PDA

Zobacz pełną wersję : działka



Edyt@B
05-05-2009, 11:11
Chciałam zapytać o taką rzecz, znalazłam piękną działkę pod budowę, jest idealna tylko .... jak to bywa nic nie jest do końca dobre. Ziemia - jest twarda i cała popękana - czy to jest objaw że tam jest sama glina? Teraz długo już nie było deszczu i ta ziemia jest twarda i cała spękana. Proszę o porady, jak rozpoznać że ziemia pod budowę jest ok.

retrofood
05-05-2009, 11:15
pytasz o ziemię, a tytułujesz "działka"... ot, babska kosekwencja.

Edyt@B
05-05-2009, 11:16
:D

martek1981
05-05-2009, 11:50
Jeżeli ta działka jest taka idealna i jesteś zdecydowana na zakup to zrób badanie geologiczne. Wydasz pare złotych ale nie bedziesz miala niespodzianek.
Glina to wcale nie koniec świata (lepsza od torfu :wink: ), sam buduje na glinie i poza chwilowymi niedogodnościami w trakcie budowy to wiekszych problemów z nią nie mam. Trawa za to bedzie Ci rosła niemal bez podlewania :wink:

prosty
05-05-2009, 14:59
Jeżeli ta działka jest taka idealna i jesteś zdecydowana na zakup to zrób badanie geologiczne. Wydasz pare złotych ale nie bedziesz miala niespodzianek.

To prawda, jeżeli właściciel nie ma nic do ukrycia to na pewno zgodzi się na badania.

beton44
05-05-2009, 15:24
hmmmm.... np:

http://forum.muratordom.pl/jaka-dzialke-kupic,t129833.htm

monikaa13
05-05-2009, 15:36
Też budujemy na glinie i jak tak czytam forum to mogę zaryzykować stwierdzenie, że jesteśmy w większości :) więc spokojnie jak to działka marzenie to kupuj obojętnie co tam siedzi w środku. Wszak czytała tu na forum, że ludzie budują się na torfie i kredzie też więc my nie mamy tak źle :D

facet27
05-05-2009, 21:21
budować da się praktycznie na wszystkim mój dom stoi na dawnym, polu uprawnym klasa ziemi 5 więc sam piasek i nie maproblemu a gliny pełno dookoła i niejeden dom w okolicy na tym stoi i jeszcze długostał będzie.

pzdr

sacha
06-05-2009, 19:42
Glina nie jest zła pod budynek jak i też pod uprawy zielone. A co tam jest to trzeba sprawdzić a nie zgadywać po skutkach suszy.

facet27
10-05-2009, 12:06
ponadto w gminie na mapkach geodezyjnych to raczej rodzaj podłoża jest zaznaczony a projektant zawsze takiez rzeczy bierze pod uwagę.

Z tytułu takiej a nie ionnej powierzchni mam poszerzone ławy i jest spoko poza tym dawniej osuszano tren i budowa na bagnach a co tam dopiero na glinie. Poza tym żeby ładnie wyglądało już po budowie można kilka wywrotek ziemi zamówić i przykryć tą glinę ładną trawkę posiać i tyle.

pozdrawiam