PDA

Zobacz pełną wersję : Werbena



Kasiorek
01-05-2009, 18:12
Piłam kiedyś wspaniały napar miętowo-werbenowy. Tak sobie pomyślałam że posadzę werbenę w celach ziołowych w ogródku ale mam problem bo nie wiem jaka odmianę ( a jest ich ok 200)i które część werbeny nadaje się do suszenia. Liście jak w mięcie , czy może kwiaty. Ratunku

Kasiorek
03-05-2009, 18:34
No dobra , już wiem że chodzi mi o werbenę cytrynową ale gdzie ja dostać. Przeszukałam chyba wszystkie e -sklepy ogrodnicze i ni ma :cry:
Pomocy, może ktoś ma jakieś wiadomości

jamles
03-05-2009, 23:01
http://www.hortulus.com.pl/index.php?ps=newsy


Super kolekcja ziół do domu i ogrodu!
W tym roku wiele ziołowych nowości! Polecamy aromatyczne szałwie o zapachu melonu (szałwia melonowa), czy ananasa (szałwia ananasowa), szałwie o barwnych liściach: czerwonych, złotych czy trójkolorowych. Posiadamy w sprzedaży również różne odmiany oryginalnych mięt: miętę kędzierzawą (Mentha spicata Crispa, Mentha spicata Marokko), miętę pieprzową o zapachu czekolady czy miętę szwajcarska której liście pachną cytryną, a także oregano czyli lebiodkę o złotych liściach, używaną do przyprawiania pizzy, Origanum vulgare Aromatico o płożących liściach czy Origanum vulgare Diabolo, którego liście są wyjątkowo pikantne. Polecamy również werbenę cytrynową czyli Lippię citriodora, której liście mają smak i zapach cytryny, używaną często do deserów i herbat. Dostępne są również różne odmiany lawend o białych i lawendowych kwiatach oraz krzewy eukaliptusa, które wzbogacą każdy ziołowy ogród. Ponadto w sprzedaży znajduje się cała kolekcja macierzanek i tymianków o różnobarwnych liściach, lubczyka, melisy, cząbru ogrodowego oraz marzanki wonnej – ziół których nie powinno zabraknąć w ogrodzie ziołowym.

Kasiorek
04-05-2009, 09:01
jamles dziękuję bardzo , teraz mi nie po drodze nad morze ale przynajmniej wiem gdzie jest. A ogrody w Dobrzycy sa mi dobrze znane, tamzakochałam sie w ogrodach kolorystycznych szczególnie w białym :D