PDA

Zobacz pełną wersję : co zamiast trawy pod drzewami owocowymi



statysta
03-05-2009, 23:06
jest to kwadrat ca 25 m kw. i 4 duże drzewa. Dotychczas była tu duża rabata (z kwiatami cieniolubnymi), która została przeniesiona w inne miejsce. Przyznaję, ze mam już dosyć trawników i ciągłego koszenia, stąd moje pytanie - podpowiedzcie -z własnego doświadczenia - może jakieś niskie, różne całoroczne rośliny zadarniające (np. kwitnące w różnym czasie) i w miarę szybko rozrastające się.

Elfir
04-05-2009, 09:29
z iglastych: cis "Repandens", mikrobiota syberyska, choina "Coles Prostrate"
Z liściastych: irga Dammera, machonia,
Z bylin: bodziszek korzeniasty, waldsteinia, barwinek

Bobek Budowniczy
07-05-2009, 12:37
jest to kwadrat ca 25 m kw. i 4 duże drzewa. Dotychczas była tu duża rabata (z kwiatami cieniolubnymi), która została przeniesiona w inne miejsce. Przyznaję, ze mam już dosyć trawników i ciągłego koszenia, stąd moje pytanie - podpowiedzcie -z własnego doświadczenia - może jakieś niskie, różne całoroczne rośliny zadarniające (np. kwitnące w różnym czasie) i w miarę szybko rozrastające się.
polecam niezapominajkę - lubi cień

monia i marek
08-05-2009, 22:46
runianka - doskonale zadarnia tworząc piękny, zielony kobierzec

magdaCIESZYN
23-05-2009, 20:19
a może jakieś funkie róznokolorowe, które tez nie przepadają za mocnym słońcem

oleniek
23-05-2009, 21:08
No tak, ale trzeba pamiętać że ten teren trzeba grabić (liście, spady owoców) od czasu do czasu po nim przejść , zatem najlepiej jakby to to zadarniało, ale nie przeszkadzało w grabieniu :roll:

Też główkuję :)
będę śledzić wątek - może i mnie się przyda

STRASS
24-05-2009, 20:12
Nie powinno się "hodować" roślin piętrowo.Pod drzewami owocowymi powinien być czarny ugór.

Elfir
27-05-2009, 09:17
Tylko w sadach przemysłowych, w prywatnym ogrodzie jaki miałby sens?
Ugór herbicydowy tworzy się po to, by pod koronami drzew trawa nie konkurowała z o składniki pokarmowe z drzewem oraz by nie dawała schronienia ewentualnym szkodnikom.

STRASS
27-05-2009, 09:30
Chyba ,że drzewa owocowe będą traktowane jako ozdobne .javascript:emoticon(':lol:')

monia i marek
27-05-2009, 09:44
u mnie pod starymi jabłoniami rosną hosty, trzmieliny i różne odmiany hortensji - wszystkie mają sie dobrze i rosną zdrowo, a drzewa owocują obficie :D Możliwe, że dlatego, iż jabłonie są bardzo mocno i głęboko ukorzenione, a rośliny ozdobne dodatkowo podlewam :wink: