PDA

Zobacz pełną wersję : Przyłącze kablowe



JarekW1
28-11-2003, 14:10
Przyłącze kablowe

Złożyłem w zakładzie energetycznym wniosek o wydanie warunków przyłączenia (zaznaczyłem w nim, że chcę przyłącze kablowe) i otrzymałem warunki na przyłącze napowietrzne. Odwołałem się od otrzymanych warunków i ponowiłem prośbę o wydanie warunków na kabel, ale elektryk, który sprawę załatwia dowiedział się, że dostanę odmowę. Czy Zakład Energetyczny ma obowiązek wydać warunki przyłączenia kablem podziemnym, jeśli o to wnioskuję? Czy jest jakaś podstawa prawna, aby się tego domagać? Na stronie ZE (http://www.zewt.com.pl/obsluga/t010703/taryfa8.html) znalazłem informację:

„8.6. Przyłączany podmiot, grupy IV lub V, ma prawo wyboru rodzaju przyłącza, kablowego lub napowietrznego, o ile wybrany przez ten podmiot rodzaj przyłącza jest uzasadniony technicznie do realizacji.”

Czy ktoś z szanownych forumowiczów jest w stanie wskazać jakąś ustawę, która mi to gwarantuje?

JarekW

29-11-2003, 20:04
hej,
podstawy Ci tera nie podam ale mialam analogiczna sytuacje. Znajomy prejektant -energetyk wymusil zgode. Wiem ze zalaczyl tez info o tym ze architek twierdzi iz linia napowietrzna zeszpeci elewacje. z tego co wiem to ZE po prostu nie chce placic.
Ajk Ci starsznie zalezy to napisz do mnie na prov w tygodniu - zdobeed podstawy. Ja zalatwialam w ZE Otwock
pozdarwiam
Aga
[email protected]

krzyss
30-11-2003, 11:58
JarekW1 - nie wiem skąd jesteś, więc różnie to bywa, ale ja nie miałem żadnych kłopotów. Tyle , że mi powiedzieli, że albo sobie sam kabel położę, albo poczekam kilka lat (ale oni zrobią).

01-12-2003, 08:01
Dziękuję za odpowiedzi! Aga - porozmawiam z panią architekt i ewentualnie napiszę na priva.

JarekW