PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie fundamentów



evien
01-05-2009, 17:10
WItam, \
Chciałem zapytć czy trzeba nakładać klei na styrodur i siatke ? A może wystarczy zabezpieczyć folią sam styrodur, Jaki to ma sens?

Proszę o odpowiedzi na temat.


Pozdrawiam

Martinezzz
02-05-2009, 01:04
Nie trzeba, jest twardy, zbity, mocny i nie przepuszcza wody, wystarczy zakryć folią kubełkową, chociaż niektórzy twierdzą, że nawet folia jest zbędna, pozdro :lol:

evien
02-05-2009, 05:56
Dzięki

Tak jak myślałem,
rzecz w tym że wszędzie gdzie nie popatrze to każdy pisze że nakłada klei siatke klei i na to jeszcze dysperbit i folie.

Cóż zrobie inaczej i po swojemu.

Dzięki za odpowiedź jasną,

Pozdrawiam

barto307cc
02-05-2009, 15:18
My na styrodur nakładaliśmy siatkę i klej dlatego,że później jak będziemy chcieli zrobić naokoło domu klinkier jakieś dwa rzędy dla ozodby lub dać żywicę w kolorze dachu to wystarczy odciąć folie kubełkową i nakleic tylko klienkier.A jeżeli będzie tylko styropian i folia kubełkowa to trzeba to będzie robić potem :roll:

Martinezzz
02-05-2009, 16:32
Zapomniałem dodać, ze mam dom podpiwniczony i oczywiście górna cześć ścian piwnicy ponad poziomem gruntu zostala zasiatkowana i zaklejona zeby potem tynk sie trzymal(zakladajac, że nie bedzie klinkieru, a moze bedzie :lol: )

Martinezzz
02-05-2009, 16:47
to wystarczy odciąć folie kubełkową i nakleic tylko klienkier

qrcze to klinkier sie nalepia na styro, myslalem ze sie buduje maly murek klinkierowy przy styropianie??? :o

barto307cc
05-05-2009, 19:51
My mamy na styropianie jeszcze klej i siatkę i na to zaprawę murarską i to właśnie jest podłoże na położenie klinkieru :roll:

Nie wiem o jakim murku myślisz :roll:

Paweł -
10-04-2016, 10:57
Witam,
Piwnice mam usytuowaną 1mb poniżej poziomu gruntu. Fundament zaizolowany został lepikem i papą , budynek ma 14 lat. Planuje wykonać ocieplenie do ław fundamentowych. Jak połączyć warstwę ocieplenia na papę aby go nie rozpuściło. Na forach czytałem różne posty ale nie znalazłem dobrego rozwiązania, poza skrobaniem aktualnej izolacji.
Proszę o pomoc.

cezary.pl
11-04-2016, 14:15
Płyty z pianki PUR/PIR nie ulegną rozpuszczeniu. Dodatkowo możesz zredukować ich grubość o 1/3 w stosunku do styro ze względu na doskonałe właściwości termoizolacyjne.
Nie musisz drzeć starej powłoki lepiku.

Pozdrawiam
Cezary