PDA

Zobacz pełną wersję : Dom Ani i Marcina - Gabinet



Strony : [1] 2 3 4

piskosch
30-11-2003, 13:31
Czas płynie, zmieniają się trendy, pora więc na zmiany i w naszym domku. Zamieszczam parę fotek po ostatnim "rebrandingu"

https://lh3.googleusercontent.com/-txFvVbUTark/Va5DvovDNKI/AAAAAAAACU0/t2LWwlLB21g/s1440-Ic42/1.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-IUsXVxUMwgs/Va5FFugJyQI/AAAAAAAACWo/oKC293JJngU/s800-Ic42/10.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-x7o7eZdDc38/Va5FFsdHyaI/AAAAAAAACWs/T35-u5d9qrw/s800-Ic42/11.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-GxxIUI6gZWQ/Va5FbEXg1XI/AAAAAAAACXg/POn0_AqohRI/s800-Ic42/2.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-29O9Bb5B9Ds/Va5FZzrD-VI/AAAAAAAACYE/IiWo6j06Hf4/s800-Ic42/12.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-om_BPrsaQEw/Va5FaQssPLI/AAAAAAAACYA/8_5lD49DXnE/s800-Ic42/13.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-zuhk8g-Fu9Y/Va5Fafmxl4I/AAAAAAAACX4/OYErwLsua7U/s800-Ic42/14.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-fzydki5o_Dw/Va5FanBirBI/AAAAAAAACXU/FysU7UqoZTk/s800-Ic42/15.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-_9R0euqGRTQ/Va5Fa1szO5I/AAAAAAAACXk/fFi3McuG2Fg/s800-Ic42/17.JPG

Joanna Glowacz
02-12-2003, 07:25
Gratuluję,

Ciekawy projekt, monotonia przypisywana dwuspadowym dachom przełamana w interesujący sposób. Smaczku dodają okienka.
Napiszcie nieco więcej o samym projekcie (gotowy?indywidualny?jaka powierzchnia?)
Zamierzacie wprowadzić sie jeszcze w tym roku?

pozdrawiam
Asia

gaga2
02-12-2003, 09:00
Bardzo ładny i zgrabny domek. Jakie masz okna?
I gdzie się budujesz w Mysłowicach? Może będziemy sąsiadami.?
Pozdrawiam,
gaga2

piskosch
02-12-2003, 09:49
Dzieki za komentarze

Do gaga2
Buduje sie okolo 150 m od skrzyżowania Morgowskiej i Granicznej na Wesołej. A ty ?
Okna firmy TIS-Kobior kolor mahoń na ramiaku sosnowym - jestem z nich bardzo zadowolony (głównie z wyglądu) ponieważ mają dopiero miesiąc.

Do Asi
Projekt jest indywidualny. Podobały nam się od zawsze dachy czterospadowe, ale martwił duzy koszt ich wykonania i strata powierzchni na poddaszu wskutek skosów. Dlatego powstał domek z dachem dwuspadowym, ale troche zakręconym. Scianka kolankowa ma aż 120 cm ale tego naszym zdaniem nie widać dzięki dużym okapom. Powierzchnia całkowita podłóg 200 m2 (łącznie z garażem na parterze).

pozdroovka
Marcin

gaga2
02-12-2003, 14:51
Marcin, wiem gdzie to jest, też kiedyś przymierzaliśmy się do działek w tamtej okolicy. Przestraszyliśmy się szkód górniczych, ale za to okolica jest urocza. A nas w końcu przygnało do Imielina :D
wiedziałam, że te okna muszą mieć coś z meranti - ten kolor :D
Pozdrawiam
gaga2

dana15
24-02-2004, 16:37
Domek śliczny, i okna też mi się bardzo podobają.
Pozdrawiam.

buba48
20-10-2004, 13:12
Owszem ! Owszem ! :P

Honorata
20-10-2004, 13:21
czy to już jest docelowy tynk na elewacji?
nietypowe zestawienie koloru niebieskiego z czerwienią blachy, widziałam do tej pory 1 domek w takich kolorach w Łodzi, prezentuje się poprostu ciekawie, mocny kolor fasady rozjasniaja w nim biale okna, podbitka, drewniane biale balustrady, co planujesz u siebie?

piskosch
10-11-2004, 13:03
Zamieściłem trochę zdjęc z wnetrza domku

*marta*
10-11-2004, 13:10
Co do wnętrz: zamurowało mnie!
Elewacja: nic nie widzę :-? A bardzo bym chciała :( Gdzie zdjęcia domu z zewnątrz???

Joanna Glowacz
10-11-2004, 13:14
Boże, jak przytulnie !!! Aż się chce przyjechac i pomieszkać z Wami troszkę :-)Zaraz zacznę pisac na priva i wypytywac o szczegóły. Z góry przepraszam jeśli będę zbyt natrętna.
Gratuluję i zazdroszczę ... ja nadal muszę się cieszyć tylko "surową - otwartą" Wierzbą :(

ewad
10-11-2004, 13:28
Jestem pod wielkim wrazeniem,szczególnie oryginalna jest łazienka na piętrze
Korytarz z drzwiami troszke nadaje domowi charakter instytucji czy hotelu
Ale szczegóły perfekcyjnie dobrane
No i ta łazienka -cudo

ewad
10-11-2004, 13:35
Jestem pod wielkim wrazeniem,szczególnie oryginalna jest łazienka na piętrze
Korytarz z drzwiami troszke nadaje domowi charakter instytucji czy hotelu
Ale szczegóły perfekcyjnie dobrane
No i ta łazienka -cudo

ewad
10-11-2004, 13:36
Jestem pod wielkim wrazeniem,szczególnie oryginalna jest łazienka na piętrze
Korytarz z drzwiami troszke nadaje domowi charakter instytucji czy hotelu
Ale szczegóły perfekcyjnie dobrane
No i ta łazienka -cudo

jolly
10-11-2004, 13:46
Gratuluję łazienki na górze, mam zamiar zrobić coś podobnego: moja łazienka będzie miała jedną ścianę w łuku i część tego łuku będzie w luksferach, w łuku będzie również narożna wanna - częścią narożną w stronę łuku i zgapię od was te luksfery w dole... wyglądają na podświetlane??? w jaki sposób to zrobiliści????? czekam na odpowiedź!!!

andzia28
10-11-2004, 14:46
Gratuluję Wam super-domku i dobrego gustu! Pięknie i ze smakiem.

piskosch
10-11-2004, 14:54
Jolly..
Luksfery sa rzeczywiscie podswietlane.
A zrobione sa tak:
1. Luksfery na zaprawie wymurowane na wylewce
2. Za lusferami tej samej wysokosci plyta z karton-gips - pomalowana na niebiesko w odtepei około 10-15 cm
3. Scianka z luksferow i z karton-gipsu przykryta takze karton-gipsem aby powstalo cos w rodzaju tunelu
4. Do tunelu wsuniety elastyczny wąż z zatopionymi żarowkami (kupiony w Castoramie)
5. Na tunelu reszta obudowy wanny wymurowana z BK

Jakbys miała jeszcze jakieś pytania - chętnie odpowiem :)

pozdr
Marcin

Miśki
10-11-2004, 15:04
piskosch,

chatka cudna - przynajmniej jesli chodzi o wnetrza...

niestety z zewnatrz nie widzialam :cry: (a moze mozna gdzies go obejrzec?)

aha, a czy planujecie balustrade przy schodach, bo tak to chyba troszke niebezpiecznie...

piskosch
10-11-2004, 15:06
Spiesze donieść, że zdjecia domku z zewnątrz, pojawią sie wkrótce ....
... jak tylko je zrobie :)

Miśki
10-11-2004, 15:14
Super!!!

Bede czekac z niecierpliwoscia... :lol: :lol: :lol:

Kingaa
10-11-2004, 15:50
Klimatyczne wnętrze :) takie ciepłe, przytulne, że aż się chce zatopić w fotelu z lampką wina, podczas gdy na dworze zawierucha...

Doris
10-11-2004, 17:58
Cóż mogę powiedzieć. Po prostu PIĘKNIE. Uwielbiam takie ciepłe, przytulne wnętrza.

Ew-ka
10-11-2004, 18:40
Marcinie - jestem pełna podziwu - kuchnia - jaki producent ? a łazienka ? ta mozaika skąd ? a u góry co masz na podłodze w holu ?

aha....to dla Ciebie .....z okazji jutrzejszych imienin :lol:
http://m.onet.pl/_m/62afb53e2f2aca7d2427dbd0f35ed01d,5,12.jpg

oczywiście , że poczęstuj najbliższych :wink: :lol:

piskosch
10-11-2004, 19:01
Dzieki za tort - wszystkim gościom bardzo smakował ;)

Kuchnia - stolarz z Mikołowa według naszych wskazówek i podglądniętych projektów (głównie ze "Swiata kuchni i łazienek")

Łazienka cała w płytkach i mozaice Tubądzin - seria Kuba

Podłoga w holu - panele podłogowe Kempas z Classena

Ew-ka
10-11-2004, 19:39
no to jesze raz - a z czego masz fronty kuchenne i co jest na ścianach w kuchni?a z czego blaty? ( pytam dlatego ,bo za niedługo musze podjąć decyzję co do kuchni a też mam na uwadze stolarza a nie masową produkcję )
no to jeszcze jeden torcik ...tym razem dla Ani
http://m.onet.pl/_m/d688304d6813571374838517b7f36959,5,12.jpg
niech tyle nie siedzi w tej ładnej kuchni :lol:

10-11-2004, 21:02
Ten torcik taki pyszniasto apetyczny - oby sie Wam tak mieszkało w waszym kolorowym domu

10-11-2004, 21:44
Bliskie mi klimaty.
Dla mnie nr 1 w galerii.

Kirlia
10-11-2004, 22:09
Bardzo, bardzo ładnie! Prościutko i ze smakiem, ciekawy sposób położenia kafli w kuchni, jeszcze ciekawsze schody i piękne kolory drewna. Gratuluję!

NatkaB
11-11-2004, 07:38
a mne... ZAPARŁO DECH! Piękne!!!! Gratuluję konsekwencji

ozzie
11-11-2004, 09:31
Gratuluje gustownych wnetrz :lol: :lol: :lol:
Czy mozesz prosze napisac z jakiego drewna jest podloga w salonie?
pozdrawiam
ozzie

Aga J.G
11-11-2004, 11:10
Bardzo ładne wnetrza :lol:

zielonooka
12-11-2004, 17:13
Piekne z pomyslem i nietypowe wnetrza!!! jestem pod wrazeniem!
zatrudniliscie architekta wnetrz czy sami tak? calosc przemyslana bardzo orginalna i w niepowtarzalnym stylu
lazienka suuper, swietne efekty swietlne a luksfery w wannie miodzio! cala lazienka wogole przesliczna!
jedyne co to balabym sie schodzic po schodach bez barierki ale to juz moja osobista fobia i lekkki lek wysokosci
jeszcze raz GRATULACJE!!!!!

Karorka
12-11-2004, 17:53
mnie tez sie bardzo podoba :D - szczegolnie lazienka i podloga w salonie - wlasnie jakie to drewno ?

tola
14-11-2004, 18:21
A ja widzę tylko krzyżyki zamiast zdjęć :cry:

Ew-ka
14-11-2004, 22:15
Marcinie !!!!!!!!!!!!!!!!!!
co zrobiłeś ze zdjęciami , chciałam pokazać Mojemu i.................... ciemność .....widzę ciemność :lol:
Popraw szybciutko plissssssssssssss

piskosch
15-11-2004, 08:56
Witam po weekendzie.
Zdjecia zniknely... bo kumpel robił reorganizacje na swoim serwerze i cos popsul z linkami - ale juz jest ok.

Podłoga w salonie jest z paneli podłogowych kempas - na razie wyglada dobrze, ale ciekawy jestem jak bedzie z trwaloscia ??

Brak barierki przy schodach jest tymczasowy :)

Fronty kuchenne sa litego drewna (chyba olchowego, ale nie jestem pewien ;) )barwione na kolor czereśni, na scianach kuchni sa plyty meblowe o grubosci 1cm w kolorze dobranym do frontow.

Blaty kupowalem w hutowni Lumatech w Mikołowie (www.lumatech.pl) ale nie mam bladego pojecia jakiej firmy sa ??

A projekt to ... sami tak wymysliliśmy:)

tola
15-11-2004, 10:29
Marcin, wielkie gratulacje. Wyszło piękne spójne wnętrze, takie dopracowane i bardzo przytulne. Widać że przemyslane jako całość, super! Życzę samych radości i rodzinnych chwil, pozdrawiam.

amj2
16-11-2004, 10:26
Baaaardzo mi się podoba. I czekam z niecierpliwością na dalsze zdjęcia.Pozdrawiam

amj2
16-11-2004, 10:31
Baaaardzo mi się podoba. I czekam z niecierpliwością na dalsze zdjęcia.Pozdrawiam

amj2
16-11-2004, 10:41
Baaaardzo mi się podoba. I czekam z niecierpliwością na dalsze zdjęcia.Pozdrawiam

amj2
16-11-2004, 10:57
Baaaardzo mi się podoba. I czekam z niecierpliwością na dalsze zdjęcia.Pozdrawiam

Olasa
17-11-2004, 06:49
Wnętrza suuper, takie cieplutkie po prostu w moim guście

kasieńka
17-11-2004, 07:01
...naprawdę dech zapiera - jeśli nie maczał w tym palców żaden dekorator to ogromne gratulacje dla inwestorów

Agnieszka1
17-11-2004, 07:14
Podoba mi sie, zrobione ze smakiem i elegancko. Jaki to kolor w salonie na scianach? seledyn?

Agnieszek
17-11-2004, 14:06
A ja jestem ciekawa co to za mozaika w łazience na piętrze? Naprawdę ładnie i ciepło się interesuje. Reszta też piękna, ale ta łazienka leży mi najbardziej! :D

Agnieszek
17-11-2004, 14:07
Ups, oczywiście przejęzyczenie: mozaika pięknie się prezentuje! przepraszam... :oops:

piskosch
17-11-2004, 15:38
Dziekuje wszystkim "recenzentom" za miłe komentarze.

Mozaika jest z Tubądzina - seria Kuba
Sciany w salonie są kremowe, niestety w przyćmionym świetle lamp wychodzą na zdjęciu w dziwnym kolorze.

Ps. Wrzuciłem kilka zdjęc z zewnątrz

Ew-ka
17-11-2004, 21:01
Marcinie - no, no - wciąż robisz na mnie wrażenie :lol: z zewnątrz też :wink: oczywiście ....

izagrab
17-11-2004, 21:40
Bardzo mi sie podoba ten projekt. Ja jestem na etapie wyboru projektu i od onad pol roku nie moge sie zdecydowac a na wiosne chce ruszyc z budowa. Podobaja mi sie domy rozlozyste z dachem spadzisrtym na 4 strony ale ogladajac projekty widze jak duzo traci sie na poddaszu i jakie klitki wychodza. Zawsze bylam negatywnie nastawiona do tego typu dachow i domow ale po obejrzeniu zdjec zmienilam zdanie. Bardzo mi sie podoba wnetrze waszego domu, zwlaszcza lazienka na gorze. Czy moglabym dostac zdjecia poddasza by zobaczyc jak wyglada gora w tego typu domach, jaki wy macie?
Moj mail [email protected]

Berenika
18-11-2004, 07:22
A co jest na górze, oprócz łazienki? Mógłbyś wrzucic parę fotek? Sama jestem właścicielką poddasza, gdzie będzie sypialnia, garderoba, pokój dziecięcy, łazienka, bieliźniarka oraz pomieszczenie gospodarcze- pralnia. No i zachodzę w głowę jak te skosy pourządzać, żeby wyszło funkcjonalnie. Podpowiesz?:)

Maluszek
18-11-2004, 07:36
piskosch - piękny domek :D
Kilka pytanek: z czego zrobiona jest podmurówka? Jak i z czego robiłeś opaski dookoła okien i drzwi? Czy mógłbyś powiedzieć czym tynkowałeś dom i jaki to kolor? Dzięki za odpowiedzi :D

piskosch
18-11-2004, 08:47
Zdjecia z pozostałych pomieszczeń na poddaszu umieszcze wkrótce :)

Podmurowka otynkowana jest tynkiem mozaikowym Atlasa.

http://foto.rogucki.com/piskosch/budowa/podmur.jpg

Z zewnatrz - tynk mineralny Kreisel baranek 2 mm.

http://foto.rogucki.com/piskosch/budowa/tynk.jpg

Nastepnie pomalowany farba egalizacyjna kolor 112, opaski wokół okien kolorem 111

Opaski wokoł okien zrobione z 2 cm grubosci styropianu naklejonego w czasie ocieplania, nastepnie otynkowanege tym samym tynkiem i pomalowanego farba o odcien jasniejsza

pozdr.

Maluszek
18-11-2004, 09:01
pischosch - ogromniaste dzięki za odpowiedź:D

Jeszcze pytanko: jaki kolor ma ten tynk mozaikowy? I jakiej szerokości są opaski wokół okien?

Aga J.G
18-11-2004, 10:43
Bradzo ładnie a ile inspiracji :lol: :lol: :lol:
Czekam na dalsze zdjęcia :)

Aga J.G
18-11-2004, 10:46
Pischosch mam pytanie z czego masz parapety zewnętrzne ?

Zielona
18-11-2004, 14:00
Trochę mi szczęka opadła. :o :D
Rewelacja.
Widać, że ktoś nieźle to wszystko wymyślił.
Czy zatrudnialiście architekta wnętrz?

Czy w przedpokoju (przy schodach) to farba strukturalna czy tynk?

18-11-2004, 14:57
Fiu, fiu. W środku mnie zamurowało. Bardzo energetyczne wnętrza z wyrafinowanym smakiem. Nie wierzę że jakiś architekt wnętrz nie maczał tu palce. Z zewnątrz mniej mi się podoba, parę szczegółów mnie razi, ale ogolnie może być.

*marta*
18-11-2004, 15:05
Co jest na łączeniu płytek z panelami (przed kominkiem)?

Z zewnątrz dom wygląda bajkowo!

piskosch
19-11-2004, 08:28
Heyka
Wrzucam pare fotek z poddasza.

http://foto.rogucki.com/piskosch/budowa/pomar1.jpg
http://foto.rogucki.com/piskosch/budowa/ziel1.jpg
http://foto.rogucki.com/piskosch/budowa/ziel2.jpg
http://foto.rogucki.com/piskosch/budowa/zol1.jpg
http://foto.rogucki.com/piskosch/budowa/zol2.jpg

Na razie poza zieloną sypialnia reszta stoi pusta i czeka na lepsze czasy (finansowe). Zreszta nasza sypialnia tez jest jeszcze zbyt surowa i wymaga "docieplenia" :)

A teraz pora na odpowiedzi:
Na gorze oprocz lazienki i 3 pokoi jest jeszcze garderoba i pralnia.
Skany rzutow umieszcze wkrotce, zeby sprawe rozjasnic

Maluszek

Szerokosc opasek zmierze, a kolor tynku mam nadzieje uda mi sie znalezc na fakturze

Aga

Parapety zewnetrzne sa wygiete z blachy pokrytej folia w kolorze ceglanym (tej samej z ktorej robi sie np. obrobki blacharskie)

Zielona

W przedpokoju i wielu innych miejscach (np. na kominku) jest tynk strukturalny. Jest to tynk mineralny "kornik" ziarno 3mm roztarty na krzyz i pomalowany farba akrylowa na wybrany kolor. Moim zdaniem wyszlo super - kazdemu polecam

Marto

Panele i plytki odziela "gumowa" listwa produkcji chyba niemieckiej kupiona w Obi. Byla droga jak chol**** ale jedyna ktora dalo sie wygiac w luk ;)

I na koniec kurcze nikt mi nie chce wierzyc ze ten wystoj to my tak sami popelnilismy :)

Zielona
19-11-2004, 08:49
piskosch

Dzięki za odpowiedź.
Jak wprowadzaliśmy się (trochę na wariata) to chciałam zrobić taki tynk strukturalny w przedpokoju i przy schodach, pomalowaliśmy zwykłą farbą akrylową i teraz po roku (przy dzieciach) przedpokój i klatka schodowa wymagają pilnego malowania.

Jeszcze raz przesyłam wyrazy uznania, zwłaszcza, że jak mówisz sami to wszystko wymyśliliście.

Zapytam jeszcze o kinkiety w salonie. Pamiętasz może gdzie kupowaliście? Czy w jakimś sklepie z lampami, czy może w ogólnopolskiej sieci typu OBI, CASTORAMA.
Ja mam w tej chwili takie z papieru czerpanego (IKEA) i w niedługim czasie planuję zmianę. A Twoje rzucają piękne smugi światła.

Pozdrawiam :lol:

19-11-2004, 09:18
wiele osób krytycznie odnosi się do halogenów w mieszkaniach, ale twoje zdjęcia przeczą tym poglądom. Sufity są wspaniałe i wcale nie przypominają biurowych. Genialny jest ten sufit na niebiesko. Tak jakby niebo zaglądało do pokoju i odbijało się w podłodze. Jeśli sami to wymyśliliście to marnujecie talent wykonując inne zawody :) Jestem naprawdę pod wrażeniem.

*marta*
19-11-2004, 09:25
Wielkie dzięki za odpowiedź! ja też mam taki łu, i to dosyć długi :( Ładnie to u Was wygląda, więc bedę szukać gumowej listwy.

