2009, 08:03
Jesli spelnisz 3 warunki:
1. Bedziesz ostrzył ostrze po każdym koszeniu
2. Masz dużo wolnego czasu, bo kosić trzeba często, dłuższe źdźbła kosiarka kładzie zamiast kosić
3. Masz idealnie równy trawnik.

Ja nie byłam w stanie spełnić żadnego z 3 punktów, dlatego mam spalinową kosę :)

paskud
28-04-2009, 19:24
Jesli spelnisz 3 warunki:
1. Bedziesz ostrzył ostrze po każdym koszeniu
2. Masz dużo wolnego czasu, bo kosić trzeba często, dłuższe źdźbła kosiarka kładzie zamiast kosić
3. Masz idealnie równy trawnik.

Ja nie byłam w stanie spełnić żadnego z 3 punktów, dlatego mam spalinową kosę :)


Pozwolę sobie na polemikę:
1.nigdy nie ostrzyłem (od hymm.. 6lat?)-kwestia odpowiedniej regulacji
2.niestety smutna prawda - 5-7cm to absolutny max!
3.niekoniecznie, ale na równym jest o wieeele łatwiej

dodał bym do tego, że wcale nie jest taka cicha, dobra elektryczna bywa dużo cichsza, no i masz sporą powierzchnie do koszenia 700m2 na bębnową to jest troszkę dużo- tak do 300 metrów bym polecał pod tymi wyżej wymienionymi warunkami, przy 700 bym się już zastanawiał, no chyba że trawnik jest faktycznie "angielski". Jeszcze jedna sprawa - nawet jak kupisz wersję z koszem to ta funkcja "kosz" z racji zasady działania kosiarki funkcjonuje tak.. hymm.. średnio bym powiedział.

hanka55
28-04-2009, 21:08
Najpierw kupiłam elektryczną ( ok.60m 2 trawy) i krew mnie zalewała z przeciąganymi kablami ( jakoś same wchodzą pod nóż?).
Teraz mam bębnową Gardenę 300 i jestem rozanielona.
Elektryczną sprzedam, bo 2 -gi rok stoi nieużywana.
Trawa, po bębnie bez suchych końcówek, całkiem przyzwoicie wygląda.
A tuptanie?
Przynajmniej twarde pośladki ćwiczę :lol:
P.S.
Od 2 lat nie była ostrzona i jest OK. Cięcia czyste.
Natomiast wirnikową, musiałam ostrzyć co 2-gie cięcie :evil: .

Łukasz_K
24-05-2011, 08:24
Witam - poniewaz mam do koszenia nieduży trawnik, zaledwie kilkadziesiąt metrów kwadratowych, zakup kosiarki spalinowej nie wydaje sie być opłacalny. Elektryczna tez odpada, z powodu braku prądu.
Czy kosiarka ręczna (bębnowa - innych chyba nie ma) warta jest wydania stu kilkudziesięciu złotych?? Czy ktoś takowej używa i może coś na jej temat powiedzieć?? Czy przy tak małej powierzchni do koszenia warto wydać więcej kasy na kosiarkę "firmową" czy tez starczy kosiarka firmy o mało znanej nazwie, jak na przykład taka (http://allegro.pl/kosiarka-reczna-kosz-38-cm-lozyskowany-beben-i1613735266.html)??

G.N.
24-05-2011, 08:59
Było już kilka razy o ręcznych kosiarkach bębnowych. Na mały trawnik w granicach 100 m2 są OK ale pod kilkoma warunkami:
Trawnik jest równy, bez dołków, kretowisk itp.
Nie jest zachwaszczony
Jest regularnie koszony (jednorazowo nie ścinasz więcej niż 2-3 cm )
Pilnujesz żeby noże były ostre.

Plusem jest nieskomplikowana konstrukcja, niewielkie wymiary, cena i "najczystsze" cięcie ze wszystkich typów kosiarek.

Łukasz_K
24-05-2011, 09:20
Dzięki za odpowiedź
Podejrzewałem ze juz temat był, ale wyszukiwarka coś szwankuje ;-/ A ręcznie nie znalazłem nic

redcode
24-05-2011, 11:05
Kiedyś z konieczności miałem ręczną kosiarke i z doświadczenia moge powiedzieć, że żeby miała ona sens, to trawnik musi byc BARDZO równy inaczej można szału dostać z taką kosiarką.

tadziop
24-05-2011, 12:09
Kiedyś miałem działkę POD 300-metrową, z tego 80-100 m2 trawnika. Kupiłem (chyba za 60 zł) używaną kosiarkę ręczną Gardeny przywiezioną z Reichu. Pięknie służyła mi z 15 lat, a teraz nadal służy mojemu następcy.Koszenie zajmowało mi 1-1,5 godziny wyrabiając mięśnie piersiowo-barkowe. Bęben jest samoostrzący się, więc nic nie trzeba konserwować, tylko kosić. Nie miałem do niej kosza (choć bywają i z koszem), więc do kośby dochodziła jeszcze grabież. To były piękne czasy. Tylko raz przez miesięczną nieobecność zapuściłem trawę na 20 cm i musiałem sprowadzić kosiarkę spalinową. A przy rytmicznym koszeniu co 7-10 dni nie ma nic lepszego nad ręczną bębnową. Ponadto, pomimo licznych włamów do altany nigdy mi jej nie ukradziono, gdyż łatwo odłączałem od niej uchwyt i chowałem obie części w różne miejsca. Każda z części z osobna wyglądała dla złodzieja nieciekawie.

grodnik
15-05-2019, 16:09
Taka kosiareczka sprawdza się moim zdaniem najlepiej w małych ogródkach. Sam mam taką 4 sezony i jestem mega zadowolony. No i na siłkę nie trzeba chodzić :) https://youtu.be/Q3SbJZeVP3g

alek16
19-05-2019, 16:43
Fiskars ma też w ofercie kosiarkę wrzecionową,można dokupić kosz na ściętą trawę.
https://allegro.pl/listing?string=kosiarka%20fiskars&bmatch=baseline-var-n-dict-sort-sqm-hou-1-2-0313