PDA

Zobacz pełną wersję : Dotacja do przydomowej oczyszczalni ścieków



kingrajd
06-05-2009, 12:21
Witam

Przebrnełąm przez wiele tematów dotyczących oczyszczalni , ale odpowiedzi tak do końca nie znalazłam dlatego zakładam nowy temat.

Może ktoś ma doświadczenie jak uzyskać jakąkolwiek dotacje-dopłate do POŚ ale nie z gminy... NIestety u mnie w gminie o jakichkolwiek dopłatach nie ma mowy a o kanalizacji to przez najbliżesz 10 lat powiedzili aby zapomnieć:((.

Wszystkie papier: pozwolenie, odwiert geologiczny, projekt gotowe.. tylko jedna "mała" rzecz ....ciągle cena mnie powstrzymuje bo wypłacic z własnej kieszeni ponad 15 tys jakoś niebardzo mi się podoba:((. WYbrałam oczyszczalnie biologiczna Rotha Micro-STep, bo do drenażowych nie moge sie przekonać..



Czy jest jakaś szansa aby cokolwiek ktokolwiek dopłacił do oczyszczalni....aby chronić środowisko a nie jak sąsiad ścieki wylewać do przydrożnego rowu..??

cynic11
06-05-2009, 12:29
Witam

http://www.ecomotyl.pl/pomoc/dotacje

Z tego co wiem, to praktycznie zawsze dzilania proekologiczne sa w jakiejs czesci dofinansowane, najczesciej srodki z UE.

kingrajd
06-05-2009, 12:43
Dzięki
ale własnie dzisiaj wykonałam dużo telefonów...własnie do tych wszystkich instytucji z listy..

Fundacji wspomagającej zaopatrzenie wsi w wodę
Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Budżetów Urzędów Gmin
Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Budżetów wojewody
Banku Ochrony Środowiska S.A.
Programu PHARE
Biura programu UNEP/WHO, Oceny Skutków Działań w Środowisku
Ośrodków Doradztwa Rolnicznego



i kompletnie nic :( nic nie jest mi nic w stanie pomóc.
Albo są dotacje dla przedsiebiorstw albo dla rolników ewentualnie jeszcze na jakies inne bardziej złożone cele...
Jak chcesz sam coś zrobić nie ma żadnej pomocy!
Dlatego pytam tutaj czy może komuś udało sie coś uzyskać indywidualnie , bez udziału gmin??

w.m.
06-05-2009, 20:40
Witam
Dzwoniłem wcześniej to tych instytucji i niestety żadnego dofinansowania.
Pytanie tylko kogo oni finansuję z tych pieniędzy ?
"A to Polska właśnie"

pozdr

annecy
06-05-2009, 21:04
ja już mam to za sobą.... wybulilem z kieszeni i zabolało ... ale teraz przynajmniej szambonurków nie musze oglądać....

też zjeździłem gminy , urzędy itp itd i co najwyżej preferencyjny kredyt mogli mi dać na POŚ, więc olałem....

zgniłki !

pozdr

AQUA
07-05-2009, 13:26
Witam

Przebrnełąm przez wiele tematów dotyczących oczyszczalni , ale odpowiedzi tak do końca nie znalazłam dlatego zakładam nowy temat.

Może ktoś ma doświadczenie jak uzyskać jakąkolwiek dotacje-dopłate do POŚ ale nie z gminy... NIestety u mnie w gminie o jakichkolwiek dopłatach nie ma mowy a o kanalizacji to przez najbliżesz 10 lat powiedzili aby zapomnieć:((.

Wszystkie papier: pozwolenie, odwiert geologiczny, projekt gotowe.. tylko jedna "mała" rzecz ....ciągle cena mnie powstrzymuje bo wypłacic z własnej kieszeni ponad 15 tys jakoś niebardzo mi się podoba:((. WYbrałam oczyszczalnie biologiczna Rotha Micro-STep, bo do drenażowych nie moge sie przekonać..



Czy jest jakaś szansa aby cokolwiek ktokolwiek dopłacił do oczyszczalni....aby chronić środowisko a nie jak sąsiad ścieki wylewać do przydrożnego rowu..??
Nie wiem dlaczego aż tyle chcesz wydać na POŚ, kwota 10k za oczyszczalnię bilogiczną dla ok 4 osób to bradzo realna cena i POŚ najwyższej jakości

Kólewicze
08-05-2009, 12:53
Witam,
ja mam ten sam probelm...byłem w naszym urzędzie miasta, starostwie powiatowym

wszyscy odsyłają mnie do BOŚ po super extra kredyt na inwestycje ekologiczne...problem w tym, że ja nie potrzebuje doradców, tylko dofinansowania.
Wprawdzie w urzędzie miasta mają fundusz na takie cele, ale nieaktywny i nie wiedzieć kiedy zamierzają go uruchomić.