Aga J.G
19-11-2004, 12:48
Bardzo dziekuje za odpowieź i jeszcze raz gratuluje pomysłowości :lol:

ilona75
20-11-2004, 08:32
Marcinie gartulacje!!!! Wnętrza bardzo mi się podobają i muszę Ci powiedzieć że równiez wybraliśmy do łazienki Kubę teraz czekamy na kafelkarza jednak mimo że kupiliśmy ją już dawno do końca nie byłam do niej przekonana ale jak zobaczyłam twoją łazieneczkę już mi się podoba.

Marcel2000
23-11-2004, 10:53
i ja też chcę wam pogratulować - cudownie - ciepło, przytulnie, ....
och kiedy u mnie tak będzie :(

ewad
25-11-2004, 10:33
Dom naprawde z pierwszej klasy
Proszę powiedz jakie masz drzwi wewnetrzne (tj.firma i kolor)
Interesuja mnie tez parapety wewnetrzne

ewad
25-11-2004, 10:44
Dom naprawde z pierwszej klasy
Proszę powiedz jakie masz drzwi wewnetrzne (tj.firma i kolor)
Interesuja mnie tez parapety wewnetrzne

ewad
25-11-2004, 10:45
Dom naprawde z pierwszej klasy
Proszę powiedz jakie masz drzwi wewnetrzne (tj.firma i kolor)
Interesuja mnie tez parapety wewnetrzne

_MYCHA__
25-11-2004, 20:23
Jestem pod ogromnym wrażeniem, zwłaszcza salon przypadł mi do gustu, jednak chce sie zapytać o okna, mozesz coś napisac o nich, z góry dziekuje

_MYCHA_Z_RODZIAWIONA_BUZIA_ :D

piskosch
26-11-2004, 07:44
Mycha

Okna są z firmy TIS-Kobior z Tych. Kolor mahon na ramiaku sosnowym

Ewa

Drzwi wewnetrzne firmy Drewro z Bestwinki. Kolor czeresnia na fornirze olchowym. W razie czego sluże kontaktem z handlowcem

Zielona

Kinkiety w salonie sa moje własnej produkcji. Jest to wygieta płyta PCV pokryta tynkiem strukturalnym i pomalowana. Wyszło lepiej niz myslałem :)

_MYCHA__
26-11-2004, 08:17
dzieki wielkie, a jeszcze jedno, czy mają oni strone www, i jezeli to jest mozliwe mógłbyś napisać o cenie :D bardzo mi się podobają, i jezeli miałabym juz wybierać to dokładnie takie jak Twoje:) mam dylemat, jedni mowia ze tylko drewniane inni ze tylko PCV, i bądź tu mądry :cry:

pozdrawiam

i czekam na następne fotki, Twój dom jest moim ulubionym 8)

_MYCHA__

Zielona
26-11-2004, 12:26
Mycha

Zielona

Kinkiety w salonie sa moje własnej produkcji. Jest to wygieta płyta PCV pokryta tynkiem strukturalnym i pomalowana. Wyszło lepiej niz myslałem :)

No to szczere gratulacje. :lol:
Bardzo fajnie wyszło i pomysł wart powielania.

NatkaB
28-11-2004, 07:07
gratuluję żelaznej konsekwencji - wnętrza piękne!!

P.S. Macie dzieci? (jeśli jestem nachalna - proszę o kubeł zimnej wody ;)

Daroll
28-11-2004, 11:50
Srodek rewelacja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bardzo ładny i przytulny ,światło chyba ktos wam projektowal bo niewierze ze sami to zrobiliscie :D

naprawde ładny domek

co do zewnetrznego wygladu to powiem tak

zrobiliscie mistrzosto świata z tymi kolorami i oknami ,bo ten dom wybudowany zywyczajnie z tanimi oknami i pomalowany byle jak bylby w 20% podobny do Waszego,nie jest to moj gust domu ale wchodzac do srodka to tak jakbym sie przemiescił w czasie do jakiegos pieknego duzego domu z pieknym czterospadowym dachem ktory akurat mi sie podoba.

powinniscie dac te zdjecia do katalogu i fdostac kupe kasy a publikacje :lol:no i pieniadze przeznaczyc na ogrod rownie piekny jak srodek tego wspanialego domu ..

NAPRAWDE JEST SIE CZYM CHWALIC dla mnie bomba
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ps.nie jest to moj gust tego dachu ale tak zrobiony moglby stac na mojej dzialce ,naprade jest niesamowity .

_MYCHA__
28-11-2004, 14:20
strone www znalazłam sama, ale niestety przedstawicieli maja ode mnie za daleko, jedynie może Gostyn wchodziłby w rachube. Pewnie okna zakupimy w naszej świebodzińskiej fabryce okien, tez niezłe jeżeli chodzi o jakośc:) Mam nadzieje ze uda mi sie dobrać identyczny kolor jak Twój. Jestem przekonana juz na 100%, w poczatkowym okresie myslałam o oknach w dwóch kolorach, od wewnątrz białe od zewnątrz w orzechu lub mahomiu:) Po obejrzeniu <a uwierz mi oglądam codzinnie Twoj dom> ułatwiłes mi decyzje:) za co pieknie dziekuje:)

na koniec mam pytanie, jakiej produkcji wstawiłes okna dachowe?

pozdrawiam

_MYCHA__

ara
28-11-2004, 15:03
Mnie również odpowiada kolorystyka [niekiedy odważna, nieschematyczna]. Wszystko kunsztownie dopracowane. :D

Mam pytanie a propos paneli- wszędzie kempas Classena, drewniane czy sztuczne ( przybliżona cena- jaka) ??

Życzę wiele słońca wędrującego codziennie po domku !
ara

29-11-2004, 10:13
Piekny dom. Gratulujemy. Super tynki wewnatrz i podoba nam sie Wasz kominek. A w ogole to wszystko nam sie podoba !

yarck
29-11-2004, 12:11
Pierwszy raz na tym forum i taka niespodzianka. Domek dopracowany w każdym calu. Mnie urzekła różnorodność oświetlenia i barw. Jeżeli koncepcje wykończeń są Waszym dziełem - gratulacje jeżeli projektanta gratulacje podwójne - koncepcji i wykonania. Zostało tylko powiesić papier toaletowy i .... mieszkać :wink: :wink:

piskosch
03-12-2004, 08:10
Witam po dłuższej przerwie.

.. i jak zwykle odpowiedzi:

Natko - dzieci na razie nie mamy ;)

ara - Panele Kempas kupowałem w cenie około 35-40 PLN/m2. Na razie traktujemy to jako rozwiazanie przejsciowe, przynajmniej w salonie na dole. Podejrzewamy, ze panele zniszcza sie po okolo 2 latach użytkowania na tyle, ze nie bedzie nam ich zal wymienic na jakis parkiet lub deski :)

mycha - okna dachowe mamy Veluxa, dostalem na nie lespzy rabat niz na Fakro i tyle.

Pozdrawiam

ara
03-12-2004, 17:28
Podobnie myślę o panelach, ale te Twoje wyglądają z klasą ( w końcu z Classena) :) , i może są szanse, że ich żywotność Cię mile zaskoczy...

zielonooka
09-12-2004, 12:25
a ja jeszcze raz wrocilam sobie do tego postu - :)
jak fajnie ze nie baliscie sie smialych kolorow - np czerwony kominek:)
ten domek przypomina mi troszke bajkowy swiat z takij gry "Neverhood" jak ktos gral to wie o czym mowie
jeszcze raz gratulacje!!!!!!!!!
moim skromym zdaniem to najfajniejsze wnetrza jakie widzialam na tym forum (a jestem architektem i architektem wnetrz wiec wiem co mowie!!!!! :lol: :lol: :lol: )

Jagna
11-12-2004, 19:48
Te wnętrza wyglądają jak z katalogu. Pięknie. Gratuluję :D

Piotrek1
13-12-2004, 12:22
Czy ja też mogę dostac namiary na te drzwi. Ile placileś za nie z ościeżnicami? Czy mają przedstawicielstwo w Krakowie?

Ivo
13-12-2004, 14:21
Jestem pod wrażeniem, niesamowitym!!!!!!!!!!!!!!


Mam pytanko na temat kominka - jakiej jest firmy, i czy jest z rozprowadzaniem ciepłą po całym domku..?

Izka1
13-12-2004, 17:17
Wnętrza robią niesamowite wrażenie :D Ja również mam pytanie w sprawie kominka, w jaki sposób uzyskać efekt takich łuków ?
pozdrawiam IZa

Daroll
13-12-2004, 21:12
i zapanowala taka niezreczna cisza ,co nie? :lol: Shrek 1

piskosch
14-12-2004, 08:36
Witam i zakłócam niezręczną cisze ;)

Piotrek
Za drzwi z oscieznica płacilismy mniej więcej 1200 PLN od sztuki. Puszczę Ci na priva namiar na handlowca, który mi to sprzedał. Jest on wprawdzie z Mysłowic ale może poda Ci kogoś z okolic Krakowa. Firma nazywa się DREWRO

Ivo i Izka.

Kominek ma wkład Hajduka. Nie ma w tym wielkiej filozofii tylko ... jest to najtańszy wkład, który udało nam sie znaleźć z kwadratową szybką.

Rozprowadzenia ciepła w tej chwili nie ma i chyba troche juz tego żałuje :(

Łuki wygięte są z płyty kartonowo-gipsowej odpornej na ogień. Płyta ta została ponacinana po jednej stronie, wygięta i przykrecona do profili, a potem na to tynk strukturalny, Ramka wokół kominka wykonana jest z czarnego marmuru i od razu wycięta w łuk

pozdr Marcin

Izka1
14-12-2004, 17:26
Dzięki Marcin za odpowiedź. Pewnie jeszcze zadam kilka pytań związanych z wnęrzem Waszego domku :)

Izka1
14-12-2004, 17:30
Czy ta firma DREWRO ma jakąś stronę internetową? a może jakieś przedstawicielstwo we Wrocławiu ?
pzdr

ewad
16-12-2004, 18:37
Przepraszam,że sie wtracam ale ta firma nie nazywa się DREWRO tylko DEWRO i jest z Bestwinki :)
pozdrawiam

ewad
16-12-2004, 18:38
Przepraszam,że sie wtracam ale ta firma nie nazywa się DREWRO tylko DEWRO i jest z Bestwinki :)
pozdrawiam

kasztanka
16-12-2004, 19:35
ale suuuperr GRATULUJE !!!!!!! i zazdroszcze ;-D

sam to wszystko robiles? czy robotnicy?
duzy koszt?
a te okna to plastiki czy drewno?
i jeszcze jedno pytanko :-)
jaki byl mniej wiecej koszt?
mowie o calosci od momentu stanu surowego zamknietego
pozdrooowka

Tommco
13-01-2005, 17:00
Ślicznie!!!

