PDA

Zobacz pełną wersję : czym tynkować "ciepłą ścianę" ?



surmiaczek
29-04-2009, 10:58
witam wszystkich
to mój pierwszy post , ale forum czytam od ponad roku.
mam do was pytanie w ścianie przy schodach prowadzących na poddasze naszego budujacego się domu ,zamiast kaloryferów daliśmy ogrzewanie w postaci rurek z ciepłą wodą (jak ogrzewanie podłogowe).
no i tu pojawia się problem , dom tynkujemy tynkiem gipsowym (gips maszynowy dolina nidy) , instalator powiedział że na te rurki musi być położony gips o zwiększonej elastyczności. Z kolei majster który bedzie mi robił łazienki mówi że może być zwykły gips maszynowy tyle że pod ten gips musi byc założona plastikowa siatka ( taka jak przy tynkowaniu styropianu na zewnątrz) .czy ktos z was tynkował taką "ścianę" i czy możecie mi doradzić co użyć . w moim mieście (przemyśl) wszyscy w sklepach budowlanych robią wielkie oczy jak pytam sie o ten gips o zwiększonej elastyczności (znacie jakiś ?)
z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi
pozdrawiam
surmiaczek

cieszynianka
29-04-2009, 12:31
My mamy ogrzewanie ścienne w pokojach na górze. Dawaliśmy na to tynk tradycyjny, ale z domieszką specjalnych włókien zapobiegających pękaniu pod wpływem zmian temperatury ściany.
:wink:

surmiaczek
29-04-2009, 13:04
dzięki za odpowiedź , jesli tylko mogłabyś mi napisać co to za włókna i czy można je stosować w tynku gipsowym ?
pozdrawiam

cieszynianka
29-04-2009, 13:43
Nie pamiętam z jakiej firmy były nasze włókna, ale znalazłam Ci coś:

http://www.izolacje.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=436%3Aznaczenie-chemii-budowlanej-w-technologii-suchych-mieszanek-gipsowych&catid=77%3Achemia-budowlana&Itemid=35&limitstart=4
na dole strony i dalej.

:wink:

surmiaczek
29-04-2009, 13:59
dziekuję :D