Aha gmina dofinansowuje POŚ w 50% całej inwestycji, ale moja działka jest na terenie miasta.
Dodam tylko, że działka jest na uboczu i o kanalizacji można zapomnieć.

żal mi się robi tych urzędasów.. :/

Może ktoś próbował gdzieś "wyżęj" ( ministerstwo, WFOŚiGW) szukać jakiś dofinansowań???

Buniaa
08-05-2009, 14:15
POŚ za 15 tyś?
Ja mam z drenazem i nic nie mam jej do zarzucenia. I kosztowała o ile dobrze pamiętam chyba z 7000 zł (chyba całość z wkopaniem).
A co do dotacji: niestety przez okres ostatnich 3 lat nie słyszałam żeby kotś dostał dotacje na POŚ z innego źrodla niż gmina. Z okolic Wawy to na pewno dają w Nieporęcie, Celestynowie i Serocku (wiem od znajomych).
buniaa

qqlio
17-05-2009, 21:39
POŚ za 15 tyś?
Ja mam z drenazem i nic nie mam jej do zarzucenia. I kosztowała o ile dobrze pamiętam chyba z 7000 zł (chyba całość z wkopaniem).
A co do dotacji: niestety przez okres ostatnich 3 lat nie słyszałam żeby kotś dostał dotacje na POŚ z innego źrodla niż gmina. Z okolic Wawy to na pewno dają w Nieporęcie, Celestynowie i Serocku (wiem od znajomych).
buniaa

Mogilany/Malopolska
Niestety brak mozliwosci dotacji z gminy.
Co gorsza nie mozna nawet wziac preferencyjnego kredytu z Banku Ochrony Srodowiska (w ub. roku oprocent. okolo 2 %), bo nie wypowiedzial sie od stycznia Fund. Ochrony Środowiska i nie wiadomo wciaz czy BOŚ moze udzielac nadal w Malopolsce tych kredytow.
W moim terenie koszt oczyszczalni (osad czynny) to okolo 14 tys zl. Chyba jestem frajerem bo wokol wszyscy "ekologicznie" uzyzniaja glebe wypompowujaca szambo na laki.

admiro
17-05-2009, 23:19
POŚ drenażowy 3,5 kPln (JPR), żwir 1,0 kPln, koparka 0,4 kPln, ja, brat, szwagier sąsiad - oto całe koszty budowy.

U mnie w gminie dotacji nie ma, ale gdyby była pewnie trzeba by poświadczenia uprawnionego "szamboinstalatora" + odbiór i badania gospodarki wodnej + 4 kolejne odpisy księgi wieczystej, nieróżniące się minutami wydań bardziej niż o 3. (to oczywiście żart, ale w praktyce na owych dotacjach zarabiają wszyscy bardziej niż inwestor, mieliśmy taki przykład z piecami).

zabawiking
21-05-2009, 07:21
POŚ drenażowy 3,5 kPln (JPR), żwir 1,0 kPln, koparka 0,4 kPln, ja, brat, szwagier sąsiad - oto całe koszty budowy.

U mnie w gminie dotacji nie ma, ale gdyby była pewnie trzeba by poświadczenia uprawnionego "szamboinstalatora" + odbiór i badania gospodarki wodnej + 4 kolejne odpisy księgi wieczystej, nieróżniące się minutami wydań bardziej niż o 3. (to oczywiście żart, ale w praktyce na owych dotacjach zarabiają wszyscy bardziej niż inwestor, mieliśmy taki przykład z piecami).

Czy to znaczy, ze zrobiles calosc bez zadnych pozwolen? Bo tak sie wlasnie zastanawiam czy tak nie bedzie szybciej i latwiej?

admiro
21-05-2009, 09:02
Czy to znaczy, ze zrobiles calosc bez zadnych pozwolen? Bo tak sie wlasnie zastanawiam czy tak nie bedzie szybciej i latwiej?

Oczyszczalnie miałem już w projekcie budowy domu (po adaptacji) ale normalnie robisz to na zgłoszenie w starostwie.

Po wybudowaniu trzeba zgłosić w gminie (opł. adm. 120 zł u mnie) użytkowanie POŚ.

zabawiking
21-05-2009, 12:19
a co z jakimis opiniami geologicznymi? Trzeba to tez zorbic?