PDA

Zobacz pełną wersję : Zbyt dużo powietrza w instalacji wodociągowej



///Tomek30
30-04-2009, 12:41
Witam, użytkuję nowo wybudowany dom, problemem są "strzelające krany" w instalacji jest za dużo powietrza i jest to zagadka której nie potrafię razem ze znajomym wykonawca rozwiązać. Może ktoś miał podobny problem i udało mu się znalkeźć przyczynę?? Sąsiad nie ma tego problemu więc to problem u mnie w domku... Proszę o pomoc

30-04-2009, 12:48
w zbiorniku hydroforowym /o ile to woda własna - a nie z sieci/ masz zaworek taki jak u dętki rowerowej
znajdź go /pod nakrętką/ i upuśc powietrza

///Tomek30
30-04-2009, 12:52
zapomniałem dodać... mam wodę z sieci...

zbigmor
30-04-2009, 12:56
Jedyne co mi przychodzi do głowy to mocno skomplikowany układ hydrauliczny i w związku z tym wiele kieszeni powietrznych, które z czasem się wypełnią wodą. Nie sądzę, żebyś gdzieś lokalnie wodę zagotowywał lub dopuszczał powietrza.
Z czego masz układ zrobiony?

30-04-2009, 12:57
zapomniałem dodać... mam wodę z sieci...

to zmień krany /wystarczy same głowiczki/

///Tomek30
30-04-2009, 13:05
układ zrobiony jest z PP zgrzewanego, głowiczki zmienić?? mam raczej markowe baterie....

Hans Kloss
30-04-2009, 13:23
Nie bardzo wierzę, ze baterie cos takiego powodują.

Nie wiem od jak dawna korzystasz z wody miejskiej, ale u mnie po przyłaczeniu do świeżo wybudowanego wodociagu jeszcze długo "woda strzelała". Najgorsze było zapowietrzanie pompy ładującej zasobnik CWU - co chwila musiałem tam odpowietrzać, żeby działało grzanie wody. Ale po jakis 2-3 tyg ustało. Słyszałem, ze tak ogólnie to powinno sie mieć jakiś odpowietrzacz przy zasilaniu wody do budynku.
U mnie po jakiś 2-3 tyg sie uspokoiło i jest ok do dziś (ponad 2 lata). Sądzę, że Tobie tez podrzucaja wode z powietrzem (masz np. częste przestoje w dostawie wody?). Jak nie stwierdzasz, ze to mija, zadzwoń do wodociagów (może sa jakies normy na to? - powietrze tez chyba "kręci" wodomierzem), albo musisz zainwestować w odpowietrzenie na wejściu wody (chyba przed wodomierzem).

///Tomek30
30-04-2009, 13:28
mieszkam 5 miesięcy, częste kąpiele małe dzieci... na przeciw sąsiad nie ma tego problemu instalacja jego bez cyrkulacji duże przekroje, wykonawca u mnie sprawdzony, pracuję w tej branży i znam go od lat... ale moja wiedza już nie starcza....

Hans Kloss
30-04-2009, 13:58
Faktycznie, pisałes na początku o sąsiedzie. Ja bym wykonał serie testów (może juz znasz odpowiedzi):
1. Czy w kranie, który jest najniżej w instalacji wodnej i możliwie najbliżej wejścia wody miejskiej do budynku, też woda "strzela"? Czy to w ogóle we wszystkich kranach?
2. Czy "strzela" woda zarówno zimna jak i ciepła?
3. Czy cyrkulacja CWU pracuje bez zakłóceń? Nie zapowietrza się?
4. Czy nie masz gdzieś w jakiś odcinkach instalacji mieszanki rurek z różnych metali? Przy CO to słyszałem, ze może sie wytrącać wodór przy jakiś mieszankach (miedź i aluminium?). Może cos z tego tematu?

///Tomek30
30-04-2009, 14:13
1- wszystkie
2-ciepła
3-słychać jak pompa przez powietrze pracuje głośniej
4-nie ma tego problemu

zbigmor
30-04-2009, 14:25
1- wszystkie
2-ciepła
3-słychać jak pompa przez powietrze pracuje głośniej
4-nie ma tego problemu


No to nie szukaj problemów w instalacji wodnej, ale w instalacji grzewczej. Jak podgrzewasz wodę użytkową?

///Tomek30
30-04-2009, 14:31
piec ekogroszek Klimosza.... obecnie chodzi w trybie lato, za dwa dni przechodze na grzałkę elektryczną... dodam że temp CWU wynosi 40st

zbigmor
30-04-2009, 14:36
piec ekogroszek Klimosza.... obecnie chodzi w trybie lato, za dwa dni przechodze na grzałkę elektryczną... dodam że temp CWU wynosi 40st

Przyjrzyj się, czy nie masz gdzieś lokalnych zagotowań. Mało prawdopodobne, ale jednak możliwe i w pełni tłumaczące obecną sytuację.

///Tomek30
30-04-2009, 14:39
czy zawór trójdrogowy tłumiący mocno co może być tego powodem?

///Tomek30
30-04-2009, 14:40
czy zawór trójdrogowy tłumiący mocno co może być tego powodem? jak rozumieć to co piszesz??? lokalne podgotowania, poza tym idąc tym tokiem myślenia wyłączając piec i przechodząc na grzałkę temat się powinien wyjaśnić??

Barbossa
30-04-2009, 15:55
czy zawór trójdrogowy tłumiący mocno co może być tego powodem? jak rozumieć to co piszesz??? lokalne podgotowania, poza tym idąc tym tokiem myślenia wyłączając piec i przechodząc na grzałkę temat się powinien wyjaśnić??
a nie wystarczy zadać sobie pytania niekoniecznie via forum ?