PDA

Zobacz pełną wersję : wypożyczać sprzęt czy kupować



gregor2
05-05-2009, 10:14
Witam,

jaki sprzęt ogrodowy wypożyczacie i jak często (ile razy w roku) a jaki kupujecie?


Pozdr.
Gregor

Elfir
05-05-2009, 10:37
kupujemy na pewno ten sprzęt, który używa się regularnie - np. kosiarkę, ew. nożyce do zywopłotu.

gregor2
05-05-2009, 10:54
a często wypożyczasz coś w wypożyczalni?

Trociu
05-05-2009, 12:07
może napisz o jaki sprzęt Ci chodzi. Przecież nikt na przykład nie będzie wypożyszał kosiarki, tylko ją sobie kupi. Co jeszcze Ci do ogrodu potrzebne?

aska_1501
05-05-2009, 13:19
Ja np glebogryzarkę wypożyczałam. Jeśli ktoś jest z okolic Białołęki to polecam
http://www.midor.com.pl/f/pl/wypozyczalnia.html

gregor2
05-05-2009, 13:33
zastanawiam się czy otworzenie wypożyczalni sprzętu ogrodniczego ma sens. Wiele osób sygnalizuje potrzebę wypożyczenia tego i owego, ale czy taki biznes sie sam utrzyma. tego sprzetu w brew pozorom wcale tak dużo nie ma.

stąd moje pytanie do forumowiczów.

aska_1501
05-05-2009, 13:52
Hmmm...koło mnie jest wypożyczalnia sprzętu razem ze sklepem ogrodniczym i całkiem nieźle sobie radzą

gregor2
05-05-2009, 14:02
Hmmm...koło mnie jest wypożyczalnia sprzętu razem ze sklepem ogrodniczym i całkiem nieźle sobie radzą

no właśnie razem ze sklepem ogrodniczym. Pytanie czy bez sklepu sobie poradzi.

pablitoo
05-05-2009, 14:09
zastanawiam się czy otworzenie wypożyczalni sprzętu ogrodniczego ma sens. Wiele osób sygnalizuje potrzebę wypożyczenia tego i owego, ale czy taki biznes sie sam utrzyma. tego sprzetu w brew pozorom wcale tak dużo nie ma.

stąd moje pytanie do forumowiczów.

Hmmmm - jakbyś otworzył tą wypożyczalnie bardziej na południu - to wypożyczyłbym od Ciebie ciągnik z glebogryzarką ...

:lol:

gregor2
05-05-2009, 14:18
chcę skorzystać z dofinansowania dlaego myśle o tym biznesie. Wychodzę z założenia że jak biznes nie wypali to sprzedam sprzet za 50% i wyjdę na "zero".

a jaką masz powierzchnie ze chciałbyś traktorek? a może jeszcze weltykulator, dla forumowiczów będzie duzy rabat :D

Trociu
05-05-2009, 14:23
chcę skorzystać z dofinansowania dlaego myśle o tym biznesie. Wychodzę z założenia że jak biznes nie wypali to sprzedam sprzet za 50% i wyjdę na "zero".A widzisz - to już inna rozmowa.

W takim razie przyjrzyj się wątkom poświęconym pracom jakie trzeba wykonać, aby pobojowisko dookoła budowy i/lub dzicz na działce przeobrazić w trawnik. Takich rzeczy na pewno potrzebujemy minimum raz, a więc nie będzie nam się opłacało kupować. To krok pierwszy

Krok drugi - dla rekonesansu przejść się o ile istnieją podobne wypożyczalnie sprzętu w okolicy. Mogą to być sprzęty budowlane ale popatrzeć co mają z rzeczy ogrodowych. Chociaż skupianie się tylko na ogrodowych może być zbytnim zawężeniem tematu.

W ogrodzie robi się ścieżki więc jakieś ubijaki też się przydadzą.

pablitoo
05-05-2009, 14:26
(...)
a jaką masz powierzchnie ze chciałbyś traktorek? a może jeszcze weltykulator, dla forumowiczów będzie duzy rabat :D

- ca 1000m2 - przywieziesz sprzęt w okolice Krakowa :lol:

gregor2
05-05-2009, 14:27
dhl gratis :D

elais
07-05-2009, 17:55
w Lublinie otwórz wypożyczalnie glebogryzarek... nigdzie takowej nie mogę znaleźć... :-(

anula00
07-05-2009, 20:55
My wypożyczaliśmy miniładowarkę, zagęszczrkę i rozdrabniacz do gałęzi, a to jeszcze nie koniec...

Trociu
08-05-2009, 08:16
możesz się też zastanowić nad przyczepkami. Zapewni Ci to też klientów, którzy jeszcze nie zagospodarowują ogrodu.

rusek007
08-05-2009, 12:15
W Olsztynie jest wypożyczalnia sprzętu budowlanegi i ogrodniczego. W zeszłym roku wypożyczałem 2 razy glebogryzarkę i 2 razy kosiarkę z napędem. Sąsiad wypożyczał ten sam sprzęt oraz walec ogrodowy i zagęszczerkę. W zeszłym roku mieli tylko jedna glebodryzarke i kilka kosiarek, w tym dokupili jeszcze sprzetu, mają przyczepki, betoniarki, skoczki, zagęszczarki, nawet kilka quadów i sporo grubszego sprzętu bud. Jak widzę interes idzie do przodu.

Trociu
08-05-2009, 12:27
skoczek i walec z postu powyżej - potwierdzam że się przyda a nikt nie będzie chciał tego sam kupić więc pożyczy.
No i jak przywieźć to na budowę - wspomnianą przyczepką.

Myślę, że czas planować biznes ;)

gregor2
08-05-2009, 12:41
Dzięki za opinie. myslałem tylko o sprzęcie ogrodniczym. Ale potwierdzacie moje obawy, że powinien to być również sprzęt budowlany. tyle tylko że kasa znacznie większa wchodzi w rachubę.

pozdr