PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrodzenia z imitacji klinkieru



michkas
06-05-2009, 12:24
Witam,

Mam dwa pytania odnośnie ogrodzeń z imitacji klinkieru:

a) czy ktoś ma /użytkuje / jak to wygląda w praktyce
b) jak montować elementy kute np furtkę tzn czy najpierw furtka i do tego dostawiać gotowe elementy czy najpierw elementy a potem dopasowywać furtkę.

Może ktoś mógłby mi polecić kogoś z okolic Legionowo/Warszawa

Michał

miciu
06-05-2009, 20:41
Zobacz TU:

http://www.stal-bet.com.pl/

SławekD
07-05-2009, 12:51
Google to podstawa, musisz poszukać samemu
Tak na szybko znalazłem TO (http://www.allegro.pl/item626449989_slupki_imitacja_klinkieru_stawiamy_n a_jakosc.html) i TO (http://bram-point.pl/klinkiery.php).
Producentów jest wielu i dystrybutorów też coraz więcej.
Właśnie jestem na etapie przygotowań do stawiania płotu. Słupki prefabrykowane potraktowałem jako ciekawostkę bo ciekawe to rozwiązanie, na pewno tanie, stosunkowo nowe ale jest to beton malowany. Podstawowe pytanie co się będzie działo po kilku latach z farbą.
Wybrałem klinkier.

Asiek i Jacuś
25-09-2009, 10:16
Podnoszę wątek,
może teraz ktoś się może wypowiedzieć na temat takich ogrodzeń, jak się sprawują, wyglądają itp...

zbigmor
25-09-2009, 10:18
Witam,

Mam dwa pytania odnośnie ogrodzeń z imitacji klinkieru:

a) czy ktoś ma /użytkuje / jak to wygląda w praktyce
b) jak montować elementy kute np furtkę tzn czy najpierw furtka i do tego dostawiać gotowe elementy czy najpierw elementy a potem dopasowywać furtkę.

Może ktoś mógłby mi polecić kogoś z okolic Legionowo/Warszawa

Michał


Lepiej najpierw budowlanka, a później furtka i przęsła.

darsalam
30-01-2014, 15:35
Podnoszę temat, trochę czasu już upłynęło może ktoś się podzielić doświadczeniem w użytkowaniu takiego ogrodzenia?

darsalam
05-02-2014, 14:22
Nikt nie ma takiego ogrodzenia?
Niemożliwe.Wielu producentów chwali się fotkami na swoich stronach. Coś gdzieś wyczytałem,że na ekspozycji stoi 10 lat i nic się nie dzieje, choć 10 lat to niedużo.Jak będę miał dowody ,że wytrzymie 40 lat to może się zdecyduje tak jak na dachówkę betonową.

ewelyna
10-02-2014, 22:32
Imitacja klinkieru? Zwiedziłam dużo dzielnic z domami i ogrodzeniami... widziałam imitację klinkieru jako płytki i jako jakiś podobny do klinkieru plastik.
Ja bym czegoś takiego sobie nie zrobiła i też bym nie polecała. Po co imitować klinkier? Albo się robi z klinkieru bo wtedy ma te właściwości co klinkier, albo z czego innego. Takie jest moje zdanie ;)

Valar
12-02-2014, 18:10
Pewnie podstawowym argumentem za takim ogrodzeniem jest niższa cena. Stawiając 2 m. ogrodzenia różnica nie będzie duża, ale im więcej metrów tym różnica staje się konkretnym argumentem. Można postawić zwykły płot betonowy, ale jego wygląd wizualny to już inna bajka.

Swoją drogą też chętnie bym się dowiedział jak imitacja klinkieru się sprawdza, bo za jakiś czas czeka mnie wymiana ogrodzenia.

Balto
12-02-2014, 21:28
Valar: zależy od tego jakich składników do zrobienia ktoś użył (cement, wypełniacze, chemia, pigmenty...)

Balto
06-08-2014, 00:39
byle był dobrej jakości a nie "jaka tam podróba" i w żadnym wypadku gotowe zaprawy bo to zasadniczo syf malaria jest. Chętnym mogę dać na nie przepis...;)