Pozdrawiam

T.

agula 212
13-01-2005, 21:15
o kurcze dech mi zaparlo. Piekne to malo powiedziane:) Marze o namiastce takiego domu:) pozdrawiam

Gosia Łódź
14-01-2005, 09:23
Przyłączam się do dużego : GRATULACJE

Teska
14-01-2005, 18:56
Ładny domek :)

paj^
03-02-2005, 14:59
wnetrza domu wykonane z klasa !!! Gratulki, az by sie chcialo mieszkac :)

aik
07-02-2005, 19:18
Swietny domek, wykonczenie dech zapiera, gratulacje. :P

chaplin50
19-02-2005, 19:06
Piękne wnętrza . Naprawdę pomysłowe i dopracowane.A ja mam pytanie o krzesła w jadalni.Jaka to firma i czy siedziska są z materiału czy skóry?

piskosch
21-02-2005, 07:35
Chaplin50

Krzesla sa robione razem ze stolem na zamowienie w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Material na obiciach to tzw. "eko" skora

pozdr
Marcin

Sonika
21-02-2005, 09:42
A ja mam pytanie odnośnie drzwi wewn. Jaki to model i jakie są ościeżnice - opaskowe?

Czy myślisz, że ten przedstawiciel z Mysłowic byłby zainteresowany montażem w Krakowie? Może że jest tańszy? Nam za 6szt. modelu Italia + ościeżnica opaskowa powiedziano 12tys.

Sonika
21-02-2005, 09:46
Zapomniałam jeszcze zapytać o meble kuchenne.
Bardzo mi się podobają. Gdzie kupowałeś i jakie to drewno/kolor?
Dzięki
Pozdrawiam :lol:

meserchmit
21-02-2005, 10:39
Bardzo ładny dom :D :D :D :D :wink:
Powiem tak że jeżeli wszyscy tak będą podchodzić do budowania swoich mieszkań i ich wykańczania to w naszym kraju będzie niedługo jak w krajach skandynawskich ładnie i przyjemnie :wink:
BARDZO BARDZO FAJNY DOMEK
GRATULACJE :wink:

piskosch
22-02-2005, 09:12
soniko

Drzwi to model Italia, a oscieżnice - Round Plus. My płaciliśmy za jedne drzwi około 1200 PLN ale to było jeszcze z 7% VATem. Byc moze gosciu z Myslowic, sprzeda wam drzwi - zadwoncie, w razie czego sluze telefone na priva.

Kuchnia byla wykonywana na zamowienie u stolarza. Drzwi drewniane z litego drewna (chyba olchowego, ale nie jestem pewien), malowane na kolor czeresnia

Marcin

Sonika
22-02-2005, 09:16
Dzięki.
Oni dalej sprzedają z 7% vatem. To dlaczego nam wyszło tak drogo?

Ile jest km z Mysłowic do Krakowa?
Podaj proszę ten namiar na priv.

NatkaB
22-02-2005, 10:38
Ile jest km z Mysłowic do Krakowa?
Podaj proszę ten namiar na priv. ok. 70 km :) "autostradą" pół godzinki jazdy

Sonika
22-02-2005, 10:50
Dzięki Natka.
To może przedstawiciel z Myslowic będzie zainteresowany montażem w Krakowie?

Czekam teraz na namiary.

amj2
22-02-2005, 13:09
Marcinie ciągle oglądam Wasz domek i niezmiernie mi się podoba :D Proszę jeszcze o namiary i cenę płytek w holu.Czy one są w rzeczywistości bardziej brązowe czy lekko wpadają w pomarańcz?Mam jeszcze pytanko w temacie tynku strukturalnego.Czy nie brudzi się on szybciej niż gladkie ściany, szczególnie w obrębie kominka?Pozdrawiam

piskosch
23-02-2005, 08:27
Witam i odpowiadam

Płytki w holu sa firmy Ceramica d'Imola seria Fontana Bosmantova. Kosztowały około 65 PLN/m2. W rzeczywistosci sa one bardziej brazowe.

Tynk strukturalny na razie sprawuje sie calkiem niezle, nawet wokol kominka. Jest on pomalowany dosc ciemna farba, wiec zadnych zabrudzen nie widac. Byc moze sa one maskowane dzieki strukturze.

Marcin

nnatasza
26-02-2005, 20:16
Najbardziej podoba mi się przemyślana gra świateł (my ten temat zupełnie pominęliśmy i bardzo teraz żałuję) - bardzo ciepłe i miłe wnętrza aż chce się wpaść na kawkę :wink: !!!!!
Gratuluję!

ewad
09-03-2005, 16:12
Jestem pod nieustannym wrażeniem-wszystko dokładnie przemyslane,dopracowane,szczegolnie kolorystyka,oswietlenie
Dla mnie prawdziwy nr 1 na forum !!!
Dzieki tym zdjeciom zdecydowałam sie na takie same panele i drzwi - uwazam je za b.dobry wybór
Dzięki Marcinie za pomoc :P

mantra
09-03-2005, 16:54
Jak dla mnie również wnętrza rewelacja. Bardzo spodobały mi się Wasze panele, mam jednak wątpliwości jakie są w codziennym użytkowaniu? Czy bardzo widoczne są na nich "koty"? Jakieś inne uwagi?

teresa16
09-03-2005, 17:54
bardzo podobaja mi sie schody czy moge zapytac jak nazywa sie ten kolor i czy podstopnie tez sa wykonane z drewna jak i stopnie?z gory dziekuje.

piskosch
14-03-2005, 09:43
Witam po urlopie i odpowiadam..

Schody wykonane sa z drewna buk parzony i bejcowane na kolor docelowy. Kolor bejcy musze spawdzic w domu :)

Podstopnice sa wykonane z tego samego drewna co stopnie

Panele sprawuja sie o dziwo calkiem niezle w codziennym uzytkowaniu. "Koty" nie sa na nich widoczne.
Z doswiadczenia do mycia nie uzywamy Pronto ani innych takich wynalazkow, poniewaz po nich widac na panelach smugi :(

Daria
14-03-2005, 11:34
Piękny domek!!!

Baaaaaaaardzo w moim klimacie. Te kolorki waniliowo - czekoladowe plus trochę brudnej czerwieni to jest to! :)

swietnie dobrane drewno i styl mebli w kuchni!

Bardzo fajny pomysł z pokryciem ściany w kuchni - chyba go sobie zaadoptuję... :D :D Ale najpierw muszę zacząć budowę. :wink:

Listwę do połączenia płytek z panelami mam taką samą u siebie w mieszkaniu i poza tym że troszeczkę się ściera z koloru to jest w porządku, bo jedyne rozwiązanie na łuki.

Izka1
07-04-2005, 09:43
JAKIEJ WIELKOŚCI MACIE OKNA NA PARTERZE? Właśnie siedzę nad swoim projektem i mam problem.

piskosch
07-04-2005, 13:30
Wszystkie dane z pamieci ale mniej wiecej powinno byc ok
Okno w kuchni - 120x120
Okna w wykuszu - 110x150, parapet na wysokosci 60 cm
Okna w narozniku - 120x150 parapet na wysokosci 60 cm
Okna w salonie 3x90x235
pozdrawiam
Marcin

Izka1
07-04-2005, 18:43
Dzięki Ci wielkie :)

w40
07-04-2005, 21:46
Suuuper!
Moje Gratulacje!
Natychmiast zapisuje do 'ulubionych' zakładek do wielokrotnego ogladania i podziwiania.

groszek 3
10-04-2005, 20:30
Coś pięknego!!!!
Gratuluję inwencji, pomysłów i odwagi. :lol:

Zdziebdzio
15-04-2005, 14:50
Wow!!!!!!!! Zabraklo mi slow. Zapiera dech w piersiach :D

Salamandra
18-04-2005, 08:39
W łazience macie kubę 1 i kubę 2 czy kubę 2 i kubę 3?

piskosch
18-04-2005, 08:56
Salamandro
Numerków nie pamiętam ale na scianach mamy Kube najciemniejsza i najjasniejsza, a na podlodze sredniojasna i najciemniejsza
pozdr Marcin

Salamandra
18-04-2005, 09:10
ja kubiłam na podłogę najciemniejszą a na ściany srednią ale teraz nie wiem czy nie będzie za ciemno!

piskosch
18-04-2005, 09:38
Trudno powiedziec. :) Zalezy jaki fragment scian chesz pokryc kafelkami. Jesli tylko czesc, to moze reszte pomalujesz na jasniejszy kolor i bedzie ok ??

Tommco
18-04-2005, 12:02
Salamandra Był kiedyś na forum oddzielny temat o Kubie...poszukaj. Było tam sporo zdjęc wklejonych

Pozdrawiam

T.

Salamandra
18-04-2005, 12:10
Już oglądałam wszystkie łazienki z Kubą na forum ale chyba wszyscy maja na ścianie tę najjaśniejszą i najciemniejszą a jamam tą srednią !

Tommco
18-04-2005, 12:14
Ja mam podłogę ciemną, a ściany w przeważającej części z najjaśniejszej i trochę w ciemnej.
Zresztą jak oglądałaś, to wiesz :)

Pozdrawiam

T.

Nugat
26-04-2005, 18:59
Marcin, co ja sie bede powtarzac - fantastyczna kolorystyka!

Szczegolnie zainteresowaly mnie schody.

Mam podobne w stanie surowym - same zabiegi, 17 stopni plus polpietro.

Jakim drewnem (piekne!) oblozyliscie schody? Czy to jest lita deska, czy moze cos innego? Czy mozecie zdradzic wykonawce tego cuda?

piskosch
27-04-2005, 09:51
Schody wykonane sa z buku parzonego barwionego dwukrotnie bejca w kolorze mahoniowym i w tym tkwi tajemnica ich koloru :). Schody wykonywala ekipa gorali gdzies spod Tarnowa.

rrmi
28-04-2005, 03:05
Piekne , zatkalo mnie

Nugat
28-04-2005, 09:02
Marcinie, a czy mozesz zdradzic, jak dotrzec do tych szalenie utalentowanych gorali?

Tez bym takie schodki chciala...


