PDA

Zobacz pełną wersję : Co pasuje do róż



Nagietka_a
04-05-2009, 08:35
Witam wzdłuż ścieżki po łuku mam posadzone róże szcepione na pniu, dalej za nimi rośnie rząd berberysów i dalej bukszpanów (tez po łuku) mam pytanie co pasuje do tej kompozycji ? to jest front domu wiec miejsce musi byc w miare reprezentacyjne :-?

Elfir
04-05-2009, 09:42
lawenda, perowskia, szałwie, kocimiętki, czyściec, róże okrywowe.

AWIk
04-05-2009, 10:06
Witam wzdłuż ścieżki po łuku mam posadzone róże szcepione na pniu, dalej za nimi rośnie rząd berberysów i dalej bukszpanów (tez po łuku) mam pytanie co pasuje do tej kompozycji ? to jest front domu wiec miejsce musi byc w miare reprezentacyjne :-?

Mógłbym prosić o zdjęcia Twojej kompozycji? Szukam pomysłu na rabtkę wzdłuż chodnika i też właśnie myślałem o różach.

mme33
04-05-2009, 10:56
Witam :D
Ja mam posadzonych pięć róż na pniu wzdłuż chodnika,a pomiędzy nimi właśnie lawendę.Dla mnie osobiście jest to najpiękniejsze połączenie :lol:

monia i marek
04-05-2009, 11:28
Witam wzdłuż ścieżki po łuku mam posadzone róże szcepione na pniu, dalej za nimi rośnie rząd berberysów i dalej bukszpanów (tez po łuku) mam pytanie co pasuje do tej kompozycji ? to jest front domu wiec miejsce musi byc w miare reprezentacyjne :-?

Mógłbym prosić o zdjęcia Twojej kompozycji? Szukam pomysłu na rabtkę wzdłuż chodnika i też właśnie myślałem o różach.
Piękne mogłyby byc róże The Fairy posadzone gęsto, delikatnie wypływające na chodnik :wink:

monia i marek
04-05-2009, 11:32
Witam wzdłuż ścieżki po łuku mam posadzone róże szcepione na pniu, dalej za nimi rośnie rząd berberysów i dalej bukszpanów (tez po łuku) mam pytanie co pasuje do tej kompozycji ? to jest front domu wiec miejsce musi byc w miare reprezentacyjne :-?
Pięknie wyglądaja lawendy, ale ładny jest również biały ubiorek :wink: Wszystko zależy jaką chcesz dobrac kolorystykę nasadzenia :roll:

AWIk
04-05-2009, 12:17
A macie może gdzieś pod ręką jakieś zdjęcia takich kompozycji?

Nagietka_a
04-05-2009, 12:48
Niestety nie mam zdjęć, bo to właściwa nie moja działka, tylko kolezanki


A ja np myslalam o sośnie bośniackej połaczonej z mahonia w kształcie łuku - za rożami

A ubiorek albo lawenda- miedzy różami

mme33
04-05-2009, 13:59
Mam dokładnie tą odmianę; róże The Fairy.Cudo.Mam tylko tą fotkę :D
http://images32.fotosik.pl/409/d996765b44c30962.jpg (http://www.fotosik.pl)
Nie jest to zdjęcie "chodnika"ale te właśnie róże tam posadziłam :)

ziaba
04-05-2009, 14:10
Jak masz tylko korę pod różami, proponuję bacopę. Przepięknie się rozrasta w płaszczyźnie , biało -zielona baza , prześlicznie wygląda. I jako roślina jednoroczna daje pola w przyszłym roku na nowe pomysły.

http://www.gtgardens.com/Seed11pics/Bacopa.jpg

Stokrotka
04-05-2009, 20:17
Ja mam pod różami chyba wszystko :-)

Perowskię, lawendę, niecierpki balsamina, firletkę kwiecistą, dwie odmiany tawuły japońskiej (Golden Princess i Goldflame), żurawkę, dzwonki karpackie, floks w kolorze niebieskim, astry nowo-cośtam ;-) , powojnik Arabella, żeleźniak, bodziszki...