Milego dnia! :D

piskosch
29-04-2005, 11:27
Nugat
Wysłałem Ci info na priva

Zaba i kijanka
01-05-2005, 01:13
Rewelacja!
A co to za kolor na kominku?

piskosch
01-05-2005, 09:10
Czy chodzi Ci o kolor farby ???
Wszystko było malowane Tikkurilą. Jeśli zależy Ci na informacji jaki to dokładnie kolor to moge odpisać z puszki :)
Marcin

Zaba i kijanka
01-05-2005, 09:24
Tak. Chodzi mi o kolor farby. Jesli masz jeszcze gdzies puszke to zobacz jak sie ten kolor nazywa. Dzieki!

piskosch
01-05-2005, 12:54
Kody kolorów to
beż - X129
rudy - S2070-Y70R

ciku
27-07-2005, 02:35
Przesliczne wnetrza. Ogladam juz ktorys raz z kolei i wciaz wracam do tego domku. Najbardziej urzekl mnie kominek i lazienka na gorze, ale calosc jest wspaniale skomponowana i tworzy urok domu. Cudenko jak dla mnie:)

martelia
27-07-2005, 08:42
PIĘKNIE ! CIEKAWIE ! GRATULACJE !
Myślę o projekcie naszego domu. Ogladam gotowe projekty i szukam ciekwych rozwiązań na forum. Wasz dom bardzo mi odpowiada. Rzuty oglądałam i analizowałam. Chciałabym znać powierzchnię użytkową Waszego domu. Jeżeli nie byłoby to niewłaściwe, to proszę o podanie wymiarów poszczególnych pomieszczeń.
Serdecznie pozdrawiam
Marta

piskosch
28-07-2005, 10:39
witaj martelia
Powierzchnia użytkowa to około 180 m2 (wliczając w to garaż i pomieszczenia gospodarcze).

Czy pisząc o wymiarach pomieszczeń, chodziło ci może o ich powierzchnie ?

zielonooka
28-07-2005, 12:45
ja przepraszam ale po dluzszej nieobcenosci obejrzalam fotki i trochhe sie zmienilo
nadal uwazam ze jedno z lepszych wnetrz (niech sie architekci wnetrz schowaja ) bo podobno robiliscie sami
ale jedna rzecz mna wstrzasnela....i wiem ze gustibus ... i tak dalej ale musze powiedziec bo sie udusze:)
ta zaslonka (firanka?!) w te czerwono czrne czy pomaranczowe ciapaki czy cus, o ranyyy... jakie to brzydkie:(:(:(:( :o
i jak kompletnie rozwala uzyskany do tej pory swietny efekt, jaki udalo sie Wam uzyskac:(:(:( i wlasciwie tylko ja widac , cala swietna reszta niknie
przepraszam, wasz dom , ale....:-/

ciku
28-07-2005, 13:35
Jesli zostal poruszony temat zaslonki, to i ja sie wypowiem. Nie uwazam , jak poprzedniczka, ze jest brzydka, ale zbyt agresywna w tym wnetrzu juz i tak z ostrymi akcentami. WYwoluje niepokoj, zdenerwowanie, ja siedziac tam nie bylabym w stanie odpoczac. Zaslonke bym zdjela.

martelia
28-07-2005, 16:28
tak, chodziło mi o m2 każdego pomieszczenia.
Myślałam o domu o powierzchni użykowej ok 130 m2 + garaż, więc Wasz piękny dom jest dla mnie za duży. Jednak rozkład pomieszczeń jest super i może po małych adaptacjach udałoby mi się osiągnąć podobną funkcjonalność, ale nieco w mniejszym wymiarze :)
Pozdrawiam

piskosch
29-07-2005, 08:00
Więc odpowiadam:
Parter: Salon z kuchnią 55m2, WC 3m2, spiżarnia 1m2, garaż 25 m2, kotłownia 7m2
Piętro: 3 pokoje po około 20 m2, łazienka 12 m2, garderoba i pralnia po około 7 m2
Pozdrawiam
Marcin

Ko***y
03-08-2005, 23:09
Do tej beczki miodu łyżka dziegciu! Już daruję sobie cytatu o gustach,kasę jednak widać. Dla mnie to wnętrze kojarzy się z rozbitym TIR-em przewożącym farby.Dla mnie bezguście totalne.No cóż,tu tym wszystkim co mają inne zdanie i się zaperzą, może jednak zacytować ....... W sumie najważniejsze jest zadowolenie inwestora! Pozdrawiam.

ciku
04-08-2005, 00:54
Do tej beczki miodu łyżka dziegciu! Już daruję sobie cytatu o gustach,kasę jednak widać. Dla mnie to wnętrze kojarzy się z rozbitym TIR-em przewożącym farby.Dla mnie bezguście totalne.No cóż,tu tym wszystkim co mają inne zdanie i się zaperzą, może jednak zacytować ....... W sumie najważniejsze jest zadowolenie inwestora! Pozdrawiam.

bardzo mnie Twoj post zaciekawil. Czy mozna gdzies zobaczyc probke tego, co wedlug Ciebie jest gustowne? A moze pokazesz nam jak mieszkasz?

Ko***y
04-08-2005, 09:43
Ciku,sama piszesz że w pomieszczeniu z tak ostrymi akcentami nie mogłabyś odpoczywać.Podzielam Twoje zdanie.Natomiast myślenie, że pewnie ja mieszkam w bloku w M4 i mam meblościanki jest myśleniem prostym,żeby nie powiedzieć prostackim.Bardzo dużą wagę przywiązuję też do otoczenia domu.Jak już,to papuga zawsze lepiej wygląda w ogrodzie,niż na betonowym słupku.Co do przykładów dobrego gustu......Poddaję się.To się widzi,albo nie.Pozdrawiam

ciku
04-08-2005, 13:20
Ciku,sama piszesz że w pomieszczeniu z tak ostrymi akcentami nie mogłabyś odpoczywać.Podzielam Twoje zdanie.Natomiast myślenie, że pewnie ja mieszkam w bloku w M4 i mam meblościanki jest myśleniem prostym,żeby nie powiedzieć prostackim.Bardzo dużą wagę przywiązuję też do otoczenia domu.Jak już,to papuga zawsze lepiej wygląda w ogrodzie,niż na betonowym słupku.Co do przykładów dobrego gustu......Poddaję się.To się widzi,albo nie.Pozdrawiam

Intersujace, ze z gory wiesz o co ja Cie podejrzewam. Czyzby ukryte kompleksy? A nazywanie mojego myslenia prostackim swiadczy jedynie o Tobie. Milego dnia zycze.

Shevaun
05-08-2005, 23:15
Zastanawiałam się, czy włączyć się w tę dyskusję, doszłam jednak do wniosku, że pokazaliście Wasz domek nie po to, by słuchać koncertu pochwał i zachwytów ale by dowiedzieć się, jak widzą go inni. O gustach się nie dyskutuje, ważne że czujecie się w nim dobrze, zaznaczam więc, że to co napiszę, jest wyłącznie moim punktem widzenia. Z pewnością nie można odmówić Wam konsekwencji. Widać, że dom przemyślany jest w detalach, perfekcyjnie wykończony, z precyzyjnie dopracowaną kolorystyką i oświetleniem. Niewątpliwie wiedziliście, jaki efekt chcecie osiągnąć, nie było tu miejsca na przypadek. Mnie jednak, w przeciwieństwie do przedmówców, nie zachwyca. Podobają mi się elementy - proste okna w salonie, komplet w jadalni, kinkiety, mozaika w łazience, blat pod umywalką. Całe wnętrze, mimo ciepłych kolorów, jest jednak w moim odczuciu zimne, zbyt perfekcyjne, przypomina apartament w hotelu. Nie widzę tam miejsca, gdzie chciałabym się położyć z książką i herbatą, razi mnie skórzany komplet i krzykliwa zasłonka. Przeszkadza czerwony sufit i kominek, który jest tylko pasującym do reszty sprzętem, a brakuje mu ciepła. To wnętrze jest bezosobowe, nic mi nie mówi o jego właścicielach. Jest, jak być powinno - czysto, sterylnie, konsekwentnie. Tylko nie potrafię sobie tam wyobrazić dzieci, kota na parapecie, kwiatów na stole. Doceniam pomysł i realizację jednak nie umiałabym tego domu polubić. Pozdrawiam serdecznie i przepraszam za wszelką krytykę - niech Was cieszy Wasza chatka ! :D

isay
12-08-2005, 13:12
witam, bardzo podoba mi sie lazienka, chcialabym sie dowiedziec jaka listwa z serii Kuby obudowane jest lustro, nie widzialam takiej na stronie tubadzina, z gory dziekuje za odpowiedz

Żelka
13-08-2005, 21:14
Ładny dom. Choć ja za zwyczaj „boję” się kolorów, to u Was mi one nie przeszkadzają. Uważam, że jest wszystko ładnie dobrane. Jest wszędzie dużo przestrzeni i w całym domu jest ciepły, przyjemny klimat. Gratuluje wyboru i pozdrawiam. :wink:

piskosch
15-08-2005, 21:21
Witam ponownie,

Najpierw odpowiedz dla isay.
Listwa wokół lustra to nie żadna listwa tylko pociete na mniejsze kawałki i ułożone na przemian duże płytki ścienne .

Odnosze się ze zrozumieniem do krytycznych uwag Shevaun i Kolistego. W końcu nie każdemu musi się to samo podobać. Jasne jest, że projektując wnętrza, nie kierowaliśmy się chęcią uznania w oczach innych
(choć jest ono miłe) ale naszym dobrym samopoczuciem i przyjemnością w nich mieszkania.
Inspirowały nas wnętrza "designerskie", które niektórym wydają się zimne i nieprzytulne - dla nas jednak są ideałem do którego dążymy.

Z podrowieniami, aby wszytkim mieszkało się miło w ich wymarzonych "chatkach".

PS. Stwierdzenie o "rozbitym TIRZE z farbami" wprawiło mnie naprawdę w doskonały humor :)

isay
16-08-2005, 14:24
dzieki za odpowiedz - pomysl super :D

Kharmie
26-08-2005, 14:59
W waszym domu widzę wiele ciekawych pomysłów godnych pozazdroszczenia!!! Macie potencjał! :)

Bardzo zainteresował mnie ten "drewniany" blat w łazience, w który wpuszczona jest umywalna... Czy moglibyście mi zdradzic tajemnicę tego blatu? Czy to taka zwykła płyta meblowa, chociaz obawiam się ze raczej zwykła pod wpływem wilgoci szybko uległaby zniszczeniu.... CO to za cudo? :)

Bo ja własnie przymierzam się do remontu łazienki i zastanawiałam sie nad wkomponowaniem tam drewna... ale przeciez drewno i wilgoć nie ida w parze... Jakies pomysły? Moze właśnie rozwiązaniem jest ta płyta, której urzyliście???

Pozdrawiam cieplutko,
Ani :)

Ko***y
26-08-2005, 21:46
Piskosch,MASZ KLASĘ.Chciałem zamieszać w tygielku z lukrem,więc musiałem trochę przesadzić.Teraz szczerze.Nie podoba mi się kominek,zasłonka w krzyżyki i niebieski cokolik wanny.Szczególnie ten cokolik.Podoba mi się gra światłem.Co do kolorów to najlepiej ujęła to Shevaun.Mnie ich nadmiar drażni,ale ważne że Wy się dobrze czujecie.Tak więc kogo obraziłem,to PRZEPRASZAM! Życzę powodzenia w dalszym eksperymentowaniu. B.

rafalg
26-08-2005, 22:05
Piskosh - Przepiękne wykonczenie: wewnątrz jak i na zewnątrz. Mam pytanie jak się wykańcza folię przeciwwodną, która "wystaje ci przy podmurówce. Sam mam taką i zastanawiam się jak to wykończyć - ukryć, ale w jaki sposób?

piskosch
11-09-2005, 13:26
Witam po powrocie z wakacji,

Jesli chodzi o "blat drewniany" w łazience - jest to gruby (38 mm) blat kuchenny, przyciety w odpowiedni kształt i oklejony tasmą PCV. Na razie (1 rok) sprawdza się bez zarzutów.

Jesli chodzi o folie przeciwwodna to została on zasypana klińcem, a na to poszła kostka brukowa, aż do poziomu tynku mozaikowego.

Pozdr Marcin

ml45
13-09-2005, 10:23
witam
czy będziesz dał radę przesłać dokładniejsze zdjęcia wykuszu. Chodzi mi konkretnie o kaloryfer pod 3 oknami, parapety, a najbardziej o rozwiązania z firankami ale u Ciebie ich nie widze ;)

manykes
14-09-2005, 12:10
cuuuudo ,pięknie zaprojektowane wnętrze.!!!!!!!!!!!1

arkan00
21-09-2005, 11:48
Bardzo mi się podoba.Wnetrze projektował wam chyba dekorator jak nie to jestescie bardzo zdolni.Gratuluję.

piskosch
22-09-2005, 09:14
Witam

ml45, podaj prosze adres e-mail to Ci wysle zdjecia na priva

PS. W koncu udało nam się trochę uporzadkować otoczenie, jest juz co pokazać swiatu :wink:

Z przodu został płot, brama i fajrant ...
http://foto.rogucki.com/piskosch/budowa/out2.jpg

http://foto.rogucki.com/piskosch/budowa/out3.jpg

http://foto.rogucki.com/piskosch/budowa/out1.jpg

Z tyłu na tarasie jeszcze pusto :(
http://foto.rogucki.com/piskosch/budowa/out4.jpg

http://foto.rogucki.com/piskosch/budowa/out5.jpg

agaj197
23-09-2005, 20:27
[/b]CUDNIE!!!
wszystko idealnie dograne .GRATULACJE!!!
A ogród też bez projektanta ??

iwa-k
23-09-2005, 23:24
Pięknie w tym Waszym domku i macie już ładną trawkę. Zainspirowały mnie Wasze wnętrza do urządzania naszego domu.
Pozdrawiam ze Szczecina i czekam na dużo, dużo zdjęć.
:D

Maluszek
24-09-2005, 07:06
Piękna chałupka :D Wszystko tak dobrze do siebie pasuje :D
A podjazd i wejście do domu z czego jest zrobione?
Mam takiego samego Fokusika :D

Żelka
24-09-2005, 15:24
Ale piękny ogród! A cala okolica jest piękna. To chyba jakieś luksusowe osiedle domków jednorodzinnych, bo te co widać na zdjęciach są wszystkie eleganckie i ładne. Musi być bardzo fajnie wracać do takiego domu. :P

Sonika
24-09-2005, 16:31
Bardzo ładnie i trawka taka zielona :D :D :D .

A z czego jest zrobiony podjazd? Czy to są płyty z piaskowca?

kabietka
25-09-2005, 19:28
Witam

ml45, podaj prosze adres e-mail to Ci wysle zdjecia na priva

PS. W koncu udało nam się trochę uporzadkować otoczenie, jest juz co pokazać swiatu :wink:

Z przodu został płot, brama i fajrant ...
http://foto.rogucki.com/piskosch/budowa/out2.jpg

http://foto.rogucki.com/piskosch/budowa/out3.jpg

http://foto.rogucki.com/piskosch/budowa/out1.jpg

Z tyłu na tarasie jeszcze pusto :(
http://foto.rogucki.com/piskosch/budowa/out4.jpg

http://foto.rogucki.com/piskosch/budowa/out5.jpg




Gratulacje!! :D Super domek !!
Mam pytania jaka jest jego kubatura(powierzchnie ogrzewane)??
Pierwotnie ile cm miała ścianka kolankowa??
Jaki projekt był projektem wzorcowym??
Ile wyniósł was koszt stanu surowego zamkniętego tego cudeńka??
Pozdrawiam :lol:

Alunek
26-09-2005, 14:31
Gratuluję!!!
Po tym, jak gustownie i ze smakiem urządziliście wnętrze, czegóż można było się spodziewać na zewnątrz.
Bardzo podoba mi się rozplanowanie ogrodu i podjazd :) :) :)
Jakie wymiary ma Wasza działka?
Pozdrawiam,
Alunek

piskosch
28-09-2005, 07:44
Witam i odpowiadma

Alunek
Działka ma rozmiar 20 x 40 m

kabietka
Kubatura ogrzewana to 640m3

Żaden z projektów nie był projektem wzorcowym, chociaż przyznam, że pewne pojedyńcze rozwiązania podpatrzylismy u innych. Ścianka kolankowa ma, z tego co pamiętam, 120 cm
Koszt budowy stanu surowego zamknietego to około 160 tys

Soniko i Maluszku
Podjazd to nie są płyty z piaskowca, aczkolwiek bardzo je przypominają :D . To kostka Libetu "Via Castello".
Fokusy rulez...

agaj197
Ogród też bez projektanta :)

MarzannaPG
28-09-2005, 19:08
A ja mam pytanie o kuchnię. Zauważyłam światła pod szafkami oświetlające blat, chyba trójkątne? Czy mogłabym dowiedzieć się co to za typ?

Kamka
28-09-2005, 19:24
Ja mam rowniez pytanie odnosnie kuchni...co to jest za plyta miedzy szfkami(zamiast kafli) jest to jakas specjalna plyta drewniana czy moze byc to rowniez zwykla deska podlogowa-laminat?

Maluszek
28-09-2005, 19:26
Fokusy rulez...

Piskosch - jestem tego samego zdania o Fokusikach :D

I jeszcze jedno pytanie: z czego robisz ogrodzenie?

piskosch
29-09-2005, 08:49
Marzanno
Swiatła oświetlające blat kupiłem w hurtowni z akcesoraim kuchennymi. Podobno jest to dość standardowy typ, więc powinnaś go dostać wszędzie

Kamka
Płyta za szafkami to zwykła płyta meblowa (grubości 1cm) z tej samej serii co boki szafek, przycięta na wymiar i przyklejona do ściany. Na razie sprawdza się równie dobrze co kafelki. Deska podłogowa chyba się bedzie gorzej nadawać do tego celu, ale zawsze możesz spróbować

Maluszku

Ogodzenie robię z Fokusów, muszę jeszcze kupić cztery :D

A tak na poważnie to słupki będa betonowe, otynkowane tynkiem mozaikowym (tym samym co podmurówka). Pomiędzy nimi przęsła z drewna w kolorze podbitki.

Maluszek
29-09-2005, 09:09
Płotek z Fokusików nieźle by wyglądał :D

Mam taki sam pomysł na płot co Ty :D - czyli tynk mozaikowy taki jak podmurówka i drewniane sztachety. A czy nie boisz się, że ten tynk pod wpływem deszczu będzie pękał?

piskosch
29-09-2005, 09:28
Czemu ma pękać ??

Jak chce na beton położyć szarą masę, która wyrówna i wygładzi nierówności i da dobry podkład pod tynk.

Mój wykonawca twierdzi, że wszystko będzie się trzymać cacy

Maluszek
29-09-2005, 09:35
No bo niby nie ma osłony przed moknięciem.
A kiedy będziesz miał robione to ogrodzenie?

A i jeszcze pytanko odnośnie tej kostki Libetu. Byłam na ich stronie i tam jest napisane, że na jednej palecie mogą być kostki w 13 rozmiarach. Jak to było u Ciebie bo wygląda, że Twoja kostka jest jednego rozmiaru. Czy projekt podjazdu robiliście w Libecie czy sami to wymyśliliście?

piskosch
29-09-2005, 10:48
W tej chwili ekipa wylała mi słupki, mysle, że za jakies 2-3 tygodnie będą otynkowane

Kostka Via Castello ma 13 rozmiarów - to fakt. Wystepuje w 3-ch różnych szerokościach, z których układa się pasy poziome (u mnie prostopadłe do wjazdu), a w ramach jednego pasa sa kostki róznej długości. Kostka Via Castello to ta duża, bo ta mała ulozona w łuk to Picolla.

Jak by Cię to bardziej interesowało to mogę strzelic dokładniejsze fotki

Projekt rzecz jasna to my, bo czy mozna w ręce jakiegoś przypadkowego projektanta powierzyć tak ważną sprawę. :D

Pozdr
Marcin

SławekD-żonka
29-09-2005, 12:24
Super :P - tyle słów 8)

Maluszek
29-09-2005, 12:38
Marcin - bardzo proszę o fotki w zbliżeniu :D
Macie naprawdę fajne pomysły jak urządzić swój domek :D

ml45
29-09-2005, 13:58
witam i podaje adresik e-mail

[email protected]

pozdrawiam serdecznie z pochmurnego jaworzna i czekam na fotki

piskosch
30-09-2005, 07:49
Tak więc umieszczam zrobione na szybko dwa zdjęcia, które powinny wyjaśnić sprawy kostkowe

http://foto.rogucki.com/piskosch/budowa/kostka1.jpg

http://foto.rogucki.com/piskosch/budowa/kostka2.jpg

Pozdrawiam
Marcin

CMYK
03-10-2005, 09:38
FAJNY DOMEK skopiowalem sobie zdjecia pokaze zonie tez jej sie spodoba
Pozdrawiam
CMyK

_Kamcia_
03-10-2005, 13:39
witam,
oprocz wczesniej prezentowanego kominka teraz widze calokształt :)Bardzo nam sie dom podoba i wewnatrz i zewnatrz.Maz widzial tylko foty, ja doczytuje szczegóły;).Gratuluje inwencji!Świetne rozwiązania, urzekło mnie światło i schody ..pozdrawiam

Maluszek
04-10-2005, 07:38
Marcin - dzięki za zdjątka :D Z bliska ta kostka jeszcze lepiej wygląda :D

Daroll
08-10-2005, 20:32
Witaj jaki masz kolor okien? Czy w srodku ten kolor jest taki sam? Jeszcze jedno pytanie :D czy okna sa drewniane? Piekny masz domek super dopracowany pozdr.





Beata żona Darolla

Dominik!
09-10-2005, 09:04
Gratulacje! BArdzo ciekawy dom!
Mówię to tym bardziej szczerze, że nie jestem zwolennikiem minimalizmu io stylu nowoczesnego. Jednak u Ciebie wszystko jest tak ładnie skomponowane i dopracowane, że mimo mojej niechęci do takiego stylu należą Ci się słowa uznania!
Życzę powodzenia w dalszych pracach (o ile jeszcze takowe zostały do wykonania) :wink:

Sonika
10-10-2005, 20:26
A ja jeszcze chciałam powrócić do drzwi wewnętrznych - jaki to jest kolor i czy to są 80-ki czy 90-ki?

Dzwoniłam do tego pana, któego numer mi kiedyś podałeś, ale on się już tym nie zajmuje :( :( :( .

piskosch
11-10-2005, 10:18
Daroll

Kolor okien to mahoń na ramiaku sosonowym. Ponieważ są to okna drewnanie to z obu stron są takie same

Soniko

Jeśli mnie pamięć nie myli to są to drzwi w okleinie "czereśnia", szerokość 80. Wszytkie informacje możesz znaleźć na stronie producenta http://www.dewro.pl

Pozdr Marcin

Aga KN
11-10-2005, 13:26
Cudny domek i trawka gratuluje i wzdycham kiedy ja się tego doczekam

:D

Aga

teresa16
14-10-2005, 21:44
piszesz ze w przedpokoju jest tynk strukt.'kornik'3 mm roztarty na krzyz nie wiem w jaki sposob rozciera sie na tzw.krzyz pytam dlatego ze planujemy robic sami a jestem dosyc do tylu w tych sprawach,jesli mzesz to bardzo prsze opisz dokladniej

NatkaB
16-10-2005, 12:24
Tak więc umieszczam zrobione na szybko dwa zdjęcia, które powinny wyjaśnić sprawy kostkowe

http://foto.rogucki.com/piskosch/budowa/kostka1.jpg


i mnie bardzo podoba się kostka (mam identyczną - tą mniejszą :)

NatkaB
16-10-2005, 12:26
http://foto.rogucki.com/piskosch/budowa/out2.jpg

piękny!!! I dom i ogród!

Maluszek
17-10-2005, 09:11
Marcin - jak Twoje ogrodzenie? Zrobione już? Bardzo chciałabym zobaczyć efekt końcowy.

piskosch
17-10-2005, 09:56
Tereso
Jesli chodzi o rozcieranie tynku to tez nie jestem ekspertem ale pytałem wykonawców i:
1. Kładziesz tynk na ściane
2. Przy pomocy płaskiej pacy rozcierasz ziarna na zmianę z górnego-prawego rogu do dolnego-lewego oraz z górnego-lewego do dolnego-prawego. W ten sposób powstaja krzyzujące się ślady ziaren kornika
Mam nadziej,z e to Ci pomoże

Maluszku
Niestety sprawy ogordzeniowe troche sie przedłużają, być może przełoże je na przyszły sezon :(

pawel i renia
03-11-2005, 09:01
super poprostu zatkalo nas ta czerwień :wink:

ml45
03-11-2005, 11:10
mam jeszcze jedną prośbę a mianowicie o podanie wymiarów kuchni i jeszcze pytanie o funkcjonalność narożnego zlewu :)

z góry dzięki

piskosch
05-11-2005, 19:30
Heyka

Kuchnia ma szerokość 3,3 i długość też 3,3. Funkcjonalność narożnego zlewu jest ok, chociaż mało z niego korzystamy, bo mamy zmywarkę. Na pewno za to nie dałbym zlewu pod oknem, bo to najlepszy fragment blatu roboczego :)

pozdrawiam
Marcin

kubolotek
12-11-2005, 15:36
ojeju jestem w szoku jaki ładny dom ogród też, a zwłaszcza wnętrza po prostu mnie zatkało, piękne kolory naprawde swietnie ta czerwien...ach, salon swietny, jaki macie kolor drzwi wewnetrznych? i jeszcze mam pytanko o kuchnie jaki to kolor? czeresnia? i jesli mozna wiedziec ile was kosztowała?

myszkaxs
12-11-2005, 19:02
Gratuluje pieknego domku, rewelacja :D ,
mam pytanko o meble kuchenne - ten stolarza, to jakis miejscowy człowiek czy z daleka, gdzie zaopatrywał sie w materiał no i czy jest godny polecenia i jaka byla cena kuchnichodzi mi o całość robota z materiałem?

i_ska
12-11-2005, 19:03
piskosch zatkało mnie Twój domek jest jak z bajki, cudo. Mam w związku z tym nieskromne pytanko :oops: ile cię kosztowało postawienie takiej chaty z wykończeniem, bardzo jestem ciekawa ze względu na to , że planuję podobnie sobie zrobić w środku i nie wiem czy jestem w stanie z moją kasą. Oczywiście nie musisz tego zdradzać.

kubolotek
12-11-2005, 20:01
to znowu ja jeszcze mam pytania w sprawie waszej kuchni, widze ze macie tam jakies duze szuflady czy macie w nich system bluma? ciekawa jestem czy wychodzi drogo taka kuchnia i ponownie pytam o cece i kolor mebli, i jeszcze jedno dlaczego obnizyliscie blaty po dwoch stronach?

piskosch
13-11-2005, 19:43
Witam i odpowiadam

Kolor drzwi wewnetrznych to czereśnia.

Jeśli chodzi o drzwiczki kuchenne to szczerze powiedziawszy nie wiem jaki to kolor, po prostu spodobał nam się na wzorniku. Stolarz jest prawie miejscowy bo z Mikołowa (jakieś 30 km), nie wiem gdzie się zaopatrywał bo wybierałem z wzorników u niego w salonie. Całość kosztowała 7000 PLN.
Mechanizmy szuflad mamy raczej standardowe, może z czasem zamienimy je na wersje "exclusiv". Blaty są na róznej wysokości z prostego powodu:
- głowny blat pod oknem to blat roboczy, a jako że oboje z "małżowinką" jesteśmy wysocy łatwiej się pracuje w pozycji wyprostowanej
- blat po prawej zawiera płytę grzejna, a tu z kolei łatwiej zaglądać do garów, gdy są one niżej
- blat po lewej jest obnizony dla symetrii z blatem z prawej :)

I ostatnie pytanie - z tych najtrudniejszych - cena całości (bez działki) to troche ponad 300 000 PLN

Pozdrawiam
Marcin

i_ska
14-11-2005, 17:49
piskosch dzięki bardzo za odpowiedź, to już wiem, że wybrałam się z motyką na słońce. :cry:

jasssmine
16-11-2005, 20:04
Ja również nic nowego nie napiszę..mnie także bardzo podoba się wnętrze.
Jakis czas temu znalazłam na stronie www podobny kominek(NW24) ale z pionowym wkładem- i z tym jest jak się okazuje problem:(..dlatego miło zobaczyć, że ładnie wyglada kwadratowy w tej obudowie:)
http://www.kominki-godzic.pl/index/nowoczes.html

Pozdrawiam
Jasmine

[/list]

kolia
18-11-2005, 14:34
Ja dla mnie super, bardzo mi się podoba i jak prawie wszyscy też mam pytanie :) Te lampy w korytarzu , możesz powiedzieć coś więcej - jakiej są firmy i gdzie je mozna dostać.

kopia
20-11-2005, 20:30
Podoba mnie sie to!!
Jak bys kiedys chcial oddac w dobre rece daj znac :)
A jeszcze pytanie: koszty utrzymania domu ??
I jaka masz dzialke bo chyba mala troche.

gabriela
20-11-2005, 20:50
Ladnie, ale dla mnie za duzo pomaranczu. Znudzi sie szybko, wole bardziej neutralne, spokojniejsze wnetrza. Ale domek super!!

piskosch
25-11-2005, 14:09
witam i spieszę z odpowiedziami

kolia
Lampki w korytarzu na dole z jakiegos marketu (chyba z OBI)

kopia
Koszty utrzymania chaty to głównie ogrzewanie i prąd (odpowiednio 2000 PLN co i 1200 prąd). dodając do tego wode, wywóz szamba i śmieci, daje to kwotę 350-400 PLN miesięcznie.
Działka ma 838 m2 - dla mnie to jest wystarczajaco duzo do koszenia :)

PS. Jak mi sie domek znudzi - dam znać :)

kopia
25-11-2005, 21:04
Ok a jakiego typu macie ogrzewanie i jake temperatury utrzymujecie wewnatrz?

KARO1
26-11-2005, 11:24
ja tez jestem pod wrażeniem :D
nie doczytałam sie jaka jest podłoga w salonie, Doczytaam sie jedynie ze sa to panele firmy Classen. Proszę powiedz mi jaki kolor jest podłogi. Cos więcej bo własnie taka mnie interesuje.

piskosch
26-11-2005, 18:06
A oto odpowiedzi
Kopia

Mamy piec gazowy kondensacyjny Vaillanta i ogrzewanie mieszane (podłogówka + grzejniki)
Temperatura w domu to 21-22 C w dzien i 18-19 w nocy

Karo1
Panele Classena to Kempas klepka

pozdr Marcin

ml45
03-12-2005, 21:03
czesc Marcin
bardzo Cie proszę o podanie wymiarów okien na dole w kuchni, okien w jadalni i salonie. Napisz jeszce od której strony masz południe

dzięki z góry

pozdrawiam
magda

ml45
03-12-2005, 21:30
Marcin jeszcze jedno mianowicie kaloryfery, proszę Cię podaj mi ich wysokość :)

sinta
04-12-2005, 07:11
Cześć!
Zrobiłeś kawał świetnej roboty.Mam podobny projekt do twojego tylko zrezygnowałam z dwóch okien między jadalnią a salonem tak że róg mam bez okien i teraz oglądając twój dom zastanawiam się czyu dobrze zrobiłam- chodzi mi czy nie stracę na świetle. Bardzo cię proszę wyraź swoje zdanie.
Basia

amsign
04-12-2005, 16:56
Witam :)

Piskosch jeżeli mógłbyś zamieścić dokładne (w zbliżeniu) zdjęcie tych dekoracyjnych tynków wewnętrznych to byłbym bardzo wdzięczny ;)

Istotnie dom jest imponujący - świetna robota! Gratuluję :)

Pozdrawiam.

piskosch
05-12-2005, 08:24
magdo
Oto wymiary okien
Okno w kuchni - 120x120
Okna w wykuszu - 110x150, parapet na wysokosci 60 cm
Okna w narozniku - 120x150 parapet na wysokosci 60 cm

Południe mam od strony okna kuchennego.

Kaloryfery pod oknami w wykuszu mają 40 cm wysokości, bo większe by się nie zmiesciły :(. Reszta kaloryferów w salonie to standard - 60 cm

Basiu

Dwa okna w narozniku są dla mnie istotne, gdyz od strony salonu mam północ i pełnia one dość ważna role doświetlajacą. Natomiast wydaje mi sie, że w przypadku salonu na południe lub na zachód, okna mogłyby spowodowac przegrzewanie pomieszczen latem.

amsign

Zdjecia tynków zamieszcze, muszę tylko je pstryknąc :)

Marcin

ml45
05-12-2005, 11:15
Marcinie
dzięki serdeczne!!! mam podobny układ w domu, mam ... będę miała i zastanawiam się nad aranżacją wnętrza. Muszę jechać poprawić projekt :)
Marcin macie super domek !!!

piskosch
09-12-2005, 08:16
Zgodnie z obietnicą
Wrzucam zdjecię tynku strukturalnego we wnętrzu z bliska

http://foto.rogucki.com/piskosch/budowa/tynk2.jpg

Marcin

AgulaP
14-12-2005, 07:26
Domek jest super. Naprawdę pięknie wykończony. Tylko pozazdrościć .
Pozdrowienia

teresa16
29-12-2005, 18:31
bardzo jestem ciekawa ile trzeba bylo niebieskich paneli aby wymyslic taki wzor jaki jest w pokoju na gorze,wlasnie chcialam cos takiego zrobic.Bardzo prosze o odpowiedz za co z gory dziekuje.

sinta
29-12-2005, 19:25
Witam
Dzięki za odpowiedz.

piskosch
30-12-2005, 13:14
tereso

Ilosc paneli zalezy od długości i szerokości pokoju. Poniżej zamieszczam odreczny rysunek ulozenia paneli. Ilosc pasów na szerokosc i ilosc paneli w jednym pasie musisz dostosowac do swoich wymagan
Marcin

http://foto.rogucki.com/piskosch/budowa/panele.jpg

mantra
07-01-2006, 19:47
Podobają mi się kinkiety Twojej produkcji. Czy możesz zdradzić krok po kroku jak zrobić taki kinkiet?

piskosch
09-01-2006, 14:14
Jasna sprawa

1. Montujesz oprawkę na żarówke bezposrednio do sciany
2. Przycinasz gruby karton pokryty plastkowa warstwą (do dostania w marketach budowlanych) na odpowiedni wymiar
3. Przykręcasz narozniki aluminiowe ( do płyt karton-gipsowych ) do kartonu i do sciany, odpowiednio wyginajac płytę w łuk
4. Tynkujesz płyte tynkiem strukturalnym i malujesz na wybrany kolor

....i gotowe

Marcin

magi
14-01-2006, 14:30
Gratulki. Przepiękny domek :D

NatkaB
24-01-2006, 19:08
piskosch - szukam takiego oświetlenia podszafkowego do kuchni.. gdzie mogę kupić?[/b]

piskosch
25-01-2006, 08:15
Oświetlenie kupował dla mnie gość, który robił mi kuchnie, ale z tego co sie orientowałem to jest ono w miare typowe i powinno udać Ci sie je dostać w hurtowniach z akcesoriami do kuchni.

NatkaB
25-01-2006, 08:29
Oświetlenie kupował dla mnie gość, który robił mi kuchnie, ale z tego co sie orientowałem to jest ono w miare typowe i powinno udać Ci sie je dostać w hurtowniach z akcesoriami do kuchni.
dzięki, poszperam zatem z hurtowniach

Igor31BB
25-01-2006, 21:39
Witam....

Dom super.... ale tak Was już tutaj nachwalono, że ja na tym poprzestanę.
Jesem dopiero na etapie wyboru projektu. Przeczytałem całe 4 strony z wielkim zainteresowaniem i jestem tego samegp zdania o dachach 4 spadowych - ładne, ale drogie i niepraktyczne. Chodziłmi po głowie projekt Emanuela II z Domusa ale tam dach (całośc prac i materiałów) kosztuje ponad 60 tyś. Możesz coś napisac o kosztach swojego dachu. I jeszcze jedno pytanie - wcześniej wspomiałeś o koszcie rzędu 300 tyś za Twój dom. Napisz w skrócie proszę co ta kwota obejmowała tzn. do jakiego stanu za te pieniądze doprowadziłeś dom.

pawcik7
26-01-2006, 08:14
czesc
ładnie ładnie :D
ale jak dla mnie za nowocześnie troszeczkę.
ale widac że ktoś miał pomysł :D


pzdr.

piskosch
26-01-2006, 08:15
Witam
Wydaje mi się że koszty podawane w projektach są zawyżone, chociażby dlatego, że zakładają wykorzystanie do budowy firmy, co jest najdroższym rozwiązaniem.
Mój dach (dachówka, więzba, podbitka) kosztował łącznie z robocizną niecałe 40 tysięcy.

Kwota 300 tysięcy, o której wspominałem obejmowała praktycznie taki stan jak widzisz na zdjęciach (oczywiście bez mebli), bez działki i zagospodarownia terenu.
Pozdrawiam
Marcin

Rozi
26-01-2006, 09:44
Witam.
Podzielam opinie dotyczące tego co udało Ci się zrobić - podoba się mi i mojej małżonce. Mam pytanie odnośnie drzwi garażowych jaki to kolor i jakiej są firmy.

Igor31BB
26-01-2006, 19:30
Serdeczne dzięki za odpowiedz...
Jeszcze jedna prośba. Na żadnym ze zlicznych zdjęc jakie zamieściłeś nie widac elewacji "bocznej" od srony garażu. Czy możesz umieścic i takie.

piskosch
27-01-2006, 08:07
Rozi
Drzwi garazowe sa firmy BRAMPOL z Imielina. Kolor został dopasowany do koloru stolarki okiennej na podstawie małej próbki. Jedyne zastrzeżenie jakie do nich mam to, że są jednak mniej szczelne niż brama segmentowa. Podobno sytuację ma poprawić siłownik do automatyki, który będzie ją dociskał do ościeża.

Igor
Fakt, brak zdjęcia elewacji garazowej, równiez wśród pozotałych zdjęc które mam. Najwięcej widać na jednym ze zdjęć na stronie pierwszej tego wątku.

Pozdrawiam
Marcin

Rozi
27-01-2006, 08:43
Wielkie dzięki za odpowiedz.
Pozdrawiam Rozi

ewad
14-02-2006, 07:50
Marcinie
Powiedz czy planujesz w salonie jakiś mebel (kredens,szafki)?
Jestem pod nieustannym wrażeniem waszej konsekwencji, spójności, dobrego wyczucia gustu i smaku.
Nie ukrywam, że dzięki waszej odwadze i ujawnieniu na forum waszych wnętrz, stały sie one dla mnie w pewnym sensie natchnieniem. (przeniosłam na swój grunt kilka elementów- i nie żałuję). Bardzo dziękuję,pozdrawiam i gratuluję.

piskosch
14-02-2006, 09:57
Ewo

Chyba czytasz w naszych myslach ;)
Pod koniec lutego pojawią sie w salonie z dawna oczekiwane mebelki, które sa juz zamówione u stolarza. Nie odmówie sobie przyjemności umieszczenia ich na forum :)

pozdrawiam
Marcin

NatkaB
19-02-2006, 09:10
Pod koniec lutego pojawią sie w salonie z dawna oczekiwane mebelki, które sa juz zamówione u stolarza. Nie odmówie sobie przyjemności umieszczenia ich na forum :)


czekam niecierpliwie :)

Rozi
21-02-2006, 20:20
Mam jeszcze jedną prośbę. Podaj mi proszę namiary na stolarza, który robił twoją kuchnie. Czy sprzęt AGD dostarczył wykonawca mebli, czy kupowałeś na własną rękę.

Pozdrawiam Rozi :D

Katarina Ols
22-02-2006, 18:57
że tez dopiero teraz obejrzałam Wasz dom- gratulacje!!!!!! zazdraszczam Wam okropnie, wspaniałe wnętrza :lol:

piskosch
23-02-2006, 10:35
Rozi
Namiary wysłałem Ci na priva.
Jeśli chodzi o sprzęt AGD, to kupowałem na własna rekę w hurtowniach internetowym bo tak wyszło najtaniej

pozdrawiam
Marcin

Rozi
25-02-2006, 16:10
Serdeczne dzięki za namiary. Ze stolarzem już się wstępnie umówiliśmy.

Pozdrawiam :D

pan Janek
27-02-2006, 09:19
Witam.Podobny dom tylko widziałem na MARSIE.Jest super,wszystko super ,a ten samochód super....Prześlijcie więcej zdjęć może namówię żonkę,żeby się budować.POZDRO>>>>>>>JEST SUPER.......

kopia
01-03-2006, 20:45
A mam jeszcze jedno takie pytanie, dasz rade zrobic i wkleic lub wyslac mi na e-mail zdjecia sasiednich domow ?

grzegorz10
01-03-2006, 21:02
Gratulacje domek super o wykończeniu nie mowię zapiera dech w piersiach.

dzióbek
04-03-2006, 09:29
Bardzo ładny domek, super wykończony. GRATULACJE :D :D

Agnieszka1
05-03-2006, 13:13
Piskosch !!
Twe zdjęcia to niebo dla oczu !!!! :P :P :P
gratuluje !!!!!!!!!!!!! :P

jacakam
12-03-2006, 10:30
OOOOOOOOOOooooooooooooooo Wypadła mi szczęka i jeszcze jej szukam. Zdjęcia Twojego domu powaliły mnie na plecy. Wszystkie moje obawy czy to aby warto się budować rozwiały się bez śladu. CHCĘ MIESZKAĆ W DOMU a nie w bloku. Chylę czoła za gust i wyczucie smaku. Dla mnie Twoja wizja domu pokrywa się idelnie z moimi wyobrażeniami. Co prawda uwielbiam niebieski kolor i połączenie z czerwienią w domu wymagałoby trochę przyzwyczajenia ale warto byłoby. Ten pomysł z różnymi kolorami paneli w pokoju SUPER. Napewno to powtórzę.

piskosch
13-03-2006, 12:00
Wreszcie z dawna oczekiwane nowe mebelki w salonie, który wpłynęły znacząco na przyrost jego przytulności :)

Głowna częsć salonu
http://foto.rogucki.com/piskosch/budowa/news01.jpg
wieczorkiem ...
http://foto.rogucki.com/piskosch/budowa/news04.jpg
http://foto.rogucki.com/piskosch/budowa/news03.jpg
http://foto.rogucki.com/piskosch/budowa/news02.jpg

Wreszcie też znaleźlismy rozwiązanie na zasłanianie wieczorem okien w jadalni - pliski. Dzieki temu okna nadal ładnie się prezentują, no a sąsiadom skonczyło sie zagladanie ;)

http://foto.rogucki.com/piskosch/budowa/pliski.jpg

SławekD-żonka
13-03-2006, 12:14
Tak u Ciebie ładnie, że tylko założyć kapcie filcowe i zwiedzać :wink: Wszystko wymuskane, dopieszczone na maxa 8